Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ne anen tjeter te Henes! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 66 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Post

Ne anen tjeter te Henes!

......

Hena,eshte stacioni i shpirtrave te dashuruar!

Ajo cdo nate vetem pret, pret kryqezime shikimesh , lutje, premtime, dashuri dhe vetem dashuri.Ajo eshte deshmitare e heshtur e jona, eshte deshmitare e deshirave te cmendura te nates, qe me krahet e tyre na cojne pertej botes, na cojne ne anen tjeter te Henes...dhe aty ne ndihemi te lire.....Shkelqimi i saj gati verbues, preheri i saj mbushur me petale lulesh qe kane hedhur rrenje , mbire dhe lulezuar nga lotet e te dashuruarve te ben te ndihesh si ne parajse....

Te gjithe ne kur shohim Henen i leme mendimet te na pushtojne me gjithe forcen dhe deshiren e tyre, i leme deshirat te na rrembejne ne enderrime, ndjenjat te shtegtojne mbi petalet e luleve dhe gjithe qenia jone fluturon, ngrihet pezull mbi qiell dhe mbushet plot e perplot me ajrin hyjnor dhe krejt te ndryshem qe mbizoteron atje dhe behet nje me Henen , duke u ndjere qiell,re , yll, duke u ndjere Hene!!

Te gjithe ne kemi qene nje apo shume here ne anen tjeter te Henes!!

-Qellimi i kesaj teme eshte qe te shkruhet pikerisht per ndjesite qe na dhuron Hena kur e shohim,per mendimet dhe deshirat qe na lindin dhe burojne nga cdo pore e shpirtit dhe e trupit kur e perkedhelim me veshtrim.


Kati

__________________
.

Modifikuar nga Katilesha datė 27/09/2007 ora 09:05

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2007 20:00
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Mbreme e pashe Henen te plote dhe e ndjeva bukurine e saj, kaq magjike dhe te urte, qe para se te erresohej plotesisht, duke u nderthurrur me ngjyrat e perendimit te diellit njekohesisht.  Isha duke bere xhiro me nje shoqe ne maje te nje kodre te bukur, ku frynte era e lehte e mbasdites, qe do te behej darke.  Duke ecur me hap te shpejte, sodisja gjithe ngjyrat e vjeshtes se pemeve, qe kombinonin me ngjyren piktureske jeshile te barit amerikan, si dhe gjarperimin blu te lumit rreth kodres, por c'e do, qe isha me shoqe ta haje dreqi dhe jo me shok

Hena eshte vetem per ciftet...

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2007 20:55
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

LightbulbSonte, tani ...degjoj dicka...Ndjej!

Por asgje tjeter vecse nje muzike melankolike. Ndjej vetem disa nota qe shpojne shpirtin tim , duke u munduar qe t'i japin nje melodi....por.....,

Sonte, tani .....degjoj dicka...Ndjej!

Asgje tjeter pervecse piklave shiut qe kompozojne melodine e shpirtit tim. Melodi pa nota!

Sonte, tani....degjoj dicka....Ndjej se Jam  nje rob i erresires...Jam i treur , i humbur bashke me henen neper keto re pushtuese.

Sonte , tani ....Ndjej se "Jam ne anen tjeter te Henes."

 

                                                                   27 shtator 07

                                                                  Ora e henes se plote

Nga adhuruesi i henes.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2007 09:03
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mister_DXP
cloudmixer

Regjistruar: 10/06/2007
Vendbanimi: asgjekundi
Mesazhe: 1119

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007


Sonte, tani ...degjoj dicka...Ndjej!

Por asgje tjeter vecse nje muzike melankolike. Ndjej vetem disa nota qe shpojne shpirtin tim , duke u munduar qe t'i japin nje melodi....por.....,

Sonte, tani .....degjoj dicka...Ndjej!

Asgje tjeter pervecse piklave shiut qe kompozojne melodine e shpirtit tim. Melodi pa nota!

Sonte, tani....degjoj dicka....Ndjej se Jam  nje rob i erresires...Jam i treur , i humbur bashke me henen neper keto re pushtuese.

Sonte , tani ....Ndjej se "Jam ne anen tjeter te Henes."

 

                                                                   27 shtator 07

                                                                  Ora e henes se plote

Nga adhuruesi i henes. 

Nje hene e plote e kuqe me doli perpara duke drejtuar makinene ne trafikun e dendur te mengjesit. Me dukej sikur me perqeshte.

Qesha dhe une me ate kokemadhe te pacipe.

Ishte e vetmja gje qe mund te beja...

PS

As qe me ra ndermend per anen tjeter te saj.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2007 15:14
Mister_DXP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mister_DXP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mister_DXP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mister_DXP Shto Mister_DXP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mister_DXP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Une dhe Ti ne qiellin e nente,ne anen tjeter te Henes padyshim!

E c'mund te thuhet per zemrat e te dashuruarve qe lene takime ne stacionin Hene edhe ne heshtje!? Ku ka surprize me te bukur se sa rruges se argjende te henes , aty ku dhe hapat lene gjurme argjendi,aty ku dhe fryma merr forme dhe shnderrohet ne miljona yje , te takosh Ate qe mbush oret dhe ditet e jetes tende edhe pse ne mungese.

                                    ....... Mrekulli........

Stoli yt qe per ore te tera ka degjuar zemren dhe shpirtin tend te flase, ulerase si e cmendur dhe me pas te shpertheje ne denese lotesh qe embelsine e kujtimeve dhe mallit kane eshte aty,por jo vetem........Tashme dashuria jote syte,buzet,hunda,duart ,zemra,shpirti dhe gjithcka tjeter eshte ajo buqete trendafilash te kuq sperkatur me miljona puthje yjesh persiper, eshte ajo pusulle e vogel shkruar me gjuhen e henes:

" E dashur, mire se erdhe ne anen tjeter te Henes!"

                                 ........Suspanse........

Hap syte!

Kudo erresire e pashpirt. Koka e mbeshtetur pas xhamit te dritares me eshte mpire nga te ftohtit. Dy minuta me syte e ngulur mbi henen e plote,qe persiper ka hedhur petkun e reve. Tre,kater,pese minuta, nje pafundesi minutash e shoh ate me ngulm,xhelozi,perkedheli dhe ndjej ngrohtesine e loteve qe me shtriqen mbi fytyre.

Nje buzeqeshje keqardhjeje me zvarritet ne cepat e buzeve:

  " Sa keq qe udhetimi ne anen tjeter te Henes zgjati kaq pak."

Ftese:

" Te pres sonte , Ne anen tjeter te Henes!"

...007 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2007 19:55
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007


Ftese:

" Te pres sonte , Ne anen tjeter te Henes!"

...007  [/B]


...................

Ti nuk erdhe !

Nuk u trishtova

lot nuk derdha

veten qortova:

        " Ndoshta une u vonova."

 

Te puth ne gushe.

Kati

__________________
.

Modifikuar nga Katilesha datė 28/09/2007 ora 08:37

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2007 08:22
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Nuk ka shume qe e mbusha qenien time me eren e vjeshtes.

Shiu ka pushuar, por trotuaret e lare nga shiu ndricojne  nga llembushkat shumngjyrshe dhe teksa ecen te jepet pershtypja se je duke ecur drejt rruges se Henes. Por sonte, nuk dua te shkoj ne anen tjeter te Henes.

Sonte , dua te rri m'u perballe saj , ta shoh ne sy , ta puth ne faqe, ball , gushe..

Ta marr perpara duarve dhe me te te vallezoj!

Sonte , dua te rri m'u perballe saj dhe ta falenderoj!

Hene ................Miliona yje falenderimi per Ty qe ne rrugen time te jetes me vure shpirtin tim binjak,gjysmen time te vertete...

Miken time....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2007 19:30
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re moonlight%20dancer.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 579 herė.

Qielli po ben feste sonte.

Rete "gumezhijne" nga hapat ritmik te pritjes ne heshtje.

Hena u be kastanjeta ime dhe une  po kercej per Te.


 

007

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2007 18:28
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Perflaket qielli nga rrezet e diellit.

Dielli fytyra e Lumtur e Henes.

Dielli stacion i shpirtrave te lire,i gjithe njerezise, i gjithe ngjyrave shpirterore ....

Sot po perflaken edhe ndjenjat e mija te momentit nen diellin e dlire te kesaj dite te bukur.

Sot Hene Diell ..!! 

 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2007 12:21
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
atiola
Veteran ne forum

Regjistruar: 19/09/2006
Vendbanimi: Aty ku ti te jesh shiko gjithnje dy here aty jam dhe une mjafton vetem te me mendosh
Mesazhe: 1875

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007
Nuk ka shume qe e mbusha qenien time me eren e vjeshtes.

Shiu ka pushuar, por trotuaret e lare nga shiu ndricojne  nga llembushkat shumngjyrshe dhe teksa ecen te jepet pershtypja se je duke ecur drejt rruges se Henes. Por sonte, nuk dua te shkoj ne anen tjeter te Henes.

Sonte , dua te rri m'u perballe saj , ta shoh ne sy , ta puth ne faqe, ball , gushe..

Ta marr perpara duarve dhe me te te vallezoj!

Sonte , dua te rri m'u perballe saj dhe ta falenderoj!

Hene ................Miliona yje falenderimi per Ty qe ne rrugen time te jetes me vure shpirtin tim binjak,gjysmen time te vertete...

Miken time....
wow te lumte

__________________
asgje nuk esht5e reale ne kete jete nuk ka dicka tjeter per lojes genjeshtres urrejtjes thashethemeve ja kjo ehste jeta qe jetojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2007 16:47
atiola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė atiola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me atiola (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: atiola Shto atiola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto atiola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 66 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ne anen tjeter te Henes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.