Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Cila eshte dhurata me e bukur qe i keni bere prinderve?
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
mergimtar_akoma
Anetar i ri

Regjistruar: 21/02/2009
Vendbanimi: ne token e ZOTIT
Mesazhe: 29

Cila eshte dhurata me e bukur qe i keni bere prinderve?

Pershendetje te gjitheve...
E hap kete teme me urimin me mire per te gjithe prinderit ne kete forum.Une nuk jam akoma prind por inshallah se shpejti do te behem..Gjeja me e shtrenjte per mua eshte NENA ime (baba skam) dhe nuk ka kenaqesi me te madhe kur shoh lumturi dhe buzeqeshje ne fytyren e saj..Me te vertete lumturia r prinderve fillon kur fillon lumturia e femijeve..
Them qe dhurata me e bukur per prinderit eshte kur ne,femijet, dalim te suksesshem ne shkolle dhe i bejme ato krenare por them se ka dhe dhurata te tjera pervec shkolles.
Mbaj mend qe kur mbasi mbarova gjimnasin sorollatesha gjithe diten si zagar rrugeve me shoket...Nena ime e shkrete me keshillonte qe te gjeja nje pune dhe te rrija larg shoqerise se keqe...Fatmiresisht nje shok me punesoi tek klubi i tij si kamarier dhe une fillova te punoja por nuk i trgova nenes se kisha filluar pune pasi doja qe ti beja nje surprize...ne fund te muajit pasi mora rrogen e ndala vrapin dhe bleva nje tufe me lule dhe nje torte te madhe per ta festuar diten e rroges...se harroj momentin kur nena hapi deren dhe me pa mua me nje tufe me lule dhe torte ne dore..me te drejte me pyeti se ku i kisha gjetur parat per te blere torten dhe lulet dhe po me shikonte me nje sy qortues...pasi ju betova me shume se 10 here se kisha filluar pune mu hodh ne qafe dhe me perqafoi shume dhe lotet i rrjedhen nga gezimi..Ishte gezim nene qe pa djalin e saj te bere burre , djalin e saj qe ishte i zoti per te punuar dhe i pergjegjeshem per jeten...tani jam 32 vjec dhe mergimtar_akoma dhe akoma nuk e harroj ate cast te bukur ne ate shtepi te varfer por te mbushur me plot dashuri...tani jam i zoti qe te blej me shume se nje torte apo tufe me lule por ato caste lumturie dhe dashurie nuk kane te paguar...
kjo ishte vetem nje dite e bukur ne shtepine tone me nenen time...
shpresoj qe edhe ju do te shkruani dicka speciale qe i keni bere prinderve tuaj per ti bere te lumtur...

__________________
there is one love that lives forever: Dashuria per ALLAHUN

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2009 14:10
mergimtar_akoma nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mergimtar_akoma Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mergimtar_akoma (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mergimtar_akoma Shto mergimtar_akoma nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mergimtar_akoma nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Re: Cila eshte dhurata me e bukur qe i keni bere prinderve?

Citim:
Po citoj ato që tha mergimtar_akoma
Pershendetje te gjitheve...
E hap kete teme me urimin me mire per te gjithe prinderit ne kete forum.Une nuk jam akoma prind por inshallah se shpejti do te behem..Gjeja me e shtrenjte per mua eshte NENA ime (baba skam) dhe nuk ka kenaqesi me te madhe kur shoh lumturi dhe buzeqeshje ne fytyren e saj..Me te vertete lumturia r prinderve fillon kur fillon lumturia e femijeve..
Them qe dhurata me e bukur per prinderit eshte kur ne,femijet, dalim te suksesshem ne shkolle dhe i bejme ato krenare por them se ka dhe dhurata te tjera pervec shkolles.
Mbaj mend qe kur mbasi mbarova gjimnasin sorollatesha gjithe diten si zagar rrugeve me shoket...Nena ime e shkrete me keshillonte qe te gjeja nje pune dhe te rrija larg shoqerise se keqe...Fatmiresisht nje shok me punesoi tek klubi i tij si kamarier dhe une fillova te punoja por nuk i trgova nenes se kisha filluar pune pasi doja qe ti beja nje surprize...ne fund te muajit pasi mora rrogen e ndala vrapin dhe bleva nje tufe me lule dhe nje torte te madhe per ta festuar diten e rroges...se harroj momentin kur nena hapi deren dhe me pa mua me nje tufe me lule dhe torte ne dore..me te drejte me pyeti se ku i kisha gjetur parat per te blere torten dhe lulet dhe po me shikonte me nje sy qortues...pasi ju betova me shume se 10 here se kisha filluar pune mu hodh ne qafe dhe me perqafoi shume dhe lotet i rrjedhen nga gezimi..Ishte gezim nene qe pa djalin e saj te bere burre , djalin e saj qe ishte i zoti per te punuar dhe i pergjegjeshem per jeten...tani jam 32 vjec dhe mergimtar_akoma dhe akoma nuk e harroj ate cast te bukur ne ate shtepi te varfer por te mbushur me plot dashuri...tani jam i zoti qe te blej me shume se nje torte apo tufe me lule por ato caste lumturie dhe dashurie nuk kane te paguar...
kjo ishte vetem nje dite e bukur ne shtepine tone me nenen time...
shpresoj qe edhe ju do te shkruani dicka speciale qe i keni bere prinderve tuaj per ti bere te lumtur...




Mergimtari si fillim te uroj mirseardhjen tende ne forum.
ZOTI te bekofte tu bashke me familjen tende.

Te lexova me shume vemendje dhe dashuri.Per nje cast perjetova ate cka ke perjetuar ti me nenen tende te dashur.Arrite shume bukur dhe me nje thjeshtesi njerzore te me prekesh aty ku s'para kam folur dhe vazhdoj te mos flas.Me ke lene me "goje hapur" s'mundem te tregoj sot.
ps.tema ka vazhdim dhe une do te rikujtoj dicka te bukur por dhe prekse.
Te uroj fat dhe miresi.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2009 18:11
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

me falni, se as nuk e lexova temen se jam shume selfish, kujt i bie ndermend te ebje dhurata per ken se une nuk e kuptoj ket bote.
une sot i bleva vetes brand new set of golf clubs. top of the line, dhe po kerkoja temen perkatese
por me beri te mendoj kjo teme qe aksidentalisht e gjeta, se sinqerisht akti/zakoni i dhuratave me duket dicka jashtzakonisht wast of time, and sadly pathetic guesture.

nese dikush do tme bente nje dhurat brand new set of golf clubs callway diablo sot... qe kam dashur t'i blej per disa kohe, do me dukej dicka sadly pathetic.

per vete as qe nuk e kam vrare trunin kurre se cfar deshiron dikush per dhurat, i jap cash t'blejn cfar te dojn. kshtu ne pergjithesi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2010 07:50
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
me falni, se as nuk e lexova temen se jam shume selfish, kujt i bie ndermend te ebje dhurata per ken se une nuk e kuptoj ket bote.
une sot i bleva vetes brand new set of golf clubs. top of the line, dhe po kerkoja temen perkatese
por me beri te mendoj kjo teme qe aksidentalisht e gjeta, se sinqerisht akti/zakoni i dhuratave me duket dicka jashtzakonisht wast of time, and sadly pathetic guesture.

nese dikush do tme bente nje dhurat brand new set of golf clubs callway diablo sot... qe kam dashur t'i blej per disa kohe, do me dukej dicka sadly pathetic.

per vete as qe nuk e kam vrare trunin kurre se cfar deshiron dikush per dhurat, i jap cash t'blejn cfar te dojn. kshtu ne pergjithesi



vetem te te qortoj kurtin hyra ne ket moment .Besoj cdonjeriut i pelqejne dhuratat sado e vogel te jet ajo me shume te gezon ai mendimi qe personi ka menduar per ty se dhe vet dhurata qe te ka bere ska rendsi kushtoi 1000 apo 100 .e jam krejt kundra teje qe dhuratat sjane dicka e bukur apo kohes apo si ta shpreh pas ksaj qe lexoj nga ti
besoj dhuratat kane vendin e tyre e do jete gjithmone kshu
ateher nje cash si nje dhurate sehst kurr te pakten per mua ne raste te vecante s
se ne qofte s eper qef ty te shkon emdnja tu dergosh prinderve dicka per pa arsye te vecante jam me ty une cash do ishte shume ne regull po per momente te vecanta dhuratat kane vendin e tyre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2010 13:32
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


vetem te te qortoj kurtin hyra ne ket moment .Besoj cdonjeriut i pelqejne dhuratat sado e vogel te jet ajo me shume te gezon ai mendimi qe personi ka menduar per ty se dhe vet dhurata qe te ka bere ska rendsi kushtoi 1000 apo 100 .e jam krejt kundra teje qe dhuratat sjane dicka e bukur apo kohes apo si ta shpreh pas ksaj qe lexoj nga ti
besoj dhuratat kane vendin e tyre e do jete gjithmone kshu
ateher nje cash si nje dhurate sehst kurr te pakten per mua ne raste te vecante s
se ne qofte s eper qef ty te shkon emdnja tu dergosh prinderve dicka per pa arsye te vecante jam me ty une cash do ishte shume ne regull po per momente te vecanta dhuratat kane vendin e tyre

e ke gabim dylan
pikerisht kte po stresoja, pse te ndjehem mire une qe dikush ta vrasi mendjen per mua se cfar golf clubs dua une per qejfin tim?!?!
mua ky dhoj sentimentaliteti qe njerzit bejn me duket qesharak. qe mos t'them futje hundesh teper thelle ne boten personale te dikujt, kushdo qofte.
its all unncessary bullshit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2010 15:43
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Un jam dhurata me e bukur qe ata kan mare

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2010 12:09
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
e ke gabim dylan
pikerisht kte po stresoja, pse te ndjehem mire une qe dikush ta vrasi mendjen per mua se cfar golf clubs dua une per qejfin tim?!?!
mua ky dhoj sentimentaliteti qe njerzit bejn me duket qesharak. qe mos t'them futje hundesh teper thelle ne boten personale te dikujt, kushdo qofte.
its all unncessary bullshit


Varet kurt. Kur dikush nuk ma njeh guston preferoj te mi japi me mire leke, ne te kundert dicka qe e di qe une e perdor.
Une per vete prinderve u blej ndonje peshqesh te vogel, qe mund ta perdorin dhe jo ta mbajne ne sirtar, apo dollap, por te shtrenjte qe ata gjalle ne bote s'do harxhonin leket per to.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2010 14:10
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Po dilni nga tema!

Un per vete dhe nqs u kam bere ndonje dhurate prinderve ska qene ndonje gje e madhe, por shpresoj qe do jem dikushi neser dhe jam me se i sigurte se per prinderit ajo do jete dhurata me e madhe per ta.

Asgje nuk vjen para prinderve/familjes prandaj i mbaj me vete te gjith ne krah.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2010 14:23
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

E po...vete ardhja ime ne jete. Per te tjerat...aaa, babush, kur te me rritet dhe ca rroga.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2010 16:43
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

vetem kokecarje e probleme nga me te ndryshmet deri ne momentin kur u largova. besoj nuk jam i vetmi qe shtrengoja dhembet e i shihja venger tek beheshin pengese e "fluturimit" ne hava te nje adoleshenti tek ritej por largimi ndoshta dhurata me e bukur qe ju kam bo..
po a thua ti kene mbushur polmonet mire edhe mbas kesaj?!...hmmm nuk besoj. gjithsesi nuk o faji im se qefin kane bo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2010 20:40
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Cila eshte dhurata me e bukur qe i keni bere prinderve?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.