Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

përshëndetje Raimondi?

Të kujtohet Cekja i beratit kur bënte fushat zgjedhore?

Ata ju premtojnë UJË,DRITA,RRUGË....ne ju premtojmë RRUGË,DRITA ,UJË!

edhe pse më duhet të këmbëngulë për turizmin lashtënjohës, për kërkimin e edhe bërjen të njohur të botës pellazge në shqipëri....sërishtë më duhet të them se...KE TË DREJTË!......"Mos na lëntë zoti pa shokun sali se nuk i dihet më fati i Shqipëris pastaj?

"TË RROJ SA MALET SHOKU SALI UDHËHEQSI YNË MËNJENDRITUR,TË RROJ PARTI"

sot thon popujt nëpër botë/një yll drite ka në evropë/nga ky yll që ka shqipëria/lum ku bjen o rrezet e tija.

diktaturë hajdutash kishim në komunizëm,diktatur hajdutësh kemi edhe sot.

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Korrik 2007 14:40
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha partia mbi te gjitha
përshëndetje Raimondi?

Të kujtohet Cekja i beratit kur bënte fushat zgjedhore?

Ata ju premtojnë UJË,DRITA,RRUGË....ne ju premtojmë RRUGË,DRITA ,UJË!

edhe pse më duhet të këmbëngulë për turizmin lashtënjohës, për kërkimin e edhe bërjen të njohur të botës pellazge në shqipëri....sërishtë më duhet të them se...KE TË DREJTË!......"Mos na lëntë zoti pa shokun sali se nuk i dihet më fati i Shqipëris pastaj?

"TË RROJ SA MALET SHOKU SALI UDHËHEQSI YNË MËNJENDRITUR,TË RROJ PARTI"

sot thon popujt nëpër botë/një yll drite ka në evropë/nga ky yll që ka shqipëria/lum ku bjen o rrezet e tija.

diktaturë hajdutash kishim në komunizëm,diktatur hajdutësh kemi edhe sot.



- __________________________________________________
_____________

_--------Komunizmi kish te gjitha te keqiat qe mund te kete nje diktature ,por---------------DRITA -------UJE ----REND --------I KISHTE ------------KETA TE SOTMIT I HOQEN DHE KETO----------ndaj ju thuaju  njecike ti or aman kur te vesh atje ,qe te pakten te na lene keto te treja qe i kemi nga komunizmi, se mire qe nuk ndertojne gje vete por te mirembajne ato qe ----NDERTOI------- ENVERI ------------se keshtu eshte or ti,---ENVERI NGA QE -----NUK E DONTE-------POPULLIN SHQIPTAR ------:--- I NDERTOI HIDROCENTRALE ,FABRIKA ,UZINA SHKOLLA ,NE CDO FSHAT,UNIVERSITETI (   jashtezakonisht cilesor) ,AKADEMINE ,U KRIJUAN ME DHJETRA SIMPOZIUME SHKENCORE PER ILIRISHTEN DHE SHQIPEN ,COJI DRITEN NE CDO FSHAT ,UJIN SHPI ME SHPI,HAPI CERDHE PER FEMIJET E VEGJEL,KOPSHTE,KONSULTORET PER NENAT ME FEMIJE ,HAPI TOKA TE REJA ,PA FUND  E-GJELBEROI SHQIPERINE ,E BERI SHKOLLEN TE DETYRUSHME, I THEU HUNDET GREKUT SA HERE QE VINTE RASTI ,BILES NE 1949 DESH U FUT NE JANINE  ------------DHE TE GJITHA KETO I BERI SE ------------NUK NA DONTE --------------KY ISHTE DIKTATORI SHQIPTAR ,---- QE ASHTU SIC TA PRISTE KOKEN PO TE ISHE KUNDER IDEOLOGJISE SE TIJ(------sepse ndaj dhe i themi diktator se kishte kete---) ASHTU TA PRISTE EDHE PO TE VIDHJE ,-------------------dhe ja shpetuam -----------ERDHEN KETA QE NA DUAN --------MBYLLEN FABRIKAT ,MBYLLEN UZINAT,dhe i detyruan shqiptaret te largohen,SHKATERRUAN HIDROCENTRALET ,SHKATERUAN PYJET,KANALET VADITES ,GJELBERIMIN,MBYLLEN CERDHET E FEMIJEVE ,MBYLLEN KONSULTORET E NENAVE ME FEMIJE ,MBYLLEN SHKOLLAT NEPER FSHATRA DHE HAPIN ATO GREKE,SHKRETUAN UJESJELLSAT,DHE DONIN TE MBYLLNIN EDHE AKADEMINE,---SERVILOSEN PARA GREKUT DHE BEHEN SI PULA ---PO HELENIZOJNE SHQIPERINE ME DUART E TYRE-------,NGELEN DUKE LYPUR DHE MEGJITHESE BOTA I NDIHMOH KETA NUK DIJNE ,LUMDHENJTE NUK DIIIIJNEEE ,-------U KA RENE AJO PJES E GENIT SHQIPTAR KU GJENDET BUDALLALLEKU----,HARRITEN QE NUMI VDEKJEVE FOSHNJORE NE KRAHASIM ME LINDJEN TE JETE 2 ME 1 NE FAVOR TE VDEKJEVE FOSHNJORE,---kur ne vlore per 20 vjet ne kohe te dulles nuk kishte nje vdekje nen me femije  NE 20 VJET E FUNDIT ,sic tha nje infermiere e vjeter ne tv e vlores,kur ketyre vetem ne muajin efundit qe une isha ne vlore vdiqen gjate lindjes dy nena me femije,---KRIM----,DHE TE GJITHA KETO KETA TE SOTMIT I BEJNE SE NA DUAN ,KESHTU ESHTE KJO DASHURI E KETYRE  ----E VECANTE,TE LE PA UJE ,PA DRITA PA REND ,PA PUNE ,PA BUKE ----SEPSE NA DUAN------------Ca ti bejme dhe do vazhdojme edhe pas nja 5o vjeteve te themi na i ka fajin -----------ENVERI--------DHE -- KOMUNIZMI---------MEGJITHESE ---ENVERI ---UJE --DRITA---- DHE---- REND ----------KISHTE,------------me sa duket keta na lene pa uje --- pa drita--- dhe pa rend ---- sepse keto jane komuniste ---------------ndaj me mire pa to ,---------s'kemi ci duam se do duket sikur jemi prap ne....................komunizem...........,

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2007 02:15
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

po tha ai derziu.. 5 vjet do me qani, 10 do me shani, ter jeten do me kujtoni

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2007 04:12
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

Përshëndetje Raimondi!

Do doja të kisha një mendim më të pastër ...për atë që ndodhi edhe për këtë që po ndodhë,por truri imë nuk ka shumë prirje për atë drejtim?Ato që thua janë shumë të vërteta edhe të pakundërshtueshme.......megjithse për "gunën" e enverit kritikat e mija fillojnë me 8 Nëndorin e p k sh.........nuk duhej të bënte një parti si për fshatin e vetë .....ose një baçe me lule që ta drejtonte ai?Duhej të mos përsëriste gabimet e mbretit zogë(vrej se njohës i mirë i këtyre kohëve në histori).....pra duhej ta bënte ashtu Malua jonë i cili priti edhe Kosovën të gjithë përfaqsuesit nga të gjitha trevat e shqipëris....pastaj e SHPALLI TË PAMVARUR SHQIPEN?

CILI JE,CILI JE,CILI JE TI MORE BURRRRRRRRRRRRË

QË KËRKON VULAT E MIJA

UNË JAM,UNË JAM,UNË JAM ISMAIL QEMALI

MBRAPA MË VJEN HISTORIA

As Gjergj Kastrioti(me sa mundësi kishte)...zogu me enverin i mbushën brekët edhe nuk guxuan që ta mendonin një gjë të tillë,ndaj janë TRADHËTARË TË KOMBIT...nuk mundë të meritojnë vëndin e atij BURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRI?

RAIMONDI duhet të pranojmë se ISMAIL QEMALI  ishte ai i cili njoftoi për gërrmimin e Dodonës pellazge.....VALLË Ç DONTE TI THOSHTE BOTËS MALUA JONË?..... e pra këta morrat vetëm shkolla greke dinë të hapin?...si edhe të ndërtojnë ndonjë kishë xhami apo manastire në shqipëri.....pas 100 vjetësh nipi i HJENËS SERBE...B......të  K.............MILLOSHMOTËRMADHIT....do ti flasin botës për kulturën e tij fetare kudo në shqipëri?....Ndërsa Biroja e partis demokristiane shqiptare atëher do ketë nxjerrë ULTIMATUMOVIÇ  që të gjithë antarët e saj të quhen minoritarëedhe luftojnë për të drejtat e minoritetit të krishter?(pasi do ta kenë harruar edhe shqipen ashtu si ata islamistat tanë që po na turpërojnë emrin e Labit? .............mos të shkoj më tej se do sëmurem edhe do pëllcas?

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2007 12:46
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
TOEL
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 21/05/2007
Vendbanimi: ne pafundesi
Mesazhe: 223

----------Ky turizmi yne do vetem tre gjera te thjeshta ;





Dritat

Ujin

Rendi publik

po ja kto jane gjerat me te domosdoshme ne jeten e perditshme me elementare

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2007 13:05
TOEL nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė TOEL Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me TOEL (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: TOEL Shto TOEL nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto TOEL nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha TOEL
----------Ky turizmi yne do vetem tre gjera te thjeshta ;





Dritat

Ujin

Rendi publik

po ja kto jane gjerat me te domosdoshme ne jeten e perditshme me elementare



kemi naftë gaz(që vidhet)kemi lumenj edhe ujë të pijshëm të pafundshëm nga ku me naftën me gazin edhe lumin mundemi të ndërtojmë ndriçimin tonë.....por tani nuk na afrohet as hëna më sepse në kohën e partis"fshati kishte drita shumë, edhe thoshte hëna çtë bëj unë"

si e thatë atë të fundit?Rend publik?pa dil një xhiro në Tiranë në qëndër me makinë me targa jotiranase edhe do shohësh sa 5 mij lekshe duhet ti japësh xhaxhi policit......në qëndër se po të gjetën në ndonjë lagje nuk i shpëton 10 mij lekshesh.

SHTET TË ORGANIZUAR DUAM,  PASI VETËM KËSHTU DO I HAPET RRUGA ZHVILLIMIT TË SHQIPËRIS.....POR KUR SHOKU KRYEMINISTËR ËSHTË EDHE POLIC,GJYKATËS,PROKUROR,AVOKAT,MINISTËR,KRYETAR BASHKIE,PREFEKT ,PUNTOR,FSHARTAR,QYTETARË,KOPERATIVIST,

SHOFER,BISNESMËN ETJE ETJE........PRA ME KËTO KUSHTE NUK KA PSE TË KETË SHQIPËTARË SHQIPËRIA...TOKAT PA I MARË AKOMA TË ZOTËT SHOKU KRYEMINISTËR I KA NXJERRË NË SHITJE PËR 1 EVRO METRI KATROR.....DO VIJNË TI BLEJNË EVRO PEËT DUKE ZGJIDHR EDHE PROBLEMIN E SHOKUT EDI RAMA TË CILIT FAJIN JA KANË ÇEÇENËT?TË RROJ PARTIA?

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2007 13:38
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha Vlonjati99Tave
po tha ai derziu.. 5 vjet do me qani, 10 do me shani, ter jeten do me kujtoni


Ta dish se sa kam qeshur me kete te foluren tende ,gjith diten sot ne pune ,se me kujtove te foluren e ca shokeve te mij biles edhe tani prap po qesh.oooo99-c--------Ketu nuk gjej nje qe te flase vlonjace qytetarce .po dal nga shinat .-----------  Po edhe kete  e ka then ai ore, s'e dija kete ,ha ha ha e forte ========Po mua me pelqen kur thone --: E  tha i lumadhi.ha ha .ose kur thone : A lumadhja ti,ah ----  ha ha ha ,ku mi kujtove keto shprehje...Sa shprehje ka vlora .....gjith te mirat

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2007 01:30
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Aulon 12
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/01/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 179

hi

He mo populli.Si ju duk turizmi ne Shqiperi kete vit.Apo turp e per faqe te zeze?.Mire qe eshte ajo Vlora qe i jep pak kuptim fjales turizem .

__________________
Do te vije dita e Arbrit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2007 10:58
Aulon 12 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Aulon 12 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Aulon 12 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Aulon 12 Shto Aulon 12 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Aulon 12 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Re: hi

Citim:
Po citoj ato që tha Aulon 12
He mo populli.Si ju duk turizmi ne Shqiperi kete vit.Apo turp e per faqe te zeze?.Mire qe eshte ajo Vlora qe i jep pak kuptim fjales turizem .

Aulon, ku je more i poshter?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2007 18:43
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

turizmi ne shqiperi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2007 01:37
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.