Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Heshtja!!

 

Ti hesht!

pa zhurmen e mallit

ne lotet e largesise

Ti hesht!

pa te ngrohtit e zjarrit

nen petkun e vetmise

Ti hesht!

por zemra nje dite,

 do te thote

Mos hesht..

por heshtjen thyeje me lote!

 

Itali 05-05-2008

 

 

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2008 21:40
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Naqe, kenaqesi te te lexoj perseri.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2008 01:29
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

flm Naqe...perqafime.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2008 19:31
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

brenga e shpirtit

 

d
yshimesh ..pendimesh


 lotet i shperndaj,

tmerresisht  te heshtura

 po vdesin  kujtimet....

nje nga nje po zhduken.

.pa u ndjer ne faj

fajin e ka ndarja..

faj kan dhe mashtrimet...

 

faj ka arrgoganca..

.faj ka egoismi

pak faj ka dhe jeta..

ndrojtja ..

skepticismi

faj ka dashuria..

si gjithmon  e etur,

faj ka dhe rinia..

gjithmon e  papjekur,



shum faj kishe ti....

shum faj kisha un....

fjetem neper endrra,

mbetem vec ne gjum....

kurr nuk u zgjuam

gjithmon ne enderr mbetem.....

fjetur dashuruam,

fjetur vrame te verteten......



e vrame kurre pa u zgjuar.....

e vrame kurre pa lindur,

se mbeteshim te lenduar....

ishim krejt te bindur

ndaj kurre pa e provuar....

frika endrren vrau,

me shum ndjenja tjera...

petalet ja thau

pas la vetem hije...

la vetem dyshime,

lotin ne syrin tend...

brenge ne zemren time



u ndame pa u takuar..

u puthem pa u pare,

kurre pa u bashkuar ...

sot jemi te ndare

ty loti s,te ndalet...

as  pikellimi im,

ti perjete do  mbetesh

brenga e shpirtit tim

 

itali 22-05-2008

 

 

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 22/05/2008 ora 21:18

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2008 20:58
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Me kujtohet kur u regjistrova per here te pare ne kete forum shpesh lexoja krijimet e Shkodranit dhe doja ta falenderoja per poezite e sjella me aq frymezim. Ajo ishte arsyeja e regjistrimit tim.
Gjithashtu duke lexuar e ashtequajturen Sykaltren :p...... Ah sa te bukur shpreheshin .. me shkonin Lotet si cezme!
Me vjen mire qe te rilexoj Shkodran !!

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2008 22:06
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha Evisa
Me kujtohet kur u regjistrova per here te pare ne kete forum shpesh lexoja krijimet e Shkodranit dhe doja ta falenderoja per poezite e sjella me aq frymezim. Ajo ishte arsyeja e regjistrimit tim.
Gjithashtu duke lexuar e ashtequajturen Sykaltren :p...... Ah sa te bukur shpreheshin .. me shkonin Lotet si cezme!
Me vjen mire qe te rilexoj Shkodran !!



Prandaj une them, qe ata jane cifti-VIP, se edhe une prandaj u futa ketu tek ky forum i "flamosur"

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2008 22:27
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Kotka...Evisa ju flenderoj nga zemra per vleresimin,ju uroj gjith te mirat

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2008 12:39
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Kam frike!!!!

  

 

kam frike.. se vdekja, kurre nuk do me marre

se zemren plage.. te vdekur e kam

e ci duhet vdekjes, zemra ime e vrare

un dhe pse marre fryme..pa ty vdekur jam

 

kam frike se s,do vdes, pasi kam shum malle

ne syrin me lote ,ne zemren e vdekur

kam frike.. se do mbetem perjetesisht i gjalle

me zemren pa rrahje, me syrin pa terur

 

kam frike shpirti im ,do kem per gjith jeten

ndihem i vetmuar..ah sikur ta dije

ne zemer s,kam rrahje..ata tek ti mbeten

pa rrahjet e zemres un jam vetem hije

 

jam hije denuar perjetesisht e gjalle

pa ndjenja ..pa puthje..un jam vetem  gure

denuar nga zemra te jetoj me malle

denuar nga ti ....qe te mos vdes kurre.

 

 

24-05-2008  Itali

 

 

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2008 13:09
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Lulja e vetmuar!!

 

 

Nje lule,

 e bukur

qante e vetmuar...

me zemer!

me shpirt!

po i lutej zotit,,

beme!!!

 o zot te lumtur

keq me kan lenduar...

ne zemer !

ne shpirt!

un kam vetem lotin.



lulja,,

me kot priti..

pergjigje nuk erdhi!!

lutjet...

 i braktisi

pasi shum lote derdhi...



dhe!!!!!

 thirri me te madhe



un jam lule e bukur.....

s,do ta humb aromen

me kot duke u lutur.

lule s,meriton

kush!!!

 mu nuk me deshi,

fshiu!!!

lotin e fundit,

diellit i buzeqeshi......

 

 

30-05-2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2008 21:28
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zani
... i Zemres

Regjistruar: 02/02/2007
Vendbanimi: Nen hijen tende...!
Mesazhe: 549

jam hije denuar perjetesisht e gjalle

pa ndjenja ..pa puthje..un jam vetem  gure


denuar nga zemra te jetoj me malle


denuar nga ti ....qe te mos vdes kurre.


Shkodran i qeshur!

Sa bukur qe shkruan....me andje te percjell cdo shkronje ....!

__________________
Me mundon kujtimi per Ty...!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2008 13:44
Zani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Zani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zani Shto Zani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.