Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare
Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
e pranoj injorancen time qe nuk e dij realitetin e frikes neper kto qytete qe permend shelgu. nese ky eshte realiteti, it realy sucks.

sepse mu kujtua, ksaj rradhe kur isha ne shqiperi, me treguan nje histori per rremujat e 97. ne bajze ksihin dale gjithe cunat e rinj tek perroi i thate dhe bllokuar rrugen kryesore qe te con ne mal te zi dy kilometra para se te hysh ne bajze, duke bere roje me turne me automatike qe mos tlejonin cubat vagabonda te hynin ne bajze dhe te plackisnin shtepite.
u cudita qe ne 97 atje ska patur asnje incident
ne ket sense noshta kam folur pa ditur mire realitetin meqe nuk ja kam varur shume ta dij.

sidoqofte, une besoj se eshte me mire 1000 fajtor te lire se nje te pafajshem ne burg.
dhe kur shajme gjithe kombin, hyjm ne gjynah me ato njerz te mire qe ka shqiperia, dhe jam i bindur qe secili nga neve e njohim diken ne fisin tone apo lagjen tone apo ne shtepine tone qe eshte njeri shpirt njeriu. nje plake apo nje gjysh apo nje teze qe na kujton cfar dmth te jesh puro njeri.

dhe kta marr ne shembull une kur komentoj ne kombin shqiptar.
persa i perket ktyre cubave low life shqiptar, jam i bindur qe nuk i urreni me shume se une.
per kto do kisha qejf te shoh nje eliminim sistematik pa gjyq nga shteti.

nejse



Edhe ai lloj eleminimi eshte ne funksion, mos ki merak, por.

Si te ebsh kur kete heren e fundit qe isha ne Tirane, me thane se i kishin hyre dikujt ne shtepi per te vjedhur. Nje familje, dy pleq, relativisht 68 vjecare. Shtepi tiranse. E kapen brenda hajdutin. Po cfare te benin? ishte cuni i lagjes 14 vjecar. Ta eliminonin?. NJe shpulle dhe e lane te lire. I thane te jatit. Ky u pergjigj keq. NUk kam cun hajdut une.

Po keta nuk jane me e keqja.

Po te kesh nje femije ne shtepi qe nuk shkon ne shkolle( neperfshatra jane shtuar shume).

Ose nje djale 20 vjec qe drogohet

Ose nje vajze qe del ke unaza ne mbremje per zanatin e prostitutes(shpesh me dijenine e te jemes) fukarallek hesapi.

etj etj ti kurt do i kritikosh keta?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2011 12:36
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Tani ky qe do them eshte devijim nga tema, por pergjigje per shelgun.

Kur isha ne Shqiperi heren e undit i bie ziles komshiu i shperfytyruar dhe gati duke qare thote se i kishin vjedhur shtepine. Ishte hera e dyte ne dy jave dhe kesaj rradhe i kishin marre laptopin. Me kerkoi nese kisha pare gje, madje e dinte qe i afermi im kishte pare vjedhjen e pare. I premtoj qe do e lajmeroj dhe i them te afermit tim. Ky i kishte pare, madje dihej qe ne ate shtepi mund te hynin vetem shoket e femijes se tyre adoleshent. Kishte plot shtepi te tjera ku mund te vidhje shume me teper se nje laptop, por ata kishin hyre tamam ne ate shtepi dy here. Dhe dinin cfare do vidhnin, nuk benin lemsh shtepine.

Sidoqofte, kur erdhi puna per te ndihmuar komshiun, i afermi im tha "c'me duhet mua, le ti gjejne vete, nuk futem ne kshu punesh, mund te hakmerren mbi ne, te me vjedhin shtepine, etj". Po sensin e komunitetit i thashe, ku e le. Nese te gjithe bejne si puna jote hajduti do jete gjithmone ne lagje, investo te mbrosh lagjen qe te jesh me i sigurte ne te ardhmen. Nuk arrita ta bind shume por komshiun e ndihmuam duke i thene kush kishte qene, le te merrej vete me bindjen e policise. Si perfundim hajdutet u kapen, ishin vertet shoket e femijes se vet, qe perballe kercenimeve te policise e pranuan vjedhjen dhe policia gjeti laptopin.

Ajo qe tremb ne kete mes nuk eshte vjedhja, nuk eshte fakti qe ca adoleshente e bejne. Ajo qe tremb eshte indiferenca. Krimi mund te linde nga varferia por rritet nga indiferenca.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2011 17:29
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Tani ky qe do them eshte devijim nga tema, por pergjigje per shelgun.

Kur isha ne Shqiperi heren e undit i bie ziles komshiu i shperfytyruar dhe gati duke qare thote se i kishin vjedhur shtepine. Ishte hera e dyte ne dy jave dhe kesaj rradhe i kishin marre laptopin. Me kerkoi nese kisha pare gje, madje e dinte qe i afermi im kishte pare vjedhjen e pare. I premtoj qe do e lajmeroj dhe i them te afermit tim. Ky i kishte pare, madje dihej qe ne ate shtepi mund te hynin vetem shoket e femijes se tyre adoleshent. Kishte plot shtepi te tjera ku mund te vidhje shume me teper se nje laptop, por ata kishin hyre tamam ne ate shtepi dy here. Dhe dinin cfare do vidhnin, nuk benin lemsh shtepine.

Sidoqofte, kur erdhi puna per te ndihmuar komshiun, i afermi im tha "c'me duhet mua, le ti gjejne vete, nuk futem ne kshu punesh, mund te hakmerren mbi ne, te me vjedhin shtepine, etj". Po sensin e komunitetit i thashe, ku e le. Nese te gjithe bejne si puna jote hajduti do jete gjithmone ne lagje, investo te mbrosh lagjen qe te jesh me i sigurte ne te ardhmen. Nuk arrita ta bind shume por komshiun e ndihmuam duke i thene kush kishte qene, le te merrej vete me bindjen e policise. Si perfundim hajdutet u kapen, ishin vertet shoket e femijes se vet, qe perballe kercenimeve te policise e pranuan vjedhjen dhe policia gjeti laptopin.

Ajo qe tremb ne kete mes nuk eshte vjedhja, nuk eshte fakti qe ca adoleshente e bejne. Ajo qe tremb eshte indiferenca. Krimi mund te linde nga varferia por rritet nga indiferenca.



A qe do te jap Ban une ty se dole nga tema.

Pikerisht Fajtor, kjo eshte tmerri.

Ja edhe une te devijoj pak per here te pare e kam, nuk e bej me.

2011.

Po rrija ne dritare duke pare oborrin. Hena naaa sa nje sac (si ajo hena qe nxjerr kati nganjehere.

) Dukej oborri bukuri, vetem nje pjese ne qoshe ku kisha mbjelle nje ortance qe eshte bere sa nje boje njeriu sikur ma prishte qejfin.

Kur degjoj kembe ne oborr. Marr kallashin dhe e mbush ngadale se mos zgjoja kojshijen qe po flinte per shtate pale qejfe. Kush te jete e qellova.

Dhe vertet, djali i Bakushes komshijes sime qe i ka vdekur i shoqi ne Grqi. 13-14 vjec spurdhjak, brekemut.

Po si ta vrisje kopilin. Dal ngadale dhe e kap per flokesh. Nuk e kaperxeu dot murin. I shpetoi shurra. Cfare te beja?

Eshte ngjarje reale qe me ka ndodhur mua dhe me e mira qe mund te beja ishte t'i shija Bakushen. Tani duke shkruar po me dridhen duart nga inati. JO per djalin se e kam rritur me buke. Ne mos une im vella qe rri ne shtepine ngjitur. Ky ishte shperblimi. Bakushja e shkrete eshte 35 vjecare. Zot si e mban ate djale. Punon e shkreta ne nje nga ministrite.

Tani Fajtor me jep ca dite ban se e bera hallall.

Zot i madh ndihmoje ate vend se eshte prishur shume

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2011 19:16
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Deshiroj ta zgjerojme edhe me shume kete teme pasi po trajtojme ca dukuri dhe fenomene qe shqetesojne dhe jane problem per realitetin shqiptar.
Eshte e vertete ajo qe thote Kurti per ate qe shqiptaret ne pergjithesi ne emigracion bejne karriere dhe emer te suksesshem, per shume arsye. (nuk po flas per trafikantet etj). Kjo pasi vendi ku ata jetojne ua jep kete mundesi dhe afteia e tyre i ben te kene sukses flas ne biznes, art e kulture. Nuk po ndalem me gjate tek arsyet pse behen jashte, por per ate qe nuk mund ta realizojne ne Shqiperi. Ka shume arsye dhe nje nga keto faktore eshte padyshim se jemi popull dinamik ne ekspansion demografik dhe natyrisht i ri ne moshe. Normal qe keto dukuri qe permendni mesiper ndodhin me rendom ne krahasim me vendet e tjera pasi probabiliteti eshte me i madh. Ketu pastaj ndikon dhe puna e dobet e shtetit ne pergjithesi pasi jemi shtet ne konsolidim e siper, mjafton te kujtojme ketu rastin e atij policit qe duhet te jete figura e atij qe duhet te me mbroje nga e keqja dhe ne fakt bente dhe tutorin duke shfrytezuar femra.
Duke mos dashur te bie ne pozita disfatiste apo ndjellakeqe por natyrisht as edhe te atij optimistit apo te atij qe kerkon te laje mut me shurre e quaj diçka negative te perkoheshme dhe se nuk shoh ndonje gje tragjike ne kete mes pasi jane dukuri te kohes.
Problem do ishte sikurse kjo dukuri te behet mafie me kalimin e kohes. Nese ju trajtoni ketu nje dukuri banale te nje vjelljeje ordinere po ashtu normal qe duhet te shqetesoheni edhe per ta garipa qe bredhin me pistoleta ne brez dhe here pas here nuk pertojne ta zbrazin ne mes te Tiranes dhe nuk jane as te pa shkolle as fukarenje as me familje te thjeshta apo ordinere etj. Natyrisht sepse prishen pazare plas konkurrenca etj. Shqetesuese eshte se ata edhe pse arrestohen nganjehere nga policia nuk bejne pothuajse edhe nje dite burg ndersa hajduti i xhepave apo edhe i banesave nuk del nga burgu pa i bere te pakten nja 6 muaj te mira...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2011 21:25
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Nuk besoj se jemi me te suksesshem se te tjeret kur shkojme ne emigracion. PO sigurisht nese nje inxhinier mekanik do punoje si mekanik i thjeshte, per nje muaj behet shef reparti. Ky nuk quhet sukses. Une do e quaja sukses nese inxhinier konvertonte diplomen dhe behej inxhinier ne kurbet.

Kam pare ketu ne USA, nga te gjitha kombet e EU. Pse jo, jane po aq trima sa edhe shqiptaret, madje shume prej tyre jane me mire. Polaket kane nam te puntorit te palodhur. Ruset i quajne puntore te zgjuar. Italianet duarflori. Greket bijaxhinj dhe restorantexhij.

Shqiptaret? Supera. Sa s'u thera me nje cifut kur me pyeti nga isha dhe si i thashe se jam shqiptar ma ktheu" supera supera"

Supera quhen kujdestaret e ndertesave, rregullojne ndonje pune te vogel ne ndertese, bejne gati plehrat qe kur te vije makina t'i marre etj.

Sigurisht qe kam shume shembuj shqiptaresh qe kane shkelqyer, por keta jane te paket.

Jam ndodhur ne nje graduim kolegji ku mbaruan 5 shqiptare, kater nga shqiperia dhe nje vajze kosovare. Te gjithe arriten te hynin ne shkolla graduimi, mjeksi, dentistri apo juridik. Ky eshte sukses shume i madh, aq i madh sa kolegjit iu rrit grada dhe mori nje grant prej disa milionesh nga shteti.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2011 04:03
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Meqe ra fjala per komshiun hajdut te shelgut.

Babai ekzekuton në gjumë djalin 15 vjeç, sepse ky vidhte shpesh:
http://www.balkanweb.com/kryesore/1...vjec-67202.html

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2011 05:08
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

-Ne politiken shqiptare fajin e ka opozita --Dhe pse ?

-Sepse pushteti gjithmone do gaboje dhe eshte opozita ajo qe e kritikon pushtetin per gabimet e tij dhe i merr........ pushtetin , qeverisjen

-Mirpo problemi tek opozita eshte tek Kryetari i opozites ---

-------- Sepse populli opozitar nuk ka asnje faj , pasi sa here e ka kerkar shefi i opozites , populli eshte ngritur i teri
--Nga Shkodra deri ne Sarande shqiptaret kane vajtur ne miting ne Tirane -----
-----------Populli u pergjak , u hodh ne lufte per jete a vdekje me pushtetin-- u vrane njerez , dhe Lideri i opozites si nje MI I NDYRE u fsheh , e la popullin te vetmuar pa udheheqje .............

-Dhe megjithate njerezit luftuan vetem kunder policise se shtetit , ---Njerezit i vrane , goditen ...... ndersa lkideri i opozites pinte kafe atje ne rreze tek Fideli

--------------I tha bukur Sala : .....ju ikni perpara se prapa ju vjen Jani ---------

--------- E pra Ky lider opozite sa here ka bere thirje per protesta i eshte pergjigjur gjithe Shqiperia , ------Dhe tani qe ky ka ngelur keq , sepse sic duket Berisha e ka kapur keq kete palaco , ky ka frike te beje me protesta dhe ka leshuar forumeve dhe gazetave njereizit e tij te cilet si brejtesa per te justifikuar kete miun qe udheheq opoziten , akuzojne popullin shqiptar se gjasme nuk proteston ..!!!!!!!!!!!!!!--- Helloooo !!!!

-------------Po shefi i opozites nuk kerkon te beje me protesta --Biles ai nuk shfrytezon as rastet qe po jap;in minatoret dhe te ngrihej ne protesta kunder Sales ..>>!!!!!!!!!!!

-Edhe Gjinushi, me Ngjelen ja kerkuan hapur qe te fillojne protestat , jo te qendrohet keshtu pasive , kur pushteti vodhi votat ....

-------------Pra ne politiken shqiptare ne keto momente qe po kalojme fajin e ka shefi i opozites EDI RAMA - dhe askush tjeter -

-----------Ai duhet te largohet sepse eshte i pa afte politikisht , sic treguan edhe keto votime ,
por tani se fundi ai po tregon se eshte i kapur nga Berisha ,

Duke mos dashur te vazhdoje protestat kunder Qeverise hajdute dhe kriminale te Sales , Edi po tregon se Saliu ka shume mundesi ta kete pergjuar Edin kur ka folur me ndonje diplomat grek , apo me ate Dule grekun qe embante afer , dhe tani Sala sic duke ti ben presion ,,ndaj edhe Edushka thote qe te mos bejme asnje proteste tani ,por fillojm ne shtator ---- jo per gje por atehere fillon edhe shkolla

-----------Populli shqiptar nuk ka faj fare, por keta politikanet e PS-ja , sidmos ortodoxet e PS-se , qe kur kane ardhur ne krye te kesaj Partie jane udhehequr nga mungesa e luajalitetit ndaj popullit te tyre dhe nga nje korupsion i pa papre --------

-Mirpo tani PS-ja eshte ne opozite , dhe me e bukura eshte se drejtuesi i saj nuk pranon te protestoje --------Ketu ka nje problem me te vertete serioz per opoziten qe zgjidhet keshtu sipas meje ---------------

-Te gjithe ata ortodoxet e PS-se nuk duhet te vihen ne krye te PS-se , deri sa PS-ja te fitoje ne zgjedhje ,
sepse ata duke qene spiune te deklaruar te grekut SALIU i ka pergjuar te gjithe ,
dhe nqs ata vijne ne krye te PS-se nuk mund te bejne dot opozite te fuqishme , sepse Sala ju ben presion dhe i diskretion ------------

-Keshtu qe PS-ja duhet te nderoje kreun e saj,-Te vendosi ne krye ndonje qe nuk eshte ortodox ,
dhe te filloje protestat masive ne Tirane ku te mblidhet gjithe Shqiperia dhe ta akuzojne Salen qe nga leshimet qe i ka bere politikkes greke dhe deri tek greva e minatoreve e me radhe
deri ne rrezimin edhe me dhune te Sales, pasi Sala e quan opoziten armike dhe ai nuk te fal -
----- Ai njef vetem dhunen , ndaj ne krye te opozites duhet nje Trim , Patriot dhe karizamtik i cili perdor gjithshka kunder pushteti --
---Si dhe te beje aleance me te gjithe spektrin politik ne Shqiperi mjafton qe te jene kunder Sales

--------------Dhe pastaj kur te vije PS-ja ne pushtet te vendosi keta ortodoxet
edhe pse jane spiune te grekut s'ka ndonje gje te keqe ,sepse na duhen ti kemi ne vend te hudhres ,
per te mos na mare mesysh ,
pasi ata kane nivel shume te ulet intelktual .
Koha po tregon se ata kane nivel shume te dobet ne arsyetim dhe po i perdor Sala si tespije

--Jane me keqe se ju ketu ..

Natyrisht e kam fjalen per ata te PS-se, se ja ku eshte ORTODOXI Ngjela i shkelqyer ,
Tamam Rilindas
Por Edushka nuk e degjon Ngjelen , sepse Ngjela eshte edhe inteligjent edhe patriot ,edhe karizmatik -

--------Ngjela do ishte i shkelqyer per ne krye te PS-se , por nuk eshte anetar i PS-se, dhe Edi nuk ja le vendin ngjeles dhe ta drejtojne opoziten sebashku me Ngjelen ne krye natyrisht .

. -Gjerat duhen thene hapur qe te kurohet semundja e PS-se

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2011 06:49
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re inw3fcot29.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 25 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI
-

-Mirpo problemi tek opozita eshte tek Kryetari i opozites ---

-------- Sepse populli opozitar nuk ka asnje faj , pasi sa here e ka kerkar shefi i opozites , populli eshte ngritur i teri
--Nga Shkodra deri ne Sarande shqiptaret kane vajtur ne miting ne Tirane -----
-----------Populli u pergjak , u hodh ne lufte per jete a vdekje me pushtetin-- u vrane njerez , dhe Lideri i opozites si nje MI I NDYRE u fsheh , e la popullin te vetmuar pa udheheqje .............

-Dhe megjithate njerezit luftuan vetem kunder policise se shtetit , ---Njerezit i vrane , goditen ...... ndersa lkideri i opozites pinte kafe atje ne rreze tek Fideli





--------- E pra Ky lider opozite sa here ka bere thirje per protesta i eshte pergjigjur gjithe Shqiperia , ------Dhe tani qe ky ka ngelur keq , sepse sic duket Berisha e ka kapur keq kete palaco , ky ka frike te beje me protesta dhe ka leshuar forumeve dhe gazetave njereizit e tij te cilet si brejtesa per te justifikuar kete miun qe udheheq opoziten , akuzojne popullin shqiptar se gjasme nuk proteston ..!!!!!!!!!!!!!!--- Helloooo !!!!

-------------Po shefi i opozites nuk kerkon te beje me protesta --Biles ai nuk shfrytezon as rastet qe po jap;in minatoret dhe te ngrihej ne protesta kunder Sales ..>>!!!!!!!!!!!






-------------Pra ne politiken shqiptare ne keto momente qe po kalojme fajin e ka shefi i opozites EDI RAMA - dhe askush tjeter -

-----------Ai duhet te largohet sepse eshte i pa afte politikisht , sic treguan edhe keto votime ,
por tani se fundi ai po tregon se eshte i kapur nga Berisha ,






-Keshtu qe PS-ja duhet te nderoje kreun e saj, dhe te filloje protestat masive ne Tirane ku te mblidhet gjithe Shqiperia dhe ta akuzojne Salen qe nga leshimet qe i ka bere politikkes greke dhe deri tek greva e minatoreve e me radhe
deri ne rrezimin edhe me dhune te Sales, pasi Sala e quan opoziten armike dhe ai nuk te fal -






Koha po tregon se ata kane nivel shume te dobet ne arsyetim dhe po i perdor Sala si tespije




--------Ngjela do ishte i shkelqyer per ne krye te PS-se , por nuk eshte anetar i PS-se, dhe Edi nuk ja le vendin ngjeles dhe ta drejtojne opoziten sebashku me Ngjelen ne krye natyrisht .

. -Gjerat duhen thene hapur qe te kurohet semundja e PS-se

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2011 08:13
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Meqe ra fjala per komshiun hajdut te shelgut.

Babai ekzekuton në gjumë djalin 15 vjeç, sepse ky vidhte shpesh:
http://www.balkanweb.com/kryesore/1...vjec-67202.html

WOW. kjo eshte tragjedi. kjo eshte nje tragjedi e vertet. you cant write a script this sad, this dark.
me preku ky lajm..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2011 09:12
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
WOW. kjo eshte tragjedi. kjo eshte nje tragjedi e vertet. you cant write a script this sad, this dark.
me preku ky lajm..



Fatkeqesisht edhe mua.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2011 19:28
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.