Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Edi Rama apo Ngjela Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 4.67.
Edi Rama apo Ngjela
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
Edi Rama 41 59.42%
Ngjela 28 40.58%
Gjithsej: 69 votime 100%
  [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Icemanit

Nqs me ngrihen mua kacabujte me ngrihen per faktin e vetem qe ti nuk kupton ne asnje ane mor djal...Ore po te gjithe ju mbeshtetesit e Sali Berishes keshtu jeni.......
Sa per ate qe the te fundit...Ju mbeshtetesit e tij keni rreth 6 vjet qe thoni:
Ne keto zgjedhje do fitojme ,ne ato te tjerat do fitojme...POr ne vend numero keni ngelur gjithmone...Edhe kete vit ta siguroj une qe aty do qendroni...
Persa i perket Spartak Ngjeles, mos harro se ka qene zogist apo monarkist(ju duhet ta dini me mire se e keni ne gjirin tuaj)
Dhe se fundmi nqs ta shpifa me mire mos i lexo mesazhet e mia...
Dije se e verteta per disa eshte e hidhur por eshte e vertete...

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Modifikuar nga Klodel datė 29/09/2003 ora 16:31

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2003 20:38
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_lire
^^i_lire^^

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: ^^__^^
Mesazhe: 1610

A harroj gjithçka
nese pi nje cigare?
Nese mbyll syte
dhe s'lexoj gazetat
as flas, as degjoj
Ti mendon do kaloje?

Ata jane akoma te lumtur
Ata qeshin akoma
(Femijet)
Ej vellezer
mos i vrisni femijet
Nese ti thua
"Ky vend, vdes"
Atehere te lutem
Ik larg prej ketej

Femijet po vijne
Shihni si rriten
Jane fildishta
jane ujitur me gjak, mik

Diktature e kohes sone
Kopshtaret me te mire, ne Evrope..
Shihe te rrjedhe...

Diku une pyesja
Kush valle na mallkoi?
A qe nje mysafir
qe deren s'ia hapem?
Na fal mik
na fal ne s'te degjuam
A qe nje kurve?
nje plak? a dramaturg?
Nena nazistesh?

Tani une besoj e di
askush s'na ka mallkur.


Pse atehere?
Perse valle?
Perse?
Askush s'na premtoi nje te ardhme!
Askush s'na tregoi nje rruge!
Perveç luftes dhe intrigave

Do tregoj nje histori
Nje histori te vogel
Lindur ne diktature
qe po shkonte
dhe rritur
kohe te turbullta
(premtime genjeshtra)
Une pashe ca tanke
qe çane Tiranen
(se dija qe ecnin
aq shpejt)
15 vjeç preka nje arme
metali i ftohte rus
Une pashe njerez qe vdiqen
Pashe politikane ne gaz
Une pashe lypes pertoke
Deputete ne ring.

Dikur ne qeme bashke
Dikur ne te gjithe qeme bashke
Tani endemi, dhera te huaj
E s'flasim gjuhen tone


Çfare na solli kaq larg
te ky duhan i zbardhur
fundnetet e dehura
Dhe nje mik larg


Ne lufte njohjesh vende te rinj
Ti mos e humb vendin nga vjen
Mos me shiko ashtu te lutem
Si atdheu jot me s'gjen


Eshte e bukur te rrish ketu
me makina, miq e floke te lyer
Ti vazhdo, fitoje jeten
Ne kemi per t'u kthyer

Ketu jemi veç kalimtare
as gjurme, ne kohen tjeter
Ketu jemi veç kalimtare
ne nje fare bote tjeter

Shpejt do çohesh miku im
Shpejt do kuptosh qe jemi kalimtare.

Tani jam larg
Shume larg
Kurre mjaft.


Lereni fjalet, edhe zenkat...!! O SHQIPTAR NGA GJUMI ZGJOHUNI!

__________________
s...._d._m... says: for nothing that happened this time...!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2003 23:09
i_lire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_lire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_lire (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_lire't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_lire Shto i_lire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_lire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
prishtina_1
Anetar i ri

Regjistruar: 28/09/2003
Vendbanimi: Prishtinė
Mesazhe: 1

Mer i_lire sa m'ke ba habi.
T'lumte goja dhe ishalla kto shqiptar po zejne i fije men.
Ja kalofsh mire miku jem.

__________________
Arsimi ēelesi i te ardhmes!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2003 23:25
prishtina_1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė prishtina_1 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me prishtina_1 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: prishtina_1 Shto prishtina_1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto prishtina_1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_Q_I_M_I
Ne kerim nga Policia.

Regjistruar: 22/09/2003
Vendbanimi: Ne Kerkim nga Policia Metropoliane....so
Mesazhe: 219

Po esht ber Tirana si ne Chin

Ti quni qe e ke hetj kete tem Mendohu lali se nuk e ke ti ne dor me ja dhene zgjedhjet edi Rames. Ai ka pun 10 % dhe ka vjethur 90% e di ti kete se sa fonde jan derthur per tiranen do ishte bo Tirana si Prishtina ose si Itali Milano ose naj qytet tjeter.
nese edi Rama ka vjedh me miljarda lek qe ta dish, po kur ishte PD ne pushtet 80% e popullsis ishte ne pun tani qe esht ky edi jot qe e doke shum ka rreth 40% te pa pun kur ishte Sali Berisha, eshte vjedhur, po shum me pak si keto qe jan tani pa llogaritur qe nga shqipria minimumi po ikin nga 2 persona ne dit .
po e mori Ps prap pushtetin maje mend se sa shqiptar do ngelin ne shqiperi duke punuar ke ushtari pun,lopat 500 lek.
kur ishte Sala, popull kishte Ekonomi. tani Ekonomia ka ren ne minimum e di ti te lutem mos fol kot pa lidhje qe thon Kosovaret ok .Un i rrespektoj te gjith mendimet e juja Faliminderit Per mirkuptimin Qimi Londer

__________________

SO AND SO....
Ne kerkim nga policia per vrasje , grabitje dhe ...... ku di une tjeter

Modifikuar nga Klodel datė 29/09/2003 ora 16:36

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 13:26
_Q_I_M_I nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _Q_I_M_I Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _Q_I_M_I (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: _Q_I_M_I Shto _Q_I_M_I nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _Q_I_M_I nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Like.Cuca
Perjashtuar

Regjistruar: 14/07/2003
Vendbanimi: Köln
Mesazhe: 23

Edhe une jam plotesisht dakort me roken. Llogjika e disa njerezve ne shqiperi, te cilet nuk perbejne shumicen por perkundrazi nje pakice injorante, ka marre malet. Si mund ti jepet ne dore Tirana nje njeriu te paafte bemat e te cilit i di gjith Tirana (po flas per bemat e kohes se moniznit) aq me teper si mund ti jepet pushteti PD e cila i shkataroi Tiranes edhe ato pak gjera qe kishte?

__________________
O malet e Shqiperise dhe ju o lisat e gjate fushat e gjera me lule qe ju kam ndermend dite e nate.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 15:09
Like.Cuca nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Like.Cuca Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Like.Cuca (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Like.Cuca Shto Like.Cuca nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Like.Cuca nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Edi_Rama
Anetar i ri

Regjistruar: 29/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 1

Mos Votoni per mua o injorante, akoma se keni kuptuar cfare fetyre kam?

__________________
Vjedh sa te mundem!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 15:33
Edi_Rama nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Edi_Rama Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Edi_Rama (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Edi_Rama Shto Edi_Rama nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Edi_Rama nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lindur ne tr
Anetar i ri

Regjistruar: 29/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 1

Une banoj ne Tirane dhe e vetmja gje qe me intereson eshte qe ajo te regullohet dhe i vetmi njeri qe ka bere diçka per te eshte vetem Edi Rama ,per mua nuk ka renci se sa vjedh apo nuk vjedh Edi per mua ka renci te shikoj rezultate dhe eshte ai qe deri me sot ka mare noten 10

__________________
urrej politiken dhe politikanet....e dua atdheun tim

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 16:22
Lindur ne tr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lindur ne tr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lindur ne tr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lindur ne tr Shto Lindur ne tr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lindur ne tr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

like cuca. cilat qenkan keto bema te kohes se monizmit sepse une nuk di gje.

Mundet dikush te me thote Bemat per te cilat Spartak Ngjela u burgos ne kohen e rregjimit komunist??
Sa per aftesine e tij. eshte jurist i mire dhe kete e dine te gjithe. e ka nje profesion.

tani qe po flitet per vlerat dhe antivlerat, mu kujtua nje thenie e Alexis de Tocqueville, filozof i shquar i periudhes se Iluminizmit.
" Ligjvenesit kane pergjegjesi te madhe per edukimin e masave. Nese ata miratojne ligje dhe vete dalin mbi to dhe nuk i zbatojne, edhe popullsia ashtu do sillet, nuk do i respektoje ligjet."

Prandaj gjate gjithe kesaj kohe populli shqiptar eshte edukuar per se mbrapshti dhe tani nga e keqja me e madhe, mendon se zgjedh ate me te voglen. Nuk mundet rinia e tanishme te kuptoje vlerat e verteta, kur eshte rritur duke pare vetem shkelje vlerash, nje popull qe humb identitetin e vet.

Prandaj ajo qe duhet te bejme eshte te ndergjegjesohemi si popull, te zgjohemi nga ky llum ku na kane hedhur, te bejme nje RIKTHIM NE RILINDJE DHE NE VLERAT TONA KULTURORE. Keshtu do kuptojme qe fasada e tanishme eshte e mjerueshme. dhe nese nuk zgjohemi Shqiperia do behet nje KOLUMBI E DYTE. KU KRIMI DO DALE MBI POLITIKEN DHE DO DIKTOJE GJITHSHKA

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 16:48
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Re: Po esht ber Tirana si ne Chin

Citim:
Po citoj ato që tha _T_I_M_O_
Ti quni qe e ke hetj kete tem Mendohu lali se nuk e ke ti ne dor me ja dhene zgjedhjet edi Rames. Ai ka pun 10 % dhe ka vjethur 90% e di ti kete se sa fonde jan derthur per tiranen do ishte bo Tirana si Prishtina ose si Itali Milano ose naj qytet tjeter.
nese edi Rama ka vjedh me miljarda lek qe ta dish, po kur ishte PD ne pushtet 80% e popullsis ishte ne pun tani qe esht ky edi jot qe e doke shum ka rreth 40% te pa pun kur ishte Sali Berisha, eshte vjedhur, po shum me pak si keto qe jan tani pa llogaritur qe nga shqipria minimumi po ikin nga 2 persona ne dit .
po e mori Ps prap pushtetin maje mend se sa shqiptar do ngelin ne shqiperi duke punuar ke ushtari pun,lopat 500 lek.
kur ishte Sala, popull kishte Ekonomi. tani Ekonomia ka ren ne minimum e di ti te lutem mos fol kot pa lidhje qe thon Kosovaret ok .Un i rrespektoj te gjith mendimet e juja Faliminderit Per mirkuptimin Qimi Londer



Pike se pari: I respektoj mendimet e tua po nuk i perkrah gjalle/..
Se dyti: Mund te shkruash edhe me mire se pothuajse gjysmat e fjaleve nuk te merren vesh,Ok..
Se treti: Po shpjegoj ato qe the me larte...
Nuk e di ku i ke gjetur te thenat ne %.Do te isha i interesuar ti shifja edhe une (nqs i ke marre ne ndonje gazete e krahut te djathte me mire mos i trego)
Nuk e di,ti pse ke ikur ne Angli ?? se me sa di une ne Shkoder gjithmone PD ka fituar,apo jo ??? Keshtu qe do kishte aq vende pune sa thua....
Dhe mos fol per ekonomine qe kishte Sala aman,e di gjithe shqipria ska nevoje ta permendesh ti...

P.S nje pyetje per ty ...:
NQS do te fitonte Pd do te ktheheshe ne shqiperi(mqs te garantoka vende pune) ?????????

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 19:29
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
klo
Anetar i ri

Regjistruar: 29/09/2003
Vendbanimi: toronto
Mesazhe: 9

Edi Rama apo Ngjela

Une kam jetuar ne Tirane dhe i kam ndjekur nga afer ndryshimet. Tirana ndryshon cdo dite. Dhe padyshim qe keto ndryshime i dedikohen kryetarit te tanishem, Edi Rama, qe shpresoj te rizgjidhet serisht ne krye te kesaj bashkie per t'ia ndryshuar akoma me shume pamjen kryeqytetit te shtetit me te varfer ne bote.

__________________
Cdo e mire shperblehet gjithmone me dy te keqija

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2003 20:27
klo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė klo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me klo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: klo Shto klo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto klo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Edi Rama apo Ngjela

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.