Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Si do te vepronit...!?
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

Nuk jane te paket ciftet qe adoptojne nje femije dhe e risin,e edukojn ,e duan ate si te ishte i tyre.E cfare rendesie do te kishte nqs nuk do kishte gjakun tend?Prind i femijes quhet ai qe e rrit dhe e edukon.Ai qe i fal gjithe dashurine e tij qe nga castet e para te jetes.

Cancer nqs ky djale do ta pranonte vajzen qe donte bashke me femijen ,do te kete aq pergjegjsi per te sa mund te kishte edhe per femijen e tij biologjik.Prandaj ska te bej me ceshtje pergjegjsie ,rrethanash ,situatash ketu sesa me faktin qe `a do ta konsideroj dot kete femije si te tijin,ta doje si te tijin?`

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2003 16:48
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re heart_guy_jumping_md_wht.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 96 herė.

kjo teme pak a shume i pergjan nje filmi qe kam pare une por te them te drejten se mbaj mend titullin. Do te thoja qe ai qe e don vertet nje vajze duhet ta marri ate ashtu sic eshte.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2003 22:52
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JamCelik
Aurvandil the Bold

Regjistruar: 05/08/2003
Vendbanimi: Jutland
Mesazhe: 179

edhe sikur femija te ishte i imi une do ja mbushja mendjen qe te abortonte po sikur te kishte ngelur me barre me nje tjeter, atehere do kishte me termend nevoje per mjek ajo.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2003 11:41
JamCelik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JamCelik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JamCelik (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JamCelik Shto JamCelik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JamCelik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
korēa
Anetar i ri

Regjistruar: 20/09/2003
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 19

nuk ka asnje te keqe ta duash ate vajze

Nese dashuria mbyt gjithçka te keqe ajo eshte dashuri.Nuk mendoj se do ishte keq qe ta fillonte jeten me ate vajze dhe nje engjell te vogel qe do vinte ne jete. Kjo do te ishte nje prove jo e vogel per dashurine .
Ndiq zemren dhe hapja porten asaj qe do pa nguruar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2003 15:42
korēa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė korēa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me korēa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė korēa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: korēa Shto korēa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto korēa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Lightbulb

Si do te veproja?

Pershendetje te gjitheve.

Personalisht nese une do te dashuroja nje vajze me nje problem te tille, e para e punes do te mundohesha ta bindja te mos e abortonte femijen . Jo se jam kunder abortit , por mendoj se ajo do ta bente kete gje e shtyre nga opinioni . Dhe me tej do ta pranoja ashtu siç eshte , qofte edhe me femije te tjere, jo duke u shtyre nga meshira por nga dashuria(pavaresisht se si do te mendoje dikush).
Dhe mendoj se te dashurosh nuk do te thote te vendosesh kushte mbi jeten personale te partnerit.

P.s Femije nuk kam, por mendoj se jane dhurata me e shenjte qe mund te marre nje qenie njerezore

me respekt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2003 18:22
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jam_ai_qe_jam
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: Ne mes te botes...
Mesazhe: 230

ju falenderoj te gjitheve per mendimet e juaja!


me respekt unë

__________________
Eshte e lehte te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik!,por eshte e veshtire te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Tetor 2003 18:19
jam_ai_qe_jam nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jam_ai_qe_jam Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jam_ai_qe_jam (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jam_ai_qe_jam Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
anne
Anetar i ri

Regjistruar: 15/10/2003
Vendbanimi: gjermani
Mesazhe: 5

si do te vepronit?

Mendimi im eshte te mos ndaheni nga ajo femer.Dashuria i ka keto gjera.Edhe ky femije ,kur te rritet do te therrasi nje dite baba.Ska rendesi a ka ne damare gjakun tende,rendesi ka qe ai qe e rrit.Nje femije eshte i pafajshem.Ne qoftese dashuria midis mashkullit edhe femres eshte e forte,cdo gje kalohet

__________________
ska si vendi yte sido qe te jete

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Tetor 2003 20:09
anne nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anne Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anne (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė anne't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: anne Shto anne nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anne nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
taika
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/09/2003
Vendbanimi: belgjik
Mesazhe: 81

Smile

Per mendimin tim do te ishte gjeja me e bukur qe do ta pranoje kete femije.Nuk do te ishte aspak e drejte ta detyroje ate te heqe kete engjell qe rritet nga dita ne dite brenda saj.dashuria eshte gjeja me e bukur ne jete nuk duhet ta humbesh ate.Une jam e martuar me nje burre qe ka nje femije.Dhe une me femijen kemi nje lidhje teper te vecant me njeri-tjetrin edhe pse sesht i imi.Kemi krijuar nje familje te mrekullueshme se bashku.
Po e deshe kete vajze qendroji pran tani kur ajo ka me shume nevoj per ty.Degjo cte thot zemra jo cte thon te tjeret.
Pac fat.Me respekt.........

__________________
If i could have my wishes
If wishes did come troe;
I would wish for happiness;
And a long full life for you

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 20:48
taika nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė taika Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me taika (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: taika Shto taika nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto taika nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lolina
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/09/2003
Vendbanimi: Toronto
Mesazhe: 46

Talking

Femija eshte nje pjese e kesaj femre qe ti do!!!!!!!!!! Qe keshtu nuk besoj se abortimi eshte zgjidhja me e mire sepse kur do kete person e pranon ashtu si eshte dhe pranon c'do gje qe sjell ajo/ai me vete!!!
Une kam pare persona qe kane dashur femijen qe nuk e kan me patnerin ose gruan/burrin me sh se femijen e vet. Kaq kisha une. une do e pranoja ate femij.
Me respekt,
Lolina

__________________
There is a very subtle line between Love and Hate!!!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 20:52
Lolina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lolina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lolina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lolina Shto Lolina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lolina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha cancer
Nuk e di sa vjec je ti amor por tani duhet ta kesh mesuar qe realiteti ndryshon shume nga endrrat dhe idealet. Per te marre vendime te tilla duhet te jesh goxha i pjekur me jeten qe te mos gabosh. Pastaj une nuk thashe se nuk do ta pranoja vajzen, thashe se varet nga situata sepse eshte shume personale.

p.s: se ke idene sa mi acaron nervat kur i quan mendimet e mia siperfaqesore apo ku e di une. Thuaj dreqin une smendoj keshtu dhe kaq




Varet se cfare eshte per ty realiteti dhe cilat vlera i ngjet atije!Dhe persa i perket moshes,numeri i pranverave qe mbaj ne supe me lejon nje vleresim real te situates te mesiperme.
Eshte e vertete qe ne nje rast te tille behesh dhe baba/mama edhe perse me perpara mund ta kesh menduar qe eshte heret,por dashuria nuk njeh kushte ndaj pranoje ashtu sic te vjen.Por kam pershtypjen qe reflektimet e tua kundershtuese ne kete rast jane me teper pasoje e nje mentaliteti paksa te prapambetur.

pershendetje


p.s nuk ishte qellimi im te irritoja askend

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 22:05
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Si do te vepronit...!?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.