Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
qelibar
Anetar i ri

Regjistruar: 27/10/2004
Vendbanimi: ....
Mesazhe: 15

me mungove shume shume gjithe diten e gjithe naten.
nuk erdhe e nuk me perfshive me ate vrullin tend dhe zemra ime e perveluar nga nje nate dritherimash per pak embelsi nuk mori ate qe priste. serisht.... e urrej perseritjen. urrej oret pa mbarim te pritjes..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Dhjetor 2004 17:20
qelibar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qelibar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qelibar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qelibar Shto qelibar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qelibar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

"Pjeseza jete nga e kaluara" thote titulli,por valle jane vertete pjese e te kaluares?Ne nje forme apo ne nje tjeter vazhdojme ti mbartim ne vete,element i vyer ne cdo eksperience jete,sipas te cilave rritemi.Ose me mire: bejme sikur...
Po asistoja nje nga leksionet e proffit tim te preferuar,me nje charisma te papare,me nje vetesiguri per tu patur zili.Por c'eshte vete-siguria?Ajo qe kemi vertete ne vete apo ajo qe leme te duket?Sa te zotet jemi qe te vleresojme vete-sigurine e tjetrit vetem ne kontakte siperfaqesore?

Isha ne nje grup 7-miqesh,ulur ne shkallet e unit duke ju treguar mbi nje eksperience hilarike timen kur ne nje moment po na afrohej ngadale nje cun,ne pamje te pare shume i ndrojtur.Se njihja ndaj vazhdova ne qetesi ate qe po tregoja,por gjithmone duke ndjekur me sy ate qe do bente:

-"Me fal per shqetesimin,jeni te vitit te ...?"Me pyet duke evituar shikimin tim,e une e habitur e shikoj cike si hutuar.Gje qe besoj qe e beri te ndihej dhe me ne pozite.
*"Po,jemi.Mund te te ndihmojme?"
-"Quhesh ...?"
*"Heem,ashtu thuhet!"I them duke qeshur per ta nxjerre cike dhe nga shikimi i miqeve te mi.
-"Nje cun i vitit tend me tha qe te drejtohesha tek ty,per..."
*"Ah,po,une merrem me to...por fatkeqesisht jo tani.Mund te kalosh nga qendra jone e studenteve te henen?"
-"Sigurisht,me falni dhe njehere per shqetesimin"
*"Asgje,me vjen keq qe s'mund te ndihmoja direkt"

Ne fund te bisedes vura re qe ishte skuqur gjer ke veshet,me kujtoi veten...heren e pare duke folur para shume njerezve.Dicka me siguri s'kishte te perbashket me proffin e ores te fundit:charismen & vetite manipuluese.Nuk kishte arritur ne piken e manipulimit te publikut(ne kete rast"ne") duke perdorur piket plus te fizikut,nje grimce sensualitet,nje dore e tepruar vetesigurie,nje luge Don-Juanlleku ndaj seksit te kundert...

-----------------------------

Me ka ndodhur pak here te ndihem e zgenjyer nga dikush/dicka,por kjo perhere duke me ndihmuar qe te mesoja per heret vijuese.U ndjeva e vrare ne momentin qe pashe qe edhe pse kisha kerkuar ne forme eksplicite dicka,per te dyten here u dhunua kjo kerkese.Valle,cfare deshi te arrinte me kete?Humbi nga syte qe ne kete forme uli vetem vlerat e vetes?
---------------------------
-"..."
"atehere pse je ende ketu?"
*"Dhe te te le ty fushe te lire??Hahahaha,s'me njeh mire.Nuk e kam vene nder mend te plotesoj qellimet e tua.Me ke prekur ne telat e gabuar"

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2004 13:56
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

17-dhjetor-20..!

Kthen koken mbrapa duke mos njohur me veteveten.Duke pyetur nese ishin copeza te tuat qe vepruan ne shume forma...kuptoj sesa larg disa njerezve jam rritur si karakter(ndoshta dhe negativisht)edhe pse sindroma e Piter Pan s'do me ler fushe te lire.
Por si i behet nese s'jane te gjithe si ti,Piter Pan-ë qe nuk rriten?Te vuajne rritjen tende nga dita e dites?E kjo duke kuptuar qe po ju grisesh nga duart?
Ka arsye frike nga rrijtja?
Natyrisht,ajo qe sot eshte ideale neser s'eshte më pasi dhe idealet e tua evoluojne."Limon..."thoshte dikush diku ne nje film...eh,nje fjale goje.Shtrydh idealet e sotme xhaje,se ato te nesermet(po stagnove)s'do i mesosh kurre.

Sahere kam shkruar flete e flete te tera naten e qe ne mengjes u grisen te gjitha?S'isha une,ajo qenia e dobet qe shkruante...jo,s'isha une!S'meritojne te qendrojne me teper se nje nate ne shenimet e mia.Biles,dhe ato pak ore te rrine aty,urte,ne pamjen e askujt...mosvalle ishte/eshte nje mechanisem clirimi dobesie?Te jete ca te doje,funksionin e kryen!Qofte dhe per pak ore ne tavolinen e nates.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 17/12/2004 ora 20:59

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2004 20:28
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Cdo gje ndodhi pak dite me pare. Nje ide e cmendur na erdhi ne koke mua dhe shoqes sime. Ishte mesnate. Ikim?-ajo me pyeti. Me rrembim filluan te fluturonin rrobat sa andej ketej neper dhome. Nxito!- i thashe.
Dolem. Sikur te na shtynte dicka nga brenda ne rendnim neper rruget e erreta te qytetit te madh. Sa e bukur duketj cdo gje perreth. Per nje cast u mallengjeva kur mendova se ishte dimri i fundit ne kete qytet. Sa vite me ka dhuruar ky vend!
Hyme brenda. Atmosfera fantastike. Kishte kohe qe sgjendesha ne nje atmosfere te tille. Canim turmen dhe kerkonim nje vend per tu mbeshtetur. Sy qe na ndiqnin. U rehatuam diku prane pistes. Papritur ndjej nje dore qe me mbyll syte. Kush je?-i fola. Heshtje dhe pas pak nje puthje e lehte ne faqe. U ktheva me rrembim. -Sa kohe kam pa te pare! Si je? Si shkon me shkollen? Filluam te bisedonim per jeten tone studentore, per pushimet e kaluara? Per shoqen time te ngushte e cila dikur kishte qene e dashura e tij. Per planet e te ardhmes.
Se shpejti iki me thote por do te doja te te tregoja nje histori timen e cila ka te beje me ty. Me mua?- i them. Jam shume kurioze ta di, tregome!
Uli syte poshte dhe nisi te tregonte. Zeri i dridhej dhe syte here i fiksonte mbi mua, here mbi goten gjysem te mbushur te birres.
Dola prej asaj atmosfere paksa e tronditur. Me shtrengoi doren dhe me puthi lehte. -Cudi qe nuk do te kem mundesi te te shoh me!-me thote.-Une e dua Shqiperine dhe cdo gje qe ka lidhjeme te. (Te cuditshem keto fjale te dalin nga gja e nje te huaji)
-Cudi qe une gjendem ketu!-i them, megjithate te uroj gjithe te mirat

Syte i hodha ne drejtimin tjeter dhe shkova. Ishte ora 5 e mengjesit. Ecja rrugeve te zbrazura dhe risillja ne mendje skenen dhe historine e rrefimit te tij.

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2004 17:14
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

E lashe te fliste,e lashe te nxirrte shpirtin e saje nen diellin e nje dite me shi.Ndieja cdo fjale te sajen si cekan mbi koken time edhe pse s'ishin ne asnje forme per mua,ishin per ate,ate qe ajo s'donte ta shihte te lumtur.
Sa cudi,ajo po bente histeriken per dike qe dikur ka percmuar,per dike qe dikur i dukej si nje njeri ne miniature,per dike te cilit i dhuroi me teper momente deshperimi sesa lumturie.Jete e cuditeshme,ja ku ishte tani,duke folur per "sakrificat" e saja ndaj nje shokut tim i cili tashme ishte i lumtur me dike tjeter,cuditerisht dhe ajo mike imja!
Ai vetem heshti,e la dhe ai te flas,degjuam qe te dy fjalet me te "deshirueshme": ai per te dashuren,per veten,e une per miken time e natyrisht dhe nje grumbull genjeshtrash per te.
Ndieja termometrin brenda meje duke fituar grade,nga ana tjeter anen racionale timen e cila me thoshte qe ishin punet e tyre e s'kisha te drejte te nderhyja.
Ne nje pike,kur e ndieja-duke njohur veten-qe s'do mund te permbahesha me u ngrita duke i thene qe kishte humbur fillin e arsyes dhe ika ne punen time.

Hem,ne fakt ndoshta ja vleu,ja vleu te shihja se cfare mund te beje njeriu per te rifituar lojen e preferuar.Pashe nje nga shume fytyrat e hipokrizise,dhe lot krokodili natyrisht.Huhu,yup,zonjusha qante,qante pasi kukulla e saje e preferuar nuk ishte me disponibel te duronte capricio-t e saje.E kjo per cfare?Per pak ngrohtesi.Ndoshta nje prove me teper per te konfirmuar ate qe mendoja me kohe: nese njeriu s'sheh alternativa(qofte dhe gjate nje periudhe te shkurter)humbet cdo sens vete-vleresimi e eshte gati te beje cdogje per tjetrin nga frika se nese ndodhet vetem s'do mund ta kaloje gjendjen e deshperimit.Por aha,gjepura!Dhe ai ishte prova e gjalle:"ditet e para ishin te veshtira E.,me tutje falenderova qe kishte marre fund."Ndoshta,kur u zgjua u tmerrua dhe nga gjerat qe kishte shtyre veten te bente,gjera qe normalisht s'do bente asnjehere.

Po shihja nje film:"ne jeten time ka njerez qe me ofrojne nje sup per te qare kur kam nevoje,ka njerez qe me terheqin literalisht dhe figurativisht nga rererat perpirese te jetes,ka njerez qe do jepnin jeten per mua-njerez qe me dashurojne me shume se asgje tjeter ne jete...Por,nga ana tjeter ka dhe njerez qe me shtyjne ne ekstreme,njerez qe me keqesine e tyre me bejne me te forte,me bejne qe ti bej fytyre te bukur ligesise edhe pse brenda mund te jem copa.Jane pikerisht keto te fundit qe dua te falenderoj me teper...!"Kjo ishte nje pjese qe tha njera nga personazhet...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Janar 2005 18:05
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Qeshje,qesh per pjesezat qe une lexoj e qe "ti prezantoj" perhere,qeshe dhe mbreme me menyren sesi te prezantova me nje poezi te Nerudes e cila i kishte shpetuar syve te tu.Ah po,me ne fund pak qetesi mbas tere asaj cudie kur te thashe qe kisha lexuar dhe une per Alligati qe ne te mesmen.
-"Ha,ne ferr do digjesh femer,biles as zjarret e tije s'kane per te pranuar te te djegin,zjarri nuk djeg zjarrin"


KUSH ESHTE ME I THJESHTE

Fuqia nuk mburret (druri me tha)
as thellesia ( me thane rrenjet),
as bardhesia (me tha vete mielli).
Druri s’thote kurre:
“Une jam me i larte se te tjeret”.
As rrenja nuk thote:
“Une jam prej zemre te dheut”.
Dhe buka, cilido qofte kulaci, me mjalte,
kurre nuk thote: Une jam mbi te gjitha”.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Janar 2005 21:15
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

I saw her and i felt nothing !
I turned my head back to see her dissapear , and still felt nothing !
How come everything turn in nothing ? I guess i crossed the point of non-return...!

Do doja te shprehesha me gjate mer ditaro por s'me le firma ime..

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2005 20:53
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Hyj ngadale e pergjumur ne qender,ndieja tik-taket e kepuceve te mia,por me teper me rendonte tik-tak-u i qepallave,ndersa po pyesja veten se kush dreqin me jep ate zell te ngrihem aq heret.Weird!
Hyj ne mega zyren e perbashket dhe shoh nje mikun tim:

-"Xhesi"ma ben ne shqip,nje nder ato pak fjale qe di
*"gjesi,dhe pak dhe do flasesh shqip perfekt"
-"Mjaft me talle.Me humor te keq ti?"
*"Fale teje,dreqi ta haje,heres tjeter do mbyll celularin naten.E di qe vetem po ti hynte flaka gjysmes se qytetit do zgjohesha ne ate ore?"i them duke i hedhur dokumentat mbi tavolinen e punes te tije.
-"Ishte e vetmja forme per ta zgjidhur ate pune"
*"Nejse-nejse,e shkuar tashme.Ku jane te tjeret?"
-"Ne shtepi"
*"Ou?Ne shtepi?Hidhme cike celin tend se timin e kam ne makine,ose me mire,ja celesat e makines e me sjell timin se s'me bejne kembet te vete serish ke parkingu"
-"Ja timin se po pertoj dhe une.Ca do besh?"
*"Do hedh nga krevati B..... en L....Le te vuajne me ne"
-"Kot lodhesh,e kane off"me thote duke qeshur
*"Ndaj me pelqejne ato te dy,ja kane mendet vetes"

Nderkohe shkoj ke kendi im i punes e shoh nje note ngjitur ne kompjuterin tim.

*"E ke lene ti kete?"
-"Ah,po,desh harrova.Ka marre..... te dinte se kush shkruan nen ate pseudonim"
*"Betohu?Hahahahahaha,cfare i the?"
-"Thjeshte qe s'eshte e lejuar te zbulojme identitetin e atyre qe shkruajne aty"
*"I paska djegur mesa shoh.Ha,e verteta eshte!Pastaj e di ajo zonja e nderuar qe s'kane te drejten fare te fusin hundet ketu?!"
-"Ka qene fantastik nr. i kaluar.Sa kemi qeshur duke e lexuar"
*"Po-po,por te dinte se kush e ka qendisur...jam e vdekur"
-"Hiqju administrates,jepju studenteve"
"Nenshkruar :Robin Hood"
*"Te pakten ti qeshe,por ato ishin frustracionet e mia te kovuara qe ne vitin e pare.
Zbrit ne hall e me merr nje Cola pasi trupi im po me lutet per cafeine,na,prit portafolin,ke ca para te vogla per automat."
-"nen urdhrat e tua"
*"Ja,une zgjohem ne ate ore nen urdhrat e tua per te perfunduar ate qe s'arritet ju e ky me ben fjale per urdhrat minimale te miat.Hahaha"
-"ika-ika"

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2005 19:02
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

"_"-Atdheu im i dyte

Me pelqen dielli i dimrit ketu. Sidomos me gezojne perendimet e tij. Ngjyrimet e hirta te rrugeve sikur perskuqen nga ndricimi i perflakte i diellit. Ndjen nje si kthjelim shpirteror, rizgjim emocionesh, trupin ta pershkon nje eufori magjike. Shikimin e ri e mbushin mendimet e reja...Cudi sa ndikon ne shpirtin e njeriut qofte edhe nje rreze e vetme dielli. Ne keto momente perjetoj caste serioze meditimi. Perpara mu shfaqen si ne nje film te gjitha vitet qe kalova ketu. Mu kujtua vetaj ime, e brishte vazhdon rrugen e saj ne vendin e madh te veriut. Buzeqesh. Sjell ndermend sa here jam dorezuardhe jam grindur me fatin. Sa here kam share neper dhembe sidomos ne fillim kur cdo gje te shfaqete eger dhe plot te papritura> gjeja me e cuditshme qe kam hasur ketu eshte ajo qe pikerisht ne momentet me kritike me eshte gjendur prane nje shpirt i dhimbsuruar qe me ka zgjatur doren e ndihmes. Shpesh here mendoj qe ne rrugen time ketu kane dale perpara njerez te mire pastaj hedh syte perreth dhe mahnitem nga madheshtia e ketij populli. Ata me duken te gjithe me shpirt te madh, te bukur, te pamposhtur. Tamam si heronjte e perrallave per femije.
Me vjen ndermend sa shume shqetesohesh Ti kur une udhetoij per ne Shqiperi. (Zoti im! Sa shume qan kur ndahemi).-Me njofto kur te arrish!-me peshperit ne vesh.
Me kujtohen shetitjet ne Sergei Pasat. Perreth fusha dhe pyje te veshura me petkun e bardhe. KOhe te mahnitshme! KOhe te arta! Aty shetisnim gjithmone. Pak me tutje fillomte pylli i madhku patem humbur sa e sa here. Jeta te duket e mbuluar me fshehtesi, te duket terheqese,digjesha nga deshira te provoja, te jetoja. Pas gemushave,matane drureve te dukej sikur jetonte dikush tjeter e rronte ne fhshehtesi i padukshem nga ne. Bota e perrallave tretej ne boten reale/
Me kujtohen banjot e fiellit buze Vollges.O zot sa te qehsura me shkaktonin. Me shkaktonte humor dh eMaksimi i cili zhytej me heroizem dhe ne qe e perpinim me sy, te rrembyer nga kureshtja.
Po perplasje e kembeve ne kopesht tek pellgu ku nen panjen plake,gjethe dendur ndodhej stoli yne i dashur, gjelberosh, si uleshim dhe lexonim me pre te tera librat me romane dashurie.
Ne mendjen time po zhvilloj veprat e mia te ardhshme.
Ngrica e mbremjes ma skuqi hunden dhe mollezat e faqeve. Muzgu u err, dritat ndricuan ndertesat, qytetin.

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2005 10:58
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Ka dite qe kam humbur sensin e kohes,ose me mire,kohen jam duke e matur me sasine e informacionit qe po arrij te shqelmoj ne mua.Nuk dua te di nese eshte dite,nese eshte nate,me intereson vetem qellimi qe kam para syve.E cuditeshme,tashme dhe gjerat me te vogla nga njerezit qe me rrethojne kane me kuptim se perhere,huh
Me vjen te qesh me veten me ate qe po me pershkon koken tani,pikerisht faktin qe ashtu sic po mas une keto dite kohen time ka njerez qe masin “kohen” e tyre me nr. e njerezve me te cilet kane llafosur neper vrima te ndryshme,me nr. e versioneve qe arrijne te tregojne me perpara se « armiku »…ha,jepme dicka alkolike te pi pasi e shoh qe mendimet e mia po marrin fushat !Sa me pelqejne shpirtrat e paster,pa shume komplikime djallezore,qe i thone gjerat ashtu sic mendojne pa patur mendjen ke clique-t,ke « te dalurit e/i mire » .
« Eshte nje veti e femres tipike shqiptare »-tha njehere ai cuni me syte me te embel ever,ai qe une do martoja sikur te mos ishte kusheriri im disa vite me i madh se une.
Huh,do egzistojne tipa te tille ne cdo kohe,ndryshe si do dinim se cfare eshte e mira dhe e keqja ?!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Janar 2005 18:26
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.