Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Vazhdo tregimin...
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

Vazhdo tregimin...

Meqenese me pelqejne lojerat dhe shikoj qe ketu ne kete forum paska njerez qe i pelqejne dhe behen pjese e tyre here pas here nese serioziteti nuk i mbyt do te doja t'ju propozoja kete teme te kendshme. Une do te shkruaj nje copez tregimi dhe me fantazi do te doja qe ta vazhdonit. Ju lutem mos dilni nga tema qe te mund ta mbledhim ne fund e te krijojme nje unitregim sido qe te dale... Faleminderit

U ngrit pertueshem nga krevati duke qene e dyzuar midis idese qe te cohej te bente nje dush apo te rrinte edhe ca shtrire duke perqafuar jastekun...edhe sikur te rrinte ashtu edhe pak, momenti qe do te cohej do te vinte keshtu qe e ndau mendjen dhe veshi xhinset e bluzen e pare qe i pane syte duke e hequr menjane idene e dushit fluturoi shkalleve. Aty midis rruges se pare dhe te dyte ishte nje dyqan embelsirash shume i lezetshem ku i pelqente te merrte kafen e mengjesit qe po i dukej i vetmi mendim llastim i vlefshem per tu konsideruar. I duhej nje kafe e forte nga sepse nata e meparshme kishte qene shkaterruese. Filloi ta shante neper dhembe me vehte me gjithe inatin qe i ishte mbledhur..idiot, debil, hajvan, shtrembesire, kalbesire... e ndau mendjen ai nuk meritonte asgje me...vecse injorim... apo ti shkruante nje mesazh ... nje rresht apo nje fjale apo te sillej si moskokecarese dhe te mos ia vinte veshin as historise dhe asgjeje dhe te priste ne heshtje. Pse kur behej fjala per te tilla gjera nuk mund te mendonte qe ishin episodike? Ah sa keq i vinte tani per seksin e eger qe benin bashke. Per hir te kesaj qe kishte ndodhur nuk do ta benin me ose nuk do te ishte me i eger, ose kushedi edhe mund te ishte...duhet patjeter te regjistrohej ne nje kurs...

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2009 11:37
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

...e paskeni lexu goxha por askujt nuk ia paska pas qejfi me e vazhdu, meqe u merzita tani po vazhdoj vete...


...dance qe te perqendroj kete energjine e tepert qe me ka pushtuar keto kohe me antenat ngritur. Dhe ja ku gjendem ne ditet e para pas ndarjes...provuar edhe me pare por tani disi me ndryshe, me e rritur. Ndihma e shpejte duhet thirrur urgjent. Shoqet, akullore, libra te rinj, e ndryshojme ngjyren e mureve te dhomes, alarm, alarm dhe perseri dora shkon vetvetiu tek celulari gati per te shkruar nje mesazh... E di qe nuk e prisja nga ty kete trajtim...hemmm asnjehere asgje qe fillon keshtu nuk eshte asgje... degjo ketu ti...

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2009 17:07
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

nuk ju pelqen loja? shkruani nga nje rresht do dale bukur me besoni...

...lere fare. Po ecte me hapa te shpejte, ishte e premte dhe edhe pse ajo ishte ne gjendjen me te keqe te mundshme ishte dite pune dhe iu desh te behej gati me shpejtesi dhe te paraqitej nja dy ore me vonese ne pune moskokecarese sikur te gjithe te duhet ta kuptonin se ajo qe i kishte ndodhur nuk mund te mos justifikonte 2 ore me vonese. Nga dreqin vendosi te vishte kete bluze te ngushte. I hipi nje vape e papare... hodhi syte nga telefoni dhe ai rrinte si i vdekur aty pa asnje shenje e sec kishte nje pamje te mjeruar. E mori inat telefonin, e la ne nje cep ne sirtar dhe doli te vinte njehere verdalle qe te shkepuste vehten nga kjo sfilitje. Mori tramway dhe per 10 minuta u hutua ne ate lekundjen e tij pa e pasur mendjen fare se cfare do te bente sapo te zbriste. Hutueshem i ngelen syte tek nje vajze qe i rrinte mu perballe...

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2009 09:53
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

...i kishte ngulur syte ajo por mendimet e veta e pushtuan prape. Kishte zgjedhje te ndryshme dhe ishte ne medyshje...fundja mund eshte te jetonte pa kurs, nese gjerat do ishin ndryshe. Ate kohe mund t'a perdorte per/me ate per shkak te se ciles po kerkonte nje aktivitet ku mund te "strehohej" duke zevendesuar disi mendimin per te me nje aktivitet ose dicka tjeter. Ne fakt, cfare duhej tamam keto kohe, ishte e pamundur te shprehej, sidomos per tipa te tille. Mos keqkuptohemi, tipa aspak konfuz, thjeshte me endrra e deshira me te medha nga sa u mban zemra.
I rikthehej mendimeve dhe imazheve te ndryshme pafund dhe nuk po gjente paqe me veten.
Asgje nuk po i shijonte ne shoqeri te mendimeve vetem. Edhe pse cdo gje ne mendje I dukej pothuaj e prekshme, deshira per realitet, per me shume dhe me afer po e cmendte gradualisht.
A ka zgjidhje duke vazhduar te pyesesh veten "po sikur" apo thjesht te ngrihem e te shkoj ta kerkoj, ta gjej e te bej veten te lumtur? Hmmmm se di...Me duket sikur cdo gje, cdo deshire e koheve te fundit ka nje rezultat - egoizem. Sa me shume e kristalizoj rezultatin e kesaj rremuje mendimesh e deshirash, aq me I drejte me duket. Ne fund te fundit sa here do jem kaq I ri? Sa here do deshiroj kaq fort? Sa jete te tjera me presin? Sa shanse te tilla do me vijne ne dore? Sa njerez te tille e kaq ngacmues per cdo qelize timen do te mund te has ne jete?
Eh...ja prape pafundesi pyetjesh...

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2009 11:46
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

...i hodhi syte nga vajza e meparshme e cila ishte perhumbur ne muziken qe degjonte me kufjet ne vesh tashme. Veshtrimin e kishte ngulur diku nga dritarja dhe syte e saj te zi...

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2009 16:21
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

pyetje
protagonisti i kesaj historie eshte cun apo goce?? i dont get it... apo te vendos une?

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2009 02:03
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Nxorri koken ne dritare dhe pa qe hena kete nate dukej e kuqe...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2009 02:23
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy
pyetje
protagonisti i kesaj historie eshte cun apo goce?? i dont get it... apo te vendos une?me vjen keq eshte vajze

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2009 08:49
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Nxorri koken ne dritare dhe pa qe hena kete nate dukej e kuqe...


Cedrus pa lidhje kjo me ate qe kam shkruar une. Pay attention nese do qe te marresh pjese mire...

Ingmetalboy, me duhet pena jote ketu.

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2009 10:10
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agent Provocateur
Aveugle qqf

Regjistruar: 16/06/2009
Vendbanimi: anywhere
Mesazhe: 618

vazhdojme ketu se rreshti i cedrus nuk ka lidhje...

Citim:
Po citoj ato që tha Agent Provocateur
...i hodhi syte nga vajza e meparshme e cila ishte perhumbur ne muziken qe degjonte me kufjet ne vesh tashme. Veshtrimin e kishte ngulur diku nga dritarja dhe syte e saj te zi......ishin padyshim sy shume shprehes, dukeshin te vendosur. Pale se si i
zgjidhte ajo problemet e veta. Pale nese ishte nga ata njerez qe
jetonin te perditshmen, apo nga ata qe kishin nje plan te mire poshte
jastekut per cdo dite te jetes se vet ...
Zbriti turfullueshem nga metroja dhe filloi te ecte me hapa te shpejte a thua se e dinte se ku do te shkonte dhe per pak sa nuk do ia plaste te qares...

__________________
always...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2009 10:13
Agent Provocateur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agent Provocateur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agent Provocateur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agent Provocateur Shto Agent Provocateur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agent Provocateur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:22 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Vazhdo tregimin...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.