Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > A mund te shitet vellau tek shkau?
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

A mund te shitet vellau tek shkau?

Ka ndodhur qe ne radhet e popullit shqiptar kane dale deshmitare qe kane deshmuar ne favor te shkave e shinave.Pra vellai ka shitur vellan tek armiku.Per cfare thoni ju?Une di qe vellai mund te te haje mishin por kocken ta ruan,sepse eshte vella.C'po ndodh me ju?
A mund te me jap pergjigje ndonje kosovar?

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2008 14:05
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: A mund te shitet vellau tek shkau?

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Ka ndodhur qe ne radhet e popullit shqiptar kane dale deshmitare qe kane deshmuar ne favor te shkave e shinave.Pra vellai ka shitur vellan tek armiku.Per cfare thoni ju?Une di qe vellai mund te te haje mishin por kocken ta ruan,sepse eshte vella.C'po ndodh me ju?
A mund te me jap pergjigje ndonje kosovar?


C'do popull ka plehun e tij.

Historia ka treguar qe kjo ka ndodhur historikisht tek na o IQ.
Suliotet u hodhen ne det se u tradhetuan nga vellau.
Sa here pushtuesi i ka rrejt me pare shqiptart, por jo vetem shqiptart, edhe kombet e tjera e kan kete kancer ne gji.

Italia e pushtoi Shqiperine me 1939 dhe mbreti iku vete i pari. Vertem Mujo nga Ulqini luftoi.

Pse pak shqiptare ishin renegate te turkut?
E njejta gje edhe sot. Kosovart jane njeres dhe edhe ata kane pleh midis.

Por mos harro trimat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2008 15:28
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Besoj e kupton per ke e kam fjalen.Nje deshmitar shqiptar qe jeton ne Suedi kerkonte qe ramush haradinaj te denohej per krime lufte.Bile e takuan edhe miq te Ramushit per t'i thene qe te hiqte dore.Ky i shitur e incizoi biseden ne fshehtesi dhe i paditi ata ne Hage ne favor te shkaut serb.Gjykata i ka denuar te dy ata qe gjoja i kane presion te mos te deshmonte kunder tij.Ka me fytyr ky qen qe te shkoje ne Kosove?Ai eshte qen e tradhetar i kombit.Ai do vetem plumbin ne lule te ballit dhe e ka pal,sepse eshte nje qen.I hengri mutin ramushit dhe per te mos dal pa gje spiunoi dy te tjeret.Eh po ata per 100 vjet i kane ******hyer nenen ketij qeni,prandaj ai ka dale serb i vogel.Jetojme ne shekullin e 21 mos miku im.Djemte e Kosoves bene nje lufte te drejte,per liri e pavaresi,per nje flamur.Po ky mut cfare donte?Patjeter eshte i shitur per pare te serbet gjirizi hales.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2008 16:37
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Besoj e kupton per ke e kam fjalen.Nje deshmitar shqiptar qe jeton ne Suedi kerkonte qe ramush haradinaj te denohej per krime lufte.Bile e takuan edhe miq te Ramushit per t'i thene qe te hiqte dore.Ky i shitur e incizoi biseden ne fshehtesi dhe i paditi ata ne Hage ne favor te shkaut serb.Gjykata i ka denuar te dy ata qe gjoja i kane presion te mos te deshmonte kunder tij.Ka me fytyr ky qen qe te shkoje ne Kosove?Ai eshte qen e tradhetar i kombit.Ai do vetem plumbin ne lule te ballit dhe e ka pal,sepse eshte nje qen.I hengri mutin ramushit dhe per te mos dal pa gje spiunoi dy te tjeret.Eh po ata per 100 vjet i kane ******hyer nenen ketij qeni,prandaj ai ka dale serb i vogel.Jetojme ne shekullin e 21 mos miku im.Djemte e Kosoves bene nje lufte te drejte,per liri e pavaresi,per nje flamur.Po ky mut cfare donte?Patjeter eshte i shitur per pare te serbet gjirizi hales.

Pikerisht, ashtu eshte.

Perhere do te kete nga keta qelbsina qe ndyjne kombet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2008 18:17
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
X-File
Selector

Regjistruar: 05/10/2004
Vendbanimi: Purgator
Mesazhe: 479

soje te ndryshme te armiqve na kan shkel, sundu e perdhunu pergjat shekujve dhe fara e tyre mbin si (ne Kosove themi) Bari i Shejtanit, dhe plotesisht pajtohem me ju te dy, se ne shoqerine tone kemi edhe gjak te prishur, por kemi edhe aso soje idiotesh qe shfrytezojne situatat me te pa lakmueshme dhe metodat me te flliqura per te u hakmarr.

ka mbetur edhe shum pune per tu bere...

__________________
“I could sooner reconcile all Europe than two women”
Louis XIV

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2008 11:15
X-File nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė X-File Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me X-File (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: X-File Shto X-File nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto X-File nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ja po hapen dosjet dhe do e shohimse kush jane.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2008 16:43
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nje srrat qen tjeter tradhetar

Mbreme rastesisht por jo nga fillimi ndoqa nje bisede ku behej fjale per gjija krimet e UCK kunder shkave serb.Ne bisede ishin 5 vete plus grejtuesen e bisedes 6.
Me beri pershtypje nje fyre e poshter nje qorr nuk e di se per ke Tv te huaj punonte,ndoshta BBC-n.Ky surrat si zagar gjahu pretendonte se kish pare disa burgje te UCK-s ne Kukes te cilat strehonin gjer 75 shkije.Sipas pretendimeve te ketij laroje shkijet i kishin vrare.E pyeten a i ke pare te vraret?Jo po ku ndodhen ata tani.Ne **** te sateme eshte pergjigja ime o gjiriz haleje.Nga gjuha mendoj se eshte nga shteti ame i shqiptarve.Per pese aspra qe merr ky, bajge eshte gati te shese edhe gruan e cupen e tij,te shese nderin,te shes Atdheun.Ptu te q.fsha nenen,motren ,gruan e c'te permban lista or i shitur.As me shume e as me pak qorri donte vetem nje plumb ballit.Dyshoj se shkijet ja kane mbushur bythen me pare ketij e ky filloi te leh 10 dite para se te nis procesi per ligjshmerine e shpalljes se pavaresise se Kosoves.Nuk e kuptoj se si e kane ftuar ne bisede kete tradhetar! Ai meritonte ta nxirrje me shkelma nga studioja e RTK-s dhe ta peshtynte gjithe populli i Prishtines dhe gjithe Kosoves.
Gazetarja zhvilloi nje bisede me nje gazetar te BBC qe ndodhej ne USA i quajtur Michael ......E pergezoj per pyetjet qe i beri ,per menyren se si ja shtroi dhe per mllefin qe shprehu per keta pisa te blere nga shkijet.
Mire ai qe eshte i huaj,po ku muti jone! I thote vetes dhe shqiptar gjirizi.
A e kupton ky qen se cfare po bene?A barazohen krimet e ushtrise e policise serbe qe jane krime te urdheruara nga shteti serb,me luften e drejte e clirimtare te popullit te Kosoves?Kurre!Djemte e UCK-s nuk kane vrare femije,pleqe plaka te pambrojtur si serbet.A mund te krahasohen krimi i Recakut,i Krushes se madhe etj,etj, krime serbe me 5 spiune te vrare gjte asaj kohe?Po kjo haet qe per ato mijra krime te denohen vetem 5 serbe?Ky eshte nje maskarallek i putanes Europe!Vula e turpit e mbulofte qorrin dhe familjen e tij,qe Eshte bere vegel e shkijeve per 5 pare!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2009 15:42
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

djema keto jan vetem fjale dhe asgje nuk ka te vertete. kjo pasi kan arhdur prokuror serb ne kukes dhe nuk kan gjetur gje. keshtu qe eshte vetem luft mediatike e financuar nga beogradi.

kosova duhet te hedh 5 lek per imazh dhe jo per kafet e thacit ne maqedoni tek zonjat e mira

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2009 15:48
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Re: A mund te shitet vellau tek shkau?

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Ka ndodhur qe ne radhet e popullit shqiptar kane dale deshmitare qe kane deshmuar ne favor te shkave e shinave.Pra vellai ka shitur vellan tek armiku.Per cfare thoni ju?Une di qe vellai mund te te haje mishin por kocken ta ruan,sepse eshte vella.C'po ndodh me ju?
A mund te me jap pergjigje ndonje kosovar?KUJDES!FJALA SHKAU_APO SHKJA qe perdoret ne kosove ka domethenjen e atille ku kosovaret musliman nje kristian orthodox serb e therasin ne ate gjuhe.Sic bejn serbet me boshnjaket duke i emertuar me MUSLIMANSKIH BOSANCI.E jo bosna hercegovina.keto jane thashetheme nga injoranca e analfabetve kosovar,se shitje apo tradhti deri ne dorezim tek serbi ska.se ne kohen e jugosllavis ka qene ligji i republikes federale socialiste jugosllave e jo SERBE.marrina kosovarsh kto ......ne shqiperi pelqej shume se keto dallime ne nuk i kemi mes feve,duke ju vendosur etiketa .kujtoj ne shkoder ne vitet 1997,isha kthy nga zvicra ku ne kaffe time kosovaret refuzonin motrat e nene terezes ne shkoder, te shkonin te strehoeshin ne kampet provizore te refugjateve,vetem se ato ishin jo muslimane, e keto motra ishin vajza shqipetare e jo serbe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2012 20:20
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > A mund te shitet vellau tek shkau?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.