Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Kam menduar shpesh kohet e fundit mbi pasojat e te qenit femer dhe pozites te kesaj gjinie ne shoqeri, perhere per te dale ne konkluzionin qe femra fiton nje hijeshi sociale kur ajo jeton e zbehur ne pasivitet. Eshte e vertete, femrat jane viktimat primare ne lufte, femrat gjate historise njerezore shpesh kane qene ne vartesine mashkullore per mbijetese, femrat kane qene ne vartesine mashkullore per riprodhim etj. por sot, ne driten e zhvillimeve te fundit te dinamikave gjinore femra arrin te marre fryme me lirisht. Edhepse ne disa raste mund te vesh ne dyshim cdogje.

...eshte nje nate e ftohte por pa ere dhe me nje atmosfere festive te qytetit qe te fton te zhytesh ne turmen e njerezve dhe te humbasesh ne hidherimet e tua. E keshtu vishesh ngrohte, merr motorrin dhe i drejtohesh nje kafeje intime, te ngrohte, me drita te mekura mbas ores 19.00, me pianistin e fshehur ne nje qoshe dhe qirinjte mbi tavoline. Duhet thene qe cdo gje eshte projektuar per te joshur. E keshtu vajza e ftohte, ne nje gjendje mendore aspak joshese, i drejtohet tavolines ku mikesha e saje e zjarrte po e priste per nje permbledhje javore te deshtimeve dhe gezimeve. Femrat cuditerisht arrijne kenaqesi te papara qofte dhe duke komentuar, duke vepruar pak ose aspak.

Ndersa je akomoduar per qejfin tend me nje pamje ballore te kafese-ceshtje per te vene re cdo defekt te tjeret qe mund te lehtesoje barren e defekteve vetjake te asaj nate-me shoqen e dashur ne krah qe eshte kthyer ne nje diarre verbale, te bie ne sy nje hije qe te pershendet me nje gote vere nga stoli i barit. Nganjehere rastesia vertete eshte e poshter por ne kete rast, rastesia ne kombinim me mikeshen ne kafe, eshte thjeshte nje kurve! Mundohesh te fokusosh hijen qe te pershendet por s'arrin ta asociosh me nje vend, emer, apo...asgje. Kerkon ne forme diskrete ndihmen e shoqes e cila hidhet 2m nga karrigia ne konfrontimin e papritur me fiksimin e saje te ri. Meet mister S., minimum 1m80, plot sharm e qendrim te tipit"une kam shpetuar boten", ndeshur rastesisht ne rrethe miqesore disa here, pinjolli i pronarit te nje prej klinikave estetike me te sukseseshme te qytetit, mjek dhe...plot shikime therese ne drejtimin tim. Auch!
Mikesha ime, femra plot vetebesim, mjeke ne profesion dhe me nje elokuence qe do hidhte ne gremine dhe nje bilbil, tkurret dhe bie pre e komplekseve shekullore te tipit:"ti e njeh ndaj shko e pershendete dhe ftoje te na bashkohet...". Mundohesh ta anashkalosh, perdor cdo taktike te lejueshme dhe palejueshme por fraza te tipit"e mban mend ti ate heren qe kam bere filan gje per ty? Eeeee?"te ç'armatosin dhe te bejne te ngrihesh, te ngresh dhe fundin qe ka filluar te te bie lirshem nga humbja e peshes, gelltit turpin me buke dhe i afrohesh subjektit te interesit. Mbas pak sekondash gjahu ulet ne kurthen qe i kishte pregatitur mikesha ime. Une ulem poashtu. Nuk kalon shume kohe dhe gjahtarja tashme plot besim ne ate cfare po bisedonte me jep nje shenje sysh duke u drejtuar nga dera. Prezenca ime dukshem ishte e tepert.

Mbledh leckat e mija qe kisha shperndare gjithandej dhe ju kerkoj ndjese per largimin tim spontan. Mikesha ime-tashme armiku im nr.1-me nje ekspresion poaq spontan me qorton qe po i le aq shpejt. Por, papriturazi, kurthen s'ja kishte ngrehur sic duhet pasi i adhuruari i saje ngrihet me mua qe te me shoqeroje deri jashte, tek motorri. Aha,"kete se kishe parashikuar, hunter?!"i them nepermjet nje shikimi talles.

Rruges per jashte...
-"Sapo le vetem nje femer te mrekullueshme duke te pritur, nje femer qe shoqerine tende do e vleresonte shume."
*"Ti s'di as te vesh veten ne hije ndaj dhe je nje matchmaker qe s'vlen asnje cent.Hahahaha! Une, zonjushe, tani jam aty ku dua te jem dhe kjo eshte arsyeja se pse u ula ne ate tavoline."
Ndjej nje te ftohte te mprehte qe me prek qafen, ato fjale me thyejne me teper gjendjen emocionale dhe me bejne te deshiroj me teper se kurre te jem prane njeriut me te cilin kam ndare me teper se 8 vjete.

-"E thene sinqerisht, une s'jam aty ku dua te jem, madje as me njeriun me te cilin do doja te ishte ketu ndaj...naten e mire!"
*"Nuk e di si ta marr kete sinqeritetin tend: si harbuteri apo si nje refuzim per te bere qofte dhe mundimin me te vogel per te kamufluar dicka."
-"Merre si te duash..."

...e ndersa i drejtohesha shtepise, nen pikat e shiut qe sapo kishin filluar te perplaseshin mbi mua, boshlleku qe ndjeja brenda po merrte forma gjithnje e me te thepisura.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2011 17:38
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

sec ka nje mllef te eger ne shkrimet e tua. me pelqen!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2011 09:32
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Amor.. Koken lart amor.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2011 09:38
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

U takum aksidentalisht. Dhjete minuta kohe ne tren dhe folem sikur te kishim njohur njeri tjetrin gjihe jeten. weird. Pse u intimidove moj dhelper? nganjehere eshte mire mos te ballafaqohesh me nje fiksim. gjerat jane me interesting ne perfeksion.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 16:10
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Kam zhvilluar nje ves te keq muajt e fundit; fle me celularin poshte jastekut perkrah! Dhe te mendosh qe e gjithe kjo ne funksion te nje njeriu por nganjehere kanalet e hapura per nje njeri jane menyra infiltrimi ideale per armiqte-dhe per mua armik eshte cdo mashkull qe s'eshte ai mashkull dhe qe me zgjon nga gjumi. Ne kete rast behet fjale per mikun tim gay, gay and bitchy, gay and lovely, gay and supportive, gay and reliable, gay and...my best friend.

01:00, diku mes varjes te kokes ne mesin e krevatit dhe kemben e djathte mbi jastek, celulari tund krevatit. Pa hapur syte fare zeri im sensual nokturn, khum-khum, pergjigjet:
*"He zemer, u ktheve nga puna?"
-"Puuu, na qase shpirtin, kam nje film ketu, chips, vere, djathe blu,...hajde e fli nga une."
*"Ik se t'zura dru, ik m'le te fle. Shko e grrici nervat dikujt tjeter."
-" Mos bej si femije tani se s'me flihet...jam mesuar me M.-ne neper shpi por qekur jemi lene..."
*"Me te thene te drejten dhe te jesh lene me jot eme ne kete ore s'me plas!"
-...

Mbasi perfunduam biseden oooh aq miqesore, mbyll syte te fle...kalojne 30 sekonda dhe ndjenjat e fajit me kafshojne dhunshem. Ngrihem, kap jastekun tim per veshi, marr nje mbulese fleece dhe e hedh mbi krahe, shapkat me turinjte arushi, celesat e makines dhe dal nga shtepia.

01:20, i bie ziles te app. te tije.
-"Kush eshte?"
*"Jam M.-ja qe me ke bere te largohem me sjelljen tende prej shk.......!"

Ndersa hyj brenda me zgurdullon syte...
-"Po vazhdove te dalesh katandisur keshtu ke per te me telefonuar ti se shpejti..."
*"Pfiuuuh..."

Shtrihem ne njerin krah te sofase, ai afron tavolinen me ushqimet me te cilat me kishte korruptuar dhe me pas shtrihet ne krahun tjeter. Miss Potter ne TV. E shoh aq te merzitur dhe te thyer. I them qe do kaloje dhe me pas arrij ne idene BRILANTE te krahasoj periudhen e tije me nje proces detox-i. ... Flasim e flasim derikur na ze gjumi. Mengjesi vjen dhe une marr mbulesen time me jastekun dhe i drejtohem deres.

Nata eshte vertete asfiksuese me raste...

Love didn't call that night.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shkurt 2011 21:07
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Thumbs up

Nuk je e veshtire per t'u lexuar ti amor, veshtire te pengohesh neper rreshtat e tu.

Me pelqeu te te lexoj, edhe kete here.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shkurt 2011 21:14
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

C'do gje mori fund pas afersisht 4 vitesh. Dhe kesaj rradhe une u dorezova. Dhe i preva kordonit. Tani jam ne lufte me egon time. Ah ego e felliqur. Ta qendis, a mos ta qendis? Pse i dhash shpresa me shume asaj. Sepse ajo e deshte me shume se une. Prandaj i dhash shprese dhe egoja fitoji. Neqoftese ka dyshim tek une nese ajo eshte partner i duhur atehere pse te vazhdojme?

Keto 6 muajt e fundit kane qene nje tmerr stresi i vertet. Shkolle, pune, lodhje e tejmase dhe ne fund te fundit edhe stresin e relationship.

fuck my life.

dua te shkoj diku larg nje muaj te rigjej veten time.

Modifikuar nga Endri datė 09/03/2011 ora 04:21

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2011 03:58
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Duke u terheq veten nga porta e lamtumires, eshte koha tani te shikojme se cfare qendron jashte saj. Eshte koha per te marre aksion te dhimbjes dhe lendimin që shkakton dashuria e humbur, dhe lendime shpirterore qe rezultojne. Nje person ne kete situate si imja eshte pak si nje ushtar i plagosur.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2011 06:22
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Sonte ndjehem i vetmuar dhe i merzitur. E di qe kjo ndjenje eshte perkohesisht. Qe me kohe shpirti im do mund te sherohet perfundimisht. Dhe depresioni eshte vecse nje mbulese e veshur nga vetmia. Vite mund te shkojne qe nje person nuk eshte produktiv sepse eshte i depresum. Duke bere nje perpjeke kerkon pak optimism. Dhe une do gjej dike qe eshte e drejte per mua. Vetem ne qofte se une mesoj nga e kaluara ime dhe te shkeputem prej asaj.

Kam nevoj te pranoje faktin qe une kurre nuk do jem me te. Ndoshta pas kesaj drama ime personale do te ulet pak me poshte.

Modifikuar nga Endri datė 13/03/2011 ora 06:47

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2011 06:36
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha Endri
Sonte ndjehem i vetmuar dhe i merzitur. E di qe kjo ndjenje eshte perkohesisht. Qe me kohe shpirti im do mund te sherohet perfundimisht. Dhe depresioni eshte vecse nje mbulese e veshur nga vetmia. Vite mund te shkojne qe nje person nuk eshte produktiv sepse eshte i depresum. Duke bere nje perpjeke kerkon pak optimism. Dhe une do gjej dike qe eshte e drejte per mua. Vetem ne qofte se une mesoj nga e kaluara ime dhe te shkeputem prej asaj.

Kam nevoj te pranoje faktin qe une kurre nuk do jem me te. Ndoshta pas kesaj drama ime personale do te ulet pak me poshte.




Ndodh nganjeher qe ato qe shkruan dikush ti pershtatet aq shume gjendjes tende shpirterore dhe ndienjave qe ti provon saqe te duket sikur jeni nje .Sa vite kane kalur duke i dhene kurajo vetes qe e kaluara da shkeputet nga une por asnjeher skam arrituar .Uroj me gjithe shpirt Endri qe te pakten ti tja arrish te shkeputesh prej saj .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2011 10:13
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.