Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne shkollen e Dashurise. Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 17 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Boll...

Mendova qe zemra te rrihte si desha
Por ajo ndaloi si duket u lodh
Ne mes dashurise, rrahjeve te shpeshta
nje brenge e trishte ne te u mbeshtoll.

Mendova qe zemra te rrihte si desha
permbi dashurine plaga u mbeshtoll
tretur nga lendimi rrebelohet zemra
Si vullkan shpertheu edhe me tha:Boll...

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 13:16
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Citim:
Po citoj ato që tha Indrit
Boll...

Mendova qe zemra te rrihte si desha
Por ajo ndaloi si duket u lodh
Ne mes dashurise, rrahjeve te shpeshta
nje brenge e trishte ne te u mbeshtoll.

Mendova qe zemra te rrihte si desha
permbi dashurine plaga u mbeshtoll
tretur nga lendimi rrebelohet zemra
Si vullkan shpertheu edhe me tha:Boll...Ndersa une nuk te them "boll", perkundrazi te them mos ndalo kurre se krijuari e se shkruajturi ndjenjat e tua...
Te uroj me gjithe zemer qe ti mbledhesh sa me shpejt ne nje liber tendin gjithe krijimet e tua! Mos i le asnjehere te te humbasin!
Pershendetje Indrit!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 20:59
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
<<KeShTjElLa >>
Anetar i ri

Regjistruar: 17/05/2007
Vendbanimi: ne humneren e vuajtjes
Mesazhe: 4

HEJ

HEJ JOM E RE NE KETE FOROM PO KOMPLIMENTE PER TY SIQ PO SHIHET NE
NE FUSHEN E ARTIT JE I MADH I KAM LEXUAR POEZIT E TUA MENDOI SE JE I MREKULLUSHEM SHUME SUKSESE

__________________
<<JETA ESHTE LUFT MOS U BEJ MERAK HERO DO MEBES AI QE NUK KA FAT>>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 15:46
<<KeShTjElLa >> nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė <<KeShTjElLa >> Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me <<KeShTjElLa >> (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė <<KeShTjElLa >>'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: <<KeShTjElLa >> Shto <<KeShTjElLa >> nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto <<KeShTjElLa >> nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Pershendetje qe te dy

Iliriusa, boll nuk duhet thene asnjehere perjetesisht por ama perkohesisht po...
Deri tani kam humbur goxha por tani boll...pranvera bashke me lulet bie edhe supriza
Te pershendes.

Keshtjella, ju falenderoj per leximin dhe vleresimin, ju vleresoj gjithashtu.
Indrit

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2007 10:50
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Pranvera!

U shkrine akuj, ajsberge
Mu ne dere trokiti prilli
U shkri bora permbi dege
Ja nisi kenges bilbili.

Shkelqen dielli permbi maja
Me nuk fryn as suferina
Gjelberon bari ne pllaja
Celin lulet mbi kodrina.

Dallendyshet po rikthehen
Ne k’te stine te dashurise
Ngrene folete e ngazellehen
Permbi deget e qershise.

Vishen pemet me te bardha
Si me vello nuserore
Erdh’ pranvera plot supriza
Perlot lule dhe dekore.

Ju pershendeta me panoramen pranverore qe te dy

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2007 10:53
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Rrubaira!

Ne stacion te pashe vashez, kemba-kembes pas te rashe.
Me pas mbi urban u ngjita te kalonim rrugen bashke.
S’dija c’rruge po pershkoja, as pse hipa mbi urban
U marrosa moj pas teje qe ne castin kur te pashe.

Nga pasqyra e urbanit sec me pe drejt e ne sy
Edhe une nga pasqyra te veshtrova vashez ty
Kur me pe qe te veshtroja tu skuq faqja porsi shege
Ulem syte nga pasqyra turperuar qe te dy.

E me pas me bisht te syrit te veshtroja ne pasqyre
Dhe ti ende si nje shegez rrije skuqur ne fytyre
Me pas syte si ylber plot shkelqim i ngrije lart
Vezulloje aq magjishem si nje hene ne te hyre.

Nga pasqyra e urbanit me nje zjarr moj, te veshtroja
Dicka ndjeja brenda shpirtit, dicka doja te te thoja
Por nuk merrja dot guximin te te flisja asnje fjale
Dhe pse zemra fort me rrihte, s’me dilnin fjalet nga goja.

Me ne fund ja, erdhi casti, u hap e urbanit dere
Hoqe syte nga pasqyra ,rende poshte menjehere
Ne mes turmes perplot njerez avullove me s’te pashe
Sa habitshem fluturove dhe u trete porsi ere.

Dhe c’do dite me pas veshtroja permes turmash ne stacione
Asnjehere me si pashe, syte e tu, fytyren tende
Jo, si pashe ne asnje turme,ne asnje pasqyre urbani
Oh me humbe moj nga syte per tu fshehur pas nje enderre.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2008 18:36
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9456

Eshte kenaqesi te rilexoj serish....
Mungonin poezite e tua ne forum.
Kiss

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2008 19:54
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Citim:
Po citoj ato që tha Indrit
Boll...

Mendova qe zemra te rrihte si desha
Por ajo ndaloi si duket u lodh
Ne mes dashurise, rrahjeve te shpeshta
nje brenge e trishte ne te u mbeshtoll.

Mendova qe zemra te rrihte si desha
permbi dashurine plaga u mbeshtoll
tretur nga lendimi rrebelohet zemra
Si vullkan shpertheu edhe me tha:Boll... 

Indrit .. pergezimet e mia per vargjet ...pershendetje miqesore.

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2008 21:18
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Lela dhe Shkodrani, po ju pershendes me dicka me poshte duke ju falenderuar...

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2008 18:46
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Te ndiej.(E)

Sa here cel dielli tej permbi dritare
Sa here buzeqeshur del nje yll ne qiell
Sa here del dielli tutje mbi male
Te kam brenda shpirtit ashtu si perhere.

Dhe nese trishtimi shpirtin ma mbeshtjell
Kur loti i vale nga syte me pikon
Dhe kur zemren time brenga e mundon
Brenda shpirtit tim si gjithnje te ndiej.

Te ndiej brenda zemres kur prane te kam
Ne imazhin tend lumturine gjej.
Por dhe kur je larg te kujtoj plot mall
Prape te kam ne shpirt, ah te ndiej, te ndiej...

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2008 18:47
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:56 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne shkollen e Dashurise.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.