Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

Liri e mendimit Raimondi, ha ha ha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2012 05:33
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI
\ Hiqe more ate qe thote Ana
...
Duhet te kemi respekt per kundershtaret__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2012 06:06
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori

Pse more ? Nuk eshte shprehje normale ajo qe thote Ana ,,Eshte shprehje qe rezaton NEGATIVITET ....

.......Eshte mungese pergjegjeshmerie ne te folur , dhe eshte piekrisht kjo mungese pergjegjeshmerie ne extrem ..Difekti jone me i madh
qe e detyron njeriun shqiptar te kaloje menjehere ne KRIM dhe qe per kete arsye madhore,
shteti jone duhet te kete ne funskionim Denimin me vdekje ....si denimin maksimal.

by the way , turizmi eshte pjese e te ardhmes, por jo vete e ardhmja e vendit tone

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2012 02:41
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Kam degjuar qe kompani te fuqishme duan te ndertojne zona turistike si keto qe shohim ne vendet e gjirit te Meksikes dhe Karaibeve.
Kjo do te ishte vdekja e turizmit shqiptar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2012 18:18
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Kam degjuar qe kompani te fuqishme duan te ndertojne zona turistike si keto qe shohim ne vendet e gjirit te Meksikes dhe Karaibeve.
Kjo do te ishte vdekja e turizmit shqiptar.

Turizmi ka te ardhme ne Shqiperi por jo e ardhmja e saj, ashtu sikurse nuk ishte apo eshte per Greqine.

ne vend te humorit:
Punojeni aren bijt e mi se do ta gjeni.
Punuan ata e nuk e gjeten.
Sa ja truan shpirtin plakut te vjeter.
mbasi e kthyen aren mbare e mbrapsht lart e poshte.
E mbollen dhe moren prodhimin .
Prodhuan aq shume se e shiten dhe bene florinj.
Pasi bene florinj. I fshehen ne dhe.
Erdhi Tarja me kazem.
Germo tare germo, qenin e ngordhur do te gjesh.
Ja keshtu tarja nuk germonte kot dhe i doli fjala e plakut te vjeter.
perfundimi dihet se i plasi ne burg ose i internoi.

ne vend te epilogut:
turistet do te vijne e do te shtohen ne numer padyshim dhe turizem ne te gjitha format e saj. Ata qe duan te bejne keto investime nuk i hedhin paret kot?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2012 21:33
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Turizmi ka te ardhme ne Shqiperi por jo e ardhmja e saj, ashtu sikurse nuk ishte apo eshte per Greqine.

ne vend te humorit:
Punojeni aren bijt e mi se do ta gjeni.
Punuan ata e nuk e gjeten.
Sa ja truan shpirtin plakut te vjeter.
mbasi e kthyen aren mbare e mbrapsht lart e poshte.
E mbollen dhe moren prodhimin .
Prodhuan aq shume se e shiten dhe bene florinj.
Pasi bene florinj. I fshehen ne dhe.
Erdhi Tarja me kazem.
Germo tare germo, qenin e ngordhur do te gjesh.
Ja keshtu tarja nuk germonte kot dhe i doli fjala e plakut te vjeter.
perfundimi dihet se i plasi ne burg ose i internoi.

ne vend te epilogut:
turistet do te vijne e do te shtohen ne numer padyshim dhe turizem ne te gjitha format e saj. Ata qe duan te bejne keto investime nuk i hedhin paret kot?


Bukur e thua meselene Piktor.
Problemi i turizmit ne Ballkan nuk eshte si turizmi ne karaibe, rep Domenikane, Maksike etj. ku superfuqite turistike ndertojne hotele luksoze te rrethuara me garddh dhe te ruajtura shume mire. Jam cuditur me nje te tille. Gjeja e pare qe na u tha ishte: po dole nga gardhi, ne nuk mbajme pergjegjesi.
Pra siguria ne vendet e bukura jashte gardhit eshte shume e paket

Vere re:

Pra ketyre kompanive iu intereson nje vend me siguri jo te qendrueshme qe te lulezojne biznesin e tyre.
Tradita e turizmit ne Greqi psh eshte turizmi shtepiak. PO keshtu edhe ne Malin e Zi.
Nese do te ngrihen te tilla rezervate ne Lukove. kompania qe i nderton do te kujdeset qe te vriten ose thjesht te vidhen disa turiste te huaj qe kane gjetur parajsen ne Ksamil ose Borsh.
Pra, Hajdeni o milet ne rezervatin qe po ngre une se kini edhe jeten te sigurt.

Prandaj une them qe keto kompani nuk duhen lejuar qe te hyjne ne Shqiperi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2012 00:47
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Kam degjuar qe kompani te fuqishme duan te ndertojne zona turistike si keto qe shohim ne vendet e gjirit te Meksikes dhe Karaibeve.
Kjo do te ishte vdekja e turizmit shqiptar.Nuk ka kompani te fuqishme,qe gjoja duan te investojn ne shqiperi...ne reklamat e vendosura e shume mire te paguara nga interesa,politike aktuale ne qeverisje ne kanalet tv- CNN dhe CNBC,dhe te komentuara nga kanalet servile TV KLAN,TVSH....etj !gjoja sikur amerika e larget po jep interes,ndaj rivieres shqiptare ku realisht vetem po betonizohet me shume se sa enver hoxha vendosi bunkere ne keto brigje.Skemi pse pretendojme ndjaj industrise se fuqishme turistike,sepse nuk jemi askund ne asnje pike e cila na jep shanset,per nje vend vertet parajse turistike...ku e gjeni ju?tek durresi i cili nderton pallate pa planimetri e siguri?tek tirana metropol pa qene metropol?tek berati me 1000 dritare,te cilat jane fryt i kultures otomane...ku ne cdo qytet te turqise,gjen arkitekture identike si ne berat,dhe me bukur e me te mirembajtuna.Ne shqiperi vetem turizmi malor,ka shance per tu zhvilluar,sepse duam sduam ne kulturen tone thuajse 1 ne 10 shqiptar kurre ska ushtruar sport alpin,me SKI.Ballkani ka resurse te njejta si tonat,por i miremban dhe i ofron ndaj njerezve te interesuar dhe te pasionuar,ndaj natyres dhe faunes e cila dhe sot mjerisht ne shqiperi thuajse nuk njihet.....Sot kemi ne cdo shtepi tv dhe kanale digital,ku ne vend qe te gjejme nje kanal shqiptar me teme natyre dhe faune puro shqiptare,te kunderten vetem gjejme kanale te huaja te cilat ta bien ne maje te hundes me imazhe nga cdo skaj te botes,por nga shqiperia asnjeher....Prandaj jini me origjinal,ne lidhje me pretendimet vertet pa vend ku flitet se shqiperia na paska potencial gjigand ne investime,e me qesharakja na paskan interesu BOSS,me tret parate ne vendin i cili si baze investimesh ka vetem njerez,me origjine politikane korrupsioniste te brendeshem shqiptar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2012 17:42
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1346

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2013 23:44
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Lexova diku ne nje gazete se nje indian nga ata te Indise e jo amerikan do krijonte nje kompleks gjigant turistik ne Oher.
Ballkani po behet gjithnje e me terheqes per investitore serioze.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2013 20:49
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

tu ndertu cdo dit ,te ka lezet shiqperia tesh ,imagjino pas 10 vitesh si do behet psh tirana ,ca thuhet skam qens ekam shiku po eshte be europ me krjeta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2013 02:33
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.