Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Histori te shkurtra te nje violine... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia
Ne fakt mitet jane te tille deri ne momentin qe jane larg dhe mundesia per t’i prekur eshte zero.


Super e sakte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Dhjetor 2006 16:42
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

E kam dashur M… dhe kam kaluar kohe perkushtimi duke e vajtuar. Nese ai vdiq kjo nuk mund te jete kurrsesi per fajin tim… une e preva litarin e varjes, e mbajta ne duart e mia duke e shtrenguar dhe duke I dhene fryme… duke klithur… e shtriva mbi qilim… e veshtrova…Por ai ka vdekur dhe une rroj me ngjarjet qe me vijne vete ne mendje megjithe deshiren per t’I larguar…

Rezultova qe nuk kam asnje lidhje me vdekjen…ajo me eshte e panjohur…ndryshe si do te shpjegohet fakti qe une bera dashuri me nje kufome…e shtrire…e zhveshur…
U be kohe qe qendroj e mbyllur ne “bodrumin” tim dhe mendoj per M. Jane keto ore te tejzgjatura kur une mendoj te rifilloj nga e para . Kam njohur p.sh. E.- djale simpatik I cili bukur di te me veshtroi trupin, te me puth syte…Ne fakt jam ne pritje qe E. te gaboi e keshtu mund te shtoj oret duke qendruar ne “bodrumin” tim.
Me pelqen te vuaj. Ka momente qe I perkushtohem pikerisht kesaj…Miku im me permend shpesh kete fakt. Une debatoj me te per ta kundershtuar pavaresisht se e di qe ai ka te drejte.

Jashte degjohet ulerima e nje qeni barstard. Dreqi te prefte! – shan nje grua e keputur me llampe ne dore e cila mundohet te zgjedhe rruge te asfaltuar ne erresiren qe ka pershkruar qytetin tim. E shkreta, mendoj, sa rehat eshte kur nuk arrin te kuptoi qe ulerima e qenit I ngjason jetes se saj…

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2007 22:22
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Nese do te mungonte elementi i dhunes tek ne te dy atehere aktiviteti yne, perfshi ketu edhe ai erotik nuk do te arrinte persosmerine qe ka tani. Kohet e fundit e mendoj shpesh menyren kafsherore te kalimit nga gjendja normale ne ate erotike...Te dy pesojme shthurje...Ne shthurim dhe peshtyjme mbi format qe jeta shoqerore ka rregulluar bukur-bukur. Eh, sa here kemi vene ne pikepyetje rendin shoqeror, ai tronditet ne maksimum nepermjet erotizmit tone...
Jam e bindur qe pavaresisht derdellitjeve te “te moralshmeve”, edhe "virgjereshat" vete bejne takime ilegale me “shthurjen” sepse ne fund te fundit lumturia me e madhe njerezore eshte vetem pasioni trupor, eshte vetem erotika. Ketu dhe vetem ketu merr kuptim dallimi kafsheror nga ai njerezor. Kafshet riprodhohen ndersa ne bejme erotik.
Mundohem shpesh, deri ne lodhje, te percaktoj momentet kur ndjej dashuri dhe ato kur ndjej pasion. Numeruam nje nate deri ne dhjete duke eksperimentuar erotikisht, 1...zbehje e shikimit, 2...mpirje kembesh,3...mpirje duarsh,4...dalldisje fizike, 5...rritje temperature, 6...shperndarje e nxehtesise nga poshte lart, 7...pershpejtim i frymemarrjes, 8...aktivizimi i elementeve te dhunes, 9...deshira trupore, 10...”lumturimi”
Jemi te prirur te perjetojme pasionin. Vetem pasioni eshte lumturia e vertete.Ky i fundit quhet i tille vetem atehere kur bashkohet me elemente vuajtje (edhe vuajtja eshte pasoje e dhunes). Ndjenja e sigurise dhe qetesise ne lumturi eshte nje gjendje qe zbehet shume shpejt.
Ne i duam kenaqesite e trupit dhe i kuptojme perfekt ato. Qeshim me te madhe perpara atyre qe ndjekin nje riprodhim joseksual duke ju kundervene erotizmit.
Ne e duam pasionin dashuror dhe te shthurur sepse e dime qe vetem ne kete menyre mund te sigurojme shtrate te perjetshme erotizmi...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 15:59
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Fenomeni i "ngrohjes globale" me ka dhene nje rigjallerim te cuditshem shpirteror dhe trupor... Mendoj se kjo nuk me ka ndodhur vetem mua por te gjithe atyre qe me rrine prane, atyre qe me rrethojne por qe nuk guxojne te me rrine prane por me japin veshtrime te ngrohta...Atyre qe kane zgjedhur te me rrine larg dhe qe i qan zemra per te me ndejtur prane...

Dje kam ecur si asnjehere ne rruget e ngrohura te Tiranes e si per te mos mjaftuar kjo ftova ne shoqerine time njerez qe jane ne gjendje te kuptojne dhe ndjejne si une. Ata qe dine se fenomenii "ngrohjes globale mund te kaloj pertej bla bla bla-ve mediatike"... Dje shetitem, u ulem ne baret e trotuareve, drekuam ne lulishte fshati, diku ne periferi mes kafsheve shtepiake kurioze per pjaten tone...

Te njejten pikture me servir edhe sot "ngrohja globale"

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2007 09:23
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Kam kuptuar se cdokush ka disa caste/momente te vecanta pozitiviteti. Ne ndryshim nga te tjere (ketu perfshij edhe veten time) qe e kane te perbere jeten vetem nga momente te tilla...Jane pikerisht keto caste qe edhe personin qe ti e ke karakterizuar si djallezor, te rrezikshem apo qe e ke mbajtur gjithmone larg mund ta shnderrojne ne engjellor apo mik te vertete.
Kam perfituar kohet e fundit nga momentet engjellore qe A. ka filuar te dhuroje per mua. A thua kane ndikuar oret e gjata qe kam investuar per ta bindur A. ti shihte te tjeret te pakten si "materiale" perfitimi meqe ndjenjat njerezore kishin kohe qe i flinin? Ne momentin qe shfaq pozitivitet tek tjetri i ke hapur dyert vetes per vice versa- i thoja gjithmone. Te gjithe jane te domosdoshem ti mbash prane edhe ai/ajo per te cilin ti nuk ke asnje lloj interesi apo qe nuk te shkakton asnje fare emocioni apo tjetri qe mbase sot ka nje status social te papershtatshem per statusin tend.
Momentet e pozitivitetit te A. me ndryshuan jeten te pakten per nje afat kohe te gjate. E, dola ne perfundim te asaj cfare shpreha me lart. Edhe A.pavaresisht djallit qe shfaq here pas here, ja vlente ta mbaje prane...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2007 09:36
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

like when you shut up because you are like absent,
and you hear to me from distant spot, and my voice does not touch to you.
It seems that the eyes had flown to you
and seems that a kiss closed the mouth to you.

As all the things are full of my soul
you emerge from the things, full of the mine soul .
Butterfly of dream, you look yourself like my soul,
and you look yourself like the word sadness.

I like when you shut up and you are like distant.
And you are like complaining, butterfly falling in dream.
And you hear to me from distant spot, and my voice does not reach to you:
leave me that i shut up with your silence .

Leave me that I also speaks to you with your clear silence
like a lamp, simple as a ring.
You are like the night, shut up and constellations.
Your silence is of star, so distant and simple.

I like when you shut up because you are like absent.
Distant and painful as if you had died.
One word so, a smile is enough.
And I am happy, I am happy of that is not certain.


__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2007 08:42
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Dashuria ime, je prona e te tjereve!
Vjedhurazi vjen dhe si armike pas me shkon
thashethemet zemren tende e brengosin
e pastaj nga gjumi me shtegton

Dashuria ime, perdhunshem dashuruar
pas gjithe vijave te bardha te kesaj bote
ti me urdher semaforesh vjen tek une
i prish puthjet dhe s'paguan asnje gjobe

O moj dashuria ime, je shkurtimi i jetes sime
dhe me gjate pa ty do te jetoja
frika jote e mallkuar qe kafshon ditet e mia
gjithe .....

Tashme ka mbetur vetem kjo kenge qe me kujton ty
Love this song Pirro!

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 08:36
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Une jam nje krijese qe nje dite do te ndal se marri fryme e vecuar ne fundin e nje aventure te veshtire dhe te pakuptimte njekohesisht. Renie, ngritje, veshtiresi, perpjekje, deshira te ankthshme, obsesione te vazhdueshme. Te gjitha keto rrokullisin njera-tjetren vetem per nje qellim te vetem - per persosmeri. Perse te gjitha keto kur fundi do te jete rrenqethes, i vetmuar, i erret, i dhimbshem? Ndoshta per pasardhesit te cilet ende nuk kane hyre ne historine e jetes sime? Si do te jene ata? (e gjitha kjo eshte nje enderr me sy hapur dhe sy mbyllur pjese e deshire-instiktit per vazhdimesi).
------
Shikimi me endje i albumeve te vjetra fotografike me zhyti thelle ne qeli...Kalimi nga gjendja normale ne ate nostalgjike me ndryshoi gjithe aktivitetin tim te perditshem social. Pse gjithmone ndodh te fotografojme momentet me te bukura? A nuk eshte e gjitha kjo nje provokim qe dashur pa dashur i behet nje pjese njerezore (nostaligjise)perkohesisht te pergjumur??? A nuk do te ishte me mire te fotografoheshin momentet e shemtuara ne menyre mos kerkimin e vazhdimesise se se kaluares?? Nostalgjia jo rralle here shkaterron njerez te dashur pjese te se tashmes...
Qe prej dje jam nje qenie ne kerkim te fotografive, jam ne kerkim te shtimit te “adresave” te vjetra ne listen e kontakteve te mia.

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Prill 2007 11:35
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

It was cold
In the middle of a railroad track
I looked round
And I knew there was no turning back
My mind raced
And I thought what could I do
And I knew
There was no help, no help from you
Sound in the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns
Tore me apart
You've been - thunderstruck
Rode down the highway
Broke the limit, we hit the town
Went through to MOSCOW, yeah MOSCOW
And we had some fun
We met some boys
Some dancers who gave a good time
Broke all the rules, played all the fools
Yeah, yeah, they, they, they blew our minds
I was shakin' at the knees
Could I come again please?
Yeah the gentlemen were too kind
You've been - thunderstruck

Spasibo Loro

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2007 08:33
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Me prek koha qe iken pa u ndier...Une si nje e etur per jeten dua te ndjej cdo forme te perberjes se saj...
Me preku para pak kohesh nje shtepi e larget, rrezes se nje kodre ne te cilen jetonte nje plak me mustaqe dhe qeleshe, i piset, i uritur....
Me prek cdo gje qe eshte tradicionale shqiptare, me gufon kraharori kur gjej gjurme te rrenjeve te mia...
Me prekin te gjithe ata qe nuk jane edukuar te konsiderojne kontaktin human si gjene me humane e me qiellore...
Me prekin te gjithe keta forumiste qe shpenzojne ore te tera per te qene me njeri-tjetrin...Me prek jeta e tyre...
Me prek dashuria ime e cila eshte e destinuar per te qene hyjnore sepse te tille e thura vetem une...
Me prek ti qe jeton mes lluksit e sje i lumtur...ende s'e ke kuptuar qe pasuria me e madhe eshte te jesh prane meje ne Shqiperi...
Me prek mendimi qe nje dite do te kem nje trashegimtar...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2007 09:33
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Histori te shkurtra te nje violine...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.