Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Refime nga Ashley!
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

Refime nga Ashley!

Nuk te dua per ate qe ti je, por per ate qe jam une kur jam prane teje..
Askush nuk i meriton lotet e tu, dhe ai qe i meriton, nuk do te beje per te qare.
Thjesht sepse dikush nuk te do ne menyren qe ti do deshiroje, nuk do te thote qe ai/ajo nuk te do me gjithe forcen e vet..
Nje shok i vertete eshte ai qe te mban doren dhe prek zemren tende.
Menyra me e keqe per ti ndjere mungesen dikujt eshte te ulesh prane tij/saj dhe ta dish se s'do e kesh kurre ate..
Asnjehere mos rresht se qeshuri, as kur je i/e merzitur, diikush mund te bjere ne dashuri me te qeshuren tende..
Ti mund te jesh thjesht nje njeri me shume ne kete bote, por per dike, je vete bota..
Mos e harxho kohen tende me dike qe nuk i intereson ta kaloje kohen e vet me ty.
Ndoshta Zoti do qe ti te takosh disa njerez te gabuar perpara se te takosh te duhurin, keshtu qe ti jesh mirenjohes.
Mos qaj sepse i erdhi fundi. Buzeqesh sepse ndodhi.
Gjithmone do kete njerez qe do te te lendojne, keshtu qe ti ke nevoje te vazhdosh te besosh, thjesht ki kujdes.
Behu nje njeri me i mire dhe te jesh i sigurt se e njeh mire veten, perpara se te njohesh dike te ri dhe te shpresosh se ky person te njeh..
Mos u mundo shume, gjerat me te mira ndodhin kur nuk i pret.

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 17:52
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Mire se erdhe tek Ditari!

Postim te mbare

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 18:07
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

Citim:
Po citoj ato që tha Katilesha
Mire se erdhe tek Ditari!

Postim te mbare

shum flm

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 18:09
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Re: Refime nga Ashley!

Citim:
Po citoj ato që tha Ashley
Nuk te dua per ate qe ti je, por per ate qe jam une kur jam prane teje..
Askush nuk i meriton lotet e tu, dhe ai qe i meriton, nuk do te beje per te qare.
Thjesht sepse dikush nuk te do ne menyren qe ti do deshiroje, nuk do te thote qe ai/ajo nuk te do me gjithe forcen e vet..
Nje shok i vertete eshte ai qe te mban doren dhe prek zemren tende.
Menyra me e keqe per ti ndjere mungesen dikujt eshte te ulesh prane tij/saj dhe ta dish se s'do e kesh kurre ate..
Asnjehere mos rresht se qeshuri, as kur je i/e merzitur, diikush mund te bjere ne dashuri me te qeshuren tende..
Ti mund te jesh thjesht nje njeri me shume ne kete bote, por per dike, je vete bota..
Mos e harxho kohen tende me dike qe nuk i intereson ta kaloje kohen e vet me ty.
Ndoshta Zoti do qe ti te takosh disa njerez te gabuar perpara se te takosh te duhurin, keshtu qe ti jesh mirenjohes.
Mos qaj sepse i erdhi fundi. Buzeqesh sepse ndodhi.
Gjithmone do kete njerez qe do te te lendojne, keshtu qe ti ke nevoje te vazhdosh te besosh, thjesht ki kujdes.
Behu nje njeri me i mire dhe te jesh i sigurt se e njeh mire veten, perpara se te njohesh dike te ri dhe te shpresosh se ky person te njeh..
Mos u mundo shume, gjerat me te mira ndodhin kur nuk i pret.Jane shprehje shume te njohura. Ke ditur te zgjedhesh bukur.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 18:35
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

Shumekujt i ka ndodhur te njohe mendimin e pashqitshem per nje djale,qe ju pushton shume kohe me pas kur ktheheni ne vendet ku e keni dashur dhe e keni zoteruar.Kjo eshte nje nga ndjenjat me te fuqishme dhe me te mundimshme qe njoh.Te duket sikur do ta shohesh ne dhome,te hyje,te qeshe,te hape krahet,shembelltyra e tij luftarake dhe e sakte eshte perpara teje.Kalon kthehet perseri dhe zhduket.Ai ju torturon si ne mankth,ju mberthen,ju mbush zemren,ju ngacmon shqisat me pranine e tij ireale.Syri e veren,aroma e parfumit te tij te ndjek pas,ne buze ke shijen e puthjeve te tij dhe ne lekure ledhatimin e mishit te tij.E megjithate e di se je vetem e vuan nga turbullimi i çuditshem i asaj fantazme te perjetuar.Dhe te mbeshtjelle nje trishtim i rende,i pikelluar.Te duket sikur te kane braktisur pergjithmone.Te gjitha gjerat marrin nje kuptim hidherues duke te ngjallur ne shpirt,ne zemer,nje mbrese te tmerrshme vetmie,braktisje.Dhe atehere kupton ose mendon:Oh asgje nuk mund te kthehet me!Asgje nuk mund te ndreqet me.Ndryshe do te ishim shenjtore.Jeta nuk ka pasur ndermend te na bente te persosur.Ai qe eshte i persosur e ka vendin ne muzeum.Shume prej jush mund te jene ndiere keshtu si une dhe kane menduar serish per kohet e bukura qe kane perjetuar.E sjell shume shpesh ne mendje kohen e lumtur,kur kisha perkrahe engjellin tim,kisha dashurine e atij engjelli.Po tani çfare kam?Asgje!Kam vetem nje kujtim te thelle ne memorie,imazhin,butesine,pamjen dhe ndjeshmerine,por nuk me mjaftojne te gjitha keto,kur jane thjesht imagjinata.Ti e kupton sesa te nevojshme e ke pranine e tij.Dhe e di se nuk eshte vetem vetedija jote qe po e pret,por edhe duart,edhe damaret,edhe nje ndjenje embelsie dhe çuditerisht e huaj qe pret e pret...Nga ndarjet trishtohen njerezit,edhe druret deshperohen dhe vyshken ne vetmine e tyre.Kjo eshte dialektike,eshte e pakuptueshme.Si lumi brigjet te gerryejne ndarjet.Por ne jemi afer e afer,si mund te ndahemi kaq afer?Ndoshta u ndame sepse nuk na kishte mbetur asgje tjeter ku te mbahemi.Me pare kishte shume gjera,siguri,mbeshtetje,besim ne diçka,qellim...gjithe keta parmake te bukur pas te cileve mund te mbaheshe kur te shkund e te tund dashuria kurse sot s'ka asgje,e shumta pakez deshperim, pakez guxim dhe sa per te tjerat s'ke çi do fare sepse jane te huaja,gjithmone te huaja.Prandaj kur te braktis dashuria nuk te ben me pershtypje asgje dhe keshillat te duken absurde dhe pesimiste.E ndjen veten si nje kufom e ardhur me leje.Per njeriun e lenduar nga dashuria,lumturia dhe fatkeqisia mbeten vetem gezhoja boshe,te flakura tutje,nga ndjenja e gjithpushtetshme se jeton dhe e ndjen se po jeton.Dhe vazhdon te shprehesh nder dhembe.Ti dritez e vogel,ti vegim i nje engjelli,ti fytyre qe ushtron nje pushtet te cuditshem mbi mua,ketu mbi kete planet,ku ka me qindra mijera fytyra te tjera me te mira,me te bukura,me te mençura,me te çiltra,me besnike,me te afrueshme.O ti rastesi qe m'u ngaterrove nje dite neper kembe diku ne rruge e qe hyre ne jeten time nje nate,ti qe s'di per mua pothuaj asgje tjeter perveçse asaj qe te rezistova dhe prandaj mu hodhe ner krahe derisa nuk te rezistova dot me.Une risjell ndermend portretin e tij,duke e veshur ate me hir te rreme.Ne ato çaste ai eshte i joti,vetem i joti.E zoteron kete krijese te mrekullueshme aq sa eshte e lejueshme te zoterosh me hamendje,e mbeshtjelle me pasionin tend,e mban dhe e shtrengon ne krahet e tu,martohesh me te ne fantazine tende dhe vetem atehere e mund fuqine e nje joshjeje magnetike.Dhe fillon te thuash çfare dhimbjeje qenka te dashurosh ty.Dashurite e tjera lindin vetem njehere,vdesin vetem nje here.Pastaj prehje,qetesi,harrim.Ti lindje eterne dhe vdekje eterne e dashurise.S'e mbaj mend se ku e kam lexuar,por dikur,diku nje njeri i madh i tha te dashures se tij me te cilen sapo ishte njohur:''Une si njeri i varfer qe jam,s'kam veçse endrrat e mia.Tani me kurajo dhe besim po i hedh ato ne kembet e tua.Prandaj e dashur ec ngadale dhe kujdes sepse po shkel mbi endrrat e mia''.Kur e lexova per here te pare m'u duk e pakuptimte,por tani qe ne shtrat me mua luajne endrrat,e vleresoj shume kete thenie.Dhe ty te duket e çuditshme,ne lufte gjithmone me vetveten duke humbur shpresat nga shoku i fatkeqesive.Me shpresen e se ardhmes se pasigurt njeriu u jep te gjitha veprimtarive te veta nje karakter te lekundshem e te dobet.Ne kete bote s'ka gje me te perplote sesa fatkeqesia.Eshte lufte te duash gjithe jeten.Enderrova dashurine e stermadhe per ta futur ne gjoksin tim,kurse engjejt largohen sapo shohn djajte.Eshte lufte te duash,nuk te lene vetem per te thene fjalen''te dua''.Dritherova e tera.Dashuria trembet e ne mjegull mbeshtillet si e marre.Kjo enderr me zuri shikimin deri pertej kohes qe s'me mban,veç se ia vlen sado vone t'i kushtohesh atij nga e cila asgje nuk mund te te ndaje.I perjetshem qofte kujtimi yt dashuri!Gjithmone kam besuar pak te fati,por tani jam pesimiste,vuajtja me ka mesuar,ç'eshte fati.Fati yne s'jemi ne,fati yne jane te tjeret,rrethana te caktuara qe na vendosin ne pozicione te caktuara duke u goditur me vuajtje e pabesi nga njerez te papercaktuar.Fati eshte mizor dhe kushdo qe braktiset prej tij heret a vone katandiset ja keshtu i une,nje plage e madhe qe kullon veç dhimbje dhe e lodhur e zhgenjyer nga pritja pa fund qe dikush te vije e te vendose pak balsam mbi kete plage te dhimbshme vetmie e trishtimi...

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 19:06
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

Re: Re: Refime nga Ashley!

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Jane shprehje shume te njohura. Ke ditur te zgjedhesh bukur.

flm

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 19:08
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

E them shume shpesh kete fraze " Per mua kane rendesi gjestet e vogla "
I adhuroj ,sepse mendoj se nga gjestet e vogla lindin gjera te medha...Por akoma me shume adhuroj ata persona qe marrin mundimin ti bejne keto gjeste,aq me teper kur e di qe kane te njejten mendim me mua kur them qe " 1 telefonate e papritur mund te te lumturoj ,1 mesazh miremengjesi mund ta bej diten te eci mbare,1 buzeqeshje e rastesishme mund te shnderrohet ne shume te tilla te perhershme ^.^

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 20:33
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

Te ka ndodhur ndonjehere te njohesh dike qe te jete ne karakter krejt e kunderta jote?
.. Nje njeri te rritur krejt ndryshe nga ty , qe e shikon boten ndryshe dhe e perjeton ndryshe? Dhe pikerisht te jete kjo diference qe tju bashkoji?! ...Dike qe edhe pse koha kalon per ty te mbetet ne pjesen e zemres ku perfshihen miqte me te mire? buzeqeshjet me te cilen/te cilin jane te paharrueshme ? Jane njerez te tille qe kane ndikuar te mua dhe kane bere qe ne disa gjera te jem kjo qe jam sot... Njerez qe me mjafton ti kujtoj per te buzeqeshur,apo te mendoj qe kam disa dite pa i pare dhe papritur te me lind mall ...♥

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 20:34
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

---We know no one is perfect, not even super models.
The secret to beauty is to do your make up the right way. Obviously we don't get out of bed with the face of a princess, but there are some tricks we can use to help the matter. A good cover up is just as important as a nice eye shadow and pretty lipstick. For seductive lips use a bit of clear gloss over a lipstick of color. To accent eyes, use eyeliner and dark eye shadow colors. If you have small eyes, use brighter eye shadow colors.

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2010 17:58
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ashley
Veteran ne forum

Regjistruar: 22/10/2010
Vendbanimi: thelle ne zemren tende.....
Mesazhe: 2499

When i see you the world it stops.& all that exists for me it's you and my eyes staring at you.There's nothing else...no noise,no other people,no thoughts or worries,no yesterday,no tomorrow.The world just stops & it's a beautiful place its only you.JUST YOU.When you're gone the world starts again i dont like it.I live in it but i dont like it...I LOVE IT when it stops.It's the best thing i've ever know or felt,the best thing


&... [THAT'S WHY I STARE AT YOU ♥]...

__________________
Nese dikush te sheh me lot ne sy, duaje sepse ka frike mos te humbet ty..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2010 18:03
Ashley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ashley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ashley (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ashley't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ashley Shto Ashley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ashley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Refime nga Ashley!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.