Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Humor popullor.
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

30 Nëntor 2010 ::: 22:29
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Humor popullor.

Meqe po flisnim per gjuhen. Njeriu meson se çfare eshte dhe si funksionon makina e shkrimit dhe kjo behet teme e darkes ne shtepi. Te nesermen secili shkon ne punen e tij. Ne fshat fshatari do shkoje tek ara apo vreshta femijet dikush do ruaje ndonje bagti apo do loze ne oborr ndersa fshatarja do laje thaje apo gatuaje.
Ky fshatari po punonte ne vreshta dhe i therret te birit qe po lozte ne oborr- Thuaji mamit, ma bje makinen e shkrimit.
Ky shkon e i thote te emes. E ema meqe ishte e zene me pune i thote , -thuji me vone se nuk kam kohe. Ashtu beri. Fshatari prape insiston nja dy a tre here te tjera dhe prape gruaja hiç.
Pak me vone kjo gruaja i thote te birit, - thuaji babes tend se ta sjell pas pak makinen e shkrimit.
Ky shkon tek i ati e i thote ate qe i tha e ema, ai i pergjigjet, -thuaji mos e sill se kam shkruar me dore.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
24 Dhjetor 2010 ::: 16:56
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Daja ne spital

 
Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
24 Dhjetor 2010 ::: 18:04
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Dembeli

Ndersa po mendoja te shkruaja kete histori te vjeter popullore, me ra ndermend togefjaleshi "dembel stambolli". Kaq i famshem do te kete qene ky dembeli i Stambollit saqe kur ishim femije e perdoronim shpesh.


Na ishte nje here nje prind i deshperuar me djalin e tij qe ishte nje dembel i madh. Kaq i madh ishte deshperimi saqe nje dite vendosi ta treste (degediste) larg shtepise te birin. Ne rastin me te pare kur kaloi nje karvan, ai u tha merreni dhe djalin tim e treteni dikund larg.
Ata e moren (natyrisht me pagese) djalin.
Rruges takuan nje njeri qe u interesua per djalin dhe u tha t'ja jepnin atij se ai ishte tashme plak dhe i pafat ne jete pasi nuk kishte pasur femije. Tregtaret i thane se nuk e kishin me e shit por me tret se nuk i duhej kujt, se ishte dembel i madh. Ore po ma jepni mua se me arra do ta mbaj, vetem ta kem djalin tim. Ky dembeli kur degjoi keto fjale ngriti koken e i thote,- ore ti qe do te me mbashe me arrra, a i ke te thyera ato.
Plaku i çuditur nga fjalet, u kthehet tregtarve , keni te drejte merren e treteni se hem arra e hem te thyme skam.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
01 Prill 2011 ::: 05:25
RAIMONDI
Veteran ne forum


Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Postime: 3492
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



---Njehere Pali Miska vajti per vizite ne Minoritet ,ne kohe te Dulles ky muhabet
Edhe Pali duke ecur atje ne ane te ares i pershendeti fshataret qe punonin ne are ......
.... edhe fshataret po e pershendesinin duke i thene :,,,Jasu Palikari ...............

... E degjon Pali kete prshendetje edhe tha me vete :
-------Po keta shkerdhata po tallin bythen me mua apo me ngaterojne me ndonje tjeter..... , edhe vazhdoi me tutje

......Kur edhe fshataret e tjere po e pershendesnin njelloj :.....................Jasu Palikari, Jasu Pali karri ---Mirpo ata greket Palikari i thone Trim -------Por Pali e mori tjeter per tjeter ---

Atehere s'duroi me Pali dhe ju pergjigjet :

:................ Nuk jam Pali kari , jam Pali Miska ..looooooooooooooool ,

 

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Click Here to See the Profile for RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit
 
01 Prill 2011 ::: 19:59
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Propozimi nje Vlonjati

O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
m*t qe te hash dhe ti .



p.s Dhe kshu Piktor ja ç'ben vlonjati.

 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
01 Prill 2011 ::: 20:08
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne
Propozimi nje Vlonjati

O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
m*t qe te hash dhe ti .



p.s Dhe kshu Piktor ja ç'ben vlonjati.

Ky po ishte nga Bolena ama.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
01 Prill 2011 ::: 20:11
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ky po ishte nga Bolena ama.


ça oshte Boena mo?

M'fal per injorancen .

 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
01 Prill 2011 ::: 20:14
Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne


ça oshte Boena mo?

M'fal per injorancen .

Dmth nuk ishte nga Kanina.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
01 Prill 2011 ::: 20:22
lule
at this moment in time...


Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Postime: 8269
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Dmth nuk ishte nga Kanina.







Romantiku

Ajo: Ti më kujton oqeanin...
Ai: Ti do të thuash se unë jam i pa përmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalën që më vjen për të vjellë !

 

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Click Here to See the Profile for lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Shto lule nė listėn e monitorimit
 
05 Prill 2011 ::: 18:59
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Me rastni e zgjedhjeve ne Tirane

 
Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 15:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Humor popullor.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen