Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Tuneli U Kry
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha SmoKer`


E vertete.

Sa shkurt qe i re dhe ti Biondia



ore cun une ke gazeta e lexova ato thone 170 kam 2 ore e 30 ne une e thashe .....anzi mu duk cudi se do 2 ore me shku nga Elbasani ne Kavaje por kshu lexove "panorama"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2009 20:31
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


ore cun une ke gazeta e lexova ato thone 170 kam 2 ore e 30 ne une e thashe .....anzi mu duk cudi se do 2 ore me shku nga Elbasani ne Kavaje por kshu lexove "panorama"



Panorama e ?! akoma nuk e din qe ato jane gazeta )

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2009 20:39
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Urime per rrugen qe lidh Shqiperine me Kosoven! Edhe pse mund te mos me bjeri kurre te kaloje andej, me behet shume qejfi.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2009 21:18
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Si dihet Deb edhe mund te kalosh :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2009 21:20
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Si dihet Deb edhe mund te kalosh :p


Nuk i dihet xhanem..........

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2009 21:47
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Tuneli me Kosoven eshte, sidoqofte, me rendesi kombetare. Sesi behen punet ne sfond, sesa korrupsion e marifete kane bere kjo eshte pune tjeter. Por historikisht ky eshte nje eveniment. Nuk duhet perdorur gjithmone rremuja mendore per te interpretuar faktet. Sala mund ta perdori (dhe po e perdor fare mire) per fushate elektorale, por pavaresisht nga kjo, autostrada per Kosove eshte nje fitore e madhe per te ardhmen shqiptare dhe kosovare.




Nuk po ve ne dyshim rendesine e kesaj rruge por s'me mjafton te pakten mua. Rendesia e saj ne raport me historine e ndertimit e gjithe cfare ka prapa eshte nje njolle tjeter qe tregon se kushdo ne pushtet mund te vjedhe per te realizuar dicka ne emer te krenarise kombetare.

Ajo rruge duhej bere, por jo me cekun e bardhe : te kushtoje sa te doje, jo me manine per te bere nje rruge te ngjashme me ato te Amerikes, jo pa konsideruar kushtet e vendit ku po ndertohet. Nje rruge e tille jo vetem qe duhet perfunduar por ajo qe eshte me e rendesishmja duhet mirembajtur. Te pyesim nje inxhinier ndertimi rrugesh ose transportesh cfare do na thone. Amortizimi i saj me frikeson qe tani, pa konsideruar amortizimin si kosto qe jam kurioze te di si do behet. Nejse keto jane fjale pas, ajo qe u be u be si gjithmone

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2009 23:04
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

''Do ishte me mire mos ta kishim permysur diktature!Shikojeni se sa telashe kemi hequr e po heqim.Ishim me mire ashtu,sepse kishim kohe qe rrinim me koken ulur e me kamzhikun tek zverku.Me nje fjale ishim mesuar.''
Me habit te menduarit e gjonave ne kete menyre.Pesimizmi juaj per te ardhmen eshte i dukshem.Pavaresisht kostove Shqiperia ka ecur perpara kushdo ka qene ne pushtet.Sigurisht qe ne nuk jemi te kenaqur me kete shpejtesi ecjeje..Ne te ardhmen patjeter do te kete hapa me te medhenj ne zhvillimin tone ekonomik.Mendoj se eshte heret te mendosh qe rruga e re do te prishet para se te mbarohet se ndertuari.Rruga me fitimet e veta do te jete ne gjendje te mbaje veten.E ardhmja do ta tregoje.Nuk duhen pare me skepticizem keto lloj zhvillimesh te reja!Nuk do te jete e larget dita kur ne do te shkojme me qef e te relaksohemine vendin tone te bukur.Kishe qef te udhetoje nga Lushnja ne Fier edhe pse rruga nuk kish mbaruar plotesisht.rruget qe lidhin qytetet shqiptare kane filluar te behen me kater korsi,kur pak vite me pare ishin per ibret,si rruga Fier -Vlore ne keto kohe.
Nje pjese e emigrantve qe udhetojne me aeroplane nga Europa mund te fluturojne per Prishtine ku ne shume raste biletat jane me te lira se per ne Tirane.Per 3 ore e shumta je ne Tirane ose anasjelltas.Keto jane lehtesira dhe duhen vleresuar.Tjetra,kosovareve ju leverdis te bejne tregeti me Shqiperine dhe nepermjet saj,sesa me sllavet ku ndihen te diskriminuar.Edhe tregetaret tane ne kohen e vjeshtes nuk kane pse te blejne produkte si fruta,zarzavate inorganike nga Maqedonia apo Gerqia,por shume mire mund t'i sjellin nga Kosova bio etc.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 01/06/2009 ora 10:34

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2009 10:22
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani



Nuk po ve ne dyshim rendesine e kesaj rruge por s'me mjafton te pakten mua. Rendesia e saj ne raport me historine e ndertimit e gjithe cfare ka prapa eshte nje njolle tjeter qe tregon se kushdo ne pushtet mund te vjedhe per te realizuar dicka ne emer te krenarise kombetare.

Ajo rruge duhej bere, por jo me cekun e bardhe : te kushtoje sa te doje, jo me manine per te bere nje rruge te ngjashme me ato te Amerikes, jo pa konsideruar kushtet e vendit ku po ndertohet. Nje rruge e tille jo vetem qe duhet perfunduar por ajo qe eshte me e rendesishmja duhet mirembajtur. Te pyesim nje inxhinier ndertimi rrugesh ose transportesh cfare do na thone. Amortizimi i saj me frikeson qe tani, pa konsideruar amortizimin si kosto qe jam kurioze te di si do behet. Nejse keto jane fjale pas, ajo qe u be u be si gjithmone



Ne shqiptaret jemi me te vertet rrace shume interesante nuk na shkon per mire asgje. Kur nuk kemi rruge perse nuk kemi , kur ndertohen rruget fillojme e themi po mire sa do na kushtoj kjo rruge , jo amortizimi jo kendej e jo andej.Tani duhet te sqarohemi me veten se cfar duam , duam rruge , uje edhe drita apo jo .Nese duhen ateher cdo gje ka koston e saj dhe gjeja me e mire eshte qe te behen ne hap me kohen .Investimi me i mire dhe me i nevojshem per shqiperin eshte ta besh ne infrastruktur .Problemi eshte se me aq urrejtje i shikojm ata qe jane kunder ideve tona politike sa qe cdo gje qe bejn e bejn keq.Une Tulpe sinqerisht vetem ty te kam pare te ankohesh perse hyme ne Nato dhe perse po behet kjo rruge, te ankohesh per cdo gje qe po ben kjo qeveri.Besoj se pas shume vitesh Ps-ja do kete ne rradhet e saj si kandidate per deputete figuren tende , do jesh Jozefina e Ps-s :p
Nejse nejse se nuk behet debat pa objektivitet
Gjithe te mirat ...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2009 11:01
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


ore cun une ke gazeta e lexova ato thone 170 kam 2 ore e 30 ne une e thashe .....anzi mu duk cudi se do 2 ore me shku nga Elbasani ne Kavaje por kshu lexove "panorama"



Patriote duhen 50 minuta per te shku nga elbasani per ne kavaje.Me duket se ke kohe qe nuk e ban ate rruge

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2009 11:03
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic


Ne shqiptaret jemi me te vertet rrace shume interesante nuk na shkon per mire asgje. Kur nuk kemi rruge perse nuk kemi , kur ndertohen rruget fillojme e themi po mire sa do na kushtoj kjo rruge , jo amortizimi jo kendej e jo andej.Tani duhet te sqarohemi me veten se cfar duam , duam rruge , uje edhe drita apo jo .Nese duhen ateher cdo gje ka koston e saj dhe gjeja me e mire eshte qe te behen ne hap me kohen .Investimi me i mire dhe me i nevojshem per shqiperin eshte ta besh ne infrastruktur .Problemi eshte se me aq urrejtje i shikojm ata qe jane kunder ideve tona politike sa qe cdo gje qe bejn e bejn keq.Une Tulpe sinqerisht vetem ty te kam pare te ankohesh perse hyme ne Nato dhe perse po behet kjo rruge, te ankohesh per cdo gje qe po ben kjo qeveri.Besoj se pas shume vitesh Ps-ja do kete ne rradhet e saj si kandidate per deputete figuren tende , do jesh Jozefina e Ps-s :p
Nejse nejse se nuk behet debat pa objektivitet
Gjithe te mirat ...



Nga sa kuptoj une, mendimi yt eshte "Nuk ka rendesi se si e qysh behet rruga, sa kushton ......... mjafton qe te behet, kjo eshte kryesorja " ........... Mahhhh ................

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2009 12:33
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Tuneli U Kry

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.