Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Mbreteria e mendimeve te mia
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Mbreteria e mendimeve te mia

Gjithcka ndodh per nje arsye...

Kete shprehje me pelqen ta besoj vetem kur takoj persona interesant' dhe me pelqen shoqerimi me to, e atehere mendoj se ka qene nje arsye e cila me beri te takoj keto persona. Kur te takova ty, po qe e besova kete shprehje, e vleresova dhe e mbajta fort prane meje si thelbesoren e teorive... por kur ti dergjesh ne nje dhome spitali te erret, te pa mbajtur mire, te piset dhe plot mosperfillje... ne nje dhome spitali qe vetem leku te ndihmon, se askush nuk do te hidhte syte... une atehere pyes veten nqse ti je aty ne ate dhome ferri per ndonje arsye??? E arsyen nuk e gjej, nuk dua ta gjej... nuk ka arsye qe do te conte ty - "lulen" - ne ate dhome... ne ato ore vuajtjeje dhe miliona minuta ankth-pritje per ato qe te duan. Ne momente si keto thelbesorja e teorive te mia kthehet ne ca fjale pa kuptim.
Lexoj ty,lexoj ty qe te ruaj zemren prej ngurtesimit e shpirtin prej urrejtejes qe po e kaplon.Lexoj ty qe te cmallem.


E kush me bukur se ty mund te shprehi ndjenjat ne kete menyre?Kush me bukur se me i bukuri shpirti yt?Shpirti yt...Sot po e pershkruaj veten si xheloze.Mbase do qeshesh kur ta lexosh e do pyesesh veten pse.
Shume njerez kane aftesine te kuptojne dhimbjen e shpirtit.Ate qe cdo njeri e ruan me fanatizem.E ruan sit e vetmen gje te shtrenjte.Te vetmen gje qe asnjeri prej nesh s`do donte te humbiste.(shpirtin)Por kush prej nesh ka aftesine te hapi ate dritaren prej se ciles mund te lexosh gjithcka aty brenda ,te hyje e te behet pjese e pandare e saj?Jo une!Edhe une i kam pare syte qe luten per nje shikim ndryshe nga ai i zakonshmi ,e duart qe dridhen per nje prekje,por egoizmi im s`me ka lene te shoh me tej.Ndersa ti s`I the kurre jo deshires per te jetuar.Ahh ti.Ne c`bote u rrite ti?Pse je kaq ndryshe?Kush te mori prej dore e me cilat hapa ece ti?Nga buron gjith kjo miresia jote,
gjith kjo dashuri?Pse mungesa jote eshte kaq e paperballueshme?Pse pritja per ty s`ka fund?Pse…pse…eh sa pse mund te rreshtoja ne keto momente.He e kupton pse jam xheloze tani?Sepse edhe pse mungon,ne te vertete je ketu.Je Brenda kaq shpirtrash qe I bere te tute.Sa egoiste te mendoja se ishe vetem I imi per nje cast hahaha e me c`te drejte?Lotet jane kot,lotet nuk mund te shprehin gjith dhimbjen e shpirtit.Por mendimi im mundet e ai ngelet ketu sot per te te kujtuar gjithmone se sa shume po me mungon ne keto momente.Sa shume po vuaj me ty ne mendje,
me padrejtesite e kesaj bote.E di gjithcka do te ndryshoje shume shpejt por ka ca gjera qe s`i pranoj dot…e ndjehem sikur AI duhet te jape llogari perpara meje e jo e kunderta.
Kaq shume gjera do doja te te thoja ne keto momente…jam e sigurte qe me ndjen.
Si thua e mbyllim per sot mbreti i mendimeve te mia ?

Modifikuar nga eliz datė 26/06/2006 ora 12:16

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2006 11:47
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Ti e ben jetn time te bukur !Ta kisha thene ndonjehere?Ndjehem se dua te ta them tani.Dhe vetem qe egziston me ben ta dua jeten e te shikoj cdo gje si te bukur e plot kuptim.Cdo send qe preke ti me vjen ta perqafoj,cdo vend qe kaluam bashke me vjen nder mend si nje vallezim I lehte,cdo ledhatim e bere te deshiruar,me fale gjith embelsine e botes me perkedheljet e tua...Si e ben kete??si mund te ndjehem keshtu nderkoh qe ti ..C`fuqi eshte kjo qe me mbush shpirtin skaj me skaj me kujtimet me te bukura.Sot I kalova te gjitha frikerat e mund ta le shpirtin te udhetoje I lire, se tashme e di qe s`udhetoj vetem por me ty. Burim jete ti ,dashuria ime ti .Me zbukurove jeten dhe ...

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Gusht 2006 11:01
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

...Ndonjehere njeriu ka nevoje per kaq pak per te qene kaq shume i lumtur.Ndonjehere nje telefonate te shton vite jete.Ndonjehere fluturon dhe pa krahe.Ndonjehere s`permban dot veten nga buzeqeshja qe te ka pushtuar fytyren.E pyet veten si?pse?si ndodh?S`me intereson ne te vertete asnje pergjigje tani.E tashmja eshte e bukur dhe e nesermja e mire-pritur.

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2006 18:39
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re j0405192[1].jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 308 herė.

Frymemarrje

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2006 08:42
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Duke lexuar Remark…ja , pra, sa shume perulem e gjunjezohem para asaj qe ndjej. Kjo eshte pjekurija e stines se veres qe ka mbjelle lulezimin, megjithese askush nuk ka mbjelle asgje, kjo eshte nje vere me bime te egra e nje dashuri e harlisur, nje lule e bukur dhe e forte e jetes, lule qe ka qendruar shume kohe e vetmuar...
Dicka me kujtuan keto rreshta dhe do doja ta kisha ate leter perpara meje tani .Ngjante shume me kete apo jo?Sigurisht qe ngjante .Gjunjezim ,perulje perpara asaj ndjenje,perulje para dashurise!Ndjehem gjithmone bukur kur kujtoj ato ndjenja, ate kohe…
Kur kam lexuar remark per here te pare.Duhet te kem qene 10,mbase 12 vjece.Ne ate kohe iu betova vetes se ose do lexoj libra qe I ngjajne stilit te Remarkut ose do lexoj Remark gjith jeten .Nuk ishe vetem nje shkrimtar per mua.U bere baba,mesues.Tani kuptoj shume gjera.Tani shume gjera kane shpjegim.

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2007 12:11
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vanesajaems
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2007
Vendbanimi: United States
Mesazhe: 161

mbreteria e mendimeve te mija....

per ty po lutem shpirte...per ty e dashur  "mike "per               dhimbjen... ,hipokrizin ...per ate monster qe mbreteron ne ate kufom.

buzeqeshja jote ka qene gjithmone nje mantel qe ka mbuluar gjithshka...eksperienca e jetes atje beri ti njihja mire ato qeliza te shkatruara nga radioaktiviteti i vetmise....ishte koha kur  rrete e shpirtit tim ecnin pas shtellungave te shpirtit tend...koha ecen shume shpejt..nuk na pyet ne ...guret qe ne vendosim mbi deren e burgut te lirise tone...lene gjurme shpirt..zemer..."artistja e xhaxhit"...historia perseritet dhe tani ti ecen krah per krah me mua por smundesh ta shohesh...era rembeu mantelin e buzeqeshjes tende...dhimbja marshoi..xhelozia jetoi...per ego sbehet fjale dhe monstra mbreteroi dhe ti perseri kokforte... pret qe "dhimbja te kthehet ne lumturi " eh....u lodhe duke pritur shpirt...dhe pritja ska fund...dhe kurr ti nuk  mund te shikosh....ne  paralel do te ecim...deri ne fund te jetes sone...ti atje poshte.... dhe une ketu larte..."shpirt".................

harresa ishte nje force inercie por me shume nje aftesi aktive nje gardian qe rruajti rrendin tim psikik

 

__________________
Character is like a tree and reputation like its shadow is what we think of it; the tree is the real thing.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shtator 2007 05:32
vanesajaems nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vanesajaems Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vanesajaems (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vanesajaems Shto vanesajaems nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vanesajaems nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Ah sa shpejt kalon vera e nxehte,ndersa dimri duket sikur eshte gjithmone aty,ne pritje,thjesht duke i hapur rrugen veres.

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2007 15:26
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vanesajaems
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2007
Vendbanimi: United States
Mesazhe: 161

ndjej meshire  per ate  " hole "ne mes te zemres....qe terheq rreth vetes kaq shume "miresi "... o ti engjelli i bardhe atje larte te lutem.... ndihmoi femijet e tu...  cliroi nga keto monstra djajsh....e une... , te lutem ne emer "united gene"... that is verry necessary to do something.... please....please.... please..do it

koha kalon...fluturon dhe bashk me te dhe ti ...per kete jam shume e sigurt qe do ta shof ...cdo gje qe ndodh e ndjej ..".urimi "qe xhaxhi me dha ...nuk kaluan dite ...dhe atje ne ate saranden ...dikush e gezoi....dhe ti o lumi i pavias do te rrjedhesh tek lumi i kelcyres...a ke bere ndonjehere ndonje bilanc....jam e sigurt qe jo...beje se do mesosh shume..". nga  urimet e 76..."ato burojne nga  arteret e zemres se fishkur.... 

__________________
Character is like a tree and reputation like its shadow is what we think of it; the tree is the real thing.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2007 23:44
vanesajaems nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vanesajaems Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vanesajaems (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vanesajaems Shto vanesajaems nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vanesajaems nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

I vetmi mendim i imi sot, eshte se ne jete nuk duhet kurre te behemi te vegjel shpirterisht .... por te rritemi duke qene te vegjel...

Zemergjeresia i sheron te gjitha.....me shume se kurre, vehten tone.

Keshtu femijet kalojne mire midis tyre femijerine dhe jane te gezuar gjithmone e me shume. Ata nuk jane kurre vetem....ndersa ne te rriturit jo vetem qe jemi ne vetmi, por gezohemi edhe kur te tjeret jetojne vetmine... kjo eshte shpirtngurtesia e te riturit....

Sa te ndryshem jemi....eeeehhh

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shtator 2007 16:19
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Mendimi im i vetem qe mbreteron sot tek une eshte vetem ky:

Sa keq eshte kur ndeshesh ne jete me njerez, qe ne jete udhehiqen nga parimi; "Beni si them une, por mos beni si bej une"

Cfare hipokrizie.............nuk jam aq e re qe te cuditem akoma nga kjo lloj hipokrizie, por ja qe akoma ben efektin e vet edhe pse u rrita, u mesova dhe u ambjentova me hipokrizine... na u be pjese e jetes...

Ne qofte se dikur kjo hipokrizi me lendonte dhe me vriste, tani me peshtiroset.

Si eshte me mire te te lendoje apo te te peshtiroset... une do te thoja me e bukur eshte akoma kur te lendon...por ja qe une e kalova ate fazen e bukur te lendimit...atje kishte bukuri edhe pse kishte dhimbje...

Peshterimi ka vetem percmim, por jo me keqardhje....dhe kjo perkthehet zbrazetire.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2007 14:41
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:56 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Mbreteria e mendimeve te mia

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.