Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Ekologjia > TEC ne Vlore
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nuk kam kohe qe t'i pergjigjem kete vit ketij Raimondit,por po ju them se ky ja fut kot.Ndonje patrioti jone qe e njeh ate industri te vjeter qe edhe sot e kesaj dite po helmon njerzit me mbetjet e saj.Po ju them vetem kaq ,se ne ate pjese e gjer tek porti ose plazhi i vjeter si e therrisnim ne ne Vlore,po te tentoje te futeshe ne det,do te dilje duke u kruajtur dhe ne darke ishe i mbushur tere pucra.Pyesni qytetare vlonjate,jo pionere,por ata qe e kane perjetuar ndotjen e F cimentos.Dua qe ndonje cam qe ka jetuar aty rrotull e gjer ne skele t'i jap pergjigjen Raimondit.Vertete nuk kam kohe se kisha shume per te thene.
Te dashur forumist,mendoj se ky ingu jone nuk e ka haberin,sepse une kam punuar ne ndonje nga keto ndermarrje.Nuk po e zgjas me por do t'i thosha Raimondit,me gjithe respektin qe kam per te,por i ka mbetur te na komentoje vepren e 19 te enverit.
Llampat qe prodhonte ne menyre artizanale Vlora,50% e tyre ju shkeputej xokla,ose e vendosje tani e te digjej gjer ne darke.Koha e punes se tyre ishte jo me shume se 100 ore.Nuk e di se cfare ing je Raimond dhe ne cilen prej ketyre veprave te Partise ke punuar,sepse do te flas me konkretisht.Kam njohur disa inger te rinj me te cilet kam punuar ,te cilet i thoshin kembes dore.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 14:59
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shen_lleshi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 29/01/2006
Vendbanimi: ne Toke
Mesazhe: 38

une i pirgjigje keti inxhinier raimondit...

Ja mbishtes edhe une keti te fomshmit IQVlora qe m'ka mahnit me njuhuri e gjthanshme qi p'i posedon.

Inxhnier raimodi nuk pi bie nga 4 rruget e po ta themi te verteten qi pe miriton.
Pike se pari, qi t'jeshe inxhinier ti duhet tjeshe nji kulysh komonisti se ndrishe s'ishe bo inxhinier ti me pafatesine tane. Ne ate kohe , ene kete s'asht IQvlora qe do m'kuneshtoi, veç komunistet e kulysht e tyne shkonin n'shkolle. Megjithate edhe pse ti kulysh komunisti ke qene n'shkolle mos kujto se je ba inxhinier se te tjere qi s'kone qene n'shkolle jan shumem ma t'afte se zotrote. Prove e gjalle asht IQvlora qe t'thote pa frike "hip ke gjishti mesit ene qyr TECn e Vlones. E more m'esh apo jo!


Pike se dyti , qysh re ti kelysh komunisti, as bir jo, guxon e po fol per vloren athere kur te tjere vete IQvlora ka lind e asht rrite n'Vlone, hesap tjeter qi ja ka bo naften... i baj paraprite kunderpergjigjes tane. Ti si kelysh kumunisti qe je bo inxhinier ti s'e njef Vlonen se ti ke qene t'u studju. Gjonat njifen t'u banu jo t'u studju o kulysh komunisti.

Pike se treti , tyt ate komunist ene ati i IQvlores i persekutum s'kane si me qene te nji lloji. E si ka mundesi qe ju te dy t 'jeni te nje lloji apo ma keq hala, ti tjeshe me i ditun ne çashtjen e Vlones ene tecit apo gerdecit.


Pike se katri ti o lulysh komunisti po i flet IQvlores per pune e llampave si p'i thu vete. Ti vertete qe je rrit ne familje komunsite me drite elektrike e IQvlora nen driten e arte t'qiririt por ti s'ke kapacitet me fol per llampat
per arsien e thjeshte se IQvlora me qiririn e tij t'arte i ka pa llampat tane jeten ene i ka studju gjere e gjate kurse ti as qe ke mund mi shiqu me sy se ato kane qene nez ene t'i kon qorru syte...


Keshtu pra, se pikat tjera t'i qenis vete ai.

Krishti ju bekofte juve ene Tecin
pri shen lleshit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 16:25
shen_lleshi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shen_lleshi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shen_lleshi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shen_lleshi Shto shen_lleshi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shen_lleshi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Po ju them vetem kaq ,se ne ate pjese e gjer tek porti ose plazhi i vjeter si e therrisnim ne ne Vlore,po te tentoje te futeshe ne det,do te dilje duke u kruajtur dhe ne darke ishe i mbushur tere pucra.


Me vjen keq po ketu me duhet te te kundershtoj. Dhe jo me llafe te njerit apo tjetrit, po nga eksperienca personale. Nuk me ka ndodhur asnjehere, as mua, as shokeve te mij, as kushurinjve te mi qe vinin ne vere ........ E vetmja e keqe ishte ajo ndjesia e lluces kur futeshe ne det ....... jo gjithmone.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 18:22
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

---Te besh reaktor atomik??? --Po ca tall thyben ti?---Te besh reaktor atomik ne Shqiperi esht fatkeqsi, sepse atje punonjes do jene shqiptaret---dhe ne tani nuk kemi disipline te larte pune--

Ne e kemi edhe si karakteristike te pergjithshme qe jemi te shkujdesur na mungon DISIPLINA NE PUNE-- dhe Kultura e Punes ne keto vende delikate  ESHT PARESORE NE KETE LLOJ  PUNE AQ TE REZIKSHME---------ku mos respektimi  me i vogel i rregullave te con ne tragjedi---

Po kjo esht gje qe dihet---po SALA eshte nje idiot-, i lig-, dhe nje karrierist i felliqur--qe nuk e ka haberin e teknikes,as ai as bishtat e tij---Keta te huajt , mendojne qe edhe po te ndodhi ndonje gje do kete karakter lokal, dmth do hame vetme ne--

-----Por probelmi nuk esht SALI HAJVANI DHE E PARTIA E TIJ BUDALLAQE---Problem esht se nuk ka opozite te majte te forte--qe te mbroj interesat e popullit shqiptar----esht nje opozite qe ecen ne te njejten gjatesi vale me SALEN ne politiken e jashtme--dhe kjo esht FATKEQSIA KRYESORE---

Sepse ne kemi nje politike te jashtme ,PA PERSONALITET----si pozita dhe opozita---Se kunder ketij tec-it dhe centralit berthamor --As Opozita nuk thote as nje fjale-------Por ne demokraci OPOZITA ESHTE DIREKT ZERI I SHQETESUAR I POPULLIT NE PARLAMENT, KUNDER QEVERISE------KY ESHT FUNXIONI I KETIJ SISTEMI PARLAMENTAR---------Dhe kur opozita nuk vepron, te mbroje interesat e qytetareve kunder autoritetit te qeverise--atehere s'ka me demokraci----------

---Ateher kjo lloj Demokracie quhet me shprehjen e famshme vlonjace ..............DEMOKRACI A TE ***JA U'T ----..loooooooool--se me ka mare malli per ket dreq shprehje, e paguaj ate qe ma thote njehere ta degjoj

dmth --kjo OPOZITE DUKE QENDRUAR E HESHTUR PER KETO PROBLEME TAMAM TE RENDESISHME PER TE ARDHMEN E VENDIT, I ka hequr funxionin thelbesor DEMOKRACISE PARLAMENTARE-------e ka kthyer ne DEMOKRACI ..........  ........VLONJACE ..lool------dmth te dali populli ne protesta, dhe protestat dihet si perfundojne ;

-------Kur opozita mund ta kundershtoje shume bukur duke ardhur ketu ne USA, ku ka me dhjetra organizata serioze te GREEN PEACE---qe jane gati te bejne namin qe as TECI te mos behet dhe as ai me Berthame, se na vjen berthama surratit dhe na ben qe mos kete ambullanxe te na marre ne dorzim-------

-POR DO KURAJO KJO PUNE--------------dhe Vetem ENVERI KISH KURJAO-------Ndersa keta sot s'kane kurajo, dhe po s'pati kurajo ai nuk te mbron dot---ndaj nuk i duhet dhene vota--Po kujt t'ja japesh ???.....e kam fjalen per voten, se mo e maresh se prpathi..lol

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 04:48
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
akrepi2008
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/06/2008
Vendbanimi: .
Mesazhe: 335

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 13:49
akrepi2008 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė akrepi2008 Kėrko mesazhe tė tjera nga: akrepi2008 Shto akrepi2008 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto akrepi2008 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re fidatiar4.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 8 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha akrepi2008

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 13:51
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Si i hap ti ato sy ashtu mor turll? 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 15:26
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: une i pirgjigje keti inxhinier raimondit...

[QUOTE]Po citoj ato që tha shen_lleshi
[B]Ja mbishtes edhe une keti te fomshmit IQVlora qe m'ka mahnit me njuhuri e gjthanshme qi p'i posedon.

Inxhnier raimodi nuk pi bie nga 4 rruget e po ta themi te verteten qi pe miriton.
Pike se pari, qi t'jeshe inxhinier ti duhet tjeshe nji kulysh komonisti se ndrishe s'ishe bo inxhinier ti me pafatesine tane. Ne ate kohe , ene kete s'asht IQvlora qe do m'kuneshtoi, veç komunistet e kulysht e tyne shkonin n'shkolle. Megjithate edhe pse ti kulysh komunisti ke qene n'shkolle mos kujto se je ba inxhinier se te tjere qi s'kone qene n'shkolle jan shumem ma t'afte se zotrote. Prove e gjalle asht IQvlora qe t'thote pa frike "hip ke gjishti mesit ene qyr TECn e Vlones. E more m'esh apo jo!

O lesh leshi,prej Vermoshi a prej Lekbibaj! Ti meso te shkruash shqipen si shqiptar, sepse po na i shkruan si Oliver Ivanovici i veriut te Kosoves.
Duket se mendimet dhe opinionet qe jep te dalin nga nje lloj truri brenda kokes qe eshte i perbere vetem nga lesh.Si rezultat edhe nga goja flet vetem lesh dhe keshtu me bene me qesh e si rezultat une te mbeshtes dhe ta ngjesh o lesh.Ore harrova te te pyes na trego pak per axhen,Pal Vata sepse edhe ai ishte lesh nga mendja.Ngjani si dy pika uji.


PS:Nuk kisha deshire qe diten e sodit, me 31 dhjetor te shkruaja ne kete menyre,por i detyruar te te kthej nje pergjigje.Kur ke te besh me mendjelesh nuk ke ci bene.
Megjithate Gezuar Pashket o Pal leshi!

Gjithe te tjerve Gezuar e per shume vjet vitin e ri 2009!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 15:58
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha turll


Me vjen keq po ketu me duhet te te kundershtoj. Dhe jo me llafe te njerit apo tjetrit, po nga eksperienca personale. Nuk me ka ndodhur asnjehere, as mua, as shokeve te mij, as kushurinjve te mi qe vinin ne vere ........ E vetmja e keqe ishte ajo ndjesia e lluces kur futeshe ne det ....... jo gjithmone.Si duket deti do te te kete mbajtur me hater turli!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 16:04
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Si duket deti do te te kete mbajtur me hater turli!Rob i mire une ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 16:06
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:13 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Ekologjia > TEC ne Vlore

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.