Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > dashuria pa kthim....
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

shpirti im i bukur princi yt po te flet serish sot...po te flet sepse i mungon ne cdo ore ne cdo cast....
dhe nese gjithmone te kam thene se je jeta ime me beso sepse je jeta ime me te vertet....
je dobesia ime dhe forca ime gjithashtu...ti je njeriu i vetem qe ne cdo situate te jetes do doja te kisha prane....
sepse e di qe je njeriu me i bukur ne bote!!!!je me te vertete.....
je ai njeriu i mire qe me mban gjithmone ne zemer
dhe kujdesesh per mua,dhe une te dua fort..cdo gje me duket bosh te betohem dhe sado e bukur te jete ajo pa ty nuk eshte asnjehere njesoj.me ty do te shihen me shume ngjyra ne jeten time,dua te te kem prane gjithmone..sot...neser...pasneser...mbas nje muaji... mbas nje viti...mbas nje jete...sepse te dua fort.ja pse.
sdo te le asnjeher ne rrugen e jetes sepse ta kam thene bashke e nisem bashke dua ta mbaroj.kete enderr qe nje dite dua ta arrisim te dy,e kemi thurrur vetem ne,une dhe ti.dhe une do te bej te pamunduren per ta arritur kete qellim..une do te jem gjithcka qe ti deshiron te jesh e lumtur.me jep zemren tende dhe me duaj sic je,dhe nese pret te jesh nje engjell per ta braktisur veten ne dashuri,te them se nuk do te me duash kurre.
dhe pse je frikacake ne zbatimet e detyrimeve te tua jetsore,dhe pse shpesh bie ne ato faje qe shpesh do doje mos te bije kurre une nuk te lejoj te mos te me duash...me duaj sic je...ne cdo cast...dhe ne cfardolloj situate qe je,ne zell dhe thatsire,ne besnikeri apo pabesi me duaj sic je.
une dua dashurine e zemres tende te vertet dhe nese pret te jesgh e persur...te them nuk do te me duash me kurre.
une skam nevoj as per shkencen tende as per talentin tend,nje gje e vetme interesante te te shoh duke vepruar me dashuri...sepse ne jemi krjuar per dashuri....
per nje kohe rija si lypes ne deren e zemres tende sepse ti nuk ma shikoje driten e dashurise.por ti erdhe perseri une e di se ti do te me gezosh...edi me te vertet...vetem mos harro me duaj sic je....sepse edhe une te dua ashtu sic ti je..

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2006 14:23
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re sunset.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 74 herė.

rreth shume gjera por asgjeje te qarte me shkojne mendimet ne keto momente...gje qe nuk mund te nzjerr asnje gje te sakte...por vetem imagjinoj...

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2006 16:36
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 031125lincolnhillssunset_thumb.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 68 herė.

mengjesi agoi sa shpejte me duhej te zgjohesha sot edhe zhurma neper shtepi me beri te ngrihesha me heret nga cduhej...shkova ne banje dhe u lava derisa prisja te behej kafja te me hapeshin pak syte sepse me dukej sikur nuk kisha fjetur fare.hengra dicka shpejt e shpejte sepse me duhej te coja ne pune te dashuren qe kish ndenjur ketu mbreme por veten nuk e ndjeja mire,ndihesha teper i lodhur sidomos nga mendimet dhe ato qe kalova mbreme gje qe me beri mos te flija rehat.isha vonuar pak dhe po nxitohesha...tek po kthehesha perseri per ne shtepi ne rruge pashe ate qe mendoja se nuk do ta shihja me kurre ate qe dikur me coptoi zemren,por e kish kaluar shume shpejt.nuk e di sapo e pashe mu renqeth trupi dhe nuk po me shikonin me syte u mundova tu perqendroja pak sepse mund ta shija veten ne nje trotuar pastaj sepse nuk e kisha mendjen tek timoni.
nuk e di si ndolli nuk mund ta imagjinoj por ajo sapo me pa i ra telefonit dhe kishte deshire te bisdeonim ose te pinim nje kafe bashke.
ne fillim pata frike ta takoja sepse mendoja se do te hynin shume gjera ne koken time gje qe nuk e doja kurre.sepse isha mesuar me ate qe po perjetoja tani dhe isha i lutur me ate qe kisha ne krah,mendova nuk kam per te hubur gje thjeshte nje kafe eshte dhe u takuam.kisha kohe qe nuk dilja shpesh per shkak te shume gjerave qe po ndollnin.
mu duk aq mire ajo ishte aq bukur veshur me nje fund paksa te shkurter dhe nje bluze te gjelber qe i shkonte jashte mase shume dhe e trogonte teper simpatike ose seksi te them me mire...oret kaluan pa e vene re dh mendova se isha vonuar per te shkuar te marre te dashuren nga puna,duhet te shkoja por muhabeti dhe fjalet e saj me bene te qendroja dhe pak vazhdoi te me thonte se me kish dashur shume por ashtu kishin ardhur gjerat qe u ndam...pa hezituar u hodha perpjet duke i thene e pse duhet te me sqrosh mua tani te gjitha keto gjera?
cdo gje mes nesh ka perfunduar nuk mund te behet asgje me une thjeshte te shoh si nje shoqe tani...pavarsishte se ato nuk ishin fjalet zemres time por keshtu duhet te ndollte unne nuk doja te tregoja se sa shume e kam dashur dhe sepse akoma ndjej per te shume gjera...dhe mendoj se do ta dua gjithmone pavarsishte se ajo eshte nje dashuri qe nuk mund te kthehet me kurre.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2006 12:45
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

sa gjume me flihet sot por me e keqja eshte se sapo shtrihem cohem nuk e di pse nuk mund te fle dicka me pengon thelle dhe me ve ne mundime te medhaja per te perbadhuar jeten reale

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2006 13:52
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
atiola
Veteran ne forum

Regjistruar: 19/09/2006
Vendbanimi: Aty ku ti te jesh shiko gjithnje dy here aty jam dhe une mjafton vetem te me mendosh
Mesazhe: 1875

Citim:
Po citoj ato që tha NIK_SERIOZI
mengjesi agoi sa shpejte me duhej te zgjohesha sot edhe zhurma neper shtepi me beri te ngrihesha me heret nga cduhej...shkova ne banje dhe u lava derisa prisja te behej kafja te me hapeshin pak syte sepse me dukej sikur nuk kisha fjetur fare.hengra dicka shpejt e shpejte sepse me duhej te coja ne pune te dashuren qe kish ndenjur ketu mbreme por veten nuk e ndjeja mire,ndihesha teper i lodhur sidomos nga mendimet dhe ato qe kalova mbreme gje qe me beri mos te flija rehat.isha vonuar pak dhe po nxitohesha...tek po kthehesha perseri per ne shtepi ne rruge pashe ate qe mendoja se nuk do ta shihja me kurre ate qe dikur me coptoi zemren,por e kish kaluar shume shpejt.nuk e di sapo e pashe mu renqeth trupi dhe nuk po me shikonin me syte u mundova tu perqendroja pak sepse mund ta shija veten ne nje trotuar pastaj sepse nuk e kisha mendjen tek timoni.
nuk e di si ndolli nuk mund ta imagjinoj por ajo sapo me pa i ra telefonit dhe kishte deshire te bisdeonim ose te pinim nje kafe bashke.
ne fillim pata frike ta takoja sepse mendoja se do te hynin shume gjera ne koken time gje qe nuk e doja kurre.sepse isha mesuar me ate qe po perjetoja tani dhe isha i lutur me ate qe kisha ne krah,mendova nuk kam per te hubur gje thjeshte nje kafe eshte dhe u takuam.kisha kohe qe nuk dilja shpesh per shkak te shume gjerave qe po ndollnin.



mu duk aq mire ajo ishte aq bukur veshur me nje fund paksa te shkurter dhe nje bluze te gjelber qe i shkonte jashte mase shume dhe e trogonte teper simpatike ose seksi te them me mire...oret kaluan pa e vene re dh mendova se isha vonuar per te shkuar te marre te dashuren nga puna,duhet te shkoja por muhabeti dhe fjalet e saj me bene te qendroja dhe pak vazhdoi te me thonte se me kish dashur shume por ashtu kishin ardhur gjerat qe u ndam...pa hezituar u hodha perpjet duke i thene e pse duhet te me sqrosh mua tani te gjitha keto gjera?
cdo gje mes nesh ka perfunduar nuk mund te behet asgje me une thjeshte te shoh si nje shoqe tani...pavarsishte se ato nuk ishin fjalet zemres time por keshtu duhet te ndollte unne nuk doja te tregoja se sa shume e kam dashur dhe sepse akoma ndjej per te shume gjera...dhe mendoj se do ta dua gjithmone pavarsishte se ajo eshte nje dashuri qe nuk mund te kthehet me kurre.




sa keq kur gjerat shkojne keshtu

__________________
asgje nuk esht5e reale ne kete jete nuk ka dicka tjeter per lojes genjeshtres urrejtjes thashethemeve ja kjo ehste jeta qe jetojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2006 15:20
atiola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė atiola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me atiola (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: atiola Shto atiola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto atiola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

nata tani ra.do behem gati per te fjetur,te zene ato mendimet.
syt ngulen gjithnje ne nje vend te palevizur,si ato te nje te marri.
duart zene te zberthejne kopsat e kemishes,i lene ato,harrojne se ckane per te bere dhe reshqasin ne xhepa.
ajo ikte,une befas e kuptova se ajo ndjenje e embel,qe kisha pasur per te s'kishte qene gje tjeter vecse dashuri.
por kishte qene nje dashuri tjeter lloji,e holluar si mjegulla,mbi nje hapsire te pa matur,e padendesuar asnjehere,e mbytur prej meje qetesishte.
dhe e vetmja here kur ajo mjegull kalteroshe qe perpjekur te dendesohej e te krijonte nje re,
ishte casti i ikjes se saj.
por kishte qene nje re kalimtare ,qe u tret shpejte.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2006 20:14
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

ende vazhdon te endet mbi pelhuren e harreses kujtimi yt....
ai kujtim qe s'me le te qete,qe me perndjek,qe lufton me mua,
e qe ne cdo cast del triumfator...
ai kujtim qe dikur ishte i vertet,real,e qe ne cdo moment ishte prane meje,dikur....ishte e gjithe jeta ime.
ajo pjese e vetes qe se kisha zbuluar kurr,ajo lumturi e hidhur qe me bente te harroja gjithcka!
ndersa sot....sot eshte vetem mjegull,copezat e se ciles perpiqen te bashkohen ne ajer,per te rikrijuar ate imazh te qarte qe vertet ekziston....
eshte thjeshte nje vegim i perhumbur i cili ekziston pa ditur se ne c'skaj te botes!
ekziston ne kujtimet e mija,me zerin e saj,pa krijuar as idene me te vogel sesi mund te jete ajo tashme,dhe mbi te gjitha me ke?
ajo thjeshte ekziston,ne nje jete tjeter,duke hedhur pas kraheve gjithcka.
kujtimet...dashurine e trishte,ato me te ciat arriti te rrembente zemren time.
buzqeshjen e brishte,gjithcka qe kishte te bente me sinqeritetin naiv....ajo thjeshte ekziston atje tej....
kaq larg e pa arritshme........
dhe pa menduar asgje me tej......

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2006 20:25
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

ishe ti ajo qe me solle ne jete perseri.
ishe ti....ti qe me veshtrimin tend bere ate qe as vet engjejte nuk mund tja arrinin besoj,me ktheve perse?......per te vuajtur perseri?per te pare ne sy duke hecur rrugeve dhe pa me thene nje fjale te vetme!
nuk e di pse te besova valle ishe engjell apo djall kush te dergoi tek une?perse une?perse mua me duhet te heci gjithmone ne nje rruge ku zor te ket mbarim?pse u deshte te nenshtrohesha dhe te besoja tek fjalet e tua?
e mban mend heren e pare...?me sa mallengji me veshtroje me merje ne krahe,me perqafoje,me puthje fort,dhe te vetmet fjale qe thoje (...te dua shpirti im...)
do te jemi te dy pergjithmone keshtu me tregoje prane njeri-tjetrit gjithmone bashke.
ah....tani kur i kujtoj ato fjale me vjen per te qesh dhe nje e qeshur ironike,sepse ne te vertet nuk mund te qesh tamam sic duhet,sepse buzeqeshja ime eshte thare prej kohesh.
mban mend kur me thoje je jeta ime....nuk mund te jetoj pa ty?por ja qe ti munde dhe mjaft bukur madje,tamam si ata aktoret e mjere qe jane te hidheruar dhe u duhet te luajne nje film per te qeshur.ashtu ishe dhe ti....prape te shkruaj skam nuk mund te qendroj pa shkruar per ty qofte per mire apo per keq...dhe me e veshtira eshte se nuk mund te harroj asnje cast.
po perse une?perse mua?

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2006 20:38
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.
qendroj gjate deri vone rruges i ulur ne nje qoshe duke patur perreth shishe te zbrasura alkoli dhe cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.
gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
dhe nga se?....nga dashuria!!!vertet njeri dashuron shume ne jete por dashuroka edhe me shume se veten e tij,kjo eshte teper e keqe,sepse.......kjo sepse eshte gjeja e dyte qe urrej me shume fjala me e pakuptueshme,sepse gjen gjithmone nje rast per te shfrytezuar genjeshtrat e tua.
te kujtohet kur dikur me the me fal i dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikpyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to.dhe kurre nuk mora ne jeten time pergjigje te sakta.
perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!
por te them ne te vertet eshte e gabuar,dhe per kete jam mese i sigurte.
ne ate rruge nuk do te gjesh kurre ate qe kerkon por do te biesh me shume ne gracken e madhe te botes se erret te sotshmen,sepse nuk mund te jete tjeter vecje e erret.
me fal.....nese te lendoj se te dua akoma,me fal nese shpresoj akoma ne zot.eshte e veshtire te besosh sot,por kjo eshte e vertet.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2006 21:23
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

e nisa rrugen time shume shpejte ne jete per te arriut te pa arrituren dhe per te bere nje jete engjellore,perradhore qe ndoll vetem ne perralla prandaj vjen dhe fjala (perrallore) eshte dicka qe nuk ja vlen te imagjinosh fare.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2006 13:01
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > dashuria pa kthim....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.