Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > femrat vene dashurine apo komoditetin ne vend te pare.
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kundershtuesja
Femrat i duan te dyja.


 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 20:58
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Nuk besoj se ka femer ne rruzullin tokesor qe s'i intereson paraja.Dhe kush thote qe s'i intereson ose tregon hipokrizi ose thjesht ka gjetur dicka me te rralle,dashurine, dhe i lejon vetes shkarje te tilla!!Ne te njejten kohe eshte pak umiliante te jetosh me paret e burrit...


Brisi,
E sinqerte pergjigja, por shume e sigurt. Dmth nese nje vajze dashurohet me nje djale qe nuk ka pasuri, thjesht qe punon dhe te ardhurat jane sa per te mbijetuar, ajo vajze ka shkare? Te kuptoj qe je realiste, por....
Ta zeme qe djali ka potence: eshte inteligjent, i shendetshem dhe puntor, por vjen nga nje familje e varfer..raste te tilla ka plot tek ne shqipetaret. Ai ka nje te ardhme, mbase i pasur "filthy rich" nuk do behet sepse ajo nuk arrihet me pune, por do jete i zoti i vetes se tij...nuk beson se ky djale do te kete shansin ta dashuroje nje vajze inteligjente?
Nejse, une do te preferoja dashurine....por jam realiste qe eshte shume e veshtire te kesh ate fat....
Pasurine nuk e kam lakmuar kurre. Sa per jete komforte ate e kemi pak a shume vete ne dore.

Pershendetje

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 22:01
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

 

- teorikisht ( ose më saktë në fillim ) dëgjon vetëm fjalë të bukura .... jo t'jet njeri i mirë , i dashur , pa vese  ........ etj ( thu ti moooooooo , se ke gjet yllin e botës )  

- praktikisht ....... nuk kalon asnji muaj dhe veç kur do e gjej noj sebep ( jo dasma gocës tezes , jo fejesa e  nganji shoqeje ) dhe ........ t'kërkon içik " komoditet "  ........ nga i pal çizme a nga nji fustan .

- ndoshta nuk kom pas fat unë , por deri më sot gjith femrat që kam njohur në plan të parë kan patur gjetjen e ngrohtësisë ............................ ekonomike .

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 22:42
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

E thame Glaukus, Fati eshte i domosdoshem ne keto raste...pastaj...eshte nje dore e vogel vetem me 5 gishta dhe nuk jane njelloj....c'fare te them me teper?
Fjalet e ngrohta i merr era, por dhe nje femer qe kerkon komoditet nuk pret shume ti shfaq kerkesat e saj.....prandaj e merr era dhe ate bashke me fjalet...shume e thjeshte per mendimin tim.
Qe humbet nje muaj te jetes tende me te, ajo eshte fatkeqsi...

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 22:47
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

obbbooobbo.me cdegjova ketu ,nuk kam per tu martuar kurr

te tema femrat dhe x5.., benin te gjitha jo materialiste...kurse ketu bien te gjitha brenda bullldym...

kot nuk i thon qe femrat e kane mendjen tek floket e gjata

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 23:15
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
obbbooobbo.me cdegjova ketu ,nuk kam per tu martuar kurr

te tema femrat dhe x5.., benin te gjitha jo materialiste...kurse ketu bien te gjitha brenda bullldym...

kot nuk i thon qe femrat e kane mendjen tek floket e gjata



Ari si bien bulldym?
Me shpjego kete te lutem.

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 23:19
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


Ari si bien bulldym?
Me shpjego kete te lutem.



pyet sexin sepse eshte turqisht

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 23:27
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi


pyet sexin sepse eshte turqisht



Ku ta gjej Sexin une? Ajo vazhdon te festoje akoma festat..

Dmth, ti mendon qe femrat duan vetem parate? Sa shume njerez te zhgenjyer paska... Ketu them dhe une, keq qenka puna....

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 23:31
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Mahhh ne ditet e sotme eshte shume e veshtire te besosh tek femrat, sidomos ato lloj femrash qe thonte Glaukus....qe kerkojne komoditetin ekonomik.

Por si i thojne ne disa raste, qe ne jete nuk mund te kesh gjithcka, edhe dashurine edhe pasurine. Do te ishte shume e lehte.

Personalisht jam e mendimit qe deri sa te jem ne gjendje te punoj vete, s'kam pse t'i bie ne qafe mashkullit per qejfet e mia.
Leket shkojne e vijne, sot i ke neser nuk i ke, kurse dashurine..............e ke gjithmone perkrah. Sakrificat nganjehere te bejne me te forte ne jete, se sa te gjesh tapetin e shtruar.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Janar 2009 00:03
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
Mahhh ne ditet e sotme eshte shume e veshtire te besosh tek femrat, sidomos ato lloj femrash qe thonte Glaukus....qe kerkojne komoditetin ekonomik.

Por si i thojne ne disa raste, qe ne jete nuk mund te kesh gjithcka, edhe dashurine edhe pasurine. Do te ishte shume e lehte.

Personalisht jam e mendimit qe deri sa te jem ne gjendje te punoj vete, s'kam pse t'i bie ne qafe mashkullit per qejfet e mia.
Leket shkojne e vijne, sot i ke neser nuk i ke, kurse dashurine..............e ke gjithmone perkrah. Sakrificat nganjehere te bejne me te forte ne jete, se sa te gjesh tapetin e shtruar.



Sa idealiste qe je megjithse perpiqesh te tregohesh me kembe ne toke. Kapa mjaft kontradikta ne kete postim.

ti thua qe dashurine e ke perhere ne krah? Kush mund te me thote se eshte e vertete kjo? Vetem neper libra dashuria vazhdon perhere.

Tjetra :leket shkojne e vine. Leke duhet te kesh qe te shkojne. Nuk ka me mire se te kesh ca para, shume eshte me mire. PO ne te hskretet shqiptare nuk e kemi pasur fatin qe te njohim dobine e pasurise. Mos me keqkupto, ne sensin me pozitiv, kur ke shume para di te jesh mireberes, te ndihmosh, te krijosh gjera te bukura, te hapesh vende pune, di te jesh isjellshem, i dashur.

Nje proverb cifut vec ketyre qe thashe une me siper thote: Je edhe i bukur.

 

Sa per temen, jam i sigurt qe nje femer midis dy djemve me te dhena te njejta do te zgjedhe ate me para. Absolutisht keshtu eshte.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Janar 2009 00:13
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > femrat vene dashurine apo komoditetin ne vend te pare.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.