Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Arkiva > Media Vizive... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
SI NDIHENI PERBALLE KAMERAVE?!
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
E QETE 2 50.00%
PLOT EMOCIONE 2 50.00%
Gjithsej: 4 votime 100%
 Sondazhi është mbyllur më 3 Korrik 2005, ora 12:09  (200 ditë pas hapjes) [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

Media Vizive...

Paraqitja e jashtme,gershetohet me paraqitjen e brendeshme!
Nje mendim i bukur, nje e shkruar e bukur,nje arsyetim i bukur,
-"PERMBLEDHIN NJE FAKT ME TE BUKUR!"

...sa here ndodhem para kamerave, me duket sikur jetoj ne nje bote
me te qete,
me te dashur,
me te embel,
me fisnike!

...sa here shkruaj nje lajm mbi testin e gjate, me duket sikur kam perpara
ndergjegjen,
fytyren time,
arsyetimin momental,
dhe pyetjet drejt "vetvetes!"

Pergjigjia:

...MEDIA VIZIVE, me e bukura PROBLEMATIKE!

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2004 16:07
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
xhaku
Anetar i ri

Regjistruar: 09/02/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 1

Exclamation

media si nje bukuroshe e dhunuar

jam dakord me cilesimet pozitive qe i behen medias edhe si pararoje e zhvillimit te shoqerise...por nuk mund te anashkalohen te metat e saj ne vendin tone. ajo eshte bere monopol i disa bisnemeneve qe ndryshojne mendim sipas tenderave qe u ofrohen, qe bejne shantazhe, qe shiten e blihen para dhe pas zgjedhjeve. si mund te behet gazetari e lire me shefa konformiste me njerin krah politik apo tjetrin, me gazetare me shkolle te mesme apo ne rastin me te mire me nje dege inxhinierie nafte apo pyjore. si mund te behet gazetari me nje departament gazetarie ku pedagogu dhe studenti jane te dy reportere te te njejtes media.
mendoj se duhet te veme ne dukje ane negative te ceshtjes ne fjale ne te kundert deshton dhe misioni yne si gazetare por dhe si qytetar i ketij vendi... te pershendes per vargjet "gazetare cnn"... flm

__________________
Kam pare shume njerez pa rroba jashte, kam pare dhe shume rroba pa njerez brenda...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2006 11:57
xhaku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė xhaku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me xhaku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: xhaku Shto xhaku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto xhaku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

pavaresisht qe une nuk e mora vesh shume ate filozofine tende te holle dhe ate reflektim aq madhor...,pavaresisht....une nuk kuptoj shume gjera...
nje nga keto gjera eshte edhe kjo qe "si mund te futet nje gazetare e cnn" ne nje forum...?!!!!
do te thote qe...

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shkurt 2006 12:00
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Arkiva > Media Vizive...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.