Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

05 Mars 2009 ::: 17:36
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Franca ne mesjete

Degjoja nje emision dikur qe fliste per Verajen. Bukurira pa fund, ar i derdhur dhe xhevahire qe te te luante mendja.  (Versaille) sic e shkruajne frenjte Luigji i XIV, ftonte neper mbremjet e tij gjithe parine e Frances dhe imagjinoni mbi 500 zonja te pudrosura e me ato floket te bera modele-modele siper kokes...fustane e xhevaire pa fund dhe

Dhe.

Dhe nje gje qe te ngelet ne mendje: ne te gjithe kompleksin e pallateve kishte vetem kater nevojtore ose hale si i thone ndryshe. Vetem kater hale per gjithe ate milet?

Ku permireshin, qe te mos themi per me teper. ja mire meshkujt e gjenin nje ferre diku, po femrat si ja benin?

Mendoj qe duhet te kete pasur nje menyre per te kruar nevojat qe mema natyre na i ka falur me aq bujari, por ja qe nuk po e gjej dot une. Sic duket kjo mendja ime nunk eshte aq e afte sa te zgjidhe kete dileme qe po me mundon prej kaq kohesh.

Lere kete, por ja qe u hap muhabeti edhe per Teuten tone. Une jam i sigurt qe ajo ka pasur sisteme te mrekullueshme higjenosanitare, sigurisht ne perputhje edhe me traditen pellazge, por ...s'di s'di cte them per ata te frances kam rene ne merak te madh se si i pershtatnin nevojat e tyre me vetem kater hale (nga keto njera ishte vetem per mbretin dhe kishte formen e nje kolltuku, mbreteror sigurisht.

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
05 Mars 2009 ::: 21:17
cupka
madmoiselle!


Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Postime: 1505
Status: Offline

Modifiko Mesazhinperse te mundon dicka e tille ty njehere?
Ti deri dje dilje shkurreve e nuk dije se cfare ishte sifoni dhe sikur te te nxirrnin nje perpara nuk do dije c'te beje me te e tani te mundon se si ja benin paria Parisit vetem me kater banjo ketu e shekuj te shkuar? Uh pika, na e mbushe mendjen medemek.

 

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Click Here to See the Profile for cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Shto cupka nė listėn e monitorimit
 
05 Mars 2009 ::: 21:26
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha cupka
perse te mundon dicka e tille ty njehere?
Ti deri dje dilje shkurreve e nuk dije se cfare ishte sifoni dhe sikur te te nxirrnin nje perpara nuk do dije c'te beje me te e tani te mundon se si ja benin paria Parisit vetem me kater banjo ketu e shekuj te shkuar? Uh pika, na e mbushe mendjen medemek.E di e di, mire e ke. Une pe Korqe jam, dhe kam pare sifon qe kur jam pjelle. Ke te drejte kur thua se u qudita atehere kam qene i vogel dhe e dija qe ishte govata ku me lante mamaja.

Po meqe eshte llafi i ketyre mbreterve, si thua ti, si benin ato zonjat? Une them qe uleshin ne bar dhe e leshonin, kishin dhe ato fustanet me zhupon dhe ku kuptoheshin fare...

Jo jo nuk po e zgjat se merr kuptim tjeter dhe nuk dua te behem i paedukuar.

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
05 Mars 2009 ::: 21:29
lost_soul
going nowhere..


Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Postime: 2692
Status: Offline

Modifiko MesazhinNe ato kohera, me e pasterta thuhej qe ka qene mbreteresha e Anglise qe u lante nje here ne muaj. Morrat, cimkat dhe semundjet e lekures ishin gjera normale per te pasurit e asaj kohe.

Imagjinoni nje takim apo nje party te fisnikeve, baroneve apo lordeve. Era e qelbur dhe zgjyra sheshit. Mendoni eren e gojes te ndonje zonje te asaj kohe, narkotik i vertete do kete qene.

 

__________________
Walking the drunkard's walk...

Click Here to See the Profile for lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Shto lost_soul nė listėn e monitorimit
 
05 Mars 2009 ::: 21:33
cupka
madmoiselle!


Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Postime: 1505
Status: Offline

Modifiko Mesazhinpe Korce? Pe nga Korca do na thuash qe je tani ore? Oh yawn yawn. Ok. Ashtu e leme.

 

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Click Here to See the Profile for cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Shto cupka nė listėn e monitorimit
 
06 Mars 2009 ::: 02:37
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha cupka
pe Korce? Pe nga Korca do na thuash qe je tani ore? Oh yawn yawn. Ok. Ashtu e leme.E me qupke, pe Korqe... edhe pe Berati se ka lezet.

Nejse, Losti, imagjinoje cfare perdornin ne vend te letres se tualetit. Zot i madh, as qe e besoj se ju shkonte mendja per te tilla gjera.

Po mua me ha meraku per keta tanet  me shume duke filluar qe nga Teuta  e duke mbaruar me.... lere se nuk e them se e kam shume per zemer me ate qe ka bere per Shqiperine.

PO Katerina e Rusise? UUuUU ajo ka qene c'ka qene se ruset i kishin morrat neper mjekra qe te beje pilaf

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
06 Mars 2009 ::: 15:29
cupka
madmoiselle!


Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Postime: 1505
Status: Offline

Modifiko Mesazhinere te qelbur mbanin te tere si graria ashtu dhe burreria ndaj dhe nuk ndjenin ndotje per njeri tjetrin.


Cedrus, vertet keto jane kuriozitete interesante por nuk e mar vesh se perse prononcohesh ne menyre kaq te shokuar thua te jesh rritur ne 5th Ave? Perse ben sikur nuk e koncepton dot jeten pa leter tualeti kur ne Shqiperi nuk ka me shume se 10 vjet qe u fut ne perdorim? Po mja o mja se si popull nje here ne jave e me sapllake laheshim. Cuditu per femijerine e brezit tend e jo per parizienet e shekujve te shkuar. Shume tip i cuditshem ti.

 

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Click Here to See the Profile for cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Shto cupka nė listėn e monitorimit
 
06 Mars 2009 ::: 17:27
shelgu
-


Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Postime: 8928
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha cupka
ere te qelbur mbanin te tere si graria ashtu dhe burreria ndaj dhe nuk ndjenin ndotje per njeri tjetrin.


Cedrus, vertet keto jane kuriozitete interesante por nuk e mar vesh se perse prononcohesh ne menyre kaq te shokuar thua te jesh rritur ne 5th Ave? Perse ben sikur nuk e koncepton dot jeten pa leter tualeti kur ne Shqiperi nuk ka me shume se 10 vjet qe u fut ne perdorim? Po mja o mja se si popull nje here ne jave e me sapllake laheshim. Cuditu per femijerine e brezit tend e jo per parizienet e shekujve te shkuar. Shume tip i cuditshem ti.Hm, khe...Burri e ka pasterine ne thua   nje muaj te rrije pa lare, prape bie ere trendeline, prandaj edhe une merakosem per femrat. Sikur s'e kupton edhe ti.

Apo s'i rregullonin edhe dhembet, kur thote Losti. Yak kushedi , kushedi.

Po keto te pellazgjise si do  kene qene?

 
Click Here to See the Profile for shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Shto shelgu nė listėn e monitorimit
 
06 Mars 2009 ::: 17:43
kotka
.....


Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Postime: 3612
Status: Offline

Modifiko MesazhinUne c'eshte e verteta akoma i kam te freskete banjat e plazhit te Shkozetit dhe Golemit ne Durres qe mos i paca se nuk harrohen kollaj, kur shkonim me pushime para viteve 90.

Pushime u thencin, aty ishte tamam per te vjelle

 

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Click Here to See the Profile for kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Shto kotka nė listėn e monitorimit
 
07 Mars 2009 ::: 09:36
eliz
Veteran ne forum


Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Postime: 1679
Status: Offline

Modifiko MesazhinPo mire as mbreterit s`kishin uje,cudi e madhe,se mire per popullin e mar vesh, se dhe sot e kesaj dite ke te marrim shembull,ka plot vende qe s`kane uje .Na e hiq cik kuriozitetin per Teuten e nise qe e nise tani ..

 

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Click Here to See the Profile for eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Shto eliz nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 00:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen