Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Pse quhen "tradhetare" yjet e sportit shqiptar qe shkelqejne ne Bote?
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Jimmy ti ke mendimet dhe idete e tua anti-greke, une nuk mendoj kurre anti-grek,anti-american apo kushdo qofte..Ne momentin qe une i hyj ne shtepi dikujt do bej kuvendin e tij dhe jo ta vjedh, vras, shaj apo poshteroj..Ne se s'me pelqen kthehem andej nga kam ardhur..Por te vesh per pune, per nje mireqenie me te mire ekonomike dhe te filloj te gjykoj, shaj, ofendoj..askush nuk ta lejon kete zoteri i dashur, zot ne shtepine e tjetrit nuk behesh dot..

Dhe ju lutem ne se mundeni vazhdoni postimet mbi temen aktuale, dhe jo te kunderviheni pse dikush nuk eshte anti-grek si dhe ju..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2004 19:09
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Mona ky muhabet qe ti ben eshte pa fryt. Te lutem mos fut fjale ne gojen e te tjereve. Ti dhe une jetojme ne nje vend shume liberal dhe multietnik sic eshte Kanada-ja. E ke pare programin televiziv "Trading Places"? Do te doja qe ti te ndroje vendin tend me nje emigrant qe lan xhamat ne greqi(ish-inxhinier nafte) dhe ai ne vendin tend te ishte ketu. Ai do te shikoje ndryshime te medha ne kete sistem jo vetem ne lehtesira ekonomike, sociale, edukacioni, respekti te gjitha kjo pune e nje brezi qe eshte rritur me te tilla vlera. Ai nuk do te perbuzet nga fqinjet e tije dhe kur te ikin neper shkolla nuk do degjoj njerez qe tallen duke thene "alvanoi" alvanoi".

Te gjithe keto pengesa ekonomike-sociale i detyrojne njerez si Pirro Dhimrat apo Luan Shabanrat te marrin ate rruge per fitime personale. Asnjeri s'eshte anti-grek me duket se ti je shume pro-greke dhe ne te dukemi te tille.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2004 21:22
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Endri do te ishte me mire ti lexoje postimet nga fillimi dhe te shihje qellimin e hapjes se kesaj teme, dhe as nuk parashikova qe debatet nga tema per Pirro Dhimen do te zhvendoseshin ketu.. Ju keni mendimet tuaja, une kam experiencen time, dhe persa kam jetuar e kam pare gjithshka eshte ndryshe..Po e perseris perseri tema eshte mbi plagen "emigrim" dhe ne rastin real mbi yjet e sportit me te cilet te tjeret korrin medalje dhe ne rrime e i quajme tradhetare..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2004 21:39
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

mona ata i morra si shembull per temen qe ke hapur nejse..

po flisja per fenomenin ne pergjithesi por ti ke koke me vete me duket

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2004 22:45
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

O Mona po te shohesh mire historine e Shqiperise do e kuptosh qe nuk jam aspak anti-grek. Por gjithshka eshte RECIPOKE. Une nuk them qe shqiptaret jane me te mire se amerikanet, kinezet apo ku e di une.Cdo komb ka karakteristikat si dhe te mirat dhe te metat e veta. Por kur nje SHTET dhe nje pjese e mire e popullsise se ketij shteti fyejne, diskriminojne madje edhe perndjekin te gjithe nenshtetasit e nje kombi tjeter dhe me gjithe ndihmat e vazhdueshme dhe miqesine e sinqerte qe ky komb i ofron vazhdon po te njejten rruge per shekuj me rradhe mund te me thuash cila eshte pegjigjja e duhur? (kjo fjalia e fundit doli "roman" po nuk kam frike se nuk do e kuptosh )
Dhe tani te sqarojme 2 gjera te vogla:
E para qe ketu nuk po te fyen apo sulmon askush ty PERSONALISHT por po "sulmojme" (nqs ke qejf ta quash keshtu) MENDIMET e tua qe ne i konsiderojme SHUME te gabuara (nuk dua te them me kete qe ne kemi gjithmone te drejte dhe ti je gjithmone gabim)

E dyta: Ti po vazhdon te ngulmosh gjithmone ne nje vend: Nqs veni ne greqi mos u ankoni. Tani une po te pyes. E ke parasysh ne cfare shekulli perdorej kjo shprehje? Ne shek XIX kurse ne jemi ne shek XXI. Dhe kam pershtypjen se te drejtat e njeriut duhen respektuar apo jo? Mos harro edhe dicka tjeter: Minoritaret KURRE nuk kane ndjere diskriminimin me te vogel jo vetem sepse shqiptaret i konsideronin popull miq por edhe pa kete fakt shqiptaret jane nder me te famshmit ne bote per mikpritje dhe bujari kur vinte fjala per njerezit e ardhur. Biles arriten deri aty sa te strehonin dhe te mbonin edhe ushtaret italiane qe deri nje dite me pare u kishin vrare djemte dhe djegur shtepite.(une vete nuk di tjeter rast te tille ne bote) Pra minoritaret ketu (te cfaredo kombesie) kane patur PRIVILEGJE se ekzistonte ai mendimi HUMAN"Te ardhurit ketu ndihen keq se jane ne vend te huaj prandaj t`u lehtesojme kete dhimbje" Dhe aq me keq minoritaret greke qe ketu kane marre poste deri ministra (apo jo? ) se deputete kane qene te vazhdimisht. Biles kane arriur deri ne rang kryeministri. Qe te mos futemi me thelle ne histori dhe te mos permendim si jane sjelle me shqiptaret me perpara (se pastaj del muabet gjate) si mendon ti, kjo eshte pergjigjja e duhur qe greket duhet t`u japin shqiptareve?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2004 09:20
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

ciao albanian

Citim:
Po citoj ato që tha nainablA
[...kot te pyes: MOS JE MINORITARE TI??? [/B]


Nuk jam dhe kaq i mprehte ta kuptoj kete pyetje; por se c`kam nje parandjenje se mbart nje mendim negativ ose me sakte nje sarkazem te maskuar me se keqi.

Do te doja te dija mendimin tend; mos valle eshte turp te jesh minoritar???

Mos valle ti e ndien veten te ndonje rangu me te larte se ndonje minoritar(flas per gjithe minoritetet)???

Nqs e kam keqkuptuar pyetjen; te me falesh. Megjithate na bej haber.

pershendetje trojani

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2004 18:02
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

O Trojani po te prezantoj Albanian. Mos u merzit se duhet te mesohesh me te (te pakten gjersa te haje ban-in e radhes) :p
Ty Mona s`po te them gje se ja ke marre doren me kete tipin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2004 18:18
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

ciao albanian

Po mire mor burre i dheut, po si nuk e ke vazhduar listen e te mirave qe xhaxhi Enver i ka bere minoriteteve dhe gjithe shqiptareve bashke???

Si mor burr ke harruar burgimet, internimet, klonet, rradhen e bukes e te qumshtit, tollonat e mishit, informacionin politik te se merkures... .

A eshte shume e veshtire te kuptosh se gjithe keta tradhtare jane pasoje e politikes bunkeriste te xhaxhit Enver dhe te nenes Parti???

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2004 20:19
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Pergjigje MONES me rastin e vrasjes se nje shqiptari ne ATHINE

Citim:
Po citoj ato që tha mona

Sa mijera shqiptare jane te rregulluar me pune, shtepi e shkolle e madje nuk kane asnje ndryshim nga greku, sa dhjetra te rinj deputojne ne sport, art e madje i shikon ne kopertinat e revistave pa u shprehur ndonje lloj perbuzje nga media greke..Mos barazoni rastet ordinere, apo qofte dhe disa raste me mijera jete qe jetojne dhe kane vendosur te ardhmen ne Greqi.. Nuk e kuptoni qe me kete mllef anti grek, dhe sjellja qe shpesh komentohet ne media vec u prish pune ketyre mijera emigranteve e jo ne qe shpenzojme kohen per qejf tek keto tema te forumit..

kesaj i thone te hash buken e mikut e te besh duvane e turkut, por ky eshte realiteti shqiptar...




TIRANE (7 Shtator) - Lojëtarët e ekipit kombëtar shqiptar do të luajnë me shirita të zinj në krah ndeshjen e nesërme në Gjeorgji. Iniciativa ka qenë e Federatës Shqiptare të Futbollit, për të demonstruar solidaritet kundër dhunës ndaj tifozëve shqiptarë në Greqi dhe vrasjes së një emigranti. Kërkesa i është drejtuar Federatës Ndërkombëtare të Futbollit dhe pritet të miratohet. Edhe traineri i kombëtares Hans Peter Brigel kur ka mësuar për dhunën ndaj shqiptarëve ka deklaruar: Do kisha preferuar më mirë ta kishim humbur ndeshjen. Ndërkaq, dje në Kukës mbërriti nga Greqia trupi i 20 vjeçarit Gramoz Palushi. Ceremonia mortore do të zhvillohet ditën e sotme "Djali im vdiq se veshi flamurin kombëtar pas fitores me Greqinë, prandaj ftoj të gjithë tifozët të marrin pjesë në varrimin e tij", kanë qenë fjalët e të atit. Trupi i të riut u shoqërua nga dhjetra emigrantë shqiptarë dhe majft shqiptarë të tjerë. Dhuna ndaj emigrantëve shqiptarë është dënuar nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit, ndërsa parlamenti shqiptar mbajti një minutë heshtje dhe miratoi një deklaratë për incidentet e shënuara. ro/ro (GazetaShqiptare/BalkanWeb

FLM BUKES SE MIKUT MONA,E SHPRESOJ TA MBASH NE NDERGJEGJE KETE VRASJE NGA GREKET

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2004 09:09
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Po tresh eshte e dhimbshme dhe jo e hijshme ajo qe ndodhi me emigrantet tane ne greqi, por une prape dua ti permbahem mendimit qe keto jane veprime te njerezve te shfrenuar dhe me emocione dhe jo pasqyre e nje populli te tere. Ky eshte dhe problemi qe ne po debatojme deri tane : individi nuk duhet barazuar me masen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2004 12:03
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Pse quhen "tradhetare" yjet e sportit shqiptar qe shkelqejne ne Bote?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.