Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Ekologjia > TEC ne Vlore
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Une jam totalisht d'akord me postimin e mesiperm te user-it Enver...

Respekte...!

p.s. vetem ate user-name po te ndryshoje ndoshta do te merreshe paksa me seriozisht!Peace!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2008 17:09
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha agata


Percfare ju vjen keq juve?!! ju keni thene ne thenien tuaj "Ngrehuni dhe bjeruni, Korrini dhe shtypini, Katundar' e punëtorë,
Që nga Shkodra gjer në Vlorë!"
Apo te vjen keq per pemet e Shqiperise!!!ndoshta... qe te korren e te shtypen ata qe e shesin Shqiperine...!
Nuk besoj ti referohet te gjitheve ... ai muhabeti i korrjes dhe shtypjes se Fan Nolit... por vetem nje pjese ...!


Perseris... une nuk shoh asgje te keqe te postimi i tij... pervec user-name-it qe eshte provokativ!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2008 17:15
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Enver-Hoxha
Qente tradhetar qe ju qeverisin tani po e shesin atdheun.
Shqiperia po transformohet ne nje kazan plehrash per vendet fqinje si Italia dhe Greqia.

Qeveria e korruptuar Shqiptare ka pranuar spostimin e nje TECI me Qymyr nga Greqia ne Shqiperi. Tani jan duke zgjedhur vendin e ndertimit.

Teci i qymyrit eshte i ndaluar ne gjithe evropen, eshte jashtezakonisht i demshem.

Ne kete menyre italianet dhe greket sigurojne energji per vendin e tyre, por mbi te gjitha eliminojne nje konkurent per turizmim.

Pra ndotin shqiperine dhe ruajne ambjentet e tyre.

Moj e mjera Shqiperi ku ke perfunduar sot.

Por une besoj tek ky popull. Jam i bindur qe do te dale ndonje Shqiptar bire Shqiptari qe do tja kendoje ne lule te ballit ketyre kelyshave qe po shesin atdheun.

Shqiperia do te lind te tjere Avni Rustema, Luigj Gurakuqa dhe Cerciza.

Do ta paguajne me koken e tyre keta tradhetar.
Te gjithe mund te kritikojne e shajne ,por vetem ti nuk ke te drejte.
Ti nuk ke hapur vetem varre njerezore,por edhe shume varre ja ke hapur bregdetit tone ne menyre te pariparueshme.
Po marrim Vloren.
1-Ndertove nje fabrike cimentoje brenda qytetit te Vlores me 1957, sa qe gjysma e Vlores gdhihej e pluhrosor e me mushkrite plot pluhur sillosi.Kur shkonim per te pare ndonje ndeshje ne stadium nuk uleshim dot sepse shkallet ishin plot pluhur cimentoje.
2-Ne Lagjen Skele ndertove nje fabrike te konservimit te peshkut qe qelbte gjithe qytetin era kerme.Kur qytetaret kalonin ne ate segment rruge ne shetitoren e qytetit ose ja mbathnin mke vrap ose mbyllnin hundet me shami.Pisllek e mushkonja gjithandej.
3-2.5 km larg qytetit mu ne buze te detit fytyra jote ndertoi uzinen e Sode-PVC-s dhe ate te llampave elektrike.Oh moj nene kush eshte vlonjat e di se cfare teknologjie primitive kishin keto uzina.Zhiva dhe klori ishin sheshit.Punetoret e leviznin zhiven me lopate.Nje ajer mbytes te bllokonte nqse do t'ju afroheshe sadopak ketij parku industrial vdekjeprures.Te gjitha mbeturinat e kesaj industrie kimike derdheshin e ndotnin detin ne menyre te paripaueshme.Me dhjetra njerez qe punonin ne keto fabrika vdekjeje vdisnin dhe me qindra punetore ishin dhe jane te semure.Jeta e tyre eshte e shkurter.Mendoni te dashur miq ,se atje punonin vetem mosha te reja.
4-Ah se desh harrova 100m larg Sheshit te Flamurit ishte ndertuar nje fabrike lekuresh qe edhe aty vinte era kerme lekurash,plus tymin qe nxirrte oxhaku i saj.
E cfare te te them tjeter,Vlora perle ishte kthyer nga qeni E hoxha ne nje nevojtore te madhe gjigante.Mora vetem Vloren shembull,sepse po ti futemi,Fierit,Elbasanit,Ballshit e qyteteve te tjera del qe ai dhe soji yt e kishin kthyer vendin ne nje hale te madhe vdekjeprurese per gjithe shqiptaret.Prandaj ti qepe bucen dhe mos e hap gojen fare.Ty dhe banditeve te tjere komunist nuk te eshte dhembur kurre atdheu,por te eshte dhembsur shume ideologjia M_L. .
Ne, exempt ju,kemi te drejte t'i kundershtojme qeverite qe shkojne e vijne(se ajo juaja nuk levizte nga vendi).Pa mendo e beje krahasimin me ate industri te shekullit te 19 qe kish sjelle diktatori ne vendin tone me kete te sotmen!Megjithate risku eshte i pranishem,por ti QEPEEE se na i cpife!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2008 17:48
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORATe gjithe mund te kritikojne e shajne ,por vetem ti nuk ke te drejte.
Ore... po pse i jep atribute te kota !!!!!!!!!


i drejtohesh sikur te ishte ringjallur....
hahaaaaaaaaaaaaaaa

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2008 17:50
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enver-Hoxha
AntiParazit.

Regjistruar: 28/04/2008
Vendbanimi: Milano
Mesazhe: 112

Citim:
Po citoj ato që tha agata


Percfare ju vjen keq juve?!! ju keni thene ne thenien tuaj "Ngrehuni dhe bjeruni, Korrini dhe shtypini, Katundar' e punëtorë,
Që nga Shkodra gjer në Vlorë!"
Apo te vjen keq per pemet e Shqiperise!!!Agata me vjene keq qe nuk e dike nga eshte mare kjo shprehje, por mbi te gjitha kuptimin e saj.

Nuk eshte shprehje anti Shqiptare por e kunderta pro Shqiperise.
Eshte shkruajtur nga nje atdhetar i flakte si Fan Noli.

__________________
'No force, no torture, no intrigue, no deception can eradicate Marxism-Leninism from the minds and hearts of men.' -Enver Hoxha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2008 18:27
Enver-Hoxha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enver-Hoxha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enver-Hoxha (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Enver-Hoxha't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enver-Hoxha Shto Enver-Hoxha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enver-Hoxha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
daedal
.

Regjistruar: 07/10/2007
Vendbanimi: .
Mesazhe: 310

neser do regjistrohem me nick te ri! Do e ve Haxhi Qamili ose Pol Pot.

ky shoku enver e hodhi gurin ne pus....

__________________
,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2008 19:32
daedal nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė daedal Kėrko mesazhe tė tjera nga: daedal Shto daedal nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto daedal nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Respekte IQ Vlora. S'e kisha pare ndonjehere ne kete prizem, mbaqe ngaqe nuk jam angazhuar ne debatin e TECit ndonjehere.

Mgjt TECi po ndertohet ngadale ngadale dhe askush s'po e ndalon...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2008 18:16
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Respekte IQ Vlora. S'e kisha pare ndonjehere ne kete prizem, mbaqe ngaqe nuk jam angazhuar ne debatin e TECit ndonjehere.

Mgjt TECi po ndertohet ngadale ngadale dhe askush s'po e ndalon...Po edhe kurent duam edhe TEC-in te mos e bejme. Na ta nxjerrem ate te shkrete, na ngordhi dhe Balua qe bente nanjehere ham ham.

Sa me shume TEC-e sa me shuke energji.


Po sikur te jete TEC berthamor? Aq me mire. Apo s;kemi edhe ne shqiptaret nje te zbatuar te rregullave qe aman aman

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2008 21:06
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

--Une jam qytetar vlonjat edhe inxhinjer ne profesion---IQ Vlora nuk thote te verteten--dhe nuk e ka haberin fare  per anen teknike te tyre----Ai abuzon me ndotjet qe bein ato fabrika ---NDOTJE TE CILAT ISHIN BRENDA KUFIJVE TE--- LEJUAR---- DHE ASPAK TE DEMSHME PER SHENDETIN E NJERIUT-----Por nga an tjeter natyirsht ato duheshin nderuar--si psh --FABRIKA E CIMENTOS KERONTE NJE PALE FILTRA TE RINJ--Dhe keto merrreshin nga Kina, por mardhenjet me kinene u prishen dhe ajo ngeli---Por sidoqofte ndotja e saj ishte gjate darkes dhe aspak e demshme per shendetin--

Fabrika e Llampave ishte moderne--se llampat qe prodhonte ajo e kishin kohen e punes 5000 ORE---Ato llampat ruse qe vijne ne Shqiperi e kane 300 ore ,keto ketu qe jane ne dyqane per njerezit e thjeshte e kane 400 ore-------Kishte ndotje zhive ne ambjentin e punes aty rrotul-- --por ISHTE BRENDA KUFIJVE Te LEJUAR---ABSOLUTISHT----

Sode PVC--ndotjen e saj e hidhte ne det,---por ajo ndotje nuk ishte ndotje me pasoj per ekologjine --ASPAK--sepse 1 mile me  tutej ishte rezervati i peshklut ne Narte dhe peshku jone exportohej i gjithi

-Ketu ne NEW YORK --KA fabrika te tilla qe i hedhin ndottjet ne det ose ne lume dhe ne ate pjese as nuk lahesh dot ----dhe edhe peshku aty nuk mund te perdoret--------

---Kombinati qe thote ky vinte era peshk, vinte nga mbeturinat  qe punonjsit i hidhnin pa kujdes----Por jo se ishte ndotje e demshme per QYTETIN--se Makinerite ( presat e konservave ishin moderne,\) i benin konservat shume here me e mira se keto vietnamezet qe shiten ketu----

--Nga ana tjeter ato ishin TE GJITHA RENTABILE,--EFEKTIVE----prodhimet e tyre shiteshin jashte--Keshtu qe me ardhjen e demokracise ato vetem duheshin rinovuar--Fabrika e cimentos dhe fabrika e llampave donin vetme nje pale filtra , azgje tjeter--dhe ecnin shkelqyer--ndersa kombinati I peshkut dhe PVC nuk ksihin nevoje per azgje ato ishin great---

---------Por keta i prishen--dhe tani keta bishtat e tyre mundohen te justifikojne kete KRIM TE SHEMTUAR EKONOMIK QE E DJATHTA LOPCARE E UDHEHEQUR NGA NJE IDIOT, BERI KUNDER EKONOMISE SHQIPTARE----

-----Por ata perfitojne se s'ka te majte--se po te ishte ndonje e majte tamam-----duhej patjeter te hapte proces penal ,per kete lloj privatizimi kriminal qe bene keta bastarde te djathte, --keto mbeturina anadallake qe po qelbin Shqiperine me mentalitetin e tyre Eunuko-turkoshak,duke prishur cdo gje ne emer te nje PRIVATIZIMI BARBARIK DHE TIPIK MESJETAR---dhe duke fyer aftesite e teknikeve shqiptare --sepse gjithe ndermrarjet strategjike te Shqiperise si Nafta etj keta po ja japin te Huajve---DHE I BIJEN GJOXIT PER PATRIOTTIZEM!!!!---KETA DUHEN SHPALLUR PERSON NON GRATA --Per Shqiperine,--te ndiqen jashte vendit, sepse VETEM KANE PRISHUR DHE E KANE MBUSHUR VENDIN ME SHKOLLA GREKE, E I PLOTESOJNE CDO TEKE GREQISE

-Dhe ndersa prishen e shkateruan --Industrine e lehte dhe ushqimor,industrine rende nxjerrese dhe perpunuse te naftes,industrine minerare, bujqesine e mekanizuar,Energjitiken, pemetarine, pyjet, shendetsine  profilaktike dhe ate te kujdesit te nenes me femije....-

-----KETA NUK KANE NDERTUAR AZGJE, AZGJE--

-------------PER 18 VJET VETEM KANE PRISHUR DHE KANE FUTUR SHQIPERINE NE BORXHE PA FUND----

--Sa per kuriozitet---Ne qytetin e Vlores asnje nuk ka vdekur si pasoj e ndotjeve kimike--ASNJE--ABSOLUTISHT ASNJE---

-------Keto qe thote ky jane Shpifje qesharake, per te justistifukuar Paaftesine TOTALE NE KETO 18 VJET TE KETYRE KRIJESAVE POLITKE TE DESHTUARA ,TE PERCUDNUARA NGA ---PAFTASIA--LIGESIA-- DHE   ....ANTISHQIPTARIZMI I TYRE-- HISTORIK-- DHE --AKTUAL.

--Dhe kane fytyre keta te zene ne goje ENVER HOXHEN--Kane nje cike moral keta ?

------------ENVER HOXHA ishte i vetem, me gjithe boten kundra ne kushte jashtezakonisht te veshtira dhe Ndertoi ne Shqiperi--e ktheu SHQIPERINE SIC THOTE ENCIKLOPEDIA BRITNAIKE__.... NGA NJE RELIKE E FEUDALIZMIT NE NJE VEND INDUSTRIALO-AGRAR----------                                                                      

-----------Ndersa keta sot I NDIHMON GJITHE BOTA, dhe keta vetem kane PRISHUR...PRISHUR...... PAFUND..... --------DHE E KANE KTHYER SHQIPERINE....NE NJE TURP, NE NJE VEND MESJETAR---------KU S'KA AS DRITA, AS UJE--------

-------Ku ka me keq se kaq.--Cfare mund te bejne me keq se kaq keta bastarde te kesaj te djathte tipike XHAHILE  & ANTI SHQIPTARE---keta Jenicere te koheve moderne qe kane 18 vjet qe i jane sulur ekonomise shqiptare dhe e shkateruan krejt

--Sa per TEC-in--dihet qe Teci esht absolutisht i papranushem--sepse TEC-i ka ndotje te emdha si ne det dhe ne ajer-Keta lloj TECE-esh gjithe bota nuk i lejon me--- dhe per me teper qe ai do ndertohet per Italine,--por njerezit jane bere indiferente tani ndaj dhe SALa e shfrytezon, -vari qillot

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 01:42
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

E ashtu ashtu xhanem. Goxha inxhinier je edhe ti. PO te te pyes si i behet me nje reaktor atomik ne Vlore? E bejme dot thua?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 02:12
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Ekologjia > TEC ne Vlore

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.