Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Analiza > cic-mic.
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

16 Nëntor 2010 ::: 20:13
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko MesazhinNuk ka te beje me lajmet kjo teme Faje. Megjithate me dhe nje ide te hap nje teme te re "Lajmi i dites".
Ideja eshte te memorizojme ca veprime politike ne nje kendveshtrim pertej analizave ditore te lajmit te fresket.
Quhet cic-mic, per te mos e quajtur poker apo shah-mat, gjithsesi pertej politikes ditore sepse kemi te bejme me konkluzione ku secili i nxjerr sipas bindjeve dhe mendimeve te tija pasi jane hapur letrat ne tavoline, ne rastin e pokerit, apo bere çil e mshils (cic-mic).


Fajtori tha:
Ka i gje kto lajme ky mer jahu. Deri sot gazetat ishin mush me thirrje per protesta etj etj. Pardje u mblodh asambleja PS me gjithe opozite etj. dhe vendosen protesta. Nga doli kjo shenje kompromisi tani?

... po te kesh ndjekur lajmet e sotme flitet se protesta jane shtyre.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
16 Nëntor 2010 ::: 21:24
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinSe di kur e ke lexuar por punen e fondit USAID per gjykaten administrative e kam lexuar 2 muaj para. Amerikanet thane fondi nuk eshte djeg por s'besojme se ka kohe per te arrit aprovimin e ligjit deri ne Janar. Eshte thuajse e pamundur dmth.


Personalisht nuk e shikoj problem te madh faktin qe i iku bingua Shqiperise. Politikisht eshte e papjekur per te bere gjykata te tilla. Do behen sa per sy e faqe siç po behen patentat, qe doktori te jep letrat pa te vizitu fare. Jane institucione fallco qe krijohen qysh ne njenashme dhe perdoren arbitrarisht. Diksu do thote "epo mire, rendesi ka te dalim te nderuar me boten, siç dolem me pashaportat biometrike qe na lejuan heqjen e vizave". Kjo llogjike e jeteses ne hipokrizi dhe fallsitet s'ka jete te gjate, ashtu si '97 u ndertua mbi nje mal me hipokrizi njerezish qe injornin problemet politike-shteterore dhe shikonin vetem lekun. Krizen e pare pastaj humben toruan dhe u kthyen ne origjine. Nuk ndertohet shteti sa per te kap 16 milione dollare se mos na ikin. Ndertohet klani, kjo po.

 
Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
17 Nëntor 2010 ::: 19:25
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko MesazhinVitin qe vjen martohet Williami, djali i Karlit Princit te Mbreterise se Bashkuar Angleze.
Kjo dite do te kremtohet dhe festohet nga populli anglez, ate dite do te jete dite feste, pasi kane kaluar me shume 30 vite nga martesa e Karlit me Dianen.
Kremtohet se kjo dite do te behet feste zyrtare.

Eh ku ne ku anglezet.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
17 Nëntor 2010 ::: 20:07
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Vitin qe vjen martohet Williami, djali i Karlit Princit te Mbreterise se Bashkuar Angleze.
Kjo dite do te kremtohet dhe festohet nga populli anglez, ate dite do te jete dite feste, pasi kane kaluar me shume 30 vite nga martesa e Karlit me Dianen.
Kremtohet se kjo dite do te behet feste zyrtare.

Eh ku ne ku anglezet.U fryfshin ne bythe edhe keta anglezet. Akoma me pune mbretrish merren. Shkerdhata qe nuk u ngriten njehere mbi  komplekset e tyre. Kane shume gjera te mir, por kete punen e mbretit as qe mund ta kuptoj, megjithse kur ua ze ne goje te thone se eshte thjesht figure perfaqesuese.

U te shk... se po shaj tani, aq me ngrihen nervat nga keto inferioritete te veshura me rroba mbretleresh. Te me perfaqesoje mua Charli. Fuck the queen, e Charl, e charlevice, e keta dy te rinjte dhe kete bukuroshen ne fund. Po mire mor kelysha, po sikur ky mbret te jete nje idiot? (dhe ka pasur edhe te tille).

Po pse nuk shikoni francezet qe ja prene koken mbretit 5 here?

Njerez qe jane mesuar te bejne me koqet e tjetrit. fuck 'em

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
17 Nëntor 2010 ::: 20:42
AndreaPirelli
Veteran ne forum


Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Postime: 5672
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha shelgu


U fryfshin ne bythe edhe keta anglezet. Akoma me pune mbretrish merren. Shkerdhata qe nuk u ngriten njehere mbi  komplekset e tyre. Kane shume gjera te mir, por kete punen e mbretit as qe mund ta kuptoj, megjithse kur ua ze ne goje te thone se eshte thjesht figure perfaqesuese.

U te shk... se po shaj tani, aq me ngrihen nervat nga keto inferioritete te veshura me rroba mbretleresh. Te me perfaqesoje mua Charli. Fuck the queen, e Charl, e charlevice, e keta dy te rinjte dhe kete bukuroshen ne fund. Po mire mor kelysha, po sikur ky mbret te jete nje idiot? (dhe ka pasur edhe te tille).

Po pse nuk shikoni francezet qe ja prene koken mbretit 5 here?

Njerez qe jane mesuar te bejne me koqet e tjetrit. fuck 'emA ka mundesi te mos me shash Mbretereshen te lutem ...............

 
Click Here to See the Profile for AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit
 
17 Nëntor 2010 ::: 20:46
kotka
.....


Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Postime: 3612
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha AmonAmarth


A ka mundesi te mos me shash Mbretereshen te lutem ...............aman o turll po nga ajo mbreteresha jote kane dale gjithe te tjeret retirded

 

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Click Here to See the Profile for kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Shto kotka nė listėn e monitorimit
 
17 Nëntor 2010 ::: 20:50
AndreaPirelli
Veteran ne forum


Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Postime: 5672
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha kotka


aman o turll po nga ajo mbreteresha jote kane dale gjithe te tjeret retirdedNuk du me dit ............ jam betu per mretneshen .............. ene nuk du me ma sha njeri ............ .

 
Click Here to See the Profile for AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 09:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Analiza > cic-mic.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen