Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Harrova ta theksoj me qarte, se qellimi i njoftimit qe dhashe me siper eshte te tregoj kete lloj manipulimi te hershem, prej dekadash, per t'mos thene prej shekujsh, qe perdoret nga kapitali i madh dhe sherbetoret e tij, qeveritaret dhe shtetaret e ndryshem, perfshi ketu sidomos edhe mediat, pra ata qe punojne ne gazeta dhe televizione, manipulim qe konsiston ne venien ne gjume te qytetarve nepermjet (gjoja) frymes demokratike qe media e (cdo) vendit ndjek, teksa persona te caktuar (piketuar) me pare luajne rolin e kritikuesit, te profetizuesit, te revolucionarit, te pa-pajtueshmit, te atij qe (gjoja) lufton per drejtesine, etj. kallepe te ketyre formateve kaq simpatike ne syte e cdo qytetari. Keshtu shohim per nate e per jave po te njejtet persona neper televizione, po te njejtat dokrra per drejtesine dhe korrupsionin, po te njejten loje hileqare, qe u shkon disa fytyrave si Arturo Zheji e te tjere qe i kemi per nate e per jave ne TV. Dhe asnje nuk shkon perpara drejtesise, asnje nuk denohet, pra kemi po te njejtin spektakel, njelloj si tek Truman-show. Ndaj e dhashe ketu artikullin e MAPO-s dhe komentin tim te panxjerre, per te treguar se si funksionon puna e sherbetorve te paguar nga kapitali i madh, medias.
Mapo i dashur nuk eshte me ajo e dikurshmja. Vihet re lehtesisht se ka ndryshuar aq shume saqe ka marre nje forme te shpifur. E fillon me TCH kalon tek Tema ose Dita dhe as 5% nuk ka te veten keshtu qe mos i ve faj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2016 20:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Re: G99 ose fiku.

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ke plotesisht te drejte. Mund te shtoje se prej tij patem edhe ardhjen ne pushtet te Sali Berishes ne 2005. Kjo eshte shume e rendesishme ne Cv e fikut.


Ky eshte humor kinez apo mungese qartesie ne shprehje?

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2016 00:13
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Re: G99 ose fiku.

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Ky eshte humor kinez apo mungese qartesie ne shprehje?

Pasi i beri varrin politik Tosit, dihet pse dhe qysh. Deshtoi ne menyre spektakolare si kryetar partie sepse votat ishin me pak se anetaret e saj. Pastaj u katapultua me merite ne Ps dhe me merite po ngjet shkallet e karrieres. Kollaj fare te besh karriere kur e ke jo krahun por tere rrugen e hapur dhe te shtruar nga Rama.
Mos harrova fiqte, nejse ato jane teme me vete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2016 18:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Te parashikosh Veliajn kryeminister eshte gjeja me llogjike. Eshte personi me i dedikuar, me i afte, dhe me i talentuar qe ka sot politika. Kjo duket sheshit ne cdo perballim me median apo kundershtaret politike. Nuk mund te manipuloje dot Sorosi talentin e njeriut. Prandaj filmat me kospiracione nuk kane vend fare ketu, edhe pse shqiptaret duan te gjejne kospiracionin ne cdo event madhor, ne menyre qe te justifikojne humbjet shekullore qe pesojne si popull (edhe pse ne rasting e Veliajt mendoj se do fitonin he per he).

Nuk eshte thjesht vetem problemi i parashikimit te zgjedhjes se Veliajt si kryeminister, qe sa e sa komentues dhe gazeta e kane thene dhe askush nuk ka pse mburret, se shikoni, edhe une e kam parashikuar kete gje! Jo, jo, problemi qendron ne kategorizimin qe media u ka bere shume figurave, ne kete rast kane kapur Kastriot Myftarajn si strumbullarin e teorive konspirative dhe, nepermjet ketyre teorive, ky analist "i papare" na parashikon se qenka Sorosi ai qe do e bej Veliajn kryeminister! Uau! Populli budalla ka tashme me se te merret! Nga njera ane kjo media i jep miletit te besoje se ai eshte inkopentent ne zgjidhje problemesh, (le te shkoje ai gjithe gezim tek kutia e votimeve), nga ana tjeter para-kanalizohen merirat dhe urrejtjet e ardhme, qe mund te paraqiten nga shtresat e poshteme, duke patur tashme "opozitaret" mediatike, si Kacua ne kete rast, qe do deklaroje ne nje rast te tille, ne te ardhmen, "u thashe une, qe Sorrosi i beri corap punet!" Pra, njerezit duhet te humbin kohen duke degjuar vetem pallavrat e analisteve te kategorizuar me pare. Nga Kacua degjojne teorira konspirative, nga Tak Ngjelushi degjojne per bomba ne drejtesi, nga Anduc Stefano degjojne per perzierje te fshehte te Berishes, e keshtu me radhe, dhe mileti rri me goje hapur, (aq me teper ne kohe te sotme ku arsimimi ka rene afer zeros), e keshtu e shtyjne keta gjithe jeten, te pakten per aq kohe sa u rrjedhin parate nga Brukseli, nga kanale turke dhe ato arabe. Analiza te mirfillta ku te rrihen problemet aktuale shmangen qellimisht, jo vetem nga media, por dhe nga ata qe e paguajne median.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2016 19:26
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Mapo i dashur nuk eshte me ajo e dikurshmja. Vihet re lehtesisht se ka ndryshuar aq shume saqe ka marre nje forme te shpifur. E fillon me TCH kalon tek Tema ose Dita dhe as 5% nuk ka te veten keshtu qe mos i ve faj.

Qe MAPO dhe i gjithe shtypi shqiptar jeton me marrje artikujsh nga shtypet e tjera te vendit dhe te huaja, kjo eshte tashme e ditur. Problemi qendron ne ate qe MAPO ne radhe te pare, deri diku dhe gazeta te tjera, nxjerrin lloj-lloj komentesh, qofshin bajate apo me sharje, por kur marrin ndonje koment qe ua nxjerr te palarat ne shesh, atehere ato nuk e nxjerrin. E njejta gje ndodh ne fakt kudo ne bote! Kritiken nuk e ka qejf kerkushi. Por tani me shtypin elektronik, mediat (gazetat dhe TV) e kane me te veshtire te ruajne cipen e tyre.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2016 19:33
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Po shqiptaret prandaj nuk bejne hajer, sepse dhe kur e kane talentin para syve do gjejne bishta. Erion Veliaj eshte qartesisht nga politikanet me te dedikuar dhe te afte. Kurse poshte e perpjete do degjosh teori kospirative nga me te ndryshmet. Filloi ne fillim me fjalet se ishte djali i Vehbi Velise, pra krahet i kishte te ngrohta me leke. Tani krahet i ka te ngrohta ne politike, etj etj. Pse me krahe te ngrohta behen debatet politike, kronika, puna, projektet, inisiativat?

More njerez, a keni parametra cfare eshte aftesia apo vazhdoni me konceptet europjano lindore se gjithcka eshte e shkruar dhe aftesia eshte relative. A keni principe cfare eshte e mire dhe cfare e keqe, kushdo qe ta beje ate? Apo jeni te mjegulluar nga krahinizmi politik? Si mund te coni nepermend se ju si individe mund te kontriboni ne demokraci kur nuk jeni te afte as te ndani shapin nga sheqeri?

Per mua Erion Veliaj eshte nga njerezit me premtues per Shqiperine, ka aftesi te papara deri me sot ne politiken shqiptare. Mjere ai politikan qe do jete kundershtar i tij, se zor se mund te arrije elokuencen dhe pergatitjen qe ka Erioni. Shpresoj vetem qe kjo aftesi mos kthehet per qellime te keqija, sic ndodhi me aftesite e Sali Berishes dhe Fatos Nanos.

Megjithate, nje gje per mua eshte e pafalshme. Futja e Erionit ne politike. Talente si ai do i sherbenin shume mire vendit jashte politikes, sepse kur futesh brenda rrezikon te deformosh moralin personal dhe te perbuzin njerezit me thashetheme idiote si keto qe lexon ne forum.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Modifikuar nga Fajtori datė 09/04/2016 ora 15:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2016 14:55
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Erjoni talent?!.. Mos eshte pak si entuziazem i tepruar!?.. Apo i shpejtuar, do thoja!?...
Vertet qe duket se po punon me perkushtim, por 1. nuk mund te mohohet qe ia kane shtruar me pare paksa rrugen te tjeret, 2. si minister i sociales i ka kaluar te gjitha kontot e ndihmave sociale tek Banka tregetare, e cila drejtohet nga turqit, cfare te le hijen e dyshimit se ndonje para eshte luajtur nen dore, 3. deri tani ka bere pune te siperfaqshme e te lehta, ku dhe ne projektin e fundit te qendres se Tiranes vetem disa levizje te vogla mendon te beje dhe jo nje-dy-tre kalime te nendheshme per veturat, 4. duket akoma i varur nga bizneset private, po te kemi ketu parasysh gjithe ate beton te zbrazur se fundi tek kodrat e liqenit artificial, 5. duket ca si materialist apo hiqet pak si leshko, po te kujtosh gjithe ate dasem te stilit perandorak ne kala te Gjirokastres, gje qe s'i pershtatet as kohes e as vendit.
Pa diskutim qe duket me i perkushtuar se te tjeret, por mendoj se ne kete shkalle ku ka shkare Albanistani, mendoj se nje diktature 10 vjecare (pa ligj vrasjeje) do ti sherbente ketij vendi me shume se sa do ti sherbeje Erjonua.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2016 18:35
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Sot i nisa shume gazetave shqiptare kete njoftim te shkurter te meposhtem dhe nje shkrim-shqetesim po ashtu jo te gjate ne lidhje me ca pyetje derguar shoqates se botuesve shqiptare. Lexoje, shperndaje dhe dorzoja edhe armikut! (kesaj radhe nuk u jam drejtuar gazetarve me " te dashur" apo "te nderuar", sic bej gjithmone, sepse ka filluar te me vij per te vjell kur komunikoj me 'ta.

E keqja me e madhe ne kete bote nuk eshte kur nuk arrin te zgjidhesh pune, por kur te akuzojne se pse nuk ke njoftuar, pasi ne si media nuk dime gje! Ndaj dhe une po ju nis ju mediave shqiptare kete problem te vogel, (qe gjindet ne shkrimin tim te shkurter tek kapsja lart), qe ju te jeni ne dijeni, e i cili (te themi keshtu hapur) as qe e ndryshon jeten time, nese u zgjidh ose jo, nese doli ne shesh ose jo, nese u botua nga ju ose jo! Por, nese ju e botoni kete shkrim te vogel, kjo do te ndryshonte raportin tuaj me qytetarin, qe per mua eshte sot gati ne nivelin e raportit te gazetarve dhe qytetarit ne kohen e dikurshme te "socializmit", gjithashtu do te ndryshonte ndoshta punen e shoqates se botuesve shqiptare. Shkrimi eshte i shkurter dhe monoton, pasi permban nje shkembim te thjesht e-mailesh, por problemi ne 'te mendoj se eshte jo i vogel. R.Th.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2016 20:00
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Ja dhe shkrimi i shkurter:

Kush mund të më ndihmojë…

…thjesht në lidhje për të kontaktuar me shoqatën e botuesve shqiptarë!?
Para dy muajsh dërgova një e-mail tek kjo shoqatë me disa pyetje të thjeshta. Pas ndonjë jave më erdhi një e-mail nga kjo shoqatë, por jo në lidhje me pyetjet e dërguara, por thjesht një e-mail që u dërgohet të gjitha shtëpive botuese në lidhje me panairin e ardhëm në nëntor. Prita e prita edhe ca, dhe i nisa kësaj shoqate një e-mail të dytë, duke e bashkëngjitur aty edhe e-mailin e parë. Deri më tani nuk kam marrë përgjigje dhe duket se as kam për të marrë!
Vjet në verë kam qenë edhe vetë për të pyetur tek kjo shoqatë, por do ti që ata kishin marrë lejen e zakonshme pikërisht në ato javë vere (fund korriku dhe fillim gushti) ku dhe unë, si emigrant me fëmijët në shkollë, më mundësohet vetëm në këtë kohë leja zakonshme. Çfarë ti bësh! Gjëra që ndodhin! Tani unë kërkoj ndonjë njeri të ngeshëm, ndonjë që do të kish pak kohë të lirë për të shkuar tek kjo shoqatë e të kontaktonte me ‘ta, duke u dhënë pyetjet e mia dhe marrë përgjigjet e tyre. Nuk gjej rrugë tjetër veçse të shkruaj këtë letër të hapur e ndoshta kam fat t’ma botoj ndonjë gazetë; përndryshe nuk di rrugë tjetër se si mund të marr përgjigje nga kjo shoqatë! Ja më poshtë edhe dy e-mailet e mia, nga të cilat dallohen pyetjet e bëra, si dhe e-maili i kësaj shoqate.
5.4.2016
Të nderuar punonjës (apo antarë) të shoqatës së botuesve shqiptarë,
jam një autor relativisht i ri dhe desha të pyes në lidhje me panairin e librit dhe pjesmarrjen në ‘të!
1.A lejohen të marrin pjesë në panair edhe autorë të veçantë ose grup autorësh, apo vetëm shtëpitë botuese dhe institucionet e tjera?
2.Sa është minimalja e vendit që prenotohet? Nga 1 metër katror e lart, apo më e pakta 2,3,4 metra katrorë e lart?
3.Sa është çmimi i metrit katror? Pra sa duhet paguar afërsisht?
4.Ka ndonjë ofertë këtë vit (2016)? Si bie fjala për autorë të veçatë, që nuk e kanë takatin e shtëpive botuese_?
Nuk e di çfarë të pyes tjetër, sepse nuk e kam idene e organizimit të panaireve të librit, as kam marrë pjesë ndonjëherë në 'to, por mendoj të nxirrja njëherë librat e mi, nëse kjo mundësi do të ishte! Ju jeni patjetër në dijeni të faktit,_se më tepër se gjysma e autorve shqiptarë nuk prezantohen në panairin e librit me librat/ titujt e tyre! Nuk e di nëse ekziston një mundësi dhe lehtësi e prezantimit të sa më shumë autorve shqiptarë në këtë panair!?...
Gjithë të mirat dhe suksese me librin, R.Th.

E-maili i shoqatës së botuesve shqiptarë, 12.4.2016 :
Betreff:_Njoftim - Panairi i 19 i Librit "Tirana 2016" (09-13 nëntor)
Të dashur kolegë dhe pjesëmarrës në Panairin e 19 të Librit "Tirana 2016",
Ju njoftojmë se Panairi i 19 i Librit do të zhvillohet nga data 09-13 nëntor 2016.
Më datë 15 prill 2016, e premte, ne do të fillojmë prenotimet e sipërfaqeve të ekspozimit.
Ju njoftojmë paraprakisht se ashtu si edhe vitet e kaluara të gjitha veprimet e panairit do të kryhen nga e hëna në të premte në orën 14:00 -16:30, si dhe ditën e shtunë nga ora 8:30 - 12:30.
Do të ishte shumë mirë të dimë paraprakisht nga ju sipërfaqen që dëshironi të keni në dispozicion për këtë veprimtari. Ne do të vendosim për secilën kërkesë në varësi të mundësive.
Grupi organizator
Shoqata e Botuesve Shqiptarë

E-maili im i dytë, 17.5.2016 :
Të dashur punonjës të Shoqatës së botuesve shqiptare,_
ju kam nisur këtu e një muaj e gjysëm më parë një e-mail ku ju pyesja për madhësinë e vendit, çmimin, etj, në panairin e librit, por nuk kam marrë përgjigje për pyetjet e mia!_Ndaj po ua nis edhe një herë këtë e-mail, me shpresën se do marr informacionin e duhur. E-maili që ju më keni nisur, e që duket ua keni nisur edhe shtëpive botuese, është thjesht një kujtim për prenotimet që këto shtëpi botuese bëjnë e të cilat i njohin të gjitha rregullat, çfarë unë nuk i njoh, si autor që jam dhe jo shtëpi botuese! Ja dhe një herë e-maili im dërguar para 1 muaji e ca e që shpresoj të marrë përgjigje-informacion për sa pyes.
(Pason edhe njëherë e-maili im i parë i datës 5.4.2016.)

Pas kësaj panorame kaq të thjeshtë (e ndoshta edhe monotone për disa), shpresoj të gjindet ndonjë njeri që do jepte tek kjo shoqatë pyetjet e mia të mësipërme! Kjo jo aq për mua, sinqerisht e kam, por mendoj se përgjigjia ndaj atyre pyetjeve do jetë një ndihmë orientimi edhe për autorë të tjerë shqiptarë. Ndaj e falenderoj në emër të mjaft autorve të tjerë atë gazetar që do e botoj këtë shqetësim. (e-maili im)

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2016 20:03
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Pasi ua nisa kete shkrim-shqetesim te shkurter gazetave, pasi e hodha edhe ketu dhe tek nje forum tjeter, e besoj do ta nis edhe ne forume apo blloqe te tjere, po mendoja dhe pyesja veten: mire une nisa nje e-mail me pyetje tek shoqata e botuesve, mire se ata as nuk me kthyen pergjigje, mire se une as do te kisha ndoshta mundesi te prezantohesha ne panair, mire se edhe gazetat as jane interesuar per keto e-maile, mire se ato mendojne per mua, o perseri ky budallai, mire se ato edhe mund te dyshojne se une po tallem, mire se c'do kush nuk e kupton ku do te dale ky njeri, por se fundi ngelet pyetja per cilindo njeri qe ka lexuar kete shkembim e-mailesh dhe mos-interesim gazetaresh: cili eshte raporti im me kete problem personal e te parendesishem te ketij njeriu? Ne kete rast kuptohet se fjala "personal" dhe "te parendesishem" mund te futet edhe ne thonjza, pasi varet nga kendveshtrimi qe e verejme kete problem dhe shqetesim. Pra sa i pergjithshem eshte ky problem!? Ne kete rast, cfare eshte gabim ketu dhe cfare eshte e dobishme!? Pra cfare duhet bere, ose cfare duhet ndryshuar, ose ku dhe kush duhet te reagoje!? Do te isha kureshtar te dija mendimin e (c)ndonjerit, jo per muhabet, as per te shtyre kohen kot, por vertet nese ndjen dicka per te thene ne kete rast (fakt).

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2016 18:25
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.