Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha Dulcis in Fundo
Une ne fakt nuk e kam me shume qejf te futem ne vorbullen e komenteve qe po perfshijne amorin keto dite, edhe sepse me duket sikur ajo "argetohet" duke dhene akoma me shume shkas e duke nxitur. Por me terhoqi vemendjen komenti mbi nenezezen e gjithe cfare vinte rrotull saj. Nje femije nuk do e kete kurre barkun te mbushur perpara nje cokollate. Nje femije do i lepije gjithmone buzet para nje embelsire, edhe sepse, sic mund ta kesh parasysh dhe vete, nuk eshte shume e shendetshme te frysh femijet me embelsira por u duhen dhene sa me shume perime e fruta, gje per te cilen jo gjithmone i gjen entuziaste. Nuk e konceptoj dot si mund te interpretohet keshtu nje shikim lakmues i nje femije, e per me teper si mund te konsiderohet reagimi "mbrojtes" (ne menyren e saj) sjellje e nje nenezeze. Edhe sikur, te ekzistonte mundesia qe ajo nenezeze te mos ia kishte mbushur barkun femijes, shume familje jetojne keq. Fakti qe ai femije ishte sjelle ne bote nga ajo nenezeze krenare, e cila i terhoqi vemendjen pse pranoi oferten e nje te panjohure eshte e mjaftueshme per te ushqyer kete mllef? Kaq te ulet te duken keta njerez qe preferojne te jetojne nje jete te mbushur me vuajtje e vetemohime (por ama te mbushur)? Mos me thuaj qe ne te ardhmen tende do paguash nje guzhiniere, nje dado, nje pastruese, nje fizioterapiste, nje dietologe, etj etj.. paguaj dhe nje psikolog dhe je ne rregull pastaj. Je ca gabim o amor (sipas kendveshtrimit tim gjithmone), por jam e bindur qe shume nga keto mendime nuk do i kesh me kur te provosh ndjesine e te mbarturit nje foshnje ne bark.
Se dolem dhe nga tema..

Jo per tju kundervene amorit, por per te verteten qe mbart ky mesazh per çdo njeri.

Une kam njohur nje njeri qe ishte manjak pastertie, ai kur i jepte doren dikujt lante duart ose ne mungese perdorte ca letra te lagura. Kur isha femije pyesja veten mos valle do jetoje me shume se ne ai njeri.
Nje jete kemi ta haje dreqi sa me pak steretipe dhe sa me thjesht ja vlen te pakten se ke jetuar jeten tende.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 20:48
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Jo per tju kundervene amorit, por per te verteten qe mbart ky mesazh per çdo njeri.

Une kam njohur nje njeri qe ishte manjak pastertie, ai kur i jepte doren dikujt lante duart ose ne mungese perdorte ca letra te lagura.



Nje jete kemi ta haje dreqi sa me pak steretipe dhe sa me thjesht ja vlen te pakten se ke jetuar jeten tende.



Piktoro, nuk e di se a ishte manjak pastertia ai personi (mbase ne veshtrimin tend) apo jo POR, pse sduhet te mendosh qe ka dhe njerez qe kane semundje ngjitese.

E imagjinon sa Euro prek une me dore ne dite te cilat, i kane kapur "x=Nr." persona? Dhe, kur kam pushim apo mundesine i laj duart edhe sepse gjate rruges haje shpesh dicka-ndonje gje!!!???


Dhe, si citim mbylles (sipas mbylljes tende); Po, pse kemi nje jete duhet te ruhemi me sa mundemi nga gjerat-semundjet ngjitese.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 20:56
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


Piktoro, nuk e di se a ishte manjak pastertia ai personi (mbase ne veshtrimin tend) apo jo POR, pse sduhet te mendosh qe ka dhe njerez qe kane semundje ngjitese.

E imagjinon sa Euro prek une me dore ne dite te cilat, i kane kapur "x=Nr." persona? Dhe, kur kam pushim apo mundesine i laj duart edhe sepse gjate rruges haje shpesh dicka-ndonje gje!!!???


Dhe, si citim mbylles (sipas mbylljes tende); Po, pse kemi nje jete duhet te ruhemi me sa mundemi nga gjerat-semundjet ngjitese.

Vizio jo çdo gje qe prek eshte semundje, megjithate tani me bere te mendohem per ate dizefenktimin qe i ben autobuzit.
ja ben rregullisht?

Nuk kam gje kundra atyre qe mbajne pasterti dhe jane te paster, por kundra manjakeve.
ja nje shembull nje domate rreth 100 gr eshte e perbere nga 95 % uje. Ne 5% mbetja e thate nese ky 5 % ka edhe substanca kimike si pershpejtues te skuqjes dhe plehra kimike per rritjen i bie qe te mos hash fare domate, ne kete rast laje sa te duash domaten.
Ndersa une ne kopeshtin tim qe nuk perdor plehra kimike apo kimikate te ndryshme qe i sperkas me sulfat bakri qe gjithsesi nuk eshte i demshem apo i rrezikshem per jeten ne fazen e lules edhe po te mos i laj fare domatet nuk bejne dem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 21:21
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Vizio jo çdo gje qe prek eshte semundje, megjithate tani me bere te mendohem per ate dizefenktimin qe i ben autobuzit.
ja ben rregullisht?

Nuk kam gje kundra atyre qe mbajne pasterti dhe jane te paster, por kundra manjakeve.
ja nje shembull nje domate rreth 100 gr eshte e perbere nga 95 % uje. Ne 5% mbetja e thate nese ky 5 % ka edhe substanca kimike si pershpejtues te skuqjes dhe plehra kimike per rritjen i bie qe te mos hash fare domate, ne kete rast laje sa te duash domaten.
Ndersa une ne kopeshtin tim qe nuk perdor plehra kimike apo kimikate te ndryshme qe i sperkas me sulfat bakri qe gjithsesi nuk eshte i demshem apo i rrezikshem per jeten ne fazen e lules edhe po te mos i laj fare domatet nuk bejne dem.



Piktoro, nuk e kishim llafin tani ke Tomatet etj, etj. Mos perhapemi kot me shembuj.
Dhe gjyshja ime i lante dhe vezet dhe ne qeshnim. Nuk po flasim per exagjirime. Une i vogel kam pire dhe uje Shkumbini nga etja kur shkoja per plazh atje EDHE PSE, mbase, diku me lart vendit ku isha une, dikush mund te kishte bere sh....n.


Ti e kishe e fjalen dhe behet fjale ke takimi=dhenia e duarve (disa dhe puthen pllaq e plluq) pra, kontakti me te tjeret, me njerez te panjohur prandaj dhe une te dhashe shembullin tim.

Pershembull sot, hypi nje grua e moshuar ne Autobus. E shikoj ne fytyre dhe cte shihje, fytyra gjithe pucra te hapura sa nje kopse kemishe . Pa exagjirim e gjithe fytyra ne cdo cep. Vjen te preje bilete dhe shikoj duart po te njejten gje Ik ulu,-i thashe, nuk punon aparati.
Si thu ti, ti kisha kap eurot me dore qe do me jepte ajo!? Kurre.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 21:40
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


Piktoro, nuk e kishim llafin tani ke Tomatet etj, etj. Mos perhapemi kot me shembuj.
Dhe gjyshja ime i lante dhe vezet dhe ne qeshnim. Nuk po flasim per exagjirime. Une i vogel kam pire dhe uje Shkumbini nga etja kur shkoja per plazh atje EDHE PSE, mbase, diku me lart vendit ku isha une, dikush mund te kishte bere sh....n.


Ti e kishe e fjalen dhe behet fjale ke takimi=dhenia e duarve (disa dhe puthen pllaq e plluq) pra, kontakti me te tjeret, me njerez te panjohur prandaj dhe une te dhashe shembullin tim.

Pershembull sot, hypi nje grua e moshuar ne Autobus. E shikoj ne fytyre dhe cte shihje, fytyra gjithe pucra te hapura sa nje kopse kemishe . Pa exagjirim e gjithe fytyra ne cdo cep. Vjen te preje bilete dhe shikoj duart po te njejten gje Ik ulu,-i thashe, nuk punon aparati.
Si thu ti, ti kisha kap eurot me dore qe do me jepte ajo!? Kurre.

Sevap ke bere.
Megjithse me te degjuar e kam, te vjetrit nuk transmetojne semundje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 21:45
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Eh femijet!
Veri perpara nje femije nje qese me candy. Sa mendoni se do marri? Sidomos po qene me ngjyra te ndryshme.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 22:11
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Sikur jeni devijuar pak nga tema.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 23:50
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Pastertia eshte gje e mire, por nejriu duhet te marre edhe mikrobe qe te zhvilloje imunitet.
Amor sa te ngaterrume i bo kto gjojnat moj goce

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 00:07
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

highlights of the day in the forum

degjo ti dulce, ne radhe te pare amori nuk do e mbaj foshnjen ne bark, ajo do e krijoje vete me doren e vet se ka studiuar bodh dhe mua me ma ka mbush mendjen qe eshte aq e afte! im sold

e dyta: genius funny observimi i raimondid qe shqiptarja nuk do e kishte lene ate pasunikun idiot! lool

e treta jam dhjere gazit duke imagjnuar amorin duke i shqyer petalet lules dhe reagimin priceles te lules! ne imagjinaten time ka qene pjesa me argetuese e dites apo e shume diteve. combinim cute i ktyre dyjave ne imagjinaten time, lool

tani you ladies better behave or some reall spanking duket shume e nevojshme knej!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 03:04
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Une duke shikuar yjet qe ndriconit nates. Ajo ne gjume. Une duke medituar per jeten. Ajo ne gjume. Rastesisht. BOOM! Punches. "What the hell was that for"? I say a little angrily... "Sorry hunny I must've been dreaming"...

Modifikuar nga Endri datė 06/10/2011 ora 03:44

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2011 03:18
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.