Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ditar i Lire per te gjithe.
Gjithsej 32 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Hedh veshtrimin nga kati i katert...Rruga pothuajse bosh,vetem pak njerez dhe pak makina depertonin ne te..
Qielli gri me kishte ngulur syte tere egersi dhe me futi friken..
Diku tej mbi deget e nje peme nje cift pellumbash..Rrinin dhe shtynin njeri-tjetrin..Ndoshta po kendonin te dy kengen qe i kane dedikuar njeri-tjetrit.
Vazhdonin e ngacmoheshin dhe mua me ngacmonte ideja...
Jemi ne qe i imitojme apo anasjellta...??..

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2004 18:49
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

8 marsi.. dikur dergoheshin kartolina per 7-8 mars, sot kartolinat i zevendeson telefonata... por personit me te dashur per mua nuk ja uroj dot. e te pakten ja bera qefin gjysheve halles tezes.... me dolen ne ender mimozat c'do te thote valle? ecja rruges sot dhe me ngjante sikur isha ne Shqiperi ne Tirane, pata nje kthim ne te kaluaren ne ato festa qe festoheshin gjithe gezim qe kepusnim mimoza pemeve qe t'ua jepnim nenave.... sa gjera nuk do jene me njelloj.... me duket se asnje feste nuk do festohet me si dikur... gjithmone do jete nje vend bosh.. sa vret ajo mungese...

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2004 16:15
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
migerta
Anetar i ri

Regjistruar: 27/01/2004
Vendbanimi: ē'rėndėsi ka?
Mesazhe: 5

LETER NENES

Gjalle je ti nenokja ime ?
Gjalle jam dhe une. Te pershendes!
Paqja e mbulofte kete mbremje
Vatren tende, deri ne mengjes.

Thone se je ligur e je tretur
Nga meraku im, po nuk ankon,
Se, peshtjelle me nje shall te vjeter,
Fillikate rruges shpesh kalon.

Dhe kur mugetire e kalter bie,
Nje vegim i zi te kall ty frike,
Sikur ne nje sherr diku ne pije,
Vjen dikush e ma keput me thike.

Kot, e dashur, vuan kaq, besome,
Brenga t"i fanit keto nder sy.
S'jam aq pijanec i lig sa c'thone,
Si do te vdes pa te te pare ty ?

Une jam po foshnje, si nje here,
Dhe nje shprese vec ushqej ne gji :
T'ki nga ky tym e kjo potere,
Te shtepia jone aty te vij.

Dhe do vij, kur kopshti yne i bardhe
Anekend te vishet me blerim.
Vetem ti, si tete vjet me pare,
Mos me zgjo aq heret ne agim.

Mos e zgjo ate qe shkrumb iu bene
Endrrat e moshes plot hare.
Me ka vrare jeta mjaft, o nene,
Dua vec te shlodhem e te fle.

As t'i lutem Zotit mos me thuaj,
Si dikur ne t'arten mituri.
Ti ke mbetur ngushellim per mua,
Drite e parrefyer, vetem ti.

Ndaj merak ti mos m'u bej aq teper,
Tek e liga mendjen mos e co,
Dhe aq shpesh, me shallin tend te vjeter,
Fillikate rruges mos kalo.

Sergei Esenin


Sot ndihem keq, me ka marre malli per mamin e ime dhe me vjen shume shume per te qare. Po jam ne pune e nuk qaj dot haha, nejse kjo me siper eshte shume e bukur, oh sigurisht per mendimin tim.

p.s.: gezuar festen

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2004 20:18
migerta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė migerta Kėrko mesazhe tė tjera nga: migerta Shto migerta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto migerta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

Gezuar festen o gra

Ok, ok, seriozisht now . I uroj gjithe nenave tona te dashura Gezuar festen dhe qofshin te lumtura perhere .


Po me mbyllen syckat per gjume ...10:50 pm , zakonisht rezistoj deri ne 1 apo 2 pas mesnate , po sonte nuk e di pse me flihet kaq shume ... ndoshta mungesa jote me drobit e me lodh e malli per ty me dobeson zemren. Neser ne megjes do kem perseri mall per ty po do i them diellit ne agim qe rezet e para te ti fali ty , dhurate prej meje , te te perkedheli fytyren tende dhe pergjumesh te buzeqeshesh . Do ndjesh ngrohtesine e rrezeve dhe ngadale do levizesh perden duke veshtruar me syte gjysem mbyllur diellin e embel . Perseri do buzeqeshesh e do thuash me vete : "Ajri im , te ndjej " . E une ulur diku duke pire kafen e mengjesit do ngre koken drejt qiellit dhe do te flas embel : " Fryma ime , po te thith "

Dhe te dy do fillojme diten e re me buzeqeshje te celur ne fytyre .

__________________
Rumor is the only thing that gets thicker as you spread it.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2004 04:59
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

9 mars

Sot eshte nje dite shume e bukur. Qe ne mengjes rrezet e djellit ledhatonin floket e mi dhe ndjeja ngrohtesine e tyre ne fytyre... pranvera! po afrohet pranvera! u ngrita me vrap nga krevati, pasi u zura me telefonin per nje ore se me levizte nga dridhjet. sot- i thashe telefonit- kam qef te ngrihem vete- keshtu qe e fika sa filloi te binte zilja. vesha nje bluze te holle se isha e gezuar, me dukej cdo gje e lumtur, cdo gje me jete. dita vazhdoi sa me mire dhe une sa me e lumtur..... shikoja bluzen time te holle dhe qeshja sepse ndjeja pranveren afer.... deri sa zuri nje shi i madh ( me keq se ne amazonia) dhe une u bera zurzull! Tani po vdes nga te teshtiturat po une jam prape e lumtur, sepse ndjej nje atmosfere te kendshme qe vetem pranvera ka. Dhe ne pranvere cdo gje eshte merr jete... sidomos une!

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2004 18:49
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Embelsisht me puth me buzet e tua..Ndjej nje dashuri brenda meje dhe ndihem femija me i lumtur ne bote...Me perkedhel floket dhe me flet me fjalet e tua te embla..Te shtrengoj dhe habitem..te perqafoj dhe shikoj i cuditur...Nje ze nge larg therret Mama..
....Me doli gjumi i mallkuar....ahhh sikur te zgjaste dhe pak...

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2004 19:10
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

2

ja me ne fund po vendos te hap kutine(ate te Pandores)....sa e veshtire qenka dreqi e mori! Por do ta bej ,eshte e vetmja rrugezgjidhje kunder SHperthimit.
Dhe kam filluar ,dhe s'paska lehtesim me te madh ,dhe gezim ,dhe hidherim .

oh well ,tani po me kujtohen some lines from "Notting Hill" said by the crazy Spiky : I knew a girl at school called Pandora but i never got to open her box though.
and that makes me laugh ,
see, troubles can be handled laughing after all.:p

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2004 05:13
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

-Me do ?
-Te dua...
-Do ikesh ?
-Po...
-Pse???
-Sepse te dua...

Ehhh sa udhekryqe ka rruga e jetes....Ecen moskokcarese rruges drejt ,derisa takon nje udhe qe ndahet .Rri, pret ,mendon,perjeton ,kujton , degjon zemren ...Ngrihesh dhe merr ate qe te thote ajo..............

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2004 00:35
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Perse jemi kaq te pambrojtur ne luften kunder jetes..Perse biem gjithmone pre e saj...
Ajo e pa meshirshme na shikon me syte e kuqe dhe nuk ngopet nga vuajtjet qe po kalojme duke na shtuar te tjera..Si per inat te godet edhe me pellemba,te gervish edhe me thonjte e saj te gjate duke te lene shenja ne cdo vend,te kafshon me dhembet e medhenj dhe te mprehte tamam si nje piranje e zeze.
Perse ajo gjithmone qesh kur ne qajme,perse gezon kur ne hidheroemi,perse hap syte kur ne i mbyllim,perse hedh valle kur ne zvarritemi,perse merr energji kur ne jemi duke dhene shpirt,perse zbulohet kur ne mbulohemi,perse kafshon kur ne puthim,perse te cjerr kur ne perkedhelim,perse ngjallet kur ne vdesim.Perse..????..
Fundja te gjithe lindim nje dite per te vdekur nje dite tjeter.

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2004 21:18
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Ecen rruges dhe pluhuri i dendur te mbulon sapo te besh 5 hapa.Shikon kepucet dhe nuk i dallon se c'fare ngjyre jane.
Rruget tere gropa si nje drrase e ngrene nga mola te shikojne dhe vetem goja i mungon per te bertitur nga dhimbja.Ashtu,te mbushura me uje,rrine dhe veshtrojne njerezit qe kalojne duke qendruar me shpresen se dikush do mendoje per to.
C'dokush rrugeve ecen per hesap te vet..Degjon dike qe bisedon me shokun e vet dhe qe qan hallet me te..Diku me tej dikush bertet "Hajde se erdhi peshku" (shitesi i peshkut,me karrocen e tij dhe me megafon ne dore bertet nga cdo lagje ne lagjen tjeter)..Makinat te marrin mendjen duke kaluar pa mbarim ne rruget e gjata..Pak me tej dikush te zgjat doren te kembet dhe te lutet "Me fal 10 leke"..Eci duke menduar dhe kembet levizin ne menyre mekanike pa e patur idene se c'fare na rrethon..Degjon zhurmen e frenave te makines dhe nje perplasje,pak sek pas..Dalin shoferet dhe duke i bertitur njeri-tjetrit fillojne dhe zihen..Dikush shet ne mes te rruges,dikush blen..Dikush duke kenduar me veten,dikush duke qare..
Arrij ne shtepi me mendimin...Jemi "kafshe" apo "njerez"..??

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2004 19:15
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 32 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ditar i Lire per te gjithe.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.