Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Lajmet e fundit...
Gjithsej 332 faqe: « E parė ... « 323 324 325 326 327 328 329 330 331 [332]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

E kush tha qe do shkaterrohet?!!

Thjesht po pastrojne ca barera te keqija per ti hedh hi sy europit dhe lulezon prap shtetet e bashkuara te Lazaratit. Fundja mire e kane eshte nje mundesi me fitu noj lek le ta fitojne ca ka Hollanda me shume se ne. ( pervec red light district ) .

Ah po, po ndrojne dhe padrinot me kete rast.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Qershor 2014 08:41
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Pershtypja ime eshte se

Ne perendim lajmet qe individi degjon burojne nga 3 faktore: 80% nga TV (60% te verteta + 20% manipulim i te vertetes), dhe 20% nga kontaktet me njerezit (19% te verteta + 1% supozime/mashtrime).

Ne Shqiperi lajmet qe individi degjon burojne 30% nga TV (10% te verteta + 20% manipulim i te vertetes), dhe 70% nga njerezit (20% te verteta + 50% supozime/mashtrime).

Kjo ben qe ne Shqiperi te behet shume e veshtire te ndahet e verteta nga genjeshtra. Problemin nuk e sjellin vetem TV me manipulimet e tyre, paq sa njerezit me te cilin robi ka kontakte, qe percojne nje mase thashethemesh dhe llafesh nga te cilat behet e pamundur te gjehet e verteta.

Kshu qe, ne lidhje me Lazaratin dhe interpretimet e luftes se kastave te droges, para teorise se komplitit po i besoj aspektit pozitiv, qe kriminelet e Lazaratit qe duheshin godit me raketa nga qielli sic bejne amerikanet ne Irak, te pakten po ndeshkohen ne format e buta shqiptare, me burgosje ndonje vit etj. Te pakten po behet nje kthese qe kultura shqiptare te shohe nje ndryshim, se po mesohen te rinjte se vetem kriminele, drogaxhi e shites femrash paskan sukses. Po komentoj vetem ate 10% te vertete qe transmetojne lajmet, se te merresh me gjilperen ne kashte te shqiptareve si gjehet fundi muhabetit.

Meqe ra fjala, e mbani mend qe ka qene dikush ne forum qe vinte gjeagjeza matematike. Deri ate periudhe kisha besimin se shqiptaret kane nje limit ne mohimin e te vertetes, psh matematika nuk eshte opinion. Pastaj nje dite ai djali vuri nje gjeagjeze ku une u pergjigja po se pranoi pergjigjen. Zbulova se gjithe bota ate problem e kishte zgjidhur si thoja une, por shqiptari edhe matematiken e kishte opinion. Kshu qe qysh prej atehere jam bind qe shqiptaret nuk kane limit ne aplikimin e pasionit dhe emocionit ne llogjike, derisa dhe llogjika matematike s'ben me sens, jo me interpretimi i lajmeve.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2014 05:26
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6852

Fajtori ka shume te drejte.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2014 16:06
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

Vizioneri ka shume te drejte.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2014 21:57
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6852

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Vizioneri ka shume te drejte.Angel gjithashtu.
__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Qershor 2014 05:22
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

keni te drejte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Qershor 2014 07:49
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 332 faqe: « E parė ... « 323 324 325 326 327 328 329 330 331 [332]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Lajmet e fundit...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.