Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Cili eshte filmi i fundit qe keni pare dhe cfare pershtypjesh ju ka lene
Gjithsej 97 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Cili eshte filmi i fundit qe keni pare dhe cfare pershtypjesh ju ka lene

Cili eshte filmi i fundit qe keni pare dhe cfare pershtypjesh ju ka lene?
Po e filloj vete i pari:
Dje pashe filmin "Bourne diplomacy" dhe me pelqeu shume!
Flet per nje agjent sekret i cili pasi humbet memorien duan ta vrasin!
Ai arrij tju shpetoje dhe te vere ne rrezik nje sherbim te tere inteligjence sic eshte CIA!

Ju keshilloj qe ta ndiqni!

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2004 14:40
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

C'kemi oliinter, une me duket se kam pare pjesen e pare te atij filmi, "Bourne's identity", dhe ishte interesant, po vazhdimin s'kam pasur mundesi ta shoh. Te them te drejten keto kohet e fundit s'kam qene fare ne kinema, por shyqyr rrofte interneti qe na furnizon me filma Filmi i fundit qe pashe para ca ditesh ka qene "The insider" me Al Pacino dhe Rusell Crow, ishte interesant.

Ne fakt une kam nje filozofi () per mua filmat qe ja vlen te shkoj ne kinema jane ato me shume efekte, sepse atje shpalosin madheshtine e tyre (hehe, matrixin e pashe tek IMAX, me ekran sa nje pallat 6 katesh, dukeshin dhe vrimat e mbyllura te vatheve ne vesh te agent Smithit ), ndersa filmat me intriga, ose filmat per te qeshur me vjen keq te harxhoj leket ne kinema, keshtu qe i terheq nga interneti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2004 22:18
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

Filmi i fundit qe kam pare (une nuk shoh shume filma) ka qene Troja, nuk ja vlente. Historia ishte ndryshuar komplet me cfare kam lexuar nga Homeri, qofte ne ngjarje, qofte ne rrjedhsheri ngjarjesh.

Nuk mund ta imagjinoja bukuroshin Brat Pitt te luante Akilin. Dreqi e mori Akili ka qene imazhi i luftetarit te perjetshem, ka qene grek, ashtu sic jane greket flokezi - syzi, jo bjond me sy larushe si eshte Brad Pitt, pastaj e imagjinonit dot Pitt-in tone luftetar? Mu kujtua filmi "Cakalli" ku Richard Gere vret Bruce Willis. E imagjinon dot Richard Gere bukuroshin qe ka luajtur te Pretty Woman, te vrase Bruce Willis, nje kriminel perfekt gjakftohte? Qe te mos dal nga tema, tek "Troja" ishin shpenzuar shume para per efekte speciale , por NUK JA VLENTE SI FILM.

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2004 00:01
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Thumbs up

Pershendetje!

Dje kam pare serine e trete te Matrix!
"Matrix Revolution"
Eshte nje film fantastik! Tregon su ku mund te arrije raca njerezore kur ka si synim te saj dashurine! Kjo i ben makinat dhe boten e tyre qe te mos fitojn asnjehere kundra nesh!
Eshte nje ndjenje e vjeter sa vete bota!
Everything that has a beginning has an end Neo!

That's AWSOME! Ju sugjeroj qe ta shihni dhe ju!

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2004 07:34
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

ehh, e kam pare dhe revolution, por fatkeqesisht jam zhgenjyer. Zhgenjimi vinte nga fakti, se s'i vinin pjeses se pare as te thoi i kembeve. Tek pjesa e dyte dhe e trete u perqendruan shume tek efektet, dhe pak tek permbajtja. Nuk mund te them se ishte film i keq, por e ke parasysh vete si eshte kur prifesh per te pare filmin e shekullit, dhe del nje film thjesht i mire.

Sa per Trojen, jam dakort me sunbeloved, ngjarjet ishin ndryshuar kot me kot, dhe zgjedhja e aktoreve nuk ishte optimalja, per mendimin tim. Megjithate, instinktet e lindura fituan dhe ne kete rast, vajta ne kinema kryesisht per te pare brat pittin me fund te shkurter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2004 08:24
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Pershendetje!

Ndonjehere ne presim shume nga Regjisoret!
Ke te drejt se pjesa e pare Matrix eshte me e mire nga dy te tjeret!
Nuk me pelqeu edhe aq fundi pasi nuk nxori asnje gje ne drite!
Trinity vdes, per neon nuk dihet gje, e pra eshte pak i cuditshem!

Gjithsesi ngelet i mrekullueshem!

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2004 08:49
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aleus
Anetar i ri

Regjistruar: 28/10/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1

Thumbs up

Filmi i fundit qe kam pare eshte ''Se mi lasci ti cancello'' me JIM KERRY.Kujtova se do ishte nje film i bukur si filmi i meparshem ''Un giorno da dio'' por nuk me pelqeu filmi qe pashe mu duk nje film pa kuptim dhe jo nje film qe me te ba me qesh.

Modifikuar nga SUNBELOVED datė 05/11/2004 ora 14:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2004 12:11
aleus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aleus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aleus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aleus Shto aleus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aleus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

me thene te drejten, s'e kam shume parasysh per ke film po thua, sepse filmave jua di vetem titullin e origjinalit... c'do vend e perkthen ndryshe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2004 17:42
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Thumbs up

Pershendetje!

Dje kam pare filmin Shrek2 ishte fantastik!

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2004 08:57
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

Jam dakort, Shreku ishte shume i bukur!!

Ndersa une dje pashe Pirates of the Caribbean, dhe me ne fund e kuptova pse e kishin vleresuar kaq shume Johnny Depp tek ai film, luan mrekullueshem aq sa te vjen keq qe s'eshte ai heroi i historise se dashurise se filmit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2004 09:08
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:13 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 97 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Cili eshte filmi i fundit qe keni pare dhe cfare pershtypjesh ju ka lene

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.