Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > A besoni se ekzistojne fantazmat?
A besoni ne fantazma?
po
jo
nuk jam e sigurt
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

A besoni se ekzistojne fantazmat?

Do desha te bisedonim rreth fantazmave. A besoni ne to, dhe a keni pare ndonje vet. Me kujtohet kur isha ne konvikt diskutonim rreth tyre, dhe ne e dime si na hynte frika pastaj naten, sidomos kur na duhej te vinim ne wc. Kam patur shoqe qe besonimn se kishin pare fatazma. Kryesisht tregonin se kishin ndeshur femra te veshura me fustan te bardhe. Njera tregonte se u ishte shfaq nje femer ne mes te ares dhe ashtu avulloi. Tjetres i ishte shfaqur ne dritaren e dhomes se saj. etj. Po ju a keni patur ndonje eksperience te tille?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2010 23:28
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Cfare jane fantazmat?
Mendohet qe jane te vdekur qe kane ngelur midis dy jeteve; asaj ekzistuese dhe jetes se pertejshme. Per arsye kryesisht traumave qe kane patur ne jeten e tyre kur ishin gjalle ata kane dale nga trupi i tyre, kane ngecur ne mes dy jeteve dhe kane nevoje te lirohen. Ata nuk e dine qe kane vdekur.Ka shpirtra te mire dhe agresive.
Ketu ne shtetin ku jam une, mendohet qe nje qyteze e tere te jete zbrazur. Ka ngelur e pabanueshme sepse posedohet nga shpirtrat, fantazmat. E cuditshme apo jo?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2010 23:56
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Ca jane keto tema moj Deb*?

I hap edhe para orarit te gjumit per ne nga Albania. Ca behet keshtu ne ty moj vajze?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 00:03
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Katilesha
Ca jane keto tema moj Deb*?

I hap edhe para orarit te gjumit per ne nga Albania. Ca behet keshtu ne ty moj vajze?


Tani kane me shume efekt keto lloj temash.
Shiko efektin pozitive, lol.
Te ndihmojne te rrish zgjuar kur ke shume per te mesuar.
Ti beson apo jo? Po s'besove mos e vrit mendjen shume. Keq e kane ata/ato qe besojne.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 00:10
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Po ne po vdesim qe te fleme cik me heret se ora 3 e mengjesit kjo na permend ehde fantazmat?

Edhe pse per mua nuk ka fare proesoj fare ne keto gjera. Une nuk besoj ne horoskop jo me ne fantazma..

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 00:24
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705me fantazmat boj ç'far te duash ti ........... po horoskopin degjoje
.

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 00:26
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Besoj pse jo...ne fund te fundit pse te mos kete...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 18:24
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Po besove normal qe do ti gjesh e ti takosh.:p
Nuk besoj aspak ne fantazma per motive matematikore e substanciale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 18:40
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
An_Al
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 26/11/2009
Vendbanimi: Usa
Mesazhe: 93

Stergjyshja ime tregonte gjithmone histori me fantazma e lugeter.Thoshte se kishte pare lugat, qe ishte shfaqur ne forme flake gjithashtu edhe xhinde qe kendonin me saze rruges.
Ne zonen e Korces ka qene nje lugate shume e keqe, e quanin Xeme, tregonte stergjyshja, qe u bente shume keq njerezve po sidomos ishte fiksuar me priftin e fshatit.
Gjithashtu nje shoqja ime ne shkolle fillore , me kujtohet se thoshte qe shikonte nje njeri,rrinte bashke me te, mesonte etj etj

Une personalisht nuk besoj ne fantazma por gjithashtu mendoj se cdo gje eshte e mundur , edhe mund te ekzistojne fantazmat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 21:53
An_Al nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė An_Al Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me An_Al (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: An_Al Shto An_Al nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto An_Al nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha An_Al

Gjithashtu nje shoqja ime ne shkolle fillore , me kujtohet se thoshte qe shikonte nje njeri,rrinte bashke me te, mesonte etj etjWoW! Si reagonit ju kur thoshte ashtu? Besoj se e merrnit per te cmendur.
P.s Ka mundesi ndonje nga stafi ta korrigjoj pak opsionin e trete te sondazhi? Ta bej ''nuk jam i/e sigurt.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2010 22:45
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > A besoni se ekzistojne fantazmat?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.