Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Cuni qe merret me moderimin e ketij nen-forumi mund te fshije pa problem 99% te postimeve te dy faqeve te fundit.


E medemek 1% i kujt eshte si pike referimi them per ate djalin qe merret me temen .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 21:51
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
E medemek 1% i kujt eshte si pike referimi them per ate djalin qe merret me temen .

Ato qe jane te alfabetizuar.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 21:52
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Ato qe jane te alfabetizuar.

Dakort, shpresoj se do ta marri parasysh moderatori i sektorit.


Tani te merremi pak me çeshtjen e kokeulurit.
Si fillim them se nuk ka lidhje llogjike mes atij qe ngre zerin me kokeulurin. pastaj them se ne nuk jemi popull kokulur.
Biles do shtoja se arsimi ben qe te ulesh pak koken.
Qysh ne fillim e fillon me "budallejte", gabim sepse nuk mund te paragjykohet nje popull keshtu. Mire apo keq çdo popull e ka ndonje huq, tek ne vihet re kjo nga mungesa siç e the shume bukur e arsimit. Arsim jo vetem si shkolle si matematike qe dy e dhe dy eshte e barabarte me dy here dy.
E fillon me ah sikurse te vjen keq dhe pastaj e kupton se ku qendron difekti dhe direkt ne sharje.
Ulu kater ashtu sikurse dy e dy.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 21:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Ato qe shkruaj une s'jane subjekt per analiza, ndaj "anal-izat" mund t'i çosh diku tjeter . Aq me pak subjekt analizash nga njerez qe s'jane ne gjendje te analizojne jeten e tyre, pale therrimat qe une vendos t'i paketoj sipas deshires ketu. Ti kerkon vemendje. E qarte. Por une s'jam njeriu qe po te jep vemendje. Nje njeri i zgjuar s'i bie me tutje asaj vrime fyelli kur e kupton.

Kalofsh kendshem.

______________
Kam filluar te ri-thellohem ne analizen e aplikuar te filozofise spekulative te idealizmit gjerman. Ka qene nje subjekt qe me ka terhequr me vite te tera por pjekuria, ose mungesa e saje, po me lejon ta shijoj vetem tani. Ndoshta vertete cdo gje duhet te vije ne kohen e duhur, pa menduar kohen si nje konstrukt social.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 22:08
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Ato qe shkruaj une s'jane subjekt per analiza, ndaj "anal-izat" mund t'i çosh diku tjeter . Aq me pak subjekt analizash nga njerez qe s'jane ne gjendje te analizojne jeten e tyre, pale therrimat qe une vendos t'i paketoj sipas deshires ketu. Ti kerkon vemendje. E qarte. Por une s'jam njeriu qe po te jep vemendje. Nje njeri i zgjuar s'i bie me tutje asaj vrime fyelli kur e kupton.

Kalofsh kendshem.

______________
Kam filluar te ri-thellohem ne analizen e aplikuar te filozofise spekulative te idealizmit gjerman. Ka qene nje subjekt qe me ka terhequr me vite te tera por pjekuria, ose mungesa e saje, po me lejon ta shijoj vetem tani. Ndoshta vertete cdo gje duhet te vije ne kohen e duhur, pa menduar kohen si nje konstrukt social.

Paqe amor, me mjaftojne edhe dy minuta perkushtim nga ana jote dhe fle i qete.
Keshtuqe naten e mire.

E di si ka than frati: hajt te shtrati mos te marrt gjumi te pushon shtati.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 22:23
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha Dulcis in Fundo
Une ne fakt nuk e kam me shume qejf te futem ne vorbullen e komenteve qe po perfshijne amorin keto dite, edhe sepse me duket sikur ajo "argetohet" duke dhene akoma me shume shkas e duke nxitur. Por me terhoqi vemendjen komenti mbi nenezezen e gjithe cfare vinte rrotull saj. Nje femije nuk do e kete kurre barkun te mbushur perpara nje cokollate. Nje femije do i lepije gjithmone buzet para nje embelsire, edhe sepse, sic mund ta kesh parasysh dhe vete, nuk eshte shume e shendetshme te frysh femijet me embelsira por u duhen dhene sa me shume perime e fruta, gje per te cilen jo gjithmone i gjen entuziaste. Nuk e konceptoj dot si mund te interpretohet keshtu nje shikim lakmues i nje femije, e per me teper si mund te konsiderohet reagimi "mbrojtes" (ne menyren e saj) sjellje e nje nenezeze. Edhe sikur, te ekzistonte mundesia qe ajo nenezeze te mos ia kishte mbushur barkun femijes, shume familje jetojne keq. Fakti qe ai femije ishte sjelle ne bote nga ajo nenezeze krenare, e cila i terhoqi vemendjen pse pranoi oferten e nje te panjohure eshte e mjaftueshme per te ushqyer kete mllef? Kaq te ulet te duken keta njerez qe preferojne te jetojne nje jete te mbushur me vuajtje e vetemohime (por ama te mbushur)? Mos me thuaj qe ne te ardhmen tende do paguash nje guzhiniere, nje dado, nje pastruese, nje fizioterapiste, nje dietologe, etj etj.. paguaj dhe nje psikolog dhe je ne rregull pastaj. Je ca gabim o amor (sipas kendveshtrimit tim gjithmone), por jam e bindur qe shume nga keto mendime nuk do i kesh me kur te provosh ndjesine e te mbarturit nje foshnje ne bark.
Se dolem dhe nga tema..



Duqlia ka folur mire ketu --Ka bere kritike konstruktive dhe me terma te bute

---Keshtu duhet te flase nje femer : me butesi --Une per keto llkij femrash vdes hahahahaha

-Se bera shaka nje moment ,por e kam me termend , qe ketu ka fol shume bukur
--Kritike me butesi

---.... Qe edhe kritiken e ben tamam , por edhe shoqerin nuk e humb
Kjo vajze qenka politikane e perkryer --edhe kembet e i ka te bukura --C'do me kjo ?

Vetem nje gabim ka Dulqia , kur thote qe femija do :... fruta dhe perime --

--- Femija eshte ne ritje dhe me shume se keto frutat dhe perimet kerkon proteina dhe yndyrna te mishit (vici ) , qumeshtit, vezes dhe gjalpit --- Se e ndihmojne qe te ritet fizkisht

---frutat dhe perimet jane me shume te domsdoshme kur ritesh , Atehere janed te domsdoshme , por edhe kur je femije duhen --por jo te jene kryesore para atyre qe thashe , se ngeket femija i pa zhvilliar fizikisht

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2011 04:32
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

All work and no play is making missie a dull gal.

Bonsoir, good old continent!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2011 22:26
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
All work and no play is making missie a dull gal.

Bonsoir, good old continent!



.....Shyqyr ,se na beri merak --Thame se na humbi cupka qe e kemi nga ane e zemres ...

Gjalle qenke me dreq? .....--Ke vajtur ne Europe keshtu ???

Mreserdhe ...dhe be nice...-

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2011 23:48
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Nje copeze nga e kaluara

Ishte bere kohe pa i vizituar ata te dy. Shpesh E me thoshte: Dada Loli, kur do besh nje sleepover ketej nga shtepia ime? Ndersa une ia shtyja per te mbaruar provimet ne fillim. Sa shume gjera mblidhen sebashku sa as per te marre fryme nuk del koha..
Ate mbasdite kisha vendosur te shpenzoja me ta.Dhe E dhe A kaq te gezuar ia nisen te shtrihen ne dysheme duke bere mundje me njeri-tjetrin. Iu bashkova dhe une duke i gudulisur.
Pastaj E me mesoi lojen e re qe kish mesuar se fundmi.E quajti 'The- It's been a while- game'
E nisi i pari:It's been a while since Dada Loli has slept over my house.
Me: It's been a while since I haven't seen you.
E:It's been a while since you had a poop face.
une: Poop face? What is that? You are so silly.
Ai u shkri prej gazit.
Motra ime u perfshi ne loje.-It's been a while since Dada Loli hasn't had an interest on someone.
Une nga ana tjeter- It's not true.
Motra: Who is he?
Une: I'll tell you later.
Pastaj iu ktheva E-se: It's been a while since E hasn't kissed B. (per cupen e vogel qe motra ime i kish gjetur duke u puthur te fshehur ne dhome)
E-ja qeshi me te madhe ,nje gagarisje qe dukej se ishte shume shume i kenaqur prej komentit.
Une: Kur do e puthesh prape?
Ai vetem qeshte.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2011 14:53
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Aww nice lorie.

Modifikuar nga Endri datė 01/12/2011 ora 19:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Dhjetor 2011 19:13
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:53 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.