Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Shqiperia ne periudhen fashiste...
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

16 Shkurt 2010 ::: 16:04
viola015
Anetar i ri


Regjistruar: 16/02/2010
Vendbanimi: Elbasan
Postime: 8
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Smile Shqiperia ne periudhen fashiste...

Me duhen informacione rreth Shqiperis ne periudhen fashiste...Gjithcka cfare eshte thene ne ate kohe nga te dyja palet...mundesish artikuj gazetash apo dhe arkiv te ndryshme italiane apo shqipetare me referenca....Do te me ndihmonit shume me informacionet tuaja....FALEMINDERIT

 

__________________
kerkoj informacione qe kane lidhje me degen time 'shkenca politike'

Click Here to See the Profile for viola015 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me viola015 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: viola015 Shto viola015 nė listėn e injorimit Shto viola015 nė listėn e monitorimit
 
25 Nëntor 2011 ::: 23:19
werwolf
Anetar i ri


Regjistruar: 09/01/2006
Vendbanimi:
Postime: 15
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



cilat jane te dyja palet?

 
Click Here to See the Profile for werwolf Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me werwolf (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: werwolf Shto werwolf nė listėn e injorimit Shto werwolf nė listėn e monitorimit
 
23 Janar 2012 ::: 21:42
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Postime: 599
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Shqiperia ne periudhen fashiste...

Citim:
Po citoj ato që tha viola015
Me duhen informacione rreth Shqiperis ne periudhen fashiste...Gjithcka cfare eshte thene ne ate kohe nga te dyja palet...mundesish artikuj gazetash apo dhe arkiv te ndryshme italiane apo shqipetare me referenca....Do te me ndihmonit shume me informacionet tuaja....FALEMINDERIT
sa te ndihmon wikipedia askush tjeter besoj nuk do te ndihmoje ....por me sa di une shqiperia fashiste u be nga mreti i vetshpallun ZOG,gje qe imazhi i shqiptareve u rendu ato kohra.me nji fjal shqiptari gjithmon shkon nga te fryje era si sot ...dje ishim me musolinin,pastaj rrace ariane me gjermanet ss,e me shume heret u perqafuam me turqit osmanllinj e tahs pro amerikan...me nji fjal jemi armiq te vetvetes!

 
Click Here to See the Profile for SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit
 
02 Shkurt 2012 ::: 23:00
werwolf
Anetar i ri


Regjistruar: 09/01/2006
Vendbanimi:
Postime: 15
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Re: Shqiperia ne periudhen fashiste...

Citim:

sa te ndihmon wikipedia askush tjeter besoj nuk do te ndihmoje ....p


e ke takuar personalisht kete Wikipedian?

 
Click Here to See the Profile for werwolf Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me werwolf (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: werwolf Shto werwolf nė listėn e injorimit Shto werwolf nė listėn e monitorimit
 
20 Maj 2012 ::: 17:42
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Postime: 599
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Re: Re: Shqiperia ne periudhen fashiste...

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha werwolf


e ke takuar personalisht kete Wikipedian?



Po dikur e nje kohe kur interneti nuk egzistonte .....Ne BIBLIOTEKEN E QYTETIT SHKODER.aty gjen Wikipedian dhe sot.

 
Click Here to See the Profile for SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit
 
04 Korrik 2012 ::: 23:35
werwolf
Anetar i ri


Regjistruar: 09/01/2006
Vendbanimi:
Postime: 15
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



nuk e kuptova, vikipedia punon ne BIBLIOTEKEN E QYTETIT SHKODER ?!

ca ka ndonjƫ liber aty qe mund te ndihmoje viola015?

si eshte kjo puna e mbretit te vetshpallur, se sho qe qenke i pregatitur ne periudhen e monarkise?

napoleoni, bie fjala, si u be perandor?

zogu u shpall mbret nga nje asamble kushtetuese e cila u therrit nga parlamenti pas nje propozimi popullor i ardhur nga rajoni i skraparit per rishikimin e formes se qeverise.

por kthehemi te napoleoni, kur e ke perdorur per here te fundit shprehjen "perandori i vetshpallur napoleon"?

ose qe kur nje kardinal, qofte dhe pap eshte me i legjitimuar per te shpallur mbret, se nje asamble popullore?!

apo hyn e dreja hyjnore ne valle?

 
Click Here to See the Profile for werwolf Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me werwolf (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: werwolf Shto werwolf nė listėn e injorimit Shto werwolf nė listėn e monitorimit
 
19 Gusht 2012 ::: 14:00
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Postime: 599
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha werwolf
nuk e kuptova, vikipedia punon ne BIBLIOTEKEN E QYTETIT SHKODER ?!

ca ka ndonjƫ liber aty qe mund te ndihmoje viola015?

si eshte kjo puna e mbretit te vetshpallur, se sho qe qenke i pregatitur ne periudhen e monarkise?

napoleoni, bie fjala, si u be perandor?

zogu u shpall mbret nga nje asamble kushtetuese e cila u therrit nga parlamenti pas nje propozimi popullor i ardhur nga rajoni i skraparit per rishikimin e formes se qeverise.

por kthehemi te napoleoni, kur e ke perdorur per here te fundit shprehjen "perandori i vetshpallur napoleon"?

ose qe kur nje kardinal, qofte dhe pap eshte me i legjitimuar per te shpallur mbret, se nje asamble popullore?!

apo hyn e dreja hyjnore ne valle?


ne pergj per wikipedia un thjesht lash te kuptoja ku para se te lindi interneti zotni,ka ken gjithmon biblioteka,e personalisht un kam pas bibloteken n shkoder,se n tiran skam pa sqa me ba atje....e wikipedia thjesht:asht nje bibliotek e madhe (copy)elektronike..sic kena tash cartat e identitetit,por gjithmon rregjistri ruhet ne arkive!

e per pytjet tjera ik e gjeji vet ne bibliotek aty i gjen.

 
Click Here to See the Profile for SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit
 
20 Gusht 2012 ::: 18:09
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist


Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Postime: 10972
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRA4001

ne pergj per wikipedia un thjesht lash te kuptoja ku para se te lindi interneti zotni,ka ken gjithmon biblioteka,e personalisht un kam pas bibloteken n shkoder,se n tiran skam pa sqa me ba atje....e wikipedia thjesht:asht nje bibliotek e madhe (copy)elektronike..sic kena tash cartat e identitetit,por gjithmon rregjistri ruhet ne arkive!

e per pytjet tjera ik e gjeji vet ne bibliotek aty i gjen.

Wikipedia eshte nje enciklopedi e lire dhe kjo do te thote se jo çdo gje qe lexon aty eshte dokument me vlere dmth eshte e mbushur edhe me plehra plot.
Wikipedia keshillohet te konsultohet te lexohet por jo te merret si e mireqene.
Burimet e sigurta jane bibliotekat qofshin keto edhe online.

 
Click Here to See the Profile for Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Shto Piktor nė listėn e monitorimit
 
25 Gusht 2012 ::: 22:59
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Postime: 599
Status: Offline

Modifiko Mesazhin



Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Wikipedia eshte nje enciklopedi e lire dhe kjo do te thote se jo çdo gje qe lexon aty eshte dokument me vlere dmth eshte e mbushur edhe me plehra plot.
Wikipedia keshillohet te konsultohet te lexohet por jo te merret si e mireqene.
Burimet e sigurta jane bibliotekat qofshin keto edhe online.



wikipedia zotni modifikohet nga vende si shqiperia ku sa here kam ndeshur mangesi ne to e sidomos ne lidhje me historine e manget ne informim.
e ne RUSI me vjen mire qe e ka ndaluar me ligj te lejohet lirshem nga lloj lloj njerezish dashakeqe,te kopjohe tapo bazohen ne te.Por prap kam prova ketu ku sa e sa libra shkencor dhe histori jane kopju nje nga nje.

 
Click Here to See the Profile for SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 21:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Shqiperia ne periudhen fashiste...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen