Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi


po u kapke lehte ti moj me dy pasta direkt ne krevat....

prandaj nuk me pelqen ti mua,,sepse pelqej ato te veshtirat


shih ky, muhabetin direkte e ne krevat... s'i durohet!
ketu po flasim per ndjenja mor i uruar, nga ato te tipit... "marr guximin qe t'ju shkruaj, c'do deshnit me vec shpirtit tim?"...

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 11:43
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

blete moj

e di qe je e lezecme..)????

nga sote e tutje do te bej "korte" ne mp. ke nr tim te tel..

sepse dua te te shpreh ndjenjat,moj "qene"

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 12:08
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas



Sipas mendimit tim ,sinqeritet do te thote te thuash ate qe mendon kudo, kujtdo dhe sidoqofte......
Per shembull....Njoh nje vajze te bukur shume, dhe sapo prezantohem i them:Shiko shpirti se sapo te pashe, po digjem....Jam gati te te hidhem persiper....Si thua, a vjen ne shtrat me mua, se te dua??.....Mendon se do te pranoje, meqe vlereson sinqeritetin tim????

Shembull tjeter....Takoj nje shokun tim kastravec, te shoqeruar me nje shtatselvi, syulli qe te merr me qafe....Une sinqerisht i themo ku i ke syte moj e bekuar, a nuk e sheh sa i shemtuar eshte ai qe ke ne krah???Po hajt mi ke lala, se te man lala ne pellom te dores....Sipas jush, do ta beje??? Eh , sa i bukur sinqeriteti......

Shembull tjeter...NJoh nje vajze ne forum e me pelqen......Ipelqej edhe une asaj e behemi miq sa hap e mbyll syte.....Bile arrij edhe ta takoj....u pelqyem edhe nga afer.....Sinqerisht une i thashe se isha baba i tre femijeve, duke menduar se ajo do ta vleresonte sinqeritetin tim....Thashe, po hajt se jemi te rritur, ajo eshte vajze e dalur, me mendesi te hapet....POr nuk pata bere asje propozim te dyshimte deri ne ate cast....Si thoni ju se veproi ajo??Ma ktheu shpinen sa hap e mbyll syte, thuaj se s'me kishte pare ndonjehere........Eeeehhhhh, gje e bukur sinqeriteti..
Une mendoj se sinqeriteti eshte i nevojshem karshi vetvetes, dhe demsjelles ndaj te tjereve........



Po pse kemi nevoje ne njerezit te jemi te sinqerte me veten? Une them jo ... Mos po i fshehim gje vetes ne? Mbase ata me 2 personalite ,po te tjeret s'besoj ... Ndersa sinqeriteti ndaj te tjereve eshte gje tjeter po s'me duket cilesia e vetme qe duhet ne marredheniet e tona me te tjeret.

Ore Jarigas ne te njejten kohe i ke perjetuar gjithe keto histori ? Jo per ndonje gje se nuk shoh shume qendrueshmeri une ketu ... me duket si ajo llotaria : hajt ta provoj se ku i dihet dhe fitoj,  pastaj me shume se sinqeritet mua me duket se nuk i mban fre gojes

Te kisha qene une ajo e fejuara e shokut tend ti kisha numeruar ca fjale qe ta kishe mbajt mend e me mua skishe me pune (mos flasim per miqesine e "sinqerte" me shokun tend  )

Ehh sa i sinqerte paske qene kur i ke thene qe ke 3 femije ... perpara apo pas qe e takove mua me duket se ajo paska qene inteligjente sepse i paska vleresuar gjerat tamam dhe paska pare pertej sinqeritetit tend te dukshem dhe ka vleresuar gjera qe per momentin duken te parendesishme : ska lidhje mendesia e hapur me faktin se nje njeri eshte i lire te zgjedhe njeriun me te favorshem per jeten e tij dhe ky mesa duket ske qene ti

Tani te them dhe mendimin tim rreth temes : E kote te bejme parashikime se une them perhere se realiteti ia kalon per fantazi imagjinates dhe keto momente te mira mund te mos vine kurre por dhe te ikin per duarsh para se ti ta kuptosh ...e gjithe puna eshte sa je i zoti te rrezikosh nese merr ti i pari iniciativen, pasojat e nje pergjigje negative e pozitive, serioziteti i ndjenjave te tua etj por mbase te rrish te arsyetosh kaq shume ndoshta ske per ta bere kurre, prandaj ne njerezit vuajme kaq shume se ska nje moment te duhur...prandaj une preferoj te mi shprehin ndjenjat qe te mos jem nga ana e me te vuajturve  

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 15:16
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha briseide

Momenti me i mire per ti shprehur ndjenjat nuk mund te programohet,nese s'vjen vetevetiu nuk mendoj se do arrija ta thoja,dhe nuk dua te me thone,te dua...gjalle ne bote!Shprehja presupozon te jesh i qete me vetveten,te dish se c'ndien,te dish kë ke perpara,e di se c'do...



Brisi sa kam qesh  ...te dua gjalle ne bote eeee !! 

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 15:21
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Goca Ari ua ka thene edhe tek thenja e tij se per cfare ideologjie eshte:



LIRIA seksuale,eshte thelbesore per nje shoqeri te shendosht,dinjitoze,dhe me moral te lart..by roma LLAGAPI


__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 15:24
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha tulipani


Brisi sa kam qesh  ...te dua gjalle ne bote eeee !! 



Fjalen "te dua" brrr,s'dua ta degjoj....eshte nje shprehje e ngjashme qe kam shume qejf .. s'e them,po eshte thene diku ketu

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 15:32
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


Fjalen "te dua" brrr,s'dua ta degjoj....eshte nje shprehje e ngjashme qe kam shume qejf .. s'e them,po eshte thene diku ketu



Tani si fjale s'eshte aq e shpifur jo ...po kur ta thone si me detyrim preferoj dhe une veprat

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 15:43
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ekstravagantja
Fotomodele

Regjistruar: 11/04/2007
Vendbanimi: Gjithandej
Mesazhe: 168

Nuk ka momente me te mire ose me te duhur...Momenti vjen atehere kur ta ndjen zemra....

Fjalet nuk thuhen per detyrim....thuhen vetem ne momentin e nevojshem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Korrik 2007 16:10
Ekstravagantja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ekstravagantja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ekstravagantja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ekstravagantja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ekstravagantja Shto Ekstravagantja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ekstravagantja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha tulipani


Po pse kemi nevoje ne njerezit te jemi te sinqerte me veten? Une them jo ... Mos po i fshehim gje vetes ne? Mbase ata me 2 personalite ,po te tjeret s'besoj ... Ndersa sinqeriteti ndaj te tjereve eshte gje tjeter po s'me duket cilesia e vetme qe duhet ne marredheniet e tona me te tjeret.

Ore Jarigas ne te njejten kohe i ke perjetuar gjithe keto histori ? Jo per ndonje gje se nuk shoh shume qendrueshmeri une ketu ... me duket si ajo llotaria : hajt ta provoj se ku i dihet dhe fitoj,  pastaj me shume se sinqeritet mua me duket se nuk i mban fre gojes

Te kisha qene une ajo e fejuara e shokut tend ti kisha numeruar ca fjale qe ta kishe mbajt mend e me mua skishe me pune (mos flasim per miqesine e "sinqerte" me shokun tend  )

Ehh sa i sinqerte paske qene kur i ke thene qe ke 3 femije ... perpara apo pas qe e takove mua me duket se ajo paska qene inteligjente sepse i paska vleresuar gjerat tamam dhe paska pare pertej sinqeritetit tend te dukshem dhe ka vleresuar gjera qe per momentin duken te parendesishme : ska lidhje mendesia e hapur me faktin se nje njeri eshte i lire te zgjedhe njeriun me te favorshem per jeten e tij dhe ky mesa duket ske qene ti

Tani te them dhe mendimin tim rreth temes : E kote te bejme parashikime se une them perhere se realiteti ia kalon per fantazi imagjinates dhe keto momente te mira mund te mos vine kurre por dhe te ikin per duarsh para se ti ta kuptosh ...e gjithe puna eshte sa je i zoti te rrezikosh nese merr ti i pari iniciativen, pasojat e nje pergjigje negative e pozitive, serioziteti i ndjenjave te tua etj por mbase te rrish te arsyetosh kaq shume ndoshta ske per ta bere kurre, prandaj ne njerezit vuajme kaq shume se ska nje moment te duhur...prandaj une preferoj te mi shprehin ndjenjat qe te mos jem nga ana e me te vuajturve  




O trendafilo....Me pyetjen se pse duhet te jemi te sinqerte me veten, tregon se ti veten tende , si gjithe ne te tjeret nuk e njeh aq mire...Ceshtja eshte se une jam i vetedijshem per kete , ti ndoshta jo akoma.....Ne te gjithe nuk kemi vetem nje personalitet, por nje larmi te madhe...(ti nuk sillesh njesoj me babane sikurse me mamane, me te dashurin sikurse me shokun, e tutje keshtu)......

Sa per te fejuaren e shokut tim, meqe s'e paske ndjekur mire te gjithe historine, ishte vetem nje shembull, per te ilustruar rastet kur sinqeriteti duhet vene menjane.....

Kur i thashe asaj mikes, se jam baba me tre femije, pra duke u treguar i sinqerte, doja ti thosha se kerkoja vetem miqesine e saj, dhe jo nje dashnore.....Ajo i vleresoi gjerat me masen e vet, dhe me te drejte ndoshta per te, me ktheu shpinen.....(ndoshta kerkonte burre , ku ta di une)........Mendesia e hapur ne kete rast, ishte ne kuptimin se nje vajze mund te kete lidhje miqesie me nje burre, pavaresisht nga statusi i tij civil....Por ne kete rast, ti shpreh mendin tend, ose me mire nje ane te karakterit tend , se para vjen llogaria e pastaj ndjenjat.....I respektueshem....

Dhe ne fund, nese do qe une te ti shpreh ndjenjat e mia, dergome nje fotografi, e pastaj shohim...

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Korrik 2007 00:00
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

*S'patem as falenderim per mirekuptimin


Ndjenjat shprehen kur ta thote zemra...

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2007 22:11
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.