Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re anije peshkimi.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 64 herė.

Duke shfletuar shtypin shqiptare ne internet gjen edhe lajme te çuditeshme apo edhe tituj qe nuk pasqyrohen askund ne lajm.
Sot ne gazeten Sot lexoje lajmin e gezueshem, per 8 anije peshkimi dhurate nga Be. Sipas meje titulli duhej te ishte 8 anije gjuetie.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 21:07
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re gruri..jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 64 herė.

Ja dhe nje titull sensacional. Rusia do mbaje me buke Shqiperine ne krize. Sipas meje titulli i drejte do te ishte, Perse qeveria nuk i ndalon tregtaret te importojne grure nga Rusia.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 21:12
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Eshte gabim, ishin anije patrullimi per te ruajtur brigjet dhe gomonet. Eshte gabim semantik, sic gjehen shpesh ne shtyp.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 21:13
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re kriza.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 62 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Eshte gabim, ishin anije patrullimi per te ruajtur brigjet dhe gomonet. Eshte gabim semantik, sic gjehen shpesh ne shtyp.
Mbase.
Ne kete lajmin tjeter ka diçka qe nuk shkon. Edhe pse shkurtimet ne paga jane te drejta, protestohet.
ne gjithe boten bejne amin te ndodhe kjo gje qe te ulen shpenzimet per parlamentaret dhe nepunesit ne pergjithsi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 21:31
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Gazetaria shqiptare eshte jo me pak e shpifur se politika.
Mungesa e profesionalizmit, dilentantizmi, injoranca e thelle e reportereve duket kudo, dhe ndeshet shpesh.

Ja dy reportazhe ne fushen e teknologjise ne Top-Channel brenda dy tre diteve. Ka mundesi qe te jene shkruar nga i njejti person.

Pervecse ka gabime faktesh (nenvizimi i pare), gabime trashanike faktesh (nenvizimi i dyte), aty ka fjali pa kuptim (nenvizimi i trete, fjali pa kuptim dhe me perzierje faktesh). Me thoni ju mua, nese ky reporter nuk duhet pushuar ne vend nga puna.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2011 12:29
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 1.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 64 herė.

Harrova te vendos pikturen

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2011 12:35
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10644

Ajo fjalia trete , sikur e ka perkthyer fjale per fjale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2011 14:59
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Balkanweb

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re deti jugor.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 51 herė.

.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2011 07:53
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Manovra te gabuara?

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re sherrtunel.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 40 herė.

Lajmi sipas gazetarit shqiptar ka te beje me disa manovra te gabuara qe cojne ne sherr. Shqiptari shkruan "sherri ka nisur pas nje parakalimi te nje makine". Ne fakt duket qarte se sherri ka nisur tjeterkund, por video tregon vetem si dy makina bllokojne nje makine tjeter dhe dalin ti rrahin. Sherri nuk erdhi aspak nga manovrat e gabuara. Dhe ne fakt lajmi origjinal i marre nga Corriere nuk jep kete spjegim. Edhe pse kush nuk di italisht mund te bashkoje fjalet e italianit sipas menyres se vet.

Italiani: http://video.corriere.it/rissa-tunn...0b-be6aa0df10bc

Shqiptari: http://www.balkanweb.com/TV/index.p..._ansalive=12746

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2011 18:19
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Hahah e forte kjo.
nejse une e kuptova disi me ndryshe ngjarjen, dhe po ti referohesh videos behet fjale per nje grabitje te mirfillte ku tre makina rrethojne tjetrin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2011 18:31
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.