Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

A e lexove Izet Haxhine?

Cfare mendon per ate mikun tend qe tani shkruan ne facebook?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2014 22:44
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Me qe ra fjala, kush ketu brenda eshte friends i Sales ne facebook (pas Varkes,Lules dhe Piktorit natyrisht)?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2014 22:46
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
A e lexove Izet Haxhine?

Cfare mendon per ate mikun tend qe tani shkruan ne facebook?

Pershedetje Arturm.
Edhe pa e lexuar Izet Haxhine e dija ose imagjinoja se çfare do te shkruante.
Ndodh ne jete qe miqte behen armiq dhe e kunderta.
Me pak fjale kur Tch beri njeriun e vitit Priftin, vlente per ate vit. Sot nuk egziston ashtu sikurse ishte fallco ajo dipllome qe i dhane.
Qellimi justifikon mjetin dhe ja ku jemi i dashur Arturm qe Izeti eshte djale i mire i besueshem dhe Prifti askushi.
Diploma qe i dhane doli fallco e vertetuar katerciperisht me pasterine e Ilir Metes dhe besimin e parlamentit dhe voten popullore qe mori.
Diplomejeni dhe Haxhine por vetem diplome fallco eshte.
E di e kuptoj e ndiej dhe une se bera nje diversion ne pergjigje, por nje pyetje e tille ka te tille edhe pergjigjen.
Me pak fjale besoj se edhe ti duhet te jesh patjeter i Rames friends. Ne fakt kjo nuk perben lajm apo jo.
I ke llogaritur ato 1 milon shuplakat e fameshme ku nje pjese e konsiderueshme jane edhe kundra Rames pasi jane vote per Meten. Pa Meten Rama nuk do te kishte as 70 deputete ne parlament. E pra dikur Meta ishte armik i juaji qe ju zbythi edhe nga Bashkia e Tiranes. sot e keni partner.
Prej hallit i thirret derrit daje Haxhise burre i mire, nejse per ju çdo njeri çdo qelbesire eshte i mire mjafton te shaje Salen apo te jete kundra tij.
Vazhdoni se mire e keni.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2014 20:44
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Edhe pse pyetja e Artum nuk ishte per mua, po i jap pergjigje

Une se kam Edi Ramen "mik" ne fcb, dhe kjo sinqerisht.
E kisha pa u bere Kryeminister dhe, sapo fitoji e hoqa.
Mbaroji misioni
Tani une jam ne nje fare menyre ne "opozite" me te gje e cila, eshte forma me e larte ne Demokraci=te jeshe ne Opozite me ate qe simpatizon ashtu sic ben dhe me nje mik apo shok te ngushte te cilin e lavderon por dhe e kritikon hapur kur mendon (gjithmon sipas mendimit-llogjikes time), per veprimet qe ben.
Po ta mbaja akoma, me dukej vetja si servil, si njeri qe lepihen mbas njerzve ne Pozite. Nuk eshte ne Tipin tim.
Une simpatine e kam per te edhe pse nuk e kam "mik" ne fcb dhe ndonjehere i lexoj ndonje postim.

Ahtu si dhe me PD-ne, por deri diku edhe me Salen, kam qene simpatizant ne vitin `92. Duke sipatizuar Demokracine dhe duke mos e njohur Salen mire deri ne ate kohe, isha i kenaqur per fitoren absolute qe pati ne votimet e 92-shit, por shume shpejt Ai shfaqi fytyren e tije te vertet e3 cila nuk kishte asgje te perbashket me ndertimin e Demokracise te cilen, e shikonim ketej ne Perendim-Gjermani.

- Mendimi i Piktorit per lidhjen Rama-Meta, eshte deri diku i drejte, por jo dhe aq.
Po te marrim si shembull Demokracite Perendimore, lidhje te tilla jane mese normale kur ato jane ne funksion te qellimit, te qellimit te mire qe te mos kete serish rivotime e rivotime derisa te krijohet nje qeveri = anomali shteti.

Sigurisht qe ne Shqiperi, mentaliteti atje, por dhe morali Politik eshte pertoke.
Se kush eshte Ilir Meta e dine gati te gjithe, por, ishte Sala qe me pare beri Lidhje me te ne funksion te marrjes-mbajtjes se Pushtetit.
Ajo lidhje ishte Perfekte: Krimineli u bashkua me Hajdutin=dy te Pamoralshem, ku dhe si rrjedhjoje e cuan Shqiperine per tete vjet!!!

Tani kemi Lidhjen Rama-Meta: Vizioneri ( ) me Hajdutin=te moralshmin me te Pamoralshmin,-uroj te triumfoje i moralshmi duke mos i lene shume shteg hajdutit te veproje deri ne nje kohe-moment qe hajduti te mos kete me funksion, te jete i panevojshem per tł lidhur serish.

Megjithate, per mua ka nje dallim midis kriminelit dhe Hajdutit.
Krimineli eshte i lindur i tille, hajdut/i behet dhe nga nevoja, pra, kur hajduti ploteson "nevojen" ska me arsye te vjedhi dhe kerkon te reabilitoje imazhin kurse, Krimineli eshte i lindur i tille. Ai kerkon gjithmone gjak,-si Vampiret, dhe qimja e tije si e ujkut qe, e nderron por zakonin se harron.
Faktet qe, edhe tani Sala, megjithese eshte tashme nje HIC, prap vazhdon ne cdo menyre te destabilizoje vendin!!! Por tani ka vdek ajo kohe, nuk ia arrin dot. Po, arriti qe fatkeqesisht Partine Demokratike ta shnderroje ne nje Organizate pa Ideale vec ne varesi te mbrojtjes se tije, te Krimeve te tije e te families=mosdenimin e mundshem.


P.S. Booo sa shkrujta, dhe skam henger mjes akoma Piktoro e di qe sje dakort me mua, por ja qe ti ke llogjiken-botkuptimin tend dhe une timen.
Por fatkeqesia eshte se, une jam cliruar nga "mania" per Edi ramen sapo hypi ne Pushtet, kurse ti je akoma i verber mbas Saliut edhe pse eshte Kriminel i lindur edhe pse tashme ra nga Kali

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2014 10:32
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Vizioner, jo çdo gje qe thuhet kundra nje personi jane te verteta. sidomos kur ai quhet Sali Berisha. E kote te te them se ai eshte goditur pameshirshem nga nje armate e tere me arsenal bashkohor mediatike te sponsorizuar nga nje parti dhe disa parti qe jane munduar te themi si milingonat te rrezojne elefantin.
E kam thene dhe here tjeter ketu qe une jam nje nga qe ka qene kundershtar i Sali Berishes dhe kam bere dhe nje greve urie kundra tij. Kjo ka ndodhur ne 94.

Ne 2005 Ps gjendej e thyer pasi lufta e brendeshme e berrylave per te zaptuar postin e kryetarit u kthye ne duel me Rames dhe Metes. Kur Meta e kuptoi qe Ps e kishte gllaberuar nen kthetrat e tij Rama atehere ai u deturua te krijonte nje parti te re.
Ndersa Ps po shkermoqej nga ana tjeter shikon qe te gjithe pothuajse te gjithe te larguarit nga Pd filluan te futeshin nen ombrellen e saj.

Lufta e brendeshme ne Ps dhe ripajtimi nga ana tjeter solli fitoren e Pd dhe kalimin e Ps partise me te madhe shqiptare ne opozite.

Ne vitin 2009 Rama ben gafen e madhe dhe hyn ne zgjedhje duke i shpallur lufte dhe Ilir Metes. Humbja ishte e padiskutueshme dhe ne vend qe te jepte doreheqjen vazhdoi nga humbja ne humbje dhe humbi edhe bashkine. Prape nuk dha doreheqje. Por kishte marre ca mesime te mira qe...

Nje dite te bukur,ne fakt mesnate te shkonte tek kulla e Ilir Metes.

Te tjerat i dini vete.

Sali Berisha qeverisi per nja 8 vite te mira dhe me gjithe pengesat e panumerta saqe mund te pershkruhen gati edhe antikombetare te opozites se Rames qe qimen e benin tra dhe shpifnin nate e dite e dite nate pa as edhe me te voglin fakt i frynin bilbilave, digjnin goma rrethonin institucione, gjuanin me gure kedo qe kishte mendim ndryshe nga ata nxiten nje urrejtje ne popull, u perhapen terma si malokeria, shpellaret nje kuterbim destabilizime te papara deri ne akrobacira, greva urish me tenda e pa tenda, deri me vetflijime.

Pas kesaj nate te keqe kesaj enderre me komuniste qe duan te marrin pushtetin me zor mercenaresh dhe eunukesh vazhdojne te manipulojne opinionin deri ne trushplarje se faji eshte i Berishes. ketu e atje.

Jo me larg se nje vit kam shkruar ketu ne kete forum qe nuk ecet gjithe jeten me fajin e ka Saliu.
Fajin e ka Saliu vetem per nje gje. Ky eshte motivi per te zaptuar pushtetet. Mua personalisht nuk me shqetson aspak zaptimi qe do ti beje pushteteve Edi Rama Por ai duhet te kuptoje se nuk eshte i perjetshem atje ne pushtet, kjo eshte e rendesishme. Kjo eshte optimiste.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2014 20:25
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Piktor!
Une nuk thashe qe Izet Haxhia eshte burre i mire me duket?
Nuk me intereson.
Me intereson qe nepermjet "zenies" Haxhia-Berisha une si lexues te kuptoj (natyrisht duke reflektuar edhe ne kontekstin e informacioneve te tjera te njohura) te kuptoj dicka mbi fenomenin.

Kur degjojme deshmite e mafiozeve te penduar ketu ne Itali (p.sh. te atyre qe flasin per mbetjet toksike/nocive ne Napoli) nuk me intereson ne se ai qe i thote eshte (apo ka qene) mafioz, por me intereson te kuptoj sa i thelle/rende eshte fenomeni.
Izet Haxhia eshte ujk, dhe lekuren se nderron, por une nja 70% te atyre qe thote i besoj, sepse perforcojne lajme qe tashme i dime.

Per Priftin me duket se kam shkruajtur ketu ne forum qe ne ate kohe i revoltuar kur PS-ja (qe deri atehere e kish akuzuar si kryehajdut) deshi ta fuste ne grupin e vet parlamentar pas deshmise per Meten.

Kerko dhe do ta gjesh (por kjo s'do te thete qe ato qe tha Prifti nuk ishin te verteta, apo jo?)

Meta plehre ka qene dhe plehre do ngelet (edhe pse nga Rama e Berisha ka qene me i zgjuari deri tani). Por per te hedhur Berishen duheshin pranuar edhe pleherat, per fat te keq.

U zgjata shume dhe eshte vone.

P.s. Une nuk jam ne facebook

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2014 23:57
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Kjo sepse do ti arturm dhe keshtu i llogarit gjerat. Por ja qe nuk ka barazi mes mafias italiane dhe nje ish truproje qe kaloi caqet e tij dhe bente pis kedo qe i rrinte prane.
Pas gjithe atyre akuzave qe kemi degjuar ne 8 vite pushtet te Berishes ku ky Haxhia yt i dashur nuk ka qene as edhe nje dite prane Berishes nuk mjaftonin.
Ky mostra mund te sherbente per te mbushur hendekun por jo per te krijuar akuzen.
Ku jane akuzat qe ngritet, kauzat tuaja te humbura. Keni ngelur keq per nje akuze per t'ia futur Saliut.
Po fazlliqet, avionet me pare, miliardat qe qarkullonin e te tjera.
Nuk mjaftojne keto.
Po çeshtjen e Gerdecit dhe implikimin e djalit te Berishes perse nuk e zbardhni.
Po implikimet e tjera sipas jush.
Ju mban Vangjeli ju me peralla imagjinare kater stinore e ju akoma shihni gogolin ne ajer dhe nuk e shihni apo prekni aspak realitetin.
Kaq mire ua kane mberthyer trurin sa dhe Stefanit ben qef me ju.
Mero akoma nuk e ka shpjeguar enigmen e kalimit ne stanin tjeter edhe pas akuzes se Lubonjes dhe sesi ja ben qe te mbijetoje apo sa kohe do zgjase kjo bashkjetese pasi dihet llogaria e tij me Koçon dhe sidomos me Meten.
Po Braçe qe ju ka shpuar timpanet e vesheve me lloj lloj broçkulle deri ne histeri e ne fund seç ju ngaterroi me ca historira organigramash.
Keta ose jane farketare ose mish per top dhe krokodile qe gelltisin gjithshka pa turp dhe te duket se qajne gjithnje per viktimat qe krijojne por nuk qajne jo jane lot gezimi te brendeshem qe ne pamje te jashtme te genjen e duket sikurse po vuan kur ne fakt po shpreh ndjenjat e gezimit.
Ne fund respekt vetem per Nano gazetarin i cili pati guximin ti hape syte Edvin fodullit e ti tregonte rrugen e vertete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2014 21:13
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

O Piktoro, je perkeqesuar shume!!!

Kohe e humbur.


Psh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2014 21:38
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
I dashur Piktor!

Na thuaj ndonje mendim tendin mbi qendrimin qe po mban Sali Berisha tani qe i humbi zgjedhjet, si kryeminister ne ikje (vendimi mbi dhenien e shtetesise, rritjen e pensioneve, vendimarrjen ne KKRT etj).
A po ben mire apo po zbaton politiken "pas meje qameti" qe e ka aq shume per deshire?

Shprehu njehere or burre.

Iku dhe nje vit.
Atdheu yne i dashur rritet e lulezon perdite.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2015 20:08
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

E Kam thene qe,ky njeri ka vlera:

https://m.facebook.com/notes/edi-ra...53780450458582/

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2015 05:21
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.