Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?!
Gjithsej 41 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

o tumeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ketu ku jetoj une (toronto) eshte nje central nuklear ( me i madhi ne kanada) i cili mban me energji nje popullate me rreth 10 milion banore ose afersisht 14000 megawat.
Ndersa i perket ontarios numurohen 5 te tille te ndertuar ne vitet 60.
Ka dy mundesi qe ose ti je shume i zgjuar ose keta kanadezet te jene shume budallenj....
Te lutem shume ty dhe te "zgjuarve " te tjere te forumit qe kur nuk e kane idene se cfare po behet fjale me mire mos merr pjese fare ne bisede.
Ndertimi i nje centrali nuklear( sipas parametrave ) eshte luks per shtete te fuqishme te evropes dhe jo me per ne , nje i tille ne shqiperi do e kthente vendin tone ne faktor te rendesishem ne gjithe ballkani dhe do te zhdukte krizen njehere e pergjithmone.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2007 02:11
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

Re: Centrali berthamor

Citim:
Po citoj ato që tha sarandaebukur
Neser takohen ne Tirane dy kryeministrat z Romano Prodi me z. Sali berisha..

Pika e pare eshte ndertimi i nje centrali berthamor ne fabriken e pesticideve ne Durres..dhe shum  ceshtje te tjera..

Si e mendoni ju: A.eshte  e mire kjo per shqiperine...dhe c`pasoja ka /Shqiperia central berthamor e si mund ta lejoj BE nje gje te till ne nje (shtet) qe ska as nje lloj sigurije,e di ti ca pasoja sjell nje central berthamor po te ndodhi ndo nje shperthim?apo ndo nje sabotim qe shqiperia i ka mar doren,come on me ate qeveri te korruptuar ca nuk pret,po besoj se BE ska per ta lejuar dhe ishalla se lejon,ka menyra te tjera te shfrytezosh po jo kete pls...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2007 02:31
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6852

Nuk eshte Centrali Nuklear, zgjidhja!

... Frumista,
Problemi eshte se; Sali Protopapa (Berisha) eshte Injorant dhe cdo gje qe nxjerr ai nga goja, eshte Ndyresi dhe Grafme e qelbur...!
Ne nje kohe ( shekulli XXI) as nje vend i Europes Lindore, nuk e ka problem Energjine(cmimi per konsumatoret po,eshte gje tjeter), Salite-Politikane te shqiperise derdellisin, duke i hedhur Hire syve, popullit te shkrete "qorr", shikon-jeton nen driten e Qiriut, se do shtrojne Kabell neper Det dhe se do ndertojne Hidrocentrale barthamore...!
Po si mund te ndertoje Shqiperia, nje vend pa Garanci Politike, pa Garanci Ligjore e te tjera si keto, nje Hidrocentral Atomik qe do te thote; hqiperia te behet Zoteruese e Formules Atomike, ku me ane te kesaj Formule te ndertoje dhe areme Berthamore!!! Po cili vend i Europes si: Rusia, Franca, Serbia, Greqia do ta lejonte Shqiperine te behej zoteruese e kesaj Formule!!!??? Qe ketu fillon Otopia e Sale-Injorantit, i cili mendon se, i gjithe pupulli shqiptare i ha keto "Kumbulla"! Se akoma ne shqiperi ka njerez qe s'kane haber nga Politika e Jashtme! Harron AI se njerezit(dhe te tille ka shume) jane ndergjegjesuar dhe ngritur Ideologjikisht dhe Politikisht!?
Tjeter; Ne nje kohe,kur Europa, po ben Ligje per t'i hequr Hidrocentralet Atomike(Ndotja,Kostoja etj.) dhe po shfrytezon ato me Ere, Sale-Dallkauku flet per Atom...!!!
Shqiperia, nje vend, gati 60% malor, qe rrihet nga Erera te ndryshme, DUHET dhe te Shfrytezoje Energjine e Eres! Kjo do te ishte Teori dhe Largpamesi e Sales dhe e politikes shqiptare! Ato nuk ndotin Ambjentin, ato nuk kane rrezikun e shperthimit!
Teter; Pse nuk flet Sale-Injoranti, per shfrytezimin e Solareve!? Shqiperia, nje vend me gati 6 muaj Diell, do te arrinte te plotesonte nevojat e gati 40% te popullit-vendit, me kete lloj shfrytezimi Energjije!!!

Si mendoni JU, te nderuar Forumista, a s'jane keto arsye qe dalim pastaj ne perfundimin se, Sala dhe Politika shqiptare eshte Injorante dhe nk shikon-mendon per Alternativat me te Realizueshme, te Mundeshme!!!???

Varka.... sa per Kanadane si dhe Ameriken; Ato jane Superfuqi dhe i LEJOJNE VEHTES CDO GJE! Amerika eshte ndotesja me e madhe e Planetit dhe ajo, jo pa qellim, nuk firmos te gjitha pikat e Marreveshjes se Minimizimit te Ndotjes se Ambjentit(n.q.se e ke ndjekur kete debat)!
..........
Theksoj: S'JAM DHE SPERFAQESOJ AS NJE PARTI!
JAM DHE MUNDOHEM TE JEM PLURALIST-DEMOKRATPershendetje
Une jam...!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2007 09:49
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

ti je ka dicka te vertete ne ato qe thua , une e citova dhe me siper qe nuk eshte problem ndertimi i tij por nuk e ndertojme dot edhe te duam,deshira me realitetin jane shume larg njera tjetres ne kete rast.
Mua me vjen keq qe disa nuk e kuptojne se kjo eshte nje loje politike dhe mundohen me argumente femijesh te na tregojne rreziqet qe do te na vijne nga rrezatimi kur cekani rreh ne tjeter vend ....nejse ne 2014 ilir meta qe do vije ne pushtet mbase do rregulloje ndonje gje ( te mbetur pa rregulluar)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2007 15:54
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha varka

Te lutem shume ty dhe te "zgjuarve " te tjere te forumit qe kur nuk e kane idene se cfare po behet fjale me mire mos merr pjese fare ne bisede. Une kam mbaruar Fakultetin e Inxhinjerise Elektrike o Var-kar, ndersa ti ke marre ca mesime se si perdoret shkopi i gomes atje te Akademia e Rendit. Natyrisht ti e ke idene me mire se sa mua per cfare po flitet sepse keshtu kane vajtur punet ne Shqiperi.

Tani na e bere dhe Shqiperine si Kanadaja.

Oh Zot 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2007 22:47
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Tume kaq te veshtire e ke ta pranosh mendimin ndryshe ???
Si elektricist qe je ti i di me mire se une keto punet e rrezatimit nuklear keshtu qe spo hyj ne debat te hollesishem per te por te keshilloj qe ta mbyllim me kaq kete debatin kot fare per sa i perket centralit berthamor dhe mullinjve me ere.


ps.Kam mbaruar edhe nje fakultet tjeter pervec atij te shkopit te gomes z.tume por se kam per zakon te hapem bythesh ne forum.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Dhjetor 2007 03:08
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha varka
ps.Kam mbaruar edhe nje fakultet tjeter pervec atij te shkopit te gomes z.tume por se kam per zakon te hapem bythesh ne forum.


Shif kush flet, ti qe na ke thene edhe sa leke ke ne banke ketu ne forum.

Une nuk u hapa .... por ishe ti qe po na jepje mend se nuk dime per cfare po flasim ne rastin e berthamorit.

Psh

P.s. Ta kam dhene edhe nje here si keshille por nuk me paske degjuar. Mos i shtrembero emrat si ai idhulli yt. Jo per gje po nickname-i yt eshte shume i kollajshem per tu shtremberuar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Dhjetor 2007 20:49
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

foto-lajm

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re cw.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 58 herė.

Tani ne sheshin Skenderbej.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Dhjetor 2007 19:20
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

Re: foto-lajm

Citim:
Po citoj ato që tha puntori
Tani ne sheshin Skenderbej.


 

E gjete tamam,duket shum bukur ne kete foto,besoj se eshte tamam ai se ne shumicen e rasteve kur del ne foto nuk dallohet mire jo per gje po nga qe eshte shum i zi nga dielli qe i ndrit ne fytyre :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Dhjetor 2007 23:25
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

,

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re _43030987_bushberisha_afp416.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 44 herė.

SA inat e keni kete burrin ne krah te ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2007 02:05
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 41 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.