Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ne anen tjeter te Henes! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 66 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Gjithcka eshte me vlere ne kete jete,aq me teper kujtimet qe mbajne kupen e arte te pakohesise ne cdo kohe!

E priviligjuar ndihem qe Hena me eshte abazhur cdo nate dhe me pergjon teksa mendime te fshehta hedh ne copa letrash.

E priviligjuar ndihem qe teksa rri ne rehatine e kujtimeve ajo eshte m'u perballe meje si nje pasqyre dhe aty kujtimet marrin jete, forme, shpirt, sy , goje ....

Pikerisht per te tilla caste duhen kujtimet.....Atehere kur je vetem , kur nuk ke se cfare te besh vecse te bisedosh me to nen driten e plote te Henes, perballe apo ne anen tjeter te saj...

Kujtimet nuk duhen harruar....

Kujtimet duhen ruajtur per dite te veshtira !!

 

......007

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2007 18:57
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Une e di,
ju njerezit avullosni hundet me ajer gjumi.

Magjistarja Hene pa shkopin e Moses
aktin aktron.

Hene, e di qe vjeshta bie dhe mbi floket e tua te fosforta?

Dikund mes yjesive Hena nuk u pa me.
Vetem nje buzeqeshje kaloi matane.

Perse me dukesh si nje llambe jeshile?
Gjithe ky univers pa njeriun brenda.

Gjeniu me poezine, Zoti me universin.


Eklips dhe vazhdon...

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Tetor 2007 09:46
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Unhappy

Trishtohem sonte teksa te shoh Hene e vetme ne gjithe cipen e sterrosur te qiellit...

 Hipokrizia, dyftyresia, genjeshtra e te tilla ndjenja te rendomta qe flene ne shpirtrat e vegjel  t'u bene thinja e rrudha.

Trishtohem sonte  teksa te shoh Hene , asnjehere nuk me je dukur kaq e "plakur" sa sonte,aq sa po me "plak" ndjenjash edhe kete cast...,po ndihem e shterrosur sonte.

Hene te lutem Buzeqesh!!

007

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Tetor 2007 17:48
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007
Trishtohem sonte teksa te shoh Hene e vetme ne gjithe cipen e sterrosur te qiellit...

 Hipokrizia, dyftyresia, genjeshtra e te tilla ndjenja te rendomta qe flene ne shpirtrat e vegjel  t'u bene thinja e rrudha.

Trishtohem sonte  teksa te shoh Hene , asnjehere nuk me je dukur kaq e "plakur" sa sonte,aq sa po me "plak" ndjenjash edhe kete cast...,po ndihem e shterrosur sonte.

Hene te lutem Buzeqesh!!

007



 

Hena me buzeqeshjen dhe embelsine e saj gjithmone na thote "Une asnjehere nuk plakem :p.  Mendimi yt, i ben syte e tu te me shohin mua te plakur.  Une jam nje figurine, qe u perkas vetem te lumturuarve...... syte e shpirtrave te varfer e te shemtuar nuk arrijne dot tek une.....Keto shpirtra te merziten ty sot dhe syte e tu ndryshuan menyren e vezhgimit dhe te soditjes time" ..te pergjigjet Hena :p

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Tetor 2007 18:03
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Post

Ti je njeriu me hipokrit qe kam takuar ndonjehere.
 
Çuditem se si kam mundur te jem mikja jote per vite me rradhe kur e dija se sa here qe te ktheja shpinen ti me ngulje nje thike nga pas. Jam treguar vertete budallaqe kur kam shpresuar qe me miqesine time mund te te ndryshoja ty , nje njeri qe nuk I njeh ndjenjat e pasterta,te sinqerta, te verteta per ata qe ia vlen edhe te sakrifikosh ne jete.
Hipokrizia dhe shpirtvogelsia jote te kane eklispuar shpirtin. Ti nuk mund te jetosh vecse e zhytur ne llumin tend,ne sterresine tende. Ty as rrezet e diellit nuk te arrijne,ty asnje ndjenje njerezore nuk mund te ta largoje eklipsimin tend.Ti kurre nuk ke mundur te shohesh pertej vetes tende,pertej ndjenjave te tua aq te vogla dhe te rendomta.
Dhe une perseri lotoj per miqesine qe dikur na bashkonte,per 3-shen e mrekullueshme te bukurosheve qe te gjithe e kishin zili, per 3-shen qe ne cdo moment ishin bashke,qe cdo gje e ndanin bashke,qe cdo gezim dhe hidherim e perjetonin bashke. Kur njera qante, te tjerat shijonin kriptesine e loteve, miqesia behej shami per te fshire lotet.
Çfare I bere vetes…Je VETEM dhe tani guxon te rikthehesh…..guxon te derdhesh lot dhe te pohosh ne heshtje se je penduar. Nuk genjehem me. Nuk do ia lejoja vetes!
 
Ti JE VETEM…..une JO!!
 
Eh vetem ne nete te tilla,ku hena e vendosur ne qiell si nje pike mbi I mundem t’I them keto.Vetem ne nete te tilla ku hena me duket se mbahet me nje fije shprese me qiellin mundem te shpresoj akoma se ndjenjat e verteta mund te te arrijne nje dite. Pavaresisht te gjithave qe me ke bere mua dhe mikes tende, une /ne perseri te duam te miren.
Per hir te gjithe atyre viteve ku nuk benim dallim nga vetja,per ato vite miqesi e gjithcka tjeter.
 
Sonte hena u be dhoma ime e rrefimeve…vetem ne preherin e saj mund te ndjesh sigurine dhe besimin te rrefesh dicka.
 
 
….do rikthehem……

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2007 19:45
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re m3y4q210.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 152 herė.

Hena para syve te mi!

Nuk kisha pare hene me te bukur se kjo e nates se sotme.  Yjet na jane bere tapet fluturues , tashme une dhe ti jemi ne parajsen hene dhe po vallezojme nen puthjen e melodive yjtesore. E ndjej qenien tende teksa me rrethon, dore e jotja qe me perkedhel, ze i yti qe me peshperit.....Jam me ty,nuk arrij ta besoj!!

Asgje tjeter nuk dua tani,vecse ta shijoj kete moment ku hena eshte bere pasqyre e mendimeve te mia te fshehta...Shpirti me penen e tij ka hedhur ne hene pikturen tone..Vallezojme te lumtur ne driten e henes,nen melodine e vete dashurise tone.

Nuk kisha pare hene me te bukur se kjo e nates se sotme!

Hene pasqyre e mendimeve te mia te fshehta!

Kati 007

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2007 19:15
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Arrow

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re y5rfwcli.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 127 herė.

Nje tjeter perendim dielli pa ty!

E vetme jam ne bregun e kujtimeve te mia. Rera e kujteses laget nga dallget e mendimeve duke zgjuar keshtu nga gjumi kujtimet dhe i jep atyre jete. Dallget sjellin tek une zerin tend,rebelizmin e mallit tend,cmendurine e shpirtit tend dhe thellesine e pafund te ndjenjave te tua. Mendimet pikturojne mbi dallge imazhin tend,i cili mbi bregun e shpirtit perplaset duke u thyer ne copeza te vockla kristalesh ujore. I ndjej copezat e imazhit tend tek me ngulen ne mish,ne shpirt , tek me hyjne ne sy duke i dhene te tjera ngjyra veshtrimit tim,tjeter shkelqim syve te mi.

Sa shume te ndjej sonte ne kete perfikje te diellit qe dalengadale me merr me vete ne nje tjeter bote,tjeter jete. Tashme jam duke ecur ne rrugen e pertejme.E kam kaluar vijen tjeter te horizontit dhe ne rrugen e henes jam duke ecur.

Edhe pak dhe do te te takoj perseri ne anen tjeter te henes.

007

 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2007 17:12
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mister_DXP
cloudmixer

Regjistruar: 10/06/2007
Vendbanimi: asgjekundi
Mesazhe: 1119

 

Pa titull

***

Nje enderr e vdekur,

si nata  e dimrit, e ngrire acaresh

 Te ndjek neper mjegull

Gjymtyret te mpire. Mekoj ethe varresh

Nje  nate e vdekur, nje nate pa hene

 

****

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2007 18:26
Mister_DXP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mister_DXP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mister_DXP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mister_DXP Shto Mister_DXP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mister_DXP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Citim:
Po citoj ato që tha Mister_DXP
 

Pa titull

***

Nje enderr e vdekur,

si nata  e dimrit, e ngrire acaresh

 Te ndjek neper mjegull

Gjymtyret te mpire. Mekoj ethe varresh

Nje  nate e vdekur, nje nate pa hene

 

****



...iu shuajt dhe tetorit rrezja e diellit!

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2007 18:29
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mister_DXP
cloudmixer

Regjistruar: 10/06/2007
Vendbanimi: asgjekundi
Mesazhe: 1119

Citim:
Po citoj ato që tha bleta punetore


...iu shuajt dhe tetorit rrezja e diellit!



....e henes, jo diellit... mos e ngaterro.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2007 22:17
Mister_DXP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mister_DXP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mister_DXP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mister_DXP Shto Mister_DXP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mister_DXP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 66 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ne anen tjeter te Henes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.