Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > ē menduria juaj .. qe keni bere per ndonjerin????
Gjithsej 25 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

.

keshtu si e paraqet ti kete çmenduri, i bien keshtu... o ti ke qene e fejuar me dike o ai burri aktual i martuar

dhe jeni zhdukur te dy bashke

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 14:22
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha erious
.

keshtu si e paraqet ti kete çmenduri, i bien keshtu... o ti ke qene e fejuar me dike o ai burri aktual i martuar

dhe jeni zhdukur te dy bashkeTani erious ishte per mua cmenduri, se dola pak nga vetja ime, por per ty mund te jete dicka teper normale ajo qe bera une.:p

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 14:27
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

.

ç menduri per mua do ishte te futesha ne nje kafaz me luane... te tjerat me duken mese normale, prandaj te pys, pra dua te kuptoj ça eshte çmenduria ?

ik ik

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 15:18
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

kam marr malet per njonin por ce do cmenduri e kot sme sherbeu per gje

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 15:47
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Talking

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
e komplikuar dylan lere fare


sa te komplikuara dhe te cmendura jemi ne femrat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 15:59
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

jam cike e cmendur ne fakt se kuptoj dot jeten pa cmendurira me behet monotone pa to

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 16:12
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Dashuria e tyre nuk ishte me shikim te pare, ata u takuan dhe fjeten nje nate. Ajo nuk lindi ne qytetin mistik te Prages, por ne rrugicat e Korces. U takuan rastesisht ne veren e vitit 1964, ndersa pushonin.
Ajo ishe nga Bratislava dhe studionte per mjekesi, ndersa ai vazhdonte shkollen per inxhinier ndertimi. Behar Cebellia i rrefen emisionit “Pasdite ne Top Channel” brengen e jetes se tij, cekosllovaken Irena Korecka.

Edhe pse Behari nuk e thote dot ne menyre poetike takimin e pare qe pati me Irenen, e tregon me fjale te thjeshta sikur ai te kishte ndodhur dje.

“Ishim djem te rinj, na dukej vetja si djem te bukur dhe vinim kercenim ndonjehere me keto, ne turizmin tek hotel ‘Valbona’ dhe ishte koha kur isha me pushime. Ne ishim duke kercyer dhe ne ate kohe hyri kryetari i deges me shefin e sigurimit te Korces. Kur i pash ata u preva dhe e leshova vajzen si me marifet dhe zbres nga shkollet. Kjo me pyet pse ike?”, thote Beako duke treguar me duar shenjat e prangave.

Shetiten se bashku per pak diten dhe me pas e percolli Irenen ne Rinas.

Ajo u nis ne vendin e saj te lindjes, ndersa Behari mbeti ne Shqiperi me nje breng ne shpirt. Lidhjet e tyre u nderprene.

Behari tregon se ishte gati te rrezikonte per dashurine dhe nje vit me vone per te qene prane saj, niset per ne fshatin Orgocke nga ku arratisja per ne Cekosllovaki u be nje mision i pamundur.

“Ne dhomen e hotelit me vune me nje person qe kishte qene kryetar dege dhe me pyeste me emrin e gruas dhe emrin e femijeve. Une u cmenda nga i di ky keto?!”, thote Behari.

Babai i dy femijeve tani i thinjur plotesisht edhe pse ka te shoqen ne krahe, tregon per ritakimin e tyre.

Irena tashme pedagoge ne falultetin e mjekesise ne Prage, e pamartuar bie ne gjurmet e tij nepermjet internetit. Behari dhe Irena u takuan perseri dhe me peshen e viteve ne supe treguan se si kishte mbetur ne kujtese nata e rinise se tyre.

“Ajo kishte jetuar me fotografine time dhe e mbante ne dhome. Fliste dhe qante, kishte nje dashuri te vertete”, rrefehet Behari.

Ai thote se ka deshire te fluturoje drejt Prages perseri…


e ka lexuar ndonje ket historine sot cmendoni

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 16:19
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Citim:
Po citoj ato që tha dylan
Dashuria e tyre nuk ishte me shikim te pare, ata u takuan dhe fjeten nje nate. Ajo nuk lindi ne qytetin mistik te Prages, por ne rrugicat e Korces. U takuan rastesisht ne veren e vitit 1964, ndersa pushonin.
Ajo ishe nga Bratislava dhe studionte per mjekesi, ndersa ai vazhdonte shkollen per inxhinier ndertimi. Behar Cebellia i rrefen emisionit “Pasdite ne Top Channel” brengen e jetes se tij, cekosllovaken Irena Korecka.

Edhe pse Behari nuk e thote dot ne menyre poetike takimin e pare qe pati me Irenen, e tregon me fjale te thjeshta sikur ai te kishte ndodhur dje.

“Ishim djem te rinj, na dukej vetja si djem te bukur dhe vinim kercenim ndonjehere me keto, ne turizmin tek hotel ‘Valbona’ dhe ishte koha kur isha me pushime. Ne ishim duke kercyer dhe ne ate kohe hyri kryetari i deges me shefin e sigurimit te Korces. Kur i pash ata u preva dhe e leshova vajzen si me marifet dhe zbres nga shkollet. Kjo me pyet pse ike?”, thote Beako duke treguar me duar shenjat e prangave.

Shetiten se bashku per pak diten dhe me pas e percolli Irenen ne Rinas.

Ajo u nis ne vendin e saj te lindjes, ndersa Behari mbeti ne Shqiperi me nje breng ne shpirt. Lidhjet e tyre u nderprene.

Behari tregon se ishte gati te rrezikonte per dashurine dhe nje vit me vone per te qene prane saj, niset per ne fshatin Orgocke nga ku arratisja per ne Cekosllovaki u be nje mision i pamundur.

“Ne dhomen e hotelit me vune me nje person qe kishte qene kryetar dege dhe me pyeste me emrin e gruas dhe emrin e femijeve. Une u cmenda nga i di ky keto?!”, thote Behari.

Babai i dy femijeve tani i thinjur plotesisht edhe pse ka te shoqen ne krahe, tregon per ritakimin e tyre.

Irena tashme pedagoge ne falultetin e mjekesise ne Prage, e pamartuar bie ne gjurmet e tij nepermjet internetit. Behari dhe Irena u takuan perseri dhe me peshen e viteve ne supe treguan se si kishte mbetur ne kujtese nata e rinise se tyre.

“Ajo kishte jetuar me fotografine time dhe e mbante ne dhome. Fliste dhe qante, kishte nje dashuri te vertete”, rrefehet Behari.

Ai thote se ka deshire te fluturoje drejt Prages perseri…


e ka lexuar ndonje ket historine sot cmendoniku e gjete kete ?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 16:23
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


ku e gjete kete ?ne nje sit te lajmet e dites cfare mendon per ket e lexove

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 16:24
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

e lexova ca mendoj kohe te tjera ato skishte shume mundesi Behari i shkrete

Pa fat me 1 fjale ca te them tjeter

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2009 16:28
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 25 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > ē menduria juaj .. qe keni bere per ndonjerin????

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.