Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.62.
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Mbreteresh
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/01/2008
Vendbanimi: Large vendlindjes!!!
Mesazhe: 296

Re: "endrrimtar i pazgjuar"

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR
TI!!

qe flen mbi endrra,

me syrin e mbyllur

e pa fryme...

pa t,qajt zemra,

i le duke i ndryllur...

Flij!!!kurre ti mos u zgjo,

se shok do kesh pendimin.....

kur realitetin,

fund do ja besh vehtes

shtiru ..mos prano...

vrite krejt guximin,

qe n,varr te deshtakeve,

fillikat te tretesh.....

pa endrra!!!

pa shpresa..

me shpirtin e ndryllur

fjetur mbi genjeshtra

me syrin e mbyllur...




11-12-2008



hahahah shum e bukur Shkodrani komplimente....

p.s.do beni mire ti veni ne botim keto vargjre,per mendimin tim ia vlejn''a-andaj veq vazhdoni....cdo te mire

MBR.

__________________
Pa pavaresi ska liri!pa bashkim ska shpetim,shqiptarit te vertet i flet vepra vet.
Fjala eshte shpat!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2008 23:54
Mbreteresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mbreteresh Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mbreteresh Shto Mbreteresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mbreteresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Post

...

April 03/2009
CT-USA
 
                                Leter: I dashur, Dashni…
 
        Edhe sonte te perpiu kujtesa ime ashtu sic perpin rera ujin e valeve te oqeanit te erret. Faktikisht rifilluan netet e jetes sime te marrin te njejten ngjyre qe kishin ma pare, ngjyren e mallit. Edhe pse s`kam kohe me as qe te kujtoj, Ti me shfaqesh para syve te mi me present sesa kurre. E, une vuaj, dehem e verbohem me mallin qe me djeg kraharorin dhe them me veten: “Si ka mundesi qe nje ndjenje te jetoje kaq gjate, e te me largoje nga jeta reale imja e te mbytem kaq lehte ne kujtese?!” Une, qe e mbaj veten per te forte emocionalisht!

        Kajhere mendoj se vete jeta eshte padrejtesi dhe cdo zemer vuan ne qoshen e saj, e cdo zemer e ka nji grope boshlleku dikun, por perse zemra nuk din ta mbroje veten e saj prej plasaritjes qe pson gjat jetes?! Une nuk e dija qe dashuria ime per TY nuk do mund te vdiste kurre! Dhe e mesova ma ne fund qe une edhe mund ta parandaloja kete lloj jete boshlleku pa TY, por kur ishte momenti une nuk kisha command in accessing my own life. 
         Isha krejt e vogel ne boten qe me komandonte dhe mendimet e mi dhunonte deshirat respekti per te medhenjte. Por, e shof qe nuk ka kthim mrapan. Le te jetoj pa dashurin e vertete! Le te zgjohem syperlotur, I don`t really care anymore! Gjithsesi shpirtrat njerzore kan aq shum boshlleqe, saqe une duhet te falenderoj Zotin qe kam vetem nje boshllek. Dhe ai boshllek eshte mungese, eshte mall, eshte ndjenje, an existent and real affection or perhaps.., just a really one LOVE…


                                                             ENYA

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Prill 2009 01:54
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belga
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/02/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 279

Re: ...

[QUOTE]Po citoj ato që tha Enya
[B]April 03/2009
CT-USA
 
                                Leter: I dashur, Dashni…
 
        Edhe sonte te perpiu kujtesa ime ashtu sic perpin rera ujin e valeve te oqeanit te erret. Faktikisht rifilluan netet e jetes sime te marrin te njejten ngjyre qe kishin ma pare, ngjyren e mallit. Edhe pse s`kam kohe me as qe te kujtoj, Ti me shfaqesh para syve te mi me present sesa kurre. E, une vuaj, dehem e verbohem me mallin qe me djeg kraharorin dhe them me veten: “Si ka mundesi qe nje ndjenje te jetoje kaq gjate, e te me largoje nga jeta reale imja e te mbytem kaq lehte ne kujtese?!” Une, qe e mbaj veten per te forte emocionalisht!
[color=darkgreen][font="Comic Sans MS"][size=3]
        Kajhere mendoj se vete jeta eshte padrejtesi dhe cdo zemer vuan ne qoshen e saj, e cdo zemer e ka nji grope boshlleku dikun, por perse zemra nuk din ta mbroje veten e saj prej plasaritjes qe pson gjat jetes?! Une nuk e dija qe dashuria ime per TY nuk do mund te vdiste kurre! Dhe e mesova ma ne fund qe une edhe mund ta parandaloja kete lloj jete boshlleku pa TY, por kur ishte momenti une nuk kisha command in accessing my own life. 
         Isha krejt e vogel ne boten qe me komandonte dhe mendimet e mi dhunonte deshirat respekti per te medhenjte. Por, e shof qe nuk ka kthim mrapan. Le te jetoj pa dashurin e vertete! Le te zgjohem syperlotur, I don`t really care anymore!
nuk eshte e thjeshte te njohesh nje njeri ? por duhet te ecesh me kohen dhe mos u ngut ne dashuri me mire vone se kurre dashuria e vertete arrihet vetem ne jete pershendetje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2009 08:03
belga nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belga Kėrko mesazhe tė tjera nga: belga Shto belga nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belga nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha belga
nuk eshte e thjeshte te njohesh nje njeri ? por duhet te ecesh me kohen dhe mos u ngut ne dashuri me mire vone se kurre dashuria e vertete arrihet vetem ne jete pershendetje



Moj belga, spo dyshoja ne vete aspak dhe spo ankohesha tek asnjeri dhe skam nevoje per keshilla fare.  Edhe une nuk po flas nga varri o zemra, po flas nga jeta, -hahahahahaha-

ps: Sa te forta ka kjo bote virtuale, edhe mendimet t`i perdhunojne!

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2009 23:02
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: "Alo"

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR
Truri e dinte,
po zemres si tregonte......
kur zilja po binte,
me dhimbje e shikonte

ti kot po gezon
shpirt i dashuruar,
per at telefon
je ze i harruar....

tek pret nje pergjigje,
tek pret nje buzeqeshje
do gjesh ti shperfillje......
do mbytesh ne heshtje......

tek pret nje Alo
ne lot duke rendur
do therrasi jo
receptori i cmendur....


e ti sikur lulja
nga vera e thare
do dashurosh heshtjen
me zemren e vrare...



Shkoder
30-12-2005



   Sa budalliqet apo sa premtime koti jan fol ne ate tel...Si fluturon koha? A thu koha ka flatra

Sa idjote jam ken. Sa naive!
?

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2009 03:08
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Re: Re: "Alo"

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


   Sa budalliqet apo sa premtime koti jan fol ne ate tel...Si fluturon koha? A thu koha ka flatra

Sa idjote jam ken. Sa naive!
?



__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2009 16:18
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Thumbs up

Re: "per ty"

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRANI I QESHUR
Neteve,
kam nje enderr
qe shpeshehere
i afrohet mitit,
t,shqyej trupit tend
i etshem
i uritur
si ujku ne mes te dimrit!!!!
te puth,
gjithcka qe te ben ty!!
seksi,
shperthyese,
pa dashur te fyej
asgje qe me trupin tend te brishte
ben kontradiktorin,
qe t,ndalon te besh te dashuren
e mua dashnorin
e vrullshem,
pa parime,
qe gjuhen e dergon!!
aty ku me cirrjet tua
ti thjesht e dergon!
mes epshit!!
e lagesht,
e ngrohte,
me britmat e tua
me urdheron te bej
gjithcka qe kam dashur, dhe dua!!!
frikshem poshte meje,
t,degjoj duke renkuar
me zerin,qe drillet
nga puthjet e mia!!
t,me thuash me pare
s,kam dite c,eshte dashnia




fantastike.

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Maj 2009 21:59
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

thnx Agata.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2009 21:39
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Re: Re: "Alo"

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


   Sa budalliqet apo sa premtime koti jan fol ne ate tel...Si fluturon koha? A thu koha ka flatra

Sa idjote jam ken. Sa naive!
?



Nuk e besoj!!!!!

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2009 21:41
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
April 03/2009
CT-USA
 
                                Leter: I dashur, Dashni…
 
        Edhe sonte te perpiu kujtesa ime ashtu sic perpin rera ujin e valeve te oqeanit te erret. Faktikisht rifilluan netet e jetes sime te marrin te njejten ngjyre qe kishin ma pare, ngjyren e mallit. Edhe pse s`kam kohe me as qe te kujtoj, Ti me shfaqesh para syve te mi me present sesa kurre. E, une vuaj, dehem e verbohem me mallin qe me djeg kraharorin dhe them me veten: “Si ka mundesi qe nje ndjenje te jetoje kaq gjate, e te me largoje nga jeta reale imja e te mbytem kaq lehte ne kujtese?!” Une, qe e mbaj veten per te forte emocionalisht!


        Kajhere mendoj se vete jeta eshte padrejtesi dhe cdo zemer vuan ne qoshen e saj, e cdo zemer e ka nji grope boshlleku dikun, por perse zemra nuk din ta mbroje veten e saj prej plasaritjes qe pson gjat jetes?! Une nuk e dija qe dashuria ime per TY nuk do mund te vdiste kurre! Dhe e mesova ma ne fund qe une edhe mund ta parandaloja kete lloj jete boshlleku pa TY, por kur ishte momenti une nuk kisha command in accessing my own life. 
         Isha krejt e vogel ne boten qe me komandonte dhe mendimet e mi dhunonte deshirat respekti per te medhenjte. Por, e shof qe nuk ka kthim mrapan. Le te jetoj pa dashurin e vertete! Le te zgjohem syperlotur, I don`t really care anymore! Gjithsesi shpirtrat njerzore kan aq shum boshlleqe, saqe une duhet te falenderoj Zotin qe kam vetem nje boshllek. Dhe ai boshllek eshte mungese, eshte mall, eshte ndjenje, an existent and real affection or perhaps.., just a really one LOVE…


                                                             ENYA





............................
Mendime prekse :p

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Maj 2009 17:05
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:58 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne poezite e mia do njohesh shpirtin tim

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.