Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Duke degjuar zerat brenda teje Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 50 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Si i behet kur do te ndryshosh gjerat dhe gjithnje te priten krahet?
si i behet se do te realizosh nje ide te shkelqyer qe ke dhe e kupton qe je teper i vogel ne kete bote ujqerisht per ta vene ne jete?
si i behet per shume gjera?

udhekryq pafund - qe te con ngadale drejt cmendurise.

Nuk kam asnje pergjigje per pyetjet e mia. vetem u pergjigjem te gjithave me fjalen keshtu eshte e thene... paksa legene si pergjigje..... por keni ndonje me te mire?

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2005 18:21
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
Si i behet kur do te ndryshosh gjerat dhe gjithnje te priten krahet?
si i behet se do te realizosh nje ide te shkelqyer qe ke dhe e kupton qe je teper i vogel ne kete bote ujqerisht per ta vene ne jete?
si i behet per shume gjera?

udhekryq pafund - qe te con ngadale drejt cmendurise.

Nuk kam asnje pergjigje per pyetjet e mia. vetem u pergjigjem te gjithave me fjalen keshtu eshte e thene... paksa legene si pergjigje..... por keni ndonje me te mire?




E dashur, si i behet?
Eshte udhekryq qe te mberthen fort me kthetra dhimbjeje. Prerja e kraheve te paralizon. Perceptimi 'vogelsi' te ben te cmendesh.
Si i behet?
E dashur, mos rri me vetem.Mos u mbyll,zgjati duart, mos i le te tjeret te te prekin aty ku ty te dhemb nqs keta te 'tjere' nuk te duan per njeriun qe ti je. Mos u merzit, mos u perpiq qe ujqerit ti kthesh ne dele dhe legenet ne njerez te sjellshem.Sidomos ne nje bote virtuale. Perpiqu qe ti te jesh krenare per ato gjera qe ke bere impact, per ato gjera qe te kane bere te gezuar.
Mos harro : YOU ARE PRECIOUS... Ta them perseri ? Nuk lodhem -YOU ARE SO PRECIOUS AND YOU HAVE NO IDEA HOW MUCH PEOPLE LOVE YOU. My friends already love you because i have talked about you.
Kam dhe nje pergjigje tjeter me te mire:
Wings are spread ,and reborn with true friendships.Togetherness helps you feel big,reach the stars and not feel small.NEVER, never be alone. I love you,i will support you. Lorie loves Jona and wants her to see happy . :p

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2005 22:37
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

flm lorinka. ne fakt i referohesha realitetit ne kete pjesez dhe disa gjerave te tjera. ka nje kontradikte ne fakt se ose do mbyllesh dhe s'do i lejosh te tjeret te te vrasin ose do jesh e hapur dhe do vritesh gjithmone. per shume kohe kisha aplikuar variantin e dyte. tani vendosa per te parin. duket se ka me shume efekt ne realitet. ( po mesoj si te behem diplomate duke ruajtur thelbin por per vete ama )

te perqafoj fort dhe faleminderit per ngrohtesine tende. edhe une te dua shume.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2005 13:21
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Analiste, Lories nuk i bie asnje fjale ne toke.
Po te jeshe vetvetja, gjume te rahatshem do te besh cdo nate.
Lufto edhe atehere kur nuk ke shpresa per fitore...por luften beje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2005 16:29
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

une vetvetja jam kontinenti vetem se shpesh here te tjeret jane kunder se qenit une vetvetja. per rrjedhoje un do mbetem vetvetja, vetem se jo te gjithe do mund te dine brendesine time cfare mendoj cfare ndiej cfare endrash kam etj etj.

po ke te drejte duhet te mbetesh vetvetja e te luftosh edhe sikur qielli e toka te ngrihet kunder teje

po perpiqem ta bej.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2005 16:38
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

analiste mua nuk me duket te jesh vetvetja kur ti thua per mendimet e te tjerve,,,,qe ti lesh te vrasin...mund te jesh gjithmone e hapur edhe pa u vrare ne kete kohe te sotme nuki mund te degjosh cdo fjale te tjetrit eshte e thjeshte nese te sidhen mire sidhesh nese jo edhe ti ashtu.nuk mund te mbydhesh ne vetvete sepse nese benin te gjithe njesoj nuk do te kishte jete as te mire e as te keqe.mund te duket pak jo normal keto reshte por shpresoj ta kuptosh.


lorie je teper e mrekudhueshme te falenderoj per keto reshta qe shkruan edhe me ben te mendohem teper thelle.
te uroj fat lal edhe ke nje frymezim qe radhe mund ta ket dikush.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Maj 2005 12:55
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
po mesoj si te behem diplomate duke ruajtur thelbin por per vete ama


Niku kjo eshte pergjigja. mbyllja ime eshte relative. qe ta kuptosh po perdor nje metafore.

te gjithe jemi shume kompleks si natyra dhe vecanerisht bota e brendshme eshte shume e larmishme. eshte i vetmi vend ku perpiqet te ruhet me e vyera e gjithkujt. per mua kjo bote eshte shume e vyer, por duke qene teper e hapur shpesh here nuk kam ditur ta ruaj kete brendesine time dhe ka pesuar shume tronditje. ajo qe ka ndodhur tani eshte qe kam vene si nje perde te padukshme mes botes sime dhe njerezve. do vazhdoje te jete burim jete per mua, por nuk do e ndaj me te gjithe. vetem me shume shume pak veta qe do dine te gjejne celsin dhe te depertojne pertej perdes. dhe kjo do jete shume e veshtire meqenese kam vendosur qe nuk do u lejoj te tjereve qe te me vrasin me, ata qe do mund te depertojne do jene vetem personat per te cilet jam e bindur qe nuk do me vrisnin kurre.

funksionon dhe jam sh e kenaqur qe arrita te set the limits between me and the rest of the world

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 15:07
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

e para me vjen keq per ty qe je vrare edhe e dyta me vjen mire qe ke gjetur ate qe ti mendon eshte me e mire.

dicka e tille me ka ndodhur edhe mua por une nuk i kam vene celsin qe te jete veshtire ta hapesh,thjeshte kam hedhur nje hap me para edhe nuk kam menduar ca u be?pse u be? mendoj se kjo eshte dicka e mire ndoshta?

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 16:58
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

une kam gjetur balancen e mbijeteses dhe te ruajtjes se botes sime ne nje ambjent te eger, me te cilin asgje qe une besoj, menyra ime e te menduarit, te te ndierit, rendesia e gjerave, nuk perputhen, madje jane ne kontradikte te forte. per mua personalisht ky eshte nje hap teper perpara jam bere me e forte me e zgjuar me e mencur dhe me e manovrueshme. s'di nese shpjegohem. me ka ikur naiviteti deri diku, edhe pse mendoj se jam nje naive e pasherueshme

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 17:20
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
une vetvetja jam kontinenti vetem se shpesh here te tjeret jane kunder se qenit une vetvetja. per rrjedhoje un do mbetem vetvetja, vetem se jo te gjithe do mund te dine brendesine time cfare mendoj cfare ndiej cfare endrash kam etj etj.

po ke te drejte duhet te mbetesh vetvetja e te luftosh edhe sikur qielli e toka te ngrihet kunder teje

po perpiqem ta bej.



Nqs dikush nuk do qe ti te jesh vetvetja eshte problemi i tij dhe ti mos e vrit shume mendjen per kete gje. Une jam shume brutal kur kuptoj gjera te tilla mbi njerzit qe me rethojne, por e di qe as kjo nuk eshte dicka e mire per ty. Por mos harro: njerzit jane shume egoist per te pranuar ashtu sic je, te gjithen, pa kushte, pa pritur dicka nga ty. Eshte nje enderr sa bota e vjeter qe endet mes mendimeve te turbullta te njerzve, por qe eshte e destinuar te mbetet e tille. Vetem dikush jo prej kesaj bote te pranon ashtu sic je dhe te do pakushte. Nqs e di kete gje, mos u lekund dhe mos humb besimin edhe ne momentet me te trishtuara qe mund te kalosh, por qendro e forte ne besimin qe ke. Nqs nuk e ke zbuluar akoma mendo vetem kete gje: Ai po pret ne deren e zemres tende dhe troket ti duhet vetem ta hapesh dhe te lejosh ndryshimin.
Thank you.Tani ndihem dhe vete me mire. Shpresoj qe dhe ti.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 00:52
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 50 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Duke degjuar zerat brenda teje

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.