Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Shkarkime - Download > Iphone
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Per mua nuk do jete e lehte per arsye se qe te dy modelet me pelqejne , konkretisht kam iphone4 dhe kontrata me mbaron ne nentor . Galaxy s2 eshte Dual Core Application dhe 1.2ghz processor eshte super fast dhe slim dhe teper i pershtatshem per mua , kurse per iphone 5 nuk di pothuajse asgje dhe pse dua ti mbetem besnik ketij te fundit mbetet mister !

ps. Ne mos gaboj Samsung provjen nga Koreja e jugut , kurse Iphone nga Apple prodhohet ne Kine !

Ke te drejte vetem se lexova diku mbi konkurrencen mes Kines dhe Usa por ndoshta behej fjale vetem per tregun amerikan mes iphone dhe samsung.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2011 19:01
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Une Apple e kam shume zet. Ka linje prodhimesh te limituara dhe te shtrenjta. Ekrani qe shesin semi-profesional eshte nga me te shtrenjtet. IPhone eshte kompjuter me telefon, jo telefon me kompjuter. Por eshte kompjuter qe nuk lidhet me kompjuter tjeter pa nje program qe quhet ITunes. Cdo telefon tjeter i fut kabllin e kompjuterit dhe hedh file ssipas qejfit. Me Iphone jo. Me Iphone duhet te mesosh si punon ITunes, ta mbash instaluar ne kompjuter dhe te shtypesh 20 butona para se te besh nje transferim file/

Gjithe kjo per nje telefon qe kushton 700$. Dhe me e keqja qe sapo e blen del versioni i ri qe ben njesoj 700$. Kaq eshte cmimi i nje laptopi mesatar sot. Vetem se telefoni eshte vegel qe humbet kollaj, ose bie ne uje, ose harrohet ne tavoline. Nese punon murator, karpentier, hidraulik, elektricist, harroje qe mund te mbash IPhone. Teper i shtrenjte per te rene nga xhepi.

Mos flasim pastaj per programet qe mban Apple. Per montazhe ka vetem Final Cut Pro, per browsing ka vetem Safari, per muzike ka vetem Garage Band. Kaq. Me Windows ke 30 variante per cdo nevoje profesionale, me cmime te ndryshme dhe taktika te ndryshme. Ne Windows cdo program e gjen pa leke te crackuar, ne Apple do paguash leket ose do hash dynjane te gjesh nje program ose plugin te crackuar. Fati i Apple eshte qe ka krijuar brand, domethene njerezit e duan se ka emer, njesoj sic duan Gucci, Valentino apo Armani (Raimondi ne kete rast). Per kete bravo i qofte Apple. Per njerezit e thjeshte pa pretendime eshte ne rregull. Por per qejflinjte e kompjuterit eshte nje ambjent i limituar ne cdo drejtim, duke filluar nga cmimi. Njehere ta blesh duhet ta mbash mend mire se s'do blesh gje tjeter per ca kohe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2011 19:32
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Shkarkime - Download > Iphone

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.