Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votes, 3.00 average.
Gjithsej 68 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

20 Gusht 2004 ::: 17:36
amor alucius
Ennology


Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Postime: 7606
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Copeza jete nga e kaluara...

Kjo eshte nje nga ato ditet qe s’me vete te bej asgje-asgje,thjeshte te fle ne erresire ne dhomen time tere diten :ndoshta kam periudha letargjike dhe une,kjo zakonisht mbas sforcimeve mendore por sot c’eshte ?Ndihem e grisur nga jeta,e grisur nga deshira per te vazhduar te « luftoj » per dicka qe ndoshta s’do e shijoj aspak !Asnjehere !
U zgjova e tmerruar nga sveglia e celularit,zakonisht nuk shoh shume enderra(dhe kur i shoh jane kryesisht « filma horror »),fle rehat,nuk dua te enderroj pasi enderrat quhen keshtu meqe ngelin te tilla,dhe nese realizohen nje dite kupton qe i ka ikur magjia…
Sapo hapa syte me mbuloi trishtimi,kisha frike qe ajo qe kisha enderruar ishte e vertete : ……(emer)e vogel,e shtypur nga nje makine e une qe e mbaja ne krahe duke qare e duke pare gjakun ne duart e mia,ne nje moment i them nje gruaje qe vetem me veshtronte te merrte targen e makines qe shtypi femijen ngaqe une s’arrija ta shihja,e ajo se bente.Vetem me shikonte me nje veshtrim te trishtuar !Bertisja me sa ze qe kisha,mundohesha ta shihja me syte e mi por s’arrija…e keshtu makina u largua,e une aty ne mjerim me nje qenie te pafajeshme ne krahe
Preka fytyren time dhe ishte e lagur nga lotet,realizova qe kisha qare ne gjume Mbas pak minutash,mbasi rimorra veten,vura pak muzike,s’me vente te ngrihesha nga krevati e te filloja dhe nje dite si gjitha te tjerat,por ama DUHEJ.
Sa gjera jane bere ne jete pa me pyetur ,pa pasur mundesi te vendosja : nuk vendosa une te vija ne bote,thjeshte u perplasa diku ne nje cep te tokes dhe mu tha ne heshtje « tani vuaj per te jetuar » pasi jeta fillon me lote(te shfaqur ne forme bertitjet) e foshnjes vete dhe mbaron me lotet e te afermeve qe do te qajne 1 dite(ndersa trupi yt behet ushqim per banuesit e dheut) e do bejne sikur te kane ne mendje gjate 1 viti.Cfare trishtimi !!
Ne backgroundin e dhomes degjohej :
“Ma da dietro una finestra guardo fuori mentre č cominciato a piovere
Pomeriggi tristi e vuoti, scuri come delle vecchie gallerie
I miei giorni sono uguali a quei vagoni fermi nelle ferrovie
Questo maledetto inverno non si ferma sulle porte, gela l'anima”Ehh,dhe kjo kenge me duhej qe ne mengjes,hopla,mblodha gjithe forcen dhe u ngrita,nje dush shpejt-e-shpejt ngaqe kisha humbur kohe duke lundruar ne mendime dhe me pas direkt e per ne mesime.Por me vente te merrja tramin sot,kisha nevoje per njerez rreth e rrotull,e keshtu bera.U ula diku ne fund te tramit super te gjate dhe po vazhdoja ne mendimet e mia,kisha humbur totalisht ne shallin tim i cili me kishte mbuluar fytyren deri ne hunde…ne nje moment vura re qe Jeans-et e mia po i ndieja cike te medha ne trup,shoh mire se ca kisha veshur(rrofte perqendrimi,isha veshur aq “e perqendruar” sa s’dija cilen pale pantallona kisha marre nga rafti e me pas veshur).Ishin Jeanset e shperlara nga ngjyra qe kisha blere vetem para nje muaji.Ne momentin qe i kisha blere me rrinin perfekt,nderkohe si kisha veshur madje kisha harruar dhe qe i kisha,e tani shikoji,paskam humbur serish peshe ne pak kohe.
E njejta gje ndodh dhe me njerezit kur i humbet nga syte,ne kohen qe s’je me ne kontakt me to ke evoluar si karakter pa qene afer te ndash ato ndryshime e ti pranosh gradualisht.Ne nje moment ndjen karakterin e tyre qe te shtrengon,qe s’te le te marresh fryme,e qe per pak liri ndjen te arsyeshme largimin.
Kishte mbuluar avulli dritaren e tramit,e une qe doja te shihja rruget e lagura,fshij me duar pakez dritaren,ne nje momentin shoh refleksin e syve te mi ne xham…pasqyronin totalisht gjendjen time shpirterore

 

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Click Here to See the Profile for amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Shto amor alucius nė listėn e monitorimit
 
22 Gusht 2004 ::: 21:11
amor alucius
Ennology


Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Postime: 7606
Status: Offline

Modifiko MesazhinKa momente ne te cila do doja te isha nje qenie qe s'kupton asgje,keshtu do mbroja veten nga intuita e tepruar.
"je nje nga njerezit e vetem qe kam njohur qe s'humbet asnje detaj nga syte"-me tha me nje buzeqeshje te embel
-"dhe ti e quan kete nje prirje?"E pyes me nje shikim ironik.
"Natyrisht"
-"Gabohesh"
Me depertoi me sy duke kuptuar qe isha ne dijeni te cdo gjeje...ironia e jetes

 

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Click Here to See the Profile for amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Shto amor alucius nė listėn e monitorimit
 
23 Gusht 2004 ::: 11:00
anaz
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Postime: 164
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Copeza nga jeta e nje mikeje

Kjo eshte pjese nga ditari i nje mikes time. Nuk donte ta postonte vete ne forum se do te kuptohej qe do te ishte ajo. “Do te ndihem me mire nese dhe te tjeret e lexojne, jam e sigurt qe dhe O…do ta lexoje ” tha ajo.


KAM FRIKE MOS TE TE HUMBAS


Jam betuar, nuk do te te telefonoj me une. Kam qene une gjithmon e para qe e kam bere kete….perse? Duke ditur shume mire vendin ku punoj numrin e telefonit.
Eh e di e di edhe persene, eshte thjeshte ngaqe te dua aq shume saqe nuk dua te jem larg teje as edhe per nje minute. Nuk kam dashur kurre te te humbas edhe pse shpesh here kam ndjere peshen e rende te telefonit te me mbyllet mbi fytyre…Pse te ndodhe. Pse?
Ndoshta ti i jep shume rendesi vetes dhe disa here me ke thene “duhet te kesh respekt per veten”
Kujton se me mungon ky respect…., jo madje e kam te tepruar, por kjo qe po ndodh eshte dicka qe po ndodhe vetem me ty “Z. O”. Po te them zoti sepse keshtu te duket vetja, te pelqejn kur te tjeret te mbivleresojne, te pelqejne lajkat e te tjereve dhe jo fjalet e verteta qe dalin nga zemra e dikujt qe vertet te do.
Ishte dite dimri dita kur u takuam, ishte ditlindja jote…. e maban mend, 28 Janar….dhe ditet kalonin, kishe shume probleme normale si cdo njeri dhe une qe mundohesha te te qendroja sa me prane me sa mundesha. Mundohesha te te kuptoja edhe pse shpesh here nuk arrija. Per ty gjithcka ishte dhe eshte e rendesishme pervec meje. Eshte kjo gje qe me ben te ndihem shume keq.
Eshte nje dhimbje e tmerrshme qe me ka pushtuar te gjithen, nuk di cfar bej, nuk di cte mendoj me pare. Mundohem te te justifikoj duke thene ky eshte tipi jot, por kur shoh sjelljen tende me te tjeret kuptoj te kunderten.
Mbaj mend qe fytyra jote ka qeshur vetem nje here, a jo dy here me fal dhe ne ato caste jam ndjere njeriu me i lumtur ne bote.
Ka qene nje here kur une jam kthyer nga shkolla isha bere uje dhe ti duke me pare me the je bere si macke…… sa do te doja ta kuptoje sa shume kisha nevoje per ngrohtesine tende, te me qendroje prane, nuk besoj se kerkoj shume apo jo…?
Hera tjeter ka qene ne nje dite shume te nxehte, do pinim kafe tek Friends dhe une nuk hyra tek kafja por po te prisja jashte. Kur me pe fytyra jote qeshi dhe me pyete kaq i rendesishem qenkam sa me pret ne pike te vapes….une vetem qesha dhe do te doja qe vertet ta kuptoje qe je shume i rendesishem madje shume me shumeeee sec ti mendon O…. Nuk e di nuk do te doja qe gjithcka te perfundonte per vet faktin se une te dua, por nje gje duhet te kem parasysh (kete ja them vetes), duhet te mesoj te kem respect per veten, ashtu sic ti me ke thene dhe kete respekt duhet ta kene njerezit qe dua me shume, pse jo edhe nga ty O… Ndoshta do te jete me mire keshtu. Nuk dua te vuaj me jam vertet keq edhe pse ti me sheh gjithmon me fytyre te qeshur. A sa do te doja qe te arrije te me kuptoje, te shihje ne brendesi te zemres, por me sa duket nuk do ta besh kurre kete dhe do te vazhdosh te mendosh si gjithmon pa asnje problem mund ti them c’te me vije ne goje e rendesishme eshte qe asaj si ben asgje pershtypje, por nuk eshte aspak e vertete.
Nejse edhe pas gjith kesaj une vazhdoj te te dua dhe se di nese kjo eshte e drejte apo jo….
Kam pasur gjithmon frike mos te te humbas, por edhe nese te humb do te gjej forcat per te vazhduar te jetoj perseri.

 
Click Here to See the Profile for anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Shto anaz nė listėn e monitorimit
 
03 Shtator 2004 ::: 03:45
BluE_icE
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 23/06/2004
Vendbanimi: on the palm of God's hand
Postime: 200
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Ndjente eren dehese te pertunjave

lejla qe ishin afer kokes se saj.Ne dehje ,ndjehej e lodhur ,dhe e kenaqur .
Ora e kishes luterane pak metra me tutje tregonte 4 e gjysem .Pa oren e dores prej lekure te kafenjte per tu siguruar ne ishte e sakte. Sendet antike dhe te vjetra i terhiqnin por gjihtmone ekzistonte rreziku qe ato nuk mund te punonin mire. Ndodhi e kunderta.
I mbylli syte dhe ne mendje kaloi ngjarjet e diteve te kaluara .
Oh nene c'dite
Kish qene enderr
kish qene mbrekulli
kish qene sfide..?
c'kishin qene ato dite?
Preku borduren prej betoni qe tashme ishte e nxehte prej diellit . Bluza e Tommy Hilfiger dhe pantallonat sportive i ndjeu te ngrohta gjithashtu teksa rrinte gjysem e shtrire mbi bordure .Hapi syte dhe bluja e qiellit e mbushi plot. Rete e bardha shumeformeshe ecnin ngadale prej puhise se lehte qe ate e prekte fare pak. Ia fiksoi syte e mjalte diellit dhe pasi teshtiu disa here ,ne cepat e syve u formuan rrumbulla te vegjel loti qe zbriten anash faqeve dhe perfunduan ne gushe. Mori fryme ngadale dhe thelle dhe pasi la tej kujtimin e aeroporteve ,te takimeve dhe ndarjeve ,ku shikoje shprehjet me te fuqishme te dashurise ,perqafimet ,puthjet lulet dhe tabelat per te gjetur sho-shoqin, qarjet dhe tundjet e duarve ne shenje lamtumire falenderoi Zotin ,falenderoi personin qe i kish mesuar qe endrrat mund te beheshin realitet nqs e doje dicka me gjithe shpirt ,falenderoi qe e kish ndihmuar per te realizuar nje te tille ato dite. .
Boshesia iku , ajo qe mbeti ishte the eternal sunshine of the spotless mind.
the blue of the sky ,the yellow of the sun, the purple of the pertunas ,the white of the clouds ...u deh perseri ...

 

__________________
Fear less,hope more/eat less,chew more/whine less,breathe more/talk less,say more/love more and all good things will be yours:p(swedish proverb)

Click Here to See the Profile for BluE_icE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BluE_icE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BluE_icE Shto BluE_icE nė listėn e injorimit Shto BluE_icE nė listėn e monitorimit
 
03 Shtator 2004 ::: 18:27
Klodel
.


Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Postime: 5233
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Ndjente eren dehese te pertunjave

Citim:
Po citoj ato që tha BluE_icE
the eternal sunshine of the spotless mind.rrofshin enderrimtaret

 

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Click Here to See the Profile for Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Shto Klodel nė listėn e monitorimit
 
04 Shtator 2004 ::: 01:42
darke
Syri i Natės


Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Postime: 2545
Status: Offline

Modifiko MesazhinKliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: dscf0143 copia.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 1337 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha BluE_icE
lejla qe ishin afer kokes se saj.Ne dehje ,ndjehej e lodhur ,dhe e kenaqur .
Ora e kishes luterane pak metra me tutje tregonte 4 e gjysem .Pa oren e dores prej lekure te kafenjte per tu siguruar ne ishte e sakte. Sendet antike dhe te vjetra i terhiqnin por gjihtmone ekzistonte rreziku qe ato nuk mund te punonin mire. Ndodhi e kunderta.
I mbylli syte dhe ne mendje kaloi ngjarjet e diteve te kaluara .
Oh nene c'dite
Kish qene enderr
kish qene mbrekulli
kish qene sfide..?
c'kishin qene ato dite?
Preku borduren prej betoni qe tashme ishte e nxehte prej diellit . Bluza e Tommy Hilfiger dhe pantallonat sportive i ndjeu te ngrohta gjithashtu teksa rrinte gjysem e shtrire mbi bordure .Hapi syte dhe bluja e qiellit e mbushi plot. Rete e bardha shumeformeshe ecnin ngadale prej puhise se lehte qe ate e prekte fare pak. Ia fiksoi syte e mjalte diellit dhe pasi teshtiu disa here ,ne cepat e syve u formuan rrumbulla te vegjel loti qe zbriten anash faqeve dhe perfunduan ne gushe. Mori fryme ngadale dhe thelle dhe pasi la tej kujtimin e aeroporteve ,te takimeve dhe ndarjeve ,ku shikoje shprehjet me te fuqishme te dashurise ,perqafimet ,puthjet lulet dhe tabelat per te gjetur sho-shoqin, qarjet dhe tundjet e duarve ne shenje lamtumire falenderoi Zotin ,falenderoi personin qe i kish mesuar qe endrrat mund te beheshin realitet nqs e doje dicka me gjithe shpirt ,falenderoi qe e kish ndihmuar per te realizuar nje te tille ato dite. .
Boshesia iku , ajo qe mbeti ishte the eternal sunshine of the spotless mind.
the blue of the sky ,the yellow of the sun, the purple of the pertunas ,the white of the clouds ...u deh perseri ...I close my eyes with you kerputhka... but it was not a dream, it was real life!!! ... and now it's your turn to come to visit Chicago... I will show you the city so that you learn and i learn, again, like both of us did it in Boston.

And......... here we are... TOGETHER!

 

__________________
No, no dejéis cerradas las puertas de la noche, del viento, del relįmpago, la de lo nunca visto.

Click Here to See the Profile for darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Shto darke nė listėn e monitorimit
 
04 Shtator 2004 ::: 06:41
BluE_icE
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 23/06/2004
Vendbanimi: on the palm of God's hand
Postime: 200
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

haha

lori_kerputhka _champinona...
-hej ,the mushrooms were very delicious, i tell you that.. !:p

..and FREAK i would prefer to have the pictures in a more private way ,don't make me with heart attacks pls. hahaha
i saw the duck's leg too :p cute .(now i have in mind the image of you chasing the poor duck just for that picture) hahaa

you artist ,you ---you good ,you

p.s.let's cross the fingers for the next trips.... .

VITA LUNGA I DREAMERS !

Modifikuar nga BluE_icE datė 04/09/2004 ora 07:51

 

__________________
Fear less,hope more/eat less,chew more/whine less,breathe more/talk less,say more/love more and all good things will be yours:p(swedish proverb)

Click Here to See the Profile for BluE_icE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BluE_icE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BluE_icE Shto BluE_icE nė listėn e injorimit Shto BluE_icE nė listėn e monitorimit
 
05 Shtator 2004 ::: 07:59
BluE_icE
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 23/06/2004
Vendbanimi: on the palm of God's hand
Postime: 200
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

sure

the First option is more likely to happen ... :pFantasy melding "some" past.(just having fun in writing)

Ajo u fut me nxitim ne banke.Hapi deren duke mbajtur te shtrenguar nen sqetull canten e saj te zeze ,u pa shkarazi ne vitrinen e qelqte ,pastaj me koken lart dhe me takat qe kercisnin neper pllaka eci drejt tellerit te pare.Floket e gjate te zinj dhe rebele i kishte leshuar mbi supe ate dite.Kish veshur nje bluze burghandy pa menge dhe nje fund trecereksh te zi qe dukej si per prerje latine. Gati gati i dukej sikur po gatitej te kercente passo doblen. Mungonte vetem vera e bardhe Chardonnay qe ajo porosiste gjithmone kur dilte me miq.Teksa iu afrua banakut i foli djalit qe akoma s'po merrte veten prej hyrjes se saj ceremoniale dhe i tha me nje ze te holle dhe te lakueshem se deshironte te bente nje transaction.Me canten akoma te shtrenguar nen sqetull kish filluar te fliste per vapen e padurueshme , per uljet e cmimeve te veshjeve ne Filene's Basement , per uraganin jugor Charlie dhe kish perfunduar duke ngritur vetullat perpjete dhe duke harkuar buzet gjithe merzi per taksat e larta e pasuar nga nje batute kundra Bushit. Djali qe nderkohe po merrej me transaksionin kish veshur buzeqeshjen cliche' vetem per customer service teksa nuk dinte si te ndalonte ankimet e klientes dhe nuk donte te nxiste me tej biseden.
Me pas vajza kish pushuar dhe duke trokitur gishterinjte mbi banak kishte kthyer koken gjithe pertese dhe merzi, sikur telleri te kish qene njeriu me abnoxious ne bote, drejt deres se bankes dhe kish pare SUV-ne e kuqe te parkuar ne buze te saj.
E nderkohe qe po shihte drejt makines ,nje burre zeshkan u afrua, hapi deren e saj me shpejtesi dhe ndezi motorrin brenda pak sekondave.
Ajo e alarmuar thirri fuqishem dhe me takat qe i trokisnin kish vrapuar jashte bankes per ta ndaluar vjedhesin .Per fatin e saj te keq s'kish arritur dot.Kish pare makinen e saj te largohej dhe te linte vetem shenjat e gomes se djegur ne asfalt prej shpejtesise dhe eren e rende. Atehere per te bere nje tentative qe me shume shprehu inatin e saj sesa beri pune ajo hoqi njeren sandale dhe e flakeriu mbi makine.
Ishte e sigurte qe fytyren e burrit e kishte pare diku. Kishte floke te zinj ,sy te zinj vetulla te trasha te zeza, ezmer-gjak latin ndoshta.
Dhe teksa i kaloi neper mendje detajet ,c'kishte veshur ,levizjet e shpejta si nje flash u bind per se dyti qe burrin e kish pare ,e kish njohur por sado qe perpiqej te kujtonte se kush ishte nuk arrinte dot.
Vuri duart ne floket e gjate sikur donte te mbahej atje dhe kur u kthye perseri tek telleri i tha gjithe padurim ti telefonote policise.
Ai i nervozuar duke dashur te ruante gjakftohtesine ,kish vepruar ngadalshem.
Vetem atehere ajo pa qe canten te cilen pak minuta me pare e mbante shtrenguar nen sqetull si ata manjaket qe s'leshojne prej duarve valixhe me dollare ,nuk e kishte me vete.E kish harruar ne banak teksa kish vrapuar drejt makines dhe tani ishte zhdukur . Pasi pyeti djalin ,njerezit perreth ,deshmitare te mundshem ne e kishte marre njeri canten ajo mori pergjigje negative .Atehere ajo kish kapur per gryke tellerin dhe gjithe inat i kish thene ti telefononte policise ASAP (as soon as possible)
E teksa rrinte ne trumen e njerezve ,perpiqej te mose leshonte veten. E dinte qe Craig kishte paguar njerez ne kerkim te saj ,e dinte gjithashtu qe ishte ne mes te dy zjarreve. Kish menduar qe e vetmja gje qe duhej te bente ishte te largohej sa me pare prej NY por tani qe s'kishte asnje dokument me vete ,pa llogari bankare ,pa ID ,pasaporte dhe mbi te gjitha pa diamantet e Mithres te fshehur ne nje kuti tualeti ne canten e zhdukur tashme ajo s'dinte nga tia mbante.
S'i mbetej gje tjeter vecse te kerkonte ndihmen e policise dhe tu rrefente deshmine e saj.
-Po fillon lufte te rende? Whatch me!-kish thene neper dhembe dhe kish ngritur koken lart.

 

__________________
Fear less,hope more/eat less,chew more/whine less,breathe more/talk less,say more/love more and all good things will be yours:p(swedish proverb)

Click Here to See the Profile for BluE_icE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BluE_icE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BluE_icE Shto BluE_icE nė listėn e injorimit Shto BluE_icE nė listėn e monitorimit
 
06 Shtator 2004 ::: 20:46
amor alucius
Ennology


Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Postime: 7606
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Exclamation

Idea e kesaj teme ishte te shkruheshin copeza nga e kaluara pa u lidhur me te tashmen,dhe me e rendesishmja,PA u komentuar,PA bere citime te asnje lloji.Cdo mesazh i shkeputur nga tjetri!!

 

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Click Here to See the Profile for amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Shto amor alucius nė listėn e monitorimit
 
15 Shtator 2004 ::: 00:41
volter
shpirt artisti


Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Postime: 4646
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Thumbs down

Ja krejt momentet me erdhen ne koke, dhe s'di ku ti shperderdhi... Ishte nate e bukur, me hene e yje te bukura, dhe nje magji e farfuritshme mbi qiellin e zi... Une dhe ajo rrijme ne parkun e madh. Une turist i fjetur, ndersa ajo e vendit...Ambienti e bente jete shume e afert me natyren, por nuk mungoi ajri i Plloshtanit asesi. Une dhe ajo ulur ne park, dhe ia numeroj yjet tek veshi i djathte, dhe i them ;"Ylli i arshues se vogel" ndricon me shume, se sa herave te tjera...Me thote- po vertet zotrote?! Zeri i saj i bukur, u bashkua me zerin tim te kristalte dhe mori gershetim te bukur heshtjesh...Heshtje e gjalle qe e puthte ne molleza te faqeve, dhe benim si te cmendur rreth asaj nate te vetmuar. Por ate nate kishte munguar hena...Dhe aty ketu une dhe ajo kete nate e pagezuam" Nate pa hene"...Ishte vertet jete e mire, dhe nje jete me romantizem te theksuar...

E pershendes gocen qe eshte ne mendimet e vjetra... Kenaqesia romantike - erotike eshte prapavije e suksesshme per mua...
Te puth doren Plloshtani

 

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Click Here to See the Profile for volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Shto volter nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 09:02 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen