Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: "per ty"

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR
Neteve,
kam nje enderr
qe shpeshehere
i afrohet mitit,
t,shqyej trupit tend
i etshem
i uritur
si ujku ne mes te dimrit!!!!
te puth,
gjithcka qe te ben ty!!
seksi,
shperthyese,
pa dashur te fyej
asgje qe me trupin tend te brishte
ben kontradiktorin,
qe t,ndalon te besh te dashuren
e mua dashnorin
e vrullshem,
pa parime,
qe gjuhen e dergon!!
aty ku me cirrjet tua
ti thjesht e dergon!
mes epshit!!
e lagesht,
e ngrohte,
me britmat e tua
me urdheron te bej
gjithcka qe kam dashur, dhe dua!!!
frikshem poshte meje,
t,degjoj duke renkuar
me zerin,qe drillet
nga puthjet e mia!!
t,me thuash me pare
s,kam dite c,eshte dashnia



Pershnetje miqsore dreq me brina.

Ka kohe qe ste kam ngacmu, me lejo sonte.( kot per sport se skam ca baj tj.)

Me ka pelqy kjo poezia, jo se me kushtohet mu jo,por ka shume optimizem mrena, shum erotike, shume aktivitet, dmth shume gjalleri njekohsisht. Kjo tregon se ke dal nga rruge e keqe.

Naten e mire, te puthi ne faqe 

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2008 03:56
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Koli_tr
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/11/2008
Vendbanimi: nuk e di
Mesazhe: 109

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR
Flm Koli_tr - Respekte.

un nuk jam si ty shkodrani i qeshur po libra kam lexu dhe un.
po car do ti mer cun qe i shkruan ketu ato poezi aq te bukra
pse nuk ben nje liber dhe mbilidhi qe te gjitha.
un jam populli o shkodrani i qeshur , nuk jam mesusi e ai qe te jep men.
un jam , jam ai qe i blen kto libra dhe qe djem si ty i ngre lart e me lart .
nje shkok me tha nje her se vujtja te ben poet.
ne fakt dhe un kam vujt po nuk di me shkruj asnji rresht

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2008 10:56
Koli_tr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Koli_tr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Koli_tr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Koli_tr Shto Koli_tr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Koli_tr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mbreteresh
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/01/2008
Vendbanimi: Large vendlindjes!!!
Mesazhe: 296

Re: Loti!!

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR

Pikonte.

nga syri!!

qe kurre s,ishte thare

nga zemra !!


qe ndarja kish vrare



pikonte!!!

ne bukurine e qiellit

ne mesin e endrres....

perendimeve te diellit

dritherimave te zemres... 

 kripur nga kujtimet

nga ndarja perkedhelur... 

lagesht nga pendimet 

ne plagen e celur..



pikonte!!

pa dhimbje!!!

pa medyshje!!!

vetem pikonte,

a thu se plagen,

me kripe do sheronte...



15-06-2008 Itali  

    

    
    

    


  


...veqova kete,edhe se qdonjera nga poezit dika te prek shpirtin e lexuesit,nga dhimbje mallkim,mekat,e tje...Urime autorit...p.s.(ndonjihere do ishte mire qe mos t'mbesim gjithnje prapa kujtimeve te hidhura),sepse diqka qe nuk eshte e jotja,(qdo here eshte humbje kohe), dhe koha nuk pret,ndaj gezoje t'ardhmen o njeri.....gjithe te mirat

MBR.

__________________
Pa pavaresi ska liri!pa bashkim ska shpetim,shqiptarit te vertet i flet vepra vet.
Fjala eshte shpat!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2008 11:46
Mbreteresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mbreteresh Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mbreteresh Shto Mbreteresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mbreteresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Koli_tr
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/11/2008
Vendbanimi: nuk e di
Mesazhe: 109

o mbreteresh me ka habit ai cun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2008 19:09
Koli_tr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Koli_tr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Koli_tr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Koli_tr Shto Koli_tr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Koli_tr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mbreteresh
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/01/2008
Vendbanimi: Large vendlindjes!!!
Mesazhe: 296

Citim:
Po citoj ato që tha Koli_tr
o mbreteresh me ka habit ai cun


nuk don koment, o Koli_tr

Vertet joshese per lexueset...por edhe te hidhura...!

....mirmbeteshit

MBR.

__________________
Pa pavaresi ska liri!pa bashkim ska shpetim,shqiptarit te vertet i flet vepra vet.
Fjala eshte shpat!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2008 12:22
Mbreteresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mbreteresh Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mbreteresh Shto Mbreteresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mbreteresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Mbreteresh...Koli-tr
Ju faleminderit nga zemra qe me lexoni.ju jam shum mirenjohes per pershtypjet tuaja,por e ndjej per detyre te ju sqaroj se menyra se si shkruaj nuk ka te beje me jeten time private...
Thjesht mund te shkruaj dicka te trishte apo te gezuar i ndikuar nga nje lot apo nje buzeqeshje e dikujt qe as nuk e njof.

Duke ju falenderuar perseri ,ju dergoj pershendetjet me te sinqerta.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2008 20:39
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Re: Re: "per ty"

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


Pershnetje miqsore dreq me brina.

Ka kohe qe ste kam ngacmu, me lejo sonte.( kot per sport se skam ca baj tj.)

Me ka pelqy kjo poezia, jo se me kushtohet mu jo,por ka shume optimizem mrena, shum erotike, shume aktivitet, dmth shume gjalleri njekohsisht. Kjo tregon se ke dal nga rruge e keqe.

Naten e mire, te puthi ne faqe 




ahahahah sinqerisht ndoshta as un nuk e di se kujt ja kam kushtuar,,,ndonjehere mendoj se gjithcka cfare mendoj dhe shkruaj i perket abstraktes.

ps-nuk kam qen ndonjeher ne rruge te keqe zemer
Te perqafoj

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2008 20:51
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Koli_tr
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/11/2008
Vendbanimi: nuk e di
Mesazhe: 109

o shkodrani i qeshur
ta dishe se un vetem prej teje kam hy ne ket forum

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2008 23:22
Koli_tr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Koli_tr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Koli_tr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Koli_tr Shto Koli_tr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Koli_tr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

"endrrimtar i pazgjuar"

TI!!

qe flen mbi endrra,

me syrin e mbyllur

e pa fryme...

pa t,qajt zemra,

i le duke i ndryllur...

Flij!!!kurre ti mos u zgjo,

se shok do kesh pendimin.....

kur realitetin,

fund do ja besh vehtes

shtiru ..mos prano...

vrite krejt guximin,

qe n,varr te deshtakeve,

fillikat te tretesh.....

pa endrra!!!

pa shpresa..

me shpirtin e ndryllur

fjetur mbi genjeshtra

me syrin e mbyllur...




11-12-2008

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Modifikuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 11/12/2008 ora 22:22

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2008 22:12
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mbreteresh
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/01/2008
Vendbanimi: Large vendlindjes!!!
Mesazhe: 296

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR
Mbreteresh...Koli-tr
Ju faleminderit nga zemra qe me lexoni.ju jam shum mirenjohes per pershtypjet tuaja,por e ndjej per detyre te ju sqaroj se menyra se si shkruaj nuk ka te beje me jeten time private...
Thjesht mund te shkruaj dicka te trishte apo te gezuar i ndikuar nga nje lot apo nje buzeqeshje e dikujt qe as nuk e njof.

Duke ju falenderuar perseri ,ju dergoj pershendetjet me te sinqerta.



Wow dhe kjo me ben me shum korioze per ti lexuar...Andaj te falemnderit dhe ty qe na frymzon me keto vargje si te atilla... vetem vazhdoni keshtu,gjithe te mirat per Shkodrani

me respekt
MBR.

__________________
Pa pavaresi ska liri!pa bashkim ska shpetim,shqiptarit te vertet i flet vepra vet.
Fjala eshte shpat!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2008 23:25
Mbreteresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mbreteresh Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mbreteresh Shto Mbreteresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mbreteresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.