Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Gjuhėt e Huaja > Srbski Jezik
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Tema do te jete e hapur - pa problem - perkrah interesimin/deshiren e secilit per gjuhen serbe.

"Te njohesh gjuhen e armikut do te thote te jesh nje hap me afer fitores.".

Nga shkrimtari i famshem sirian: Al-Fikris Sherif-Asami Bekiri Murat

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2012 14:45
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bledarcela
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/08/2012
Vendbanimi: Pukė
Mesazhe: 75

Citim:
Po citoj ato që tha F_xhunior

"Te njohesh gjuhen e armikut do te thote te jesh nje hap me afer fitores.".
Ose i fut nji bombe atomike dhe nuk ke nevoje ta njofesh fare.

__________________
Kjo ketu eshte nji fjali e mencur nga une.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2012 17:15
bledarcela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bledarcela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bledarcela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bledarcela Shto bledarcela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bledarcela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha bledarcela


Ose i fut nji bombe atomike dhe nuk ke nevoje ta njofesh fare.Ose ua perdhunon grate secilit...

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2012 18:39
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bledarcela
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/08/2012
Vendbanimi: Pukė
Mesazhe: 75

Kjo dmth qe po i jep shume rendesi armikut. Me mir i fut i bombe dhe pastaj hyn, i merr token dhe nderton pallate sikur nuk ka ndodh gje.

__________________
Kjo ketu eshte nji fjali e mencur nga une.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2012 19:08
bledarcela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bledarcela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bledarcela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bledarcela Shto bledarcela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bledarcela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Ke te drejte, s'duhet t'iu kushtojme rendesi. Neve dergojme ca mercenare amerikane t'ua perdhunojne grate.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2012 19:21
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Nuk jemi rrace perdhunuesish neve.
Kjo cilesi e dallon nje rrace moralisht superiore nga nje rrace inferiore kafsherore si serbet.
Sado me nerva dhe i deshperuar te jete shqiptari, nuk e ka ne gjak t'e perdhunoje viktima te pafajshme sistematikisht sic kane bere serbet dhe ruset.
Shqiptari te vret por ste perdhunon, te njeten gje ka bere edhe gjermani..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2012 05:35
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Nuk jemi rrace perdhunuesish neve.
Kjo cilesi e dallon nje rrace moralisht superiore nga nje rrace inferiore kafsherore si serbet.
Sado me nerva dhe i deshperuar te jete shqiptari, nuk e ka ne gjak t'e perdhunoje viktima te pafajshme sistematikisht sic kane bere serbet dhe ruset.
Shqiptari te vret por ste perdhunon, te njeten gje ka bere edhe gjermani..Ushtaret serbe dhe ruse te tere qene te droguar gjate luftes ne Kosove, ndaj guxuan dhe bene ate qe bene. Serbet jane nacionaliste vetem me fjale, ndersa trima vetem te droguar. Sidoqofte, fakt ky qe nuk i shfajeson ata, as kemi per t'ua harruar ndonjehere. Gjithcka ne jete kthehet!

Une, personailisht, sikur te me jepje shansi, do t'ua ktheja treqindfish me rende, veç femijeve nen 12 vjeç. Masaker e siper e ç'ka ende me keq.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2012 11:14
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha F_xhunior


Ushtaret serbe dhe ruse te tere qene te droguar gjate luftes ne Kosove, ndaj guxuan dhe bene ate qe bene. Serbet jane nacionaliste vetem me fjale, ndersa trima vetem te droguar. Sidoqofte, fakt ky qe nuk i shfajeson ata, as kemi per t'ua harruar ndonjehere. Gjithcka ne jete kthehet!

Une, personailisht, sikur te me jepje shansi, do t'ua ktheja treqindfish me rende, veç femijeve nen 12 vjeç. Masaker e siper e ç'ka ende me keq.

E ke shume gabim.
Kshtu thua tani por nuk e ben ate gje.

Nuk ja fus kot une kur tham qe ne jemi rrace tjeter (wired different) moralisht
Shqiptari kurr nuk e do bente nje poshtersi si ai sistematikisht i perdhunimit t njerzve te pafajshem. Ne bosnje jane bere me shume masakra e predhunime.
Ne berlin ruset kane perdhumuar 2million gjermane, dhe nuk them se ruset (e njejta rrace me serbet) ishin te droguar ne ate kohe.

Ndersa shiko me vemendje se serbet kane bere shume krime me massive ne bosnje qe boshnjaket jane e njejta rrace me serbet, i njejti gjak, edhe sot shumica e boshniakve simpatizojn serbet ne krahasim me neve.
Dmth rraca ka te beje shume ne ket rast, jo droga.
Kte na e tregon historia, pabesine dhe nytesine e nje rrace.
Ne rastin e bosnjes tergojn cfar i ben vellai vellait, se vetem feja i ndan bosnjen me serbet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2012 14:32
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bledarcela
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/08/2012
Vendbanimi: Pukė
Mesazhe: 75

Un pranej po them qe perdhunimet jane teper inefektive. pasi eshte harxhim kohe.
Ne jena mesu qe shtyp nji suste ketu, dhe shperthen nji shtet anej 5000 kilometra larg.
Kshu bohet lufta. Jo me shpata si ne vitin 1.

__________________
Kjo ketu eshte nji fjali e mencur nga une.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shtator 2012 16:58
bledarcela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bledarcela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bledarcela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bledarcela Shto bledarcela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bledarcela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha kurt
Pse ja fut kot o shkodrani? Ne vrak serbet/malazezet kane folur serbishten gjithmone kane patur gjite te drejtat, kane patur edhe lagjen me te mire
Vraken, toke plot uje buze liqenit ku rritesh cdo perime etj edhe shkollen e tyre e kane patur aty nemos gabohem.
Kur kufiri u hap per here te pare vrakacoret iken ne serbi me deshiren e tyre, pastaj mesuan atje qe serbise nuk i plaste shume per to dhe shume prej tyre u kthyen perseri me deshiren e tyre ne shqiperi
Nese monoritetet ne gjithe balkanin trajtohen sic jane trajtuar kto nga shqiptaret, ateher balkani do ishte vendi me paqesor.

Harroji propogandad serbe dhe qe ti e kam ven re harxhon kohen duke i lexuar.
Te pakten mos u muno me naj shit neve ktu.

Zona e malesise dhe shkodres jane te njohur si popull jo vetem ne mal te zi por edhe brenda ne serbi, si popull paqedashes dhe dhe fqinj te mire.
Kaq shume faktikisht qe serbia pretendon se disa nga fiset me te njohura malsore aty dojn t'i bejne edhe serb me origjine.

Nuk besoj se numri serbo/malazez eshte aq i madh ne shqiperi.
Dhe ktu dadhohesh qe je i influencuar nga propoganda genjesjtare serbe kur thua: "fatkeqesisht malazezet jane shqiptarizuar"
Kur ne fakt "puro" origjinal malazezet jane shqiptar te sllvizuar.

dhe une jam me origine nga babai jo shqiptar,dhe te siguroj ty se ne shqiperi jo shqiptaret Jan shqiptarizu ne diktature,pour jo keqtrajtu perkundrazi alto kan qene njerez me te shkolluar intelektuaale se shqiptaret,ku dhe sot bien profesore e shkrimtar,inxhiniere hidrocentralesh,doktore e défi ne Byron politike.....e sot ndihen shiptar pour prap gjuha sduhet tu mohohet....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2013 21:34
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Gjuhėt e Huaja > Srbski Jezik

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.