Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Biondia dhe Stoli .
Gjithsej 24 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Biondia dhe Stoli .

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re panchina.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 129 herė.

...dikush nje dite me beri nje pyetje se "c'lidhje kishte stoli me mua" dhe pyetja e saj ishte ajo qe me beri te hap nje teme .Gjithmon qysh e vogel kur doja te merrja nje vendim ose kur isha e merzitur ose e lumtur kisha nevoje per nje vend jashte ne ajer te paster dhe dilja ne oborrin mbush plot me portokalle dhe ulesha ne rrenjen e portokalli .Nje dite babi me pa dhe ndertoi ne ate vend nje stol te pakten sdo ftohesha duke u ul ne toke ... nese do me kerkoje do me gjeje ne ate stol duke mesuar, shkruar ,qendisur sa te gjithe thonin "stolin do ta fusim ne paje "....erdhi koha dhe emigrova por dhe ketu ne emigrim sa here qe duhet te marr nje vendim te rendesishem , sa here kam nje problem o sa here jeta ka lozur me fatin dhe me deshirat e mia une kam gjetur nje te tille ndoshta mbas kaq vitesh ne kete forum ka ardhur momenti te kem stolin tim perseri ...dhe te tregoj pak nga jeta nga mendimet e mia nga endrrat dhe deshirat e mia .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 15:29
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Re: Biondia dhe Stoli .

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
...dikush nje dite me beri nje pyetje se "c'lidhje kishte stoli me mua" dhe pyetja e saj ishte ajo qe me beri te hap nje teme .Gjithmon qysh e vogel kur doja te merrja nje vendim ose kur isha e merzitur ose e lumtur kisha nevoje per nje vend jashte ne ajer te paster dhe dilja ne oborrin mbush plot me portokalle dhe ulesha ne rrenjen e portokalli .Nje dite babi me pa dhe ndertoi ne ate vend nje stol te pakten sdo ftohesha duke u ul ne toke ... nese do me kerkoje do me gjeje ne ate stol duke mesuar, shkruar ,qendisur sa te gjithe thonin "stolin do ta fusim ne paje "....erdhi koha dhe emigrova por dhe ketu ne emigrim sa here qe duhet te marr nje vendim te rendesishem , sa here kam nje problem o sa here jeta ka lozur me fatin dhe me deshirat e mia une kam gjetur nje te tille ndoshta mbas kaq vitesh ne kete forum ka ardhur momenti te kem stolin tim perseri ...dhe te tregoj pak nga jeta nga mendimet e mia nga endrrat dhe deshirat e mia .
shume interesante dhe mjaft e bukur kjo puna stolit..duhet ta pranoj se je me shume fat qe ke gjetur stolin, disa te tjere zgjedhin forma te tjera.....une zgjodha shishen gjashte vjet me pare...ngaqe ishte shume e veshtire te me largonin prej saj larguan shishen nga mua..., e vecanta e kesaj ehste se stoli ti zgjidh vertet kokolepsjet e tapepjetave..bravo

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 16:30
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

14 shkurt 199...

Eshte mengjes heret dhe pse per mua ka qene mengjes gjithe naten, nuk me zinte gjumi ndoshta sepse neser do te vije 14 shkurti dhe eshte hera e pare qe e festoj pa ty ...dua te qaj por kam qare gjithe naten dhe skam me lote duke menduar sesa e veshtire eshte te pres kete dite pa ty .
E di qe sduhet te mendoj me sduhet te vuaj me per ty por cfare te bej, ndoshta une sdi me si jetohet pa ty dhe dashurine tende ?
E di qe me duhet te hiqem e qeshur sot per te mos me kuptuar keto te shtepise qe vuaj se kush i duron pastaj .Nuk dua te ngrihem nga krevati ,nuk kam deshire te shikoj televizorin o te shikoj njerezit qe dalin me te dashurit e tyre .Do bej sikur po fle do rri gjithe diten shtire do ngrihem te nesermen ne daten 15 te pakten nuk mendoj .
Nga guzhina degjohet era e mire e kafes dhe zeri yt dhe i mamit qe bisedoni per nje cast zeri yt ngrihet dhe veshi im kap kete fjali qe thua " ja me con goca ke Sanija" ....Une urreja kete fraze qe sapo the une urreja Sanijen e shkrete qe skishte faj por sot nuk do te doja kurresi te shoqeroja ty ne qender te pazarit kur te gjithe ishin me te dashurit burrat e tyre dhe une perkrahu me nje plake me nape jo kete sdo ta lejoja kurre e kurre.
U ngrita me vrull nga krevati hyri me te shpejtesi ne guzhine te dola perballe dhe me nje ze qe nuk besoj se qe i imi te thashe"
-Sot ke Sanija ste coj sikur qielli me token te piqet ik neser ose me babin po deshe skam nerva te degjoj llogjet e tua dhe te asaj ske pune tjeter ti cdo dy dite ke ajo - ti ashtu indiferente duke pare televizor e duke pire kafen me the;
"-He te keqen se o semure ,gjynah ta le vetem mos shkoj po sme cove iki vete po kam frike se mos me bie tensioni rruges e vdes -kur the kete fjale te fundit sdi pse mu shtrengua zemra sepse e dija qe ishe e semure dhe me lot ne sy por me nerva te thashe
-Po mire moj nane sot e gjeti te semuret Sanija-Ti duke qeshur me the:
-Po pse semundja sipas teje lajmreron ne kete moshe he te keqen nana vishu se vajti vone moj baj kshu kur te marr pensionin do te ble ate librin qe pe ate dite dhe se more - te pashe gjithe inat por skishte vlere me ti e dije shume mire qe une do te shoqeroje kishe arritur ate qe doje perpalsa deren e guzhines dhe te degjova ty qe nga mbapa me the –
-Se mos vesh tutat e sportit moj se na felliqe vish noj fund - ej bela thashe me vete ne kete kisha manget .Per 10 minuta u bera gati sa me shpejt te iknim aq me pak njeres te dashuruar do kishte rruges kshuqe do evitoja te shikoje zemra te kuqe n ne cdo qosh e ne cdo vitrine dyqani .Vesha nje fustan blu ,kapa floket bisht dola ne korridor pashe qe ishe vesh e bere gati , ti dhe pse ishe 70 vjece ishe akoma nje plake e bukur .Vesh me te zeza me napen e bardhe prej kremi ,kepucet e zeza te sheshta dhe me ishe dhe parfumos pale kur me pe me the
-Qyqa qyqa sa je dobsuar ky fustan ste rrin mire hic dukesh si shkop arixhiu -nervat e mia kishin arrit kulmin pashe dhe mamin gjithe inat sikur te ma kishte fajin ajo dhe dolem .
Te futa krahun dhe dolen tek rrugica me hipen nervat dhe ma keq sec isha kur pashe qe rruga ishte mbush plot me cifte qe kalonin .Ato ishin kap prej krahu per dore ti pershendesje cdo njeri te njoftur qe shikoje dhe naj here ndaloje dhe me bo muhabet kur shikoje noj moshataren tende dhe une duhet te rrija ne kembe duke degjuar ankesat tuaja "tensioni zemra ,koka ,reumatisi dhe nusja " ...
Ti e shikoje qe une isha e merzitur e nuk me pyesje"pse" ndoshta ishte e kote ti ishe deshmitare e neteve te mia pa gjume e loteve te mi.
Sanija per bela banonte afer stadiumit dhe ti qe gjithmon i bieje shkurt permes lagjeve kesaj here doje ti bije gjate nga rruga qe te conte permes pazarit .Ishin afer turismi si pre dreq kur i doje nuk shikoja as ndonje kushuri me makine qe te na merrnin e te na conin tek Sanija (po festonin dhe ato si duket …) .Kur ishim afer turismit ti ndalove hapin per nje cast e me the
-Nuk jam mire me dridhet gjithe trupi duhet me pi kokrren e zemres- mua me kapi frika ato momente sdija cte beja ishim shume larg nga shtepia jone po dhe larg ambulanza qe te coja ti duke me pare qe une u tremba me the;
Ja futemi ketu brenda tek turizmi nje sekonde sa te ulem pak te pi kokrren dhe me kalon mos u bej merak nuk jam aq semure " .
Skisha rruge tjeter ngadale filluam te hipen shkallet si per cudi asnjehe se kam kuptuar pse ishin aq shume shkalle ky dreq turismi ato momente kisha frike se ti mos keqesohes.Hyme bredna ne katin e para kamariert kur pa fytyren time te shqetesuar nuk priti me gjate po na drejtoi drejt nje tavoline ne fillim te salles qe ishte e lire dhe ne u ulem .Une tu ula afer dhe ta shtrengova doren lehte dhe shume e shqetesuar te pieta
-He nane je me mire tani ja rrime nje sekonde ketu e pastaj te dal se mos ke lokali tjeter gjej G...(cunin e xhajes) e te coj me makine ne shtepi ".
Ti mu pergjigje _
-Jam mire mos u shqeteso po me kalon thirri atij kamarierit te vije te marrim noj gjo "-kamarieri sa me pa qe jab era me dore erdhi me shpejtesi dhe te pyeti
- Cfare do merrni- ate momente me erdhi nje deshire ta shaja kete idiot sepse sipas atij ne kishim hyre ne ngrene noj gjo ,se shikonte qe nana ishte semure sa budalla ,kur degjoj zerin tend qe i thua
-Po ndonje embelsise o akullore nuk keni ju te keqen nana -une zgurdullova syte nga habia kamarieri buzeqeshi dhe te tha
-Po si skemi cfare te dush ti - ti kerkove dy akullore nje per mua dhe nje per vete dhe mbas akullores doje dhe nje kafe te mesme pale .
Une spo kuptoja asgje dhe ajo qe ishte ma e keqa kur te pashe ne fytyre ti ishe mire nuk kishe shenjat qe te kishte kap zemra kur kamarieri u largua me the me nje ze qe se kam harruar kurre:
-Rrotulloi syte te keqen nana ne kete salle cfare shikon ?-une rrotullollova syte dhe pashe plot cifte te moshave te ndryshme qe hanin pinin dhe te gjithe ishin te gezuar e qeshnin -Mendon se te gjithe keto njeres jo ato qe jane martuarit nje dite do perfundojne bashke?Ndoshta po ,ndoshta jo por kjo sdo te thote qe ato do qajne gjithe naten sic ben ti sdo dalin nga shtepia do rrine me nerva gjithe diten e do mallkojne veten mu desh te genjej per te nxjerre jashte se ke 2 muaj mbyll sikur je ne burg .Dashuria per nje djale iken vjen por ti duhet te jesh e lumtur sepse dashuria qe kemi ne per ty sdo iki kurre ,nana e di qe sot ti do te doje te ishe me nje njeri tjeter dhe se une ste bej kurre te lumtur dhe sikur te dua sot por nje dite ti do jesh shume e lumtur kete e kam te sigurt sdua me te shof lot ne syte e tu .
Me mori doren dhe ma puthi une kisha lot ne sy por kete here nuk ishin lot sepse dikush me kishte lene vetem nuk ishin lot sepse dikush me kishte tradhetuar mua dhe dashurine time.Nuk ishin lot sepse nje njeri kishte shkelur premtimet e bera kisha lot sepse nuk kisha kuptuar me pare sesa dashuri kisha une rreth meje .Kisha nje dashuri te sinqerte te prinderve te mi dhe tende .Ti me genjeve qe te dilnim per te me treguar se jeta nuk ishte vetem "AI" dhe se kjo dite ishte thjesht nje dite shkurti asgje me shume ....Ky eshte san Valentini me i bukur qe kam kaluar ....

Mbreme duke lexuar bllokun tim gjeta kete shkrim ndoshta dikush qe ka humbur nje te dashur o ky san Valentin e gjen vetem te mendoje qe eshte vetem nje dite asgje me shume. Kam marre ne san Valentinet e mevonshem dhurata nga me te bukurat suprizat nga me te papriturat por asnje sme ka dhene aq shume dashuri sa me ka dhene ajo plaka me nape te bardhe .....Gezuar .

Modifikuar nga Lela_Dr datė 14/02/2011 ora 09:12

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 16:40
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180



Bionda,

Ajo qe me terheq ne tregimet e tua eshte origjinaliteti jot. Eshte menyra e te ndjerit tend & se sa te paperpunura jane...!

Ti di te prekesh atje ku dhemb. Mendimet e tua jane bruto...jane te verteta,te perjetuara!


__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 17:45
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Bjonde jo tani, po sapo e postove citimin tend te dyte e lexova ..
je e mrekullueshme!

Historia e napes qe me premtove ishte?

Origjinale j'ador mu mbushen syt me lot!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 22:20
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne
, historia e napes qe me premtove ishte?



po une i mbaj premtimet shume pjese i kam heq por ai eshte ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 22:21
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re san_valentino_rosa_rossa.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 102 herė.

Gezuar .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 23:06
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Kam gjithe diten e dites, qe them, neser do te mbyllem ne shtepi, dhe do mundohem te mos dal fare, pervec kohes qe do shkoj ne pune, do mbyllem 8 ore aty dhe me pas do te dal dhe fishek ne shtepi. Sepse te njejten gje po mendoja, qe 14 shkurti nganjehre eshte nje dite e padurueshme.
I premtova vetes edhe qe s'do te derdhja asnje pike loti, por ja qe kjo leter ma beri ti derdh.

Me pelqeu jashte mase Bionde.
Me te vertete qe plaka me nape ka pasur te drejte.

Te uroj dhe ty Gezuar Shen Valentinin dhe Anom.... e kuptn vete besoj.

Vetem nje keshille po te jap dhe shpresoj ta ndjekesh. Ndonjehere perdori shenjat e pikesimit se na ndihmojne shume te kuptojme me mire tekstin. Kishte fjali qe mbaronin pas 2-3 rreshtash.

per ty

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2011 23:26
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Urime Bionde. Te shpresojme qe neser do ditari do kete gjera akoma me interesante.
Gezuar festen!

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shkurt 2011 00:07
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Me bere te qaj e dashur Bionde...me kujtove gjysherit e mi,qe benin gjithcka te ndihesha mire kurdo...
Kam lexuar shume keto kohe,por kjo histori me preku shume..ndoshta eshte mall...se di...

Dua te lexoj me shume nga ti

Qofte nje dite e ngrohte dhe plot diell shkurti ,per ty dhe njerezit e tu te zemres

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shkurt 2011 01:12
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Biondia dhe Stoli .

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.