Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Humor me programuesit, administratore sistemesh etj
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Talking

Humor me programuesit, administratore sistemesh etj



    Shpjegime nga programuesit pse programet e tyre nuk funksionojne:

  • Interesante...
  • Kurre nuk kam degjuar per ate.
  • Punonte fare mire dje.
  • Epo, programi ka te nevojshme disa rregullime
  • Si eshte e mundur dicka e tille?
  • Eshte faji i pajisjes hardware
  • Eshte bere update i sistemit operativ?
  • Perdoruesi beri nje gabim perseri
  • Ka dicka gabim me te dhenat e tuaja testuese
  • Une se kam prekur ate modul
  • Po, po, do te jete gati ne kohe
  • Ti duhet te kesh ekzekutueshin e gabueshem (program per testim)
  • Oh, eshte thjesht nje shtese
  • Pothuaj jam gati
  • Patjeter. Vetem me duhet rregulloj ato problemet e vogla
  • Do te jete gati pothuaj
  • Eshte thjesht nje koincidence e pafate
  • Une nuk mund te testoj gjithchka
  • KJO nuk mund te beje ATE
  • A nuk e rregullova ate me perpara?
  • Eshte atje akoma, vetem se nuk eshte testuar
  • Punon, por nuk eshte testuar
  • Dikush mund te kete ndryshuar kodin tim
  • Mund te kete nje virus ne programin aplikues
  • Dhe mgjs nuk punon, si te ndjehesh per kete gje?

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2006 23:07
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634


e di ca me kujtojne keto qe po thua ti?nje filmim me Bill Gates qe kam pasur ku po paraqiste nje version te ri te nje software dhe ne momentin qe do ekzekutohej del error ...e gjithe salla qe fillon me qesh ..edhe ai qe po e paraqiste mundohej te nxirrje ndonje pretekst per gabimin...nje gjo eshte e sigurte ne ket mes : INTEL INSIDE...IDIOT OUTSIDE

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2006 00:37
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

E kam pare dhe une ate filmim, dhe ka qene autentik. Bill Gates ne fakt po prezantonte Win 98 gjate instalimit dhe i ndodhi BSD, Blue Screen of Death E gjithe salla shpertheu ne te qeshura

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2006 01:38
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re intelinside-t.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 1493 herė.

Citim:
e di ca me kujtojne keto qe po thua ti?nje filmim me Bill Gates qe kam pasur ku po paraqiste nje version te ri te nje software dhe ne momentin qe do ekzekutohej del error ...e gjithe salla qe fillon me qesh ..edhe ai qe po e paraqiste mundohej te nxirrje ndonje pretekst per gabimin...nje gjo eshte e sigurte ne ket mes : INTEL INSIDE...IDIOT OUTSIDE

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2006 03:09
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato që tha Admirali
E kam pare dhe une ate filmim, dhe ka qene autentik. Bill Gates ne fakt po prezantonte Win 98 gjate instalimit dhe i ndodhi BSD, Blue Screen of Death E gjithe salla shpertheu ne te qeshura



Me duket se i ndodhi edhe tani afer, ne nje tjeter prezantim...uroj te mos gabohem.

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2006 18:31
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Per Admiralin kjo...mqs e ka fiksim xhaxhi Bill :)

http://www.zeusnews.it/index.php3?a...3695&numero=999

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2006 18:36
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

imagjinoj Bill Gate-in duke u mbyt ne lum ene duke therrit:
-F1,F1,F1

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2006 00:23
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

-Kompjutri im nuk punon fare. Eshte i vdekur.
-Je i sigurte qe e ke vene ne prize?
-Pse duhet vene ne prize kompjutri.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2006 00:35
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

- Kompjuteri im nuk ndizet fare.
- Si ka mundesi? Me thuaj hap pas hapi se si vepron dhe ku ngec?
- Po ja, kam vene ate pedalen (mousin) te kembet dhe po i jap gaz por nuk ndizet!!!

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2006 07:22
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

po nje video qe godasin bill gates me torte ne fytyre e keni pare?
Me duket se ndodhi ne berlin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2006 07:49
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Humor me programuesit, administratore sistemesh etj

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.