Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Zoti. Egzistenca e Tij dhe ndikimi i Tij ne jeten tone. Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

mendoj qe nuk ka nje sekonde ne jeten time ne te cilen mos e ndiej Zotin prezent. e di qe njerezit kane vullnetin e lire te zgjedhin rrugen e jetes, por mendoj se jeta ime eshte absolutisht e drejtuar nga Zoti dhe gjithshka ja le ne dore atij, sepse i di gjerat me mire se une.

Si i thone Ti je mik me i mire per mua sesa jam une per veten time.

Di qe me eshte gjetur prane ne momentet me te veshtira dhe nuk me ka lene asnjehere vetem, edhe ne ato momente kur duket shpesh sikur s'ka me shprese, gjithmone krijon nje balance ne jeten tende. merr dhe jep, dhe i gjithe qellimi eshte qe te kujtohet, qe ti te ecesh ne nej stad me te larte, dhe te jesh me afer tij shpirterisht, te shkeputesh nga kjo bote dhe ate ciltersine e shpirtit tend asgje materiale mos e preke. Ai nuk ka nevoje per ne, por jemi ne qe kemi nevoje per ate.

te teston, te provon, te provokon me 100 000 menyra, dhe nese bindet qe shpirtin e ke te cilter gjithsesi te jep shperblimin qe meriton.

Per vete i jam mirenjohese ne pafundesi.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2003 18:27
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Mos prit te beje Zoti dicka Per ty por ti Dicka per Veten Tende.

Them qe njeriu duhet te besoj pasi eshte mire te kete nje stimul ne jete ne kete rast fetar.

Zoti nuk drejton jeten tone por veprimet tona e drejtojne ate. Them se Zoti eshte gjykatesi me i mire i jetes sone dhe sesa mire ti vleresohesh varet gjithcka nga ty duket filluar nga puna shpirti mireqenia dhembshuria e etj etj..

Ti e drejton Udhen e vete dhe ka disa rruge per t'ja arritur qellimit te gjata e te shkurtra dhe te gabuara dhe se cilen ti zgjedh ajo varet nga vetja jote pasi ti je i fuqishmi i vetes e jo Zoti.

Pershendetje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2003 00:33
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naki
Anetar i ri

Regjistruar: 02/01/2004
Vendbanimi: diaspor
Mesazhe: 1

ēka ėshtė Zoti

Unë mendoj se Zoti është i pranishëm çdo kund dhe në çdo vend, dhe ne duhet ti besojmë dhe ti nënshtrohemi dëshirave të tij. Zoti na bekoft.

__________________
e dua ditėn me shi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2004 14:45
naki nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naki Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naki (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: naki Shto naki nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naki nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
MEDVEGJALIJA
Anetar i ri

Regjistruar: 02/01/2004
Vendbanimi: Zvicėr
Mesazhe: 4

Si vepron Zoti nė jetėn time

Zoti është mrekullia më e madhe në botë . Zoti është krijuesi më i madh në botë,Zoti e ka krijuar planetin tonë dhe të gjitha gjallesat njerëzore, shtazore dhe bimore. Jeta e këtyre gjallesave mbi planetin tonë dirigjohet në mënyrë apsolute . Të gjitha proceset që ndodhin në ambientin që na rrethon Zoti i dirigjon dhe i kontrollon në mënyrë apasolute, unë jam në përcjelljen e Zotit 24 orë pa ndërprerë , Zoti me trurin tim dirigjon 70%, e unë trurin tim e dirigjoj 30% përmes karakterit që ma ka dhurue i madhi Zot. Në këtë 30% unë dhe të gjith njerëzit e botës kur bëjnë vepra të mira zoti na shpërblen, kur bëjmë vepra të liga Zoti na denon. Zoti gabimet nuk na i fal , gabimet i falim ne vet duke mos i përsëritur më. Zoti është i pavdekshëm kurse të gjitha gjallesat janë sikurse gjethet kur në pranver dalin dhe në vjesht bien në tokë dhe kalben , këtë proces Zoti e përcjell shekuj me rradhë, pra ky Zoti dhe kështu Zoti vepron në jetën time.

__________________
Njė popull qė e ruan kokėn e humbė tokėn,Por njė popull qė nukė e ruan kokėn e FITON TOKĖN.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2004 15:02
MEDVEGJALIJA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė MEDVEGJALIJA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me MEDVEGJALIJA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: MEDVEGJALIJA Shto MEDVEGJALIJA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto MEDVEGJALIJA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
MEDVEGJALIJA
Anetar i ri

Regjistruar: 02/01/2004
Vendbanimi: Zvicėr
Mesazhe: 4

Si vepron Zoti nė jeten time?

Një përmirësim gabimi: në vend Ky ...... Zoti duhet të jet Ky është Zoti.

kërkoj ndijes.

__________________
Njė popull qė e ruan kokėn e humbė tokėn,Por njė popull qė nukė e ruan kokėn e FITON TOKĖN.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2004 15:11
MEDVEGJALIJA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė MEDVEGJALIJA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me MEDVEGJALIJA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: MEDVEGJALIJA Shto MEDVEGJALIJA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto MEDVEGJALIJA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_Q_I_M_I
Ne kerim nga Policia.

Regjistruar: 22/09/2003
Vendbanimi: Ne Kerkim nga Policia Metropoliane....so
Mesazhe: 219

Pershendetje.
Zoti ka ber shum gjera ne jeten time qe nuk mundem ti pershkruaj.
Mbi te gjitha zoti i madh me thuroj jeten.
Zoti ne jeten time gjithmon ka vepruar .

__________________

SO AND SO....
Ne kerkim nga policia per vrasje , grabitje dhe ...... ku di une tjeter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2004 15:30
_Q_I_M_I nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _Q_I_M_I Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _Q_I_M_I (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: _Q_I_M_I Shto _Q_I_M_I nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _Q_I_M_I nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Them se Zoti te ben te njohesh edhe te miren edhe te keqen ne jete. Nuk mund them qe perhere ma ka dhuruar nje jete te lumtur, por them qe me ka bere me te forte.

Ndonjehere mendoj qe Zoti i jetes time jam vet une. Une jam ajo qe e rregulloj jeten time dhe une jam ajo qe nuk di si ta mbaj.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2004 19:39
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
djal_qefi
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 01/01/2004
Vendbanimi: ne zemrat e shum vajzave
Mesazhe: 5

tek mua ZOTI vepron edhe mire edhe keq

ZOTI ma dhuroj vet me fuqine e tij SHENDETIN dhe LUMTURINE
shendetin akoma e kam por lumturine ma mori perseri
kjo do te thote qe me mori engjilleshen time qe e doja

__________________
vetem me nje shpres jetoj,qe nje dite te bashkohem bashke me ty ne parajse
L...mbetesh engjullesha ime e pa vdekur!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Janar 2004 17:21
djal_qefi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė djal_qefi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me djal_qefi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: djal_qefi Shto djal_qefi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto djal_qefi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
FIONA
Anetar i ri

Regjistruar: 23/11/2003
Vendbanimi: Ne krahet e Zotit tim
Mesazhe: 1

Lightbulb

ZOTI EKZISTON

E di qe ka njerez qe akoma kane dyshime mbi ekzistencen e nje Zoti dhe me thene te drejten me vjen keq per ta. Jo sepse jane per te ardhur keq, te mos keqkuptohemi, por nuk arrij ta kuptoj sesi mund te jene aq te verber sa te mos e vene re se ka aq shume gjera te perkryera. MEDVEGJALIJA thote se Zoti eshte krijuesi me i madh ne bote, ndersa une them se Zoti eshte krijuesi i vetem ne bote, dhe si krijues eshte i perkryer. Ai eshte nje krijues i perkryer qe krijon vetem gjera te perkryera. Jeta ime eshte e perkryer qe kur une i perkas Jezu Krishtit. Normal, ka edhe momente apo situata kur jo cdo gje shkon sipas parashikimeve te mia, por une e di se Zoti eshte gjithmone prane meje, edhe atehere kur cdo gje duket e erret. Uroj dhe lutem me gjithe zemer qe te gjithe ata qe e quajne Zotin nje qenie fiktive ta njohin ate ne jeten e tyre. Atehere po qe secili prej tyre do te mund te thoshte me plot gojen dhe me bindje te plote se Zoti ekziston dhe se nuk eshte nje gjykates sic e shohin disa, por eshte Burim Dashurie dhe Force.

__________________
HAKUNA MATATA!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2004 13:40
FIONA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė FIONA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me FIONA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: FIONA Shto FIONA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto FIONA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
anaz
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 164

Pershendetje

Pershendetje te gjithve dhe jam shume e lumtur qe Zoti eshte kontrolluesi i Jeteve tona.

Ndersa se per Aliun do te thoja qe Zoti nuk na jep kurre me shume sec mund te durojme dhe per kete jam shume e bindur, gjithcka qe na jep eshte nje prove per ne se sa besnik i jemi Ati.
Pra perballo gjithcka me gezim qe ke Zotin ne krah dhe ai nuk te braktis kurre dhe te qendron prane ne cdo moment dhe keshtu veshtiresite tona do te behen te perballueshme.
Eh te dashur vellezer Zoti eshte mbeshtetesi kryesor i joni dhe mos e harrojme kete dhe ti qendrojme sa me prane Ati.
Ai nuk na braktis kurre edhe kur ne na duket e kunderta por na do sepse eshte ai qe na krijoi.

__________________
Bota eshte nje komedi per ata qe mendojne e nje tragjedi per ata qe ndjejne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2004 14:46
anaz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anaz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Zoti. Egzistenca e Tij dhe ndikimi i Tij ne jeten tone.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.