Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare
Gjithsej 67 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Po citoj ato që tha Unstoppable
[B]Ok Nick , mire ja ban por mu duk sikur the "Kudo neper bote" prandaj mendova se edhe Italia eshte pjese e botes
Kalosh mire edhe ti lal !

po edhe italia pastaj kudo ne bote ka edhe te mira edhe te keqija cdo vend i ka te dyja te mirat edhe te keqijat.
ajt shndete lal

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2004 10:40
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha Unstoppable



E verteta asht se per vajzat shqiptare martesa eshte celesi i gjithckaje and that's where they stick all the time , kurse djemte sigurisht qe i tremben ketij hapi te madh kur nuk jane akoma gati , prandaj per te mos pase probleme te tilla , i ngjiten te huajave te cilat jane ma easy ne kete drejtim !
Kur te jem gati per "prison"() do doja qe my roomate te ishte shqiptare lol , se do kalosh nji jete me te
Gjithe te mirat !



Hmmmmmmmmm sa inat me vjen kur mendojne shum djem kshu. E para pse dal me nje djal edhe mendoj gjera pozitive ishalla ecen cdo gje mire edhe kombinojme per me gjat se 1 nate 2 apo 3 sdo te thote qe hajde burra se do martohem,,,,,,,cdo femer shqiptare me karakter niset per gjera serioze..... une kam shum shoqe te huja edhe jan shum me karakter te lart kjo sdo te thoje e huaj apo shqiptare,,, por aman je i humbur me rrace te huaj shqiptarja ste thot kurre une po gatuj ti laj enet,,, mgjth mire ja bajne ato kshu e doni ju depzuza.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2004 19:04
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arsona
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 786

Pershendetje te gjitheve.
Doja te thosha se nuk ka pyll pa derra. Ne cdo vend ne cdo kultur ka te mira ka dhe te ndyra. Por nje gje e kam ven re, qe femra shqipetare eshte shume shume ndryshe. Nje femer shqipetare harrin tja mbushi mendjen dhe ti nderroj mendim bashkeshortit te saj qe mund ta ket te huaj jo shqipetar. Por nje e huaj nuk e ben Shqipetarin te ndihet plotesisht ne familje. Jane faktor te tjere varferia dhe zhvillimi qe ne kemi si popull per nga ana ekonomike, dhe kjo i detyron njerzit te veprojne ne menyra te ndrysheme. ishte permendur me larte femra shqipetare prostitut. Mendoni se ajo e ben nga qejfi? apo e kishte shume deshire te madhe ate profesjon? Jo, por jane femra te viktimizuara qe kane humbur rrugen, dhe tani eshte vone ta gjejne. Nese ne shqiperi sic thone disa me larte po te hysh ne nje lokal duhet ti veshtrosh te tera femrat, ne nje vend tjeter USA psh te vjen femra vet dhe te ulet ne prehr dhe pse ka dale me te dashurin e saj, sdo tia dije. Nuk eshte italia bota, o njerez. nuk jane rruget e italis dhe femrat shqipetare qe rrine ne to te vleresojne figuren e plot te femres shqipetare. Shkurt e shqip, krahaso ne klasat e duhura. mos permend prostituten shqipetare dhe e krahason me femrat e huaja qe kane nje karier, por krahasoje me prostitut te huaj. merr nje grua shtepijake qe eshte nene, grua, shoqe dhe krahasoje me nje nene, gru, shoqe te huaj. he pra ndoshta duket apstrakte, por ne jeten konkrete shqipetarja akoma i ka dhe do i ket vlerat e saj. Nje shqipetare shkon ne pune, kujdeset per familjen, respekton shoqerin, mban rregull absolut ne pastrimin e shtepis, dhe eshte prap e zonja te vishet bukur e te duket femer dhe jo si te huajat ku une ketu ku jetoj psh, mbas tete ore pune ulen ne nje vend si ndonje thes me patate dhe te japin pershtypjen te pyesesh veten. cfare eshte ajo femer apo mashkull?

__________________
Find the light that makes you
shine and then use those rays to illuminate your way

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2004 20:09
arsona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arsona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arsona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arsona Shto arsona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arsona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha dreqja shkodrane


Hmmmmmmmmm sa inat me vjen kur mendojne shum djem kshu. E para pse dal me nje djal edhe mendoj gjera pozitive ishalla ecen cdo gje mire edhe kombinojme per me gjat se 1 nate 2 apo 3 sdo te thote qe hajde burra se do martohem,,,,,,,cdo femer shqiptare me karakter niset per gjera serioze..... une kam shum shoqe te huja edhe jan shum me karakter te lart kjo sdo te thoje e huaj apo shqiptare,,, por aman je i humbur me rrace te huaj shqiptarja ste thot kurre une po gatuj ti laj enet,,, mgjth mire ja bajne ato kshu e doni ju depzuza.


Shkodrane , ne radhe te pare , ska si femrat shqiptare ( te pakten per mendimin tim )..u know , kombinojne shuma gjana te cilat jane nje plus i madh per startin e nji lidhjeje !(Gjithmone kur do qe lidhja apo njohja te kete ngjyra serioze)
Ne radhe te dyte , se kane te gjithe femrat emancipimin tand maj zemer , kam njohe femra un qe i dashuri sillej si kafshe me te dhe ajo nuk e linte pasi me te tille mentalitet ishte gatu ajo , plus qe kishte friken e opinionit ! Sounds a little stupid , pasi ne fund te fundit , nuk jeton per opinion por per vehten tande , por ja qe opnioni ne Shqiperi , ti dikton rregullat dhe menyren e jeteses !
Ne Shqiperi , hala ekziston ne disa shtresa shoqerie tabuja e virgjerise e jo ma te flasim per shkalla tjera emancipimi shoqeror!
Ne radhe te trete , edhe edepsyz me bane ee lol ? Pse maj ta marrsha po me shan ? Un te du fort pra ty , i think you're ..hmmm.. si shpirt
Citim:
Po citoj ato që tha arsona
Nuk eshte italia bota, o njerez. nuk jane rruget e italis dhe femrat shqipetare qe rrine ne to te vleresojne figuren e plot te femres shqipetare.

Arsona , ti po perserit ate qe thashe un vetem se me fjale bombastike lol , sa per kujtese ne shkrimin ku permenda Italine , morali i asaj qe thashe , eshte ky qe po ta citoj nga shkrimi im i atjeshem qe te ta lehtesoj punen tende gjykuese ..
Citim:
Le te mjaftohemi me faktin qe njerez te ndryshem kane personalitete te ndryshme !


Gjithe te mirat

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2004 03:25
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

[QUOTE]Po citoj ato që tha Unstoppable
[B]
!
Ne radhe te trete , edhe edepsyz me bane ee lol ? Pse maj ta marrsha po me shan ? Un te du fort pra ty , i think you're ..hmmm.. si shpirt

hahahahahhaahha sa i keq je,,,,,,,,,, sorry (baby) heyyyyyyyyyyy mos me thuje qe me don fort se tash do mendoj edhe une per ty ashtu sic mendini ju per femrat... une perveti nje kafe kisha pas qefe me ty ustoppable nese pranon,,,,,,, ta baj te qart ne fillim qe nuk du martes se jam ala ne adventura,,,kisssssssss

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2004 06:31
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha dreqja shkodrane
hahahahahhaahha sa i keq je,,,,,,,,,, sorry (baby) heyyyyyyyyyyy mos me thuje qe me don fort se tash do mendoj edhe une per ty ashtu sic mendini ju per femrat... une perveti nje kafe kisha pas qefe me ty ustoppable nese pranon,,,,,,, ta baj te qart ne fillim qe nuk du martes se jam ala ne adventura,,,kisssssssss

E pra e thashe un qe ska si femnat shqiptare lol ( sa per te mos dale nga tema:p)

Shkodrane , kafen e pim maj (naqe) po kam frike se po me vjen e amel shume lol e po me mesohet goja keq masandej mire qe je per aventura hala , po kushte pse ven lol ? Aventurat jane te bukura se jan te pa parashikushme dhe aventurieret me pelqejne se jane unpredictable ..u feel me baby ?
Hope u have a wonderful day today and lots of fun too shkodrane !

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2004 12:51
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha Unstoppable

E pra e thashe un qe ska si femnat shqiptare lol ( sa per te mos dale nga tema:p)

Shkodrane , kafen e pim maj (naqe) po kam frike se po me vjen e amel shume lol e po me mesohet goja keq masandej mire qe je per aventura hala , po kushte pse ven lol ? Aventurat jane te bukura se jan te pa parashikushme dhe aventurieret me pelqejne se jane unpredictable ..u feel me baby ?
Hope u have a wonderful day today and lots of fun too shkodrane !





Unstoppable m'varet si e pin kafen (baby) me pak a po me shum sheqer,,,,,edhe mu me pelqejne aventuriert por jo nga ato qe bajne adventura mbrenda munsive.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2004 17:22
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
LOVERBOY-28
Anetar i ri

Regjistruar: 21/12/2003
Vendbanimi: GREECE
Mesazhe: 11

PERSHENDETJE............

jam nje i ri 28 vjecar..jetoj jashte qe ne moshen 14 vjecare.fatkeqesisht ne greqi.Ne asnje menyre nuk dua te te mburrem por ne kete jete te veshtire por aq edhe te embel me kane munguar shume gjera si familja,te afermit e mi,shoqeria evjeter,shqiperia,te degjuarit shqip etj etj qe tashme cdo emigrant i di.ajo qe nuk me ka munguar eshte nje e dashur,qofte per one night stand qofte per shoqeri.duket sikur po bej autobiografine time dhe nuk me pelqen kjo sepse natyrisht nuk intereson askend.ajo qe doja te thoja eshte nje veretje qe kam nga vetja nga shansi qe nuk kam patur kurre rastin te kem lidhje me shqiptare.i jam shmangur sepse nuk me ka terhequr asnjera nga ata qe kam njohur.pervec nje rasti e cila ishte e fejuar me nje italian keshtu qe ishte e pamundur.kam njohur njerez nga e gjithe bota.kryesisht italiane dhe greke qe kam patur me shume kontakte pothuajse vazhdimisht.jam abuzuar shpeshhere per te vetmen arsye qe isha albanes.perse valle.?por a mund te me thoni bashkatdhetar se si eshpjegoni faktin qe nje femer shqiptare e transformuar ne vorioipirote te thote qe kurre nuk do te lidhesha me nje shqiptar.cte themi pastaj per te huajat?e pra deri ketu arrin injoranza e shqiptares qe doli papritur nga ferra dhe ra ne parajsen e rreme te te integruares ne eyrope.ne asnje menyre nuk nuk ndodh gjithmone keshtu dhe kerkoj ndjese nese dikush ndihet e ofenduar.eshte thjesht nje opinion imi qe bazohet ne fakte.mbase jam dhe gabim. faleminderit...

__________________
perse o zot.............?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2004 15:09
LOVERBOY-28 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė LOVERBOY-28 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me LOVERBOY-28 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: LOVERBOY-28 Shto LOVERBOY-28 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto LOVERBOY-28 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Po citoj ato që tha LOVERBOY-28

jam abuzuar shpeshhere per te vetmen arsye qe isha albanes.perse valle.?por a mund te me thoni bashkatdhetar se si eshpjegoni faktin qe nje femer shqiptare e transformuar ne vorioipirote te thote qe kurre nuk do te lidhesha me nje shqiptar.cte themi pastaj per te huajat?e pra deri ketu arrin injoranza e shqiptares qe doli papritur nga ferra dhe ra ne parajsen e rreme te te integruares ne eyrope.ne asnje menyre nuk nuk ndodh gjithmone keshtu dhe kerkoj ndjese nese dikush ndihet e ofenduar.eshte thjesht nje opinion imi qe bazohet ne fakte.mbase jam dhe gabim. faleminderit...

mirembrema.sa per femrat qe thua ti une mendoj se ato jane disa fshatare qe sapo pane boten u pelqeu edhe thone qe eshte me e mire te gjejme no nji nga ketej se jena rehat.
pastaj ne djemte jemi edhe pak kokeforte do behet ajo qe themi ne dicka qe femrs si pelqen sepse u mesuan qe ne evrope ligjin e bojne femrat prandaj sdune edhe shqiptar.
edhe une ne gr jam edhe kam degjuar shume gjera te tilla dhe kam biseduar me disa vajza per kete ceshtjen e pelqimit te te huajve.shpresoj te te kem ndihmuar sado pak pyetjes tende?
gjithe te mirat

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2004 18:53
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shkodranforever2005
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/10/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 41

Pershendetje te gjitheve ne kete forum te mrekullueshem

Ju pershendes te gjitheve ne kete forum te mrekullueshem qe mesa shoh ka mbetur si e vetmi forum qe merret me problamatike serioze dhe me diskutime vertet te civilizuara.

Gjithe te mirat te taneve ketu.

Dhe sa per ate ceshtjen e femrave shqiptare, do te doshe me thane se nuk ka si shqiptaret pavaresisht se do kane luajt mendsh me te vertete nuk mund t'i pergjithesojme te gjitha.

Femra shqiptare eshte e vyrtytshme dhe e moralshme.

Pershendetje.

Jeni te mrekullueshme

__________________
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qi kėtė gjuhė tė Perėndis',

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2004 19:32
shkodranforever2005 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shkodranforever2005 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shkodranforever2005 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė shkodranforever2005't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: shkodranforever2005 Shto shkodranforever2005 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shkodranforever2005 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 67 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.